Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim (1820), małopolskim (1469) i na Śląsku (1262). Natomiast w Lubelskiem zostało potwierdzonych 468 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Bardzo lubię wracać do swojego rodzinnego Lublina. Miasto fantastycznie się rozwija i każdy taki przyjazd jest w dużym stopniu powodem do dumy. Oprócz odwiedzin rodziny, powroty są też okazją, by spotkać się z przyjaciółmi, odnowić dawne znajomości. Choć jestem gadułą, bardzo lubię przebywać z ludźmi i ich słuchać. W czasie mojego ostatniego pobytu, mój bardzo dobry kolega, Piotrek zapytał: „A co tak naprawdę zmieniło się w Wielkiej Brytanii od jej wyjścia z Unii Europejskiej”?
Epidemia pogłębiła stany pacjentów, u których wcześniej stwierdzono zaburzenia psychiczne. Np. na zakaźny oddział dla psychicznie chorych trafiali pacjenci w ostrym zespole abstynencyjnym, czy w trakcie ostrej fazy schizofrenii lub choroby dwubiegunowej – powiedział PAP dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie dr n. med. Piotr Dreher.
Gdańsk. Od 13 stycznia w pociągach PKP Intercity będą obowiązywać nowe ceny biletów – poinformowała spółka w piątek.
Teleskop Jamesa Webba będzie w stanie badać atmosfery planet krążących wokół innych gwiazd, które – jak na razie – wykrywamy tylko jako takie drobne pociemnienia gwiazd wtedy, kiedy planeta przechodzi przed ich tarczą. Będzie w stanie obserwować także ciała naszego układu planetarnego, podobnie jak Teleskop Hubble’a, wliczając w to nie tylko wielkie planety, ale również mniejsze ciała niebieskie jak duże planetoidy czy planety karłowate – rozmowa z dr. Piotrem Witkiem z Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Warszawa. Premier Mateusz Morawiecki przeprasza za niższe wypłaty, które otrzymali po wejściu w życie Polskiego Ładu niektórzy nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych.
837 400 osób złożyło wnioski o zmianę adresu z nowojorskiego na inny w 2020 roku. Prawdopodobnie niektórzy powrócą, kiedy skończy się pandemia, ale inni znikną na zawsze – pisze w piątek "New York Times".
Blisko 11 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego w województwie lubelskim – 436. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju.
Spore zdziwienie wywołała piątkowa aktywność na profilu Beaty Mazurek na Twitterze. Europosłanka z Chełma w ostrych słowach domagała się od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dymisji małopolskiej kurator oświaty. W rozmowie z ogólnopolskimi mediami polityk potwierdziła autentyczność wpisu.
Od 100 do 1500 euro wynosić będą we Włoszech kary dla osób od 50. roku życia, które nie zaszczepią się przeciwko Covid-19 i tych w każdym wieku, które naruszą przepisy o wymogu przepustki sanitarnej. Poinformowały o tym źródła rządowe w związku z wejściem w życie obowiązku szczepień dla osób powyżej 50 lat.
Doradca podatkowy dr Michał Wilk wyjaśnił, komu przysługuje ulga dla klasy średniej. Na czym to polega? Z czego wynikają obawy związane z tą ulgą? – Może się okazać, że trzeba będzie ją zwrócić – powiedział Wilk.
Na sobotę i niedzielę synoptycy prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Początek tygodnia przyniesie przerwę od opadów, jednak nie oznacza to szansy na wiele słonecznych chwil. Temperatura nieco się obniży.
Melbourne, Australia. Novak Djoković czeka na poniedziałkową rozprawę, podczas której ma zapaść ostateczna decyzja o wpuszczeniu tenisisty na teren Australii lub odesłania go do domu.
Łódzka prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniej łodziance, która w grudniu 2020 roku została zakażona koronawirusem. Pomimo obowiązku izolacji, kilka razy wychodziła z domu. Teraz, jak informuje prokuratura, chce dobrowolnie poddać karze.
Aby wdrożyć dalej idące obostrzenia proponujemy ustawę – powiedział w piątkowym wywiadzie dla portalu interia premier Mateusz Morawiecki. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o takie regulacje, które zwiększyłyby skuteczność weryfikacji obostrzeń.
11 902 nowych zachorowań na COVID-19 w całej Polsce. Takie dane podało właśnie Ministerstwo Zdrowia.
Szef rządu ogłosił powstanie kolejnej tarczy antyinflacyjnej. Dzięki niej mają spaść ceny paliwa.
„Telewizja śniadaniowa szuka naukowca – chemika z doktoratem, który opowie w programie na żywo, jak skutecznie umyć okna na święta” – to najzabawniejsze ogłoszenie, jakie zobaczyłam kilka lat temu na zamkniętej grupie fejsbukowej dla naukowców – popularyzatorów nauki. Film Netflixa „Nie patrz w górę” („Don’t look up”) doskonale szydzi z zachowań współczesnych mediów i świata polityki, ale utrwala też fałszywe stereotypy dotyczące nauki i naukowców.
Fairmount, Filadelfia, USA. Siedmioro dzieci i sześcioro dorosłych zginęło w pożarze kamienicy w Fairmount, w Filadelfii. Dodatkowo, co najmniej dwie osoby zostały ranne. Według służb, bilans ofiar może jednak wzrosnąć.
Nowe schematy szczepień przeciw COVID-19, które obowiązują od 3 stycznia, dają wiele różnych możliwości. Nie należy wahać się z przyjęciem dawki przypominającej - podkreśliła prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.
Ałmaty, Kazachstan. W Kazachstanie trwają gwałtowne zamieszki. Na ulice wyszły wielotysięczne tłumy sprzeciwiając się wysokim podwyżkom cen gazu i działaniom władz. W nocy naszego czasu na głównym placu Ałmaty - placu Republiki - doszło do starć między służbami bezpieczeństwa a protestującymi. Siły rządowe otoczyły tłum. Według rosyjskich mediów, miało tam dojść do wymiany ognia. Z kolei rosyjska agencja Interfax informuje, że dziesiątki osób „zostało wyeliminowanych”. Nie wiadomo jednak, co to dokładnie oznacza.
16 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 646 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 692 zakażenia i 25 zgonów
– Dokonamy pewnych korekt, aby osoby, które otrzymały niższe wynagrodzenia uzyskały wyrównanie już w lutym – zapowiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller, odnosząc się do niższych pensji nauczycieli po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Przeprosił również za "nieścisłości legislacyjne".
- Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik - poinformował dzisiaj Paweł Szrot, Szef Gabinetu Prezydenta RP. To już drugi raz w przypadku głowy państwa, kiedy test dał wynik pozytywny
17 196 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 632 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 715 zakażeń i 28 zgonów