Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od 10 grudnia można oglądać efekt konserwacji jaką objęto dziewięć barokowych rzeźb ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL. To rzadka okazja by z tak bliska móc zobaczyć najdrobniejsze detale XVIII wiecznych zabytków, które przez wiele lat nie opuszczały magazynu
Górnicy z Bogdanki bawili się w sobotę, wraz z zaproszonymi gośćmi, podczas tzw. karczmy piwnej, zorganizowanej w Targach Lublin. Karczma piwna to wieloletnia górnicza tradycja, związana z obchodami Barbórki. Górnicy podczas karczmy piwnej są obowiązkowo ubrani w mundur górniczy. Za nieprawidłowo skompletowany mundur, np. za źle dobrane skarpetki, górnicze wysokie prezydium karze zakuciem w dyby lub wypiciem piwa z solą. W tym roku podczas imprezy wystąpił Krzysztof Cugowski z zespołem
Po raz pierwszy polskie dzieci obejrzały „Arabelę” na początku 1983 r. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że w latach 80. i 90. był powtarzany przez TVP średnio raz na dwa lata.
To już 10. edycja Targów Sakralnych LubSacro w Targach Lublin, które odbywają się 8 i 9 grudnia w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11
W niedzielę po mszy o godz. 13.00 spod Bazyliki oo. Dominikanów ruszy Orszak Świętego Mikołaja. Na Rynku Starego Miasta bity będzie rekord ilości dzieci przebranych za prawdziwego św. Mikołaja.
Na UMCS w Lublinie doceniono najzdolniejszych studentów.
Przed nami ostatnia już w tym roku odsłona Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). W czwartek, 20 grudnia o godz. 18 zobaczymy Opowieść wigilijną z 1970 roku.
Przedświąteczne spotkanie, Wigilia Ułanów i Poetów ściągnęła w sobotę do Lublina uczestników z całej Polski i Węgier. Impreza ma krzewić patriotyzm i pamięć o zmarłych, którzy walczyli o Polskę szablą i piórem.
Lublin 51 pali od pierwszego. Wiekowy pojazd z 1953 roku wytacza się z tymczasowego garażu. To już ostatnia zima w tym miejscu. Być może od przyszłego roku stanie w garażu-muzeum przy ul. Kasprowicza w Lublinie.
Wiesław Śladkowski. Rocznik 1935. Emerytowany profesor zwyczajny UMCS. Historyk. Autor wydanej właśnie książki „Ferdinand Foch. Marszałek trzech narodów” - pozycji obowiązkowej w stulecie odzyskania niepodległości
Pas ruchu na ul. Orkana w kierunku osiedla Świt jest zablokowany. Wszystko przez kolizję.
Po Lublinie pierwszy sezon śmigały elektryczne skutery na minuty. Być może w przyszłym roku pojawią się elektryczne samochody na minuty. Lublin chce w przyszłym roku postawić 19 ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów
W sobotę został odsłonięty pomnik ks. Idziego Radziszewskiego, współzałożyciela i pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wydarzenie odbyło się w dniu setnej rocznicy pierwszej inauguracji roku akademickiego na najstarszej lubelskiej uczelni.
Program „Czyste Powietrze” wzbudza duże emocje i nadzieje. Rząd na ten program, w całym kraju, zamierza wydać 103 miliardy złotych do 2029 roku. O co najczęściej pytają dzwoniący na infolinię programu?
Co Gdzie Kiedy. Już 12 grudnia w Lublinie wystartuje Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Najmłodszych W Chmurach. Na widzów w wieku od 3 do 18 lat czeka kilkadziesiąt projekcji filmowych. Impreza odbędzie się we wnętrzach Centrum Spotkania Kultur.
Do zdarzenia doszło minionej nocy przy ul. Narutowicza w pobliżu ul. Peowiaków w Lublinie.
W piątek o godzinie 23.12 lubelscy policjanci otrzymali informację o kierującym BMW, który wjechał w barierki oraz znak drogowy. Do zdarzenia doszło przy ul. Wileńskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Wajdeloty.
Co Gdzie Kiedy. Kinoteatr Projekt i Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zapraszają na lubelską replikę 13. Festiwalu Filmów Jednominutowych. Zobaczymy najlepsze filmy festiwalu. Wydarzenie odbędzie się w środę, 12 grudnia o godz. 18.
Więzienie w zawieszeniu i niewielka grzywna. Z taką karą musi się liczyć 42-letni Mirosław P., który napluł w twarz młodej muzułmance. Dziewczyna przyjechała do Lublina, ze szkolną wycieczką.
Co Gdzie Kiedy. 12 grudnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się urodzinowa improwizacja grupy Innymi Słowy Impro.
Co Gdzie Kiedy. Wydawnictwo Filia zaprasza na spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem, które odbędzie się 12 grudnia o godz. 18 w księgarni Między Słowami w Lublinie.
Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”. Tym razem na monecie umieszczono wizerunek Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora”. Koszt srebrnej, kolekcjonerskiej 10-złotówki to 130 złotych.
Dużą niespodziankę przyniósł miejski przetarg na zaprojektowanie nowej części podstawówki przy ul. Władysława Jagiełły, gdzie ma powstać 16 sal lekcyjnych, większa stołówka i kuchnia. Chętnych jest dużo, proponują niskie ceny i bardzo szybkie skompletowanie dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę.
Blisko 11 tys. dzieci dojeżdża każdego dnia do lubelskich szkół z innych miast i wsi województwa. Od września kierunek może być odwrotny – uczniowie z Lublina będą jeździli do szkół w innych miastach. To jeden z efektów reformy edukacji
Rządowe dotacje na budowę i modernizację lokalnych dróg i wsparcie dla służby zdrowia były głównymi tematami konwentu starostów, który w piątek odbył się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Było to pierwsze takie spotkanie po niedawnych wyborach samorządowych.