Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2018 r.
21:24

Ułani świętowali po raz 24.

Autor: Zdjęcie autora ask
0 6 A A

Przedświąteczne spotkanie, Wigilia Ułanów i Poetów ściągnęła w sobotę do Lublina uczestników z całej Polski i Węgier. Impreza ma krzewić patriotyzm i pamięć o zmarłych, którzy walczyli o Polskę szablą i piórem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 9 grudnia 2018 r. o 01:43
+7
Nie mam zamiaru dyskutować o idei spotkania, ale to jak są spienione (bądź co bądź na paradzie a nie w boju) niektóre konie nie ma nic wspólnego z ułańskim etosem. A ten zabiedzony siwek to już woła o pomstę do nieba i prawdziwi ułani w grobie się przewracają z pewnością. Pierwszym obowiązkiem ułana było zadbać o konia: utrzymywać w dobrym zdrowiu i kondycji, nakarmić, wyczyścić a nie tylko tyłek wozić!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 09:17
+6
A Wasilewski to pierwszy ułan RP !!!! Ha,ha,ha
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 21:48
+5
Piłsudski tez lubił się przebierać w wojskowe fatalaszki
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 9 grudnia 2018 r. o 01:14
+4
ci którzy uważają się za patriotów znów zebrali się pod pomnikiem agenta niemieckiego który przez całe swe życie oszukiwał polaków i niszczył Polskę.
Avatar
mieszkaniec / 9 grudnia 2018 r. o 11:44
+1
ciekawe w jakiej kondycji są konie tych co siedzą wygodnie w kanapie i tylko krytykuj? Chętnie lublinianie zobaczyli by zapewne tych co kultywują tradycje ułańskie zgodnie z etosem. Lepsze zawsze wypiera gorsze więc szable do boju lance w dłoń Panowie, Lublin czeka. Do zobaczenia za rok na defiladzie
Avatar
stowarzyszony / 8 grudnia 2018 r. o 22:28
-1
Cześć i chwała kawalerii! Brawo "7", szacunek Heniu!
Avatar
mieszkaniec / 9 grudnia 2018 r. o 11:44
+1
ciekawe w jakiej kondycji są konie tych co siedzą wygodnie w kanapie i tylko krytykuj? Chętnie lublinianie zobaczyli by zapewne tych co kultywują tradycje ułańskie zgodnie z etosem. Lepsze zawsze wypiera gorsze więc szable do boju lance w dłoń Panowie, Lublin czeka. Do zobaczenia za rok na defiladzie
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 09:17
+6
A Wasilewski to pierwszy ułan RP !!!! Ha,ha,ha
Avatar
ja / 9 grudnia 2018 r. o 01:43
+7
Nie mam zamiaru dyskutować o idei spotkania, ale to jak są spienione (bądź co bądź na paradzie a nie w boju) niektóre konie nie ma nic wspólnego z ułańskim etosem. A ten zabiedzony siwek to już woła o pomstę do nieba i prawdziwi ułani w grobie się przewracają z pewnością. Pierwszym obowiązkiem ułana było zadbać o konia: utrzymywać w dobrym zdrowiu i kondycji, nakarmić, wyczyścić a nie tylko tyłek wozić!
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 9 grudnia 2018 r. o 01:14
+4
ci którzy uważają się za patriotów znów zebrali się pod pomnikiem agenta niemieckiego który przez całe swe życie oszukiwał polaków i niszczył Polskę.
Avatar
stowarzyszony / 8 grudnia 2018 r. o 22:28
-1
Cześć i chwała kawalerii! Brawo "7", szacunek Heniu!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 21:48
+5
Piłsudski tez lubił się przebierać w wojskowe fatalaszki
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Poszło o kobietę. Brat rzucił się z sierkierą na brata

Lublin. Poszło o kobietę. Brat rzucił się z sierkierą na brata

Zakończył się proces 39-latka z Lublina oskarżonego o usiłowanie zabójstwa brata. Łukasz Z. rzucił się na niego z siekierą i uderzył mężczyznę w czoło. Powodem napaści była zazdrość o kobietę.

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

Już nie tylko pacjentów z udarami i zawałami, ale też z najcięższymi urazami przyjmuje od dzisiaj SOR przy Jaczewskiego w Lublinie. Na finał rozmów pracowników z dyrekcją szpitala nadal się jednak nie zanosi i nie wiadomo kiedy oddział zacznie pracować na pełnych obrotach. Większość załogi jest na zwolnieniach lekarskich.

Lublin. Znów są problemy z zakupem biletów. Tej nocy mogą się pojawić kolejne

Lublin. Znów są problemy z zakupem biletów. Tej nocy mogą się pojawić kolejne

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej znowu skarżą się na problemy z zakupem biletów przez aplikację na telefon komórkowy. ZTM tłumaczy, że to nie jego wina, a zarazem… zapowiada na dzisiejszą noc kolejne utrudnienia.

Nowy SOR i lądowisko szpitala w Lublinie prawie gotowe. Pacjenci dopiero za rok
zdjęcia
galeria

Nowy SOR i lądowisko szpitala w Lublinie prawie gotowe. Pacjenci dopiero za rok

Niebawem Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie będzie miał SOR z lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa wykańczanie budynku przy Staszica 16. Za rok trafią tam pierwsi pacjenci.

Międzyrzec Podlaski. Rzucił się z nożem na byłą żonę. „Usiłowanie zabójstwa”

Międzyrzec Podlaski. Rzucił się z nożem na byłą żonę. „Usiłowanie zabójstwa”

Sąd aresztował mężczyznę, który zaatakował byłą żonę i syna. Bliscy uciekli przed nim z domu.

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]
galeria

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

W Puławach Mikołaj przyjdzie dwa razy

W Puławach Mikołaj przyjdzie dwa razy

Tegoroczne Mikołajki w Puławach dzielą się na dwie części. Pierwsza - dla najmłodszych – odbędzie się w niedzielę w Domu Chemika. Drugą część atrakcji zaplanowano na poniedziałek (6 grudnia) na miejskim lodowisku. Tego samego dnia rozbłyśnie świąteczna iluminacja.

Lubelskie. Kolejna śmierć na pasach. Teraz starsza pani

Lubelskie. Kolejna śmierć na pasach. Teraz starsza pani

Nie żyje starsza kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Międzyrzecu Podlaskim.

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Jagiellonią Białystok powalczyć o wygraną w Barbórkę

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Jagiellonią Białystok powalczyć o wygraną w Barbórkę

Piłkarze Górnika Łęczna w sobotnie późne popołudnie zagrają drugi mecz o stawkę w tym tygodniu. Po awansie do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski zespół trenera Kamila Kieresia pojedzie do Białegostoku powalczyć o punkty w lidze

Lublin. Wybił szybę w autobusie i uciekł. Nie na długo

Lublin. Wybił szybę w autobusie i uciekł. Nie na długo

Zaczepiał pasażerów, wybił szybę w autobusie i uciekł. 25-latek z Lublina został już zatrzymany. Okazało się, że to znany policjantom recydywista.

Spotkania ze św. Mikołajem w Portofino
4 grudnia 2021, 12:00

Spotkania ze św. Mikołajem w Portofino

Weekendy w Restauracji Portofino nad Zalewem Zemborzyckim przebiegają pod znakiem świątecznej atmosfery. W te dni wszystkie dzieci mogą tam spotkać św. Mikołaja i jego przyjaciół.

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Gdzie lubelscy przedsiębiorcy z branży architektoniczno-deweloperskiej spotykali się z agentem CBA udającym biznesmena zainteresowanego wybudowaniem pierwszego w mieście drapacza chmur? Kto mógł wejść „z ulicy” do prezydenta Lublina? Jak wyglądało spotkanie biznesmenów i agenta z Krzysztofem Żukiem w jego gabinecie? Kto do kogo dzwonił i jak często? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z materiałów zgromadzonych przez CBA i śledczych Prokuratury Okręgowej w Zamościu w aktach sprawy Piotra Kowalczyka, byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

Lubelskie. Żart o drogowcach zaskoczonych przez zimę ma być nieaktualny

Lubelskie. Żart o drogowcach zaskoczonych przez zimę ma być nieaktualny

104 opłużone solarki i 14 pługów wirnikowych. To ułamek sprzętu, jakim dysponują drogowcy szykujący się nadejścia zimy. Przygotowano już ok. 20 tys. ton soli.

Program TV 3-5 grudnia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
3 grudnia 2021, 20:00

Program TV 3-5 grudnia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć sporo filmów rozrywkowych, m.in. drugą część "Czarownicy", "Miami Vice" czy kontynuację "Pacific Rim". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Lublin. Mikołaj poprosi o bilet

Lublin. Mikołaj poprosi o bilet

Od poniedziałku po lubelskich ulicach będzie kursował trolejbus przystrojony wewnątrz świątecznymi ozdobami z włóczki Przez miesiąc będzie można go spotkać na różnych trasach, w poniedziałek zacznie kursy na linii 151. Za jego wystrój jak co rok odpowiadają panie z ekipy „Bombardowanie włóczką”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!