Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ale najdroższy jest pakiet z powietrznym barwnikiem dymów. Co jeszcze kupimy w lubelskim oddziale Agencji Mienia Wojskowego? Przetarg w czwartek, 8 sierpnia.
Kładka, chodniki, jezdnie i parkingi. Tu budowa, tam naprawa. Lato to idealny czas na naprawę i budowę miejskiej infrastruktury. Sprawdziliśmy gdzie, co i ile potrwają prace drogowe tego lata.
Trzy interpelacje, 11 wystąpień – Bożena Lisowska, lubelska parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej, pochwaliła się w poniedziałek aktywnością w Sejmie (po tym, jak przed miesiącem objęła mandat poselski zwolniony przez Martę Wcisło, która została europosłanką). Lisowska na konferencji prasowej mówiła także o najbliższych planach oraz zachęcała mieszkańców regionu do poparcia obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Ulica Stanisława Staszica na lubelskim Śródmieściu już od kilku lat prosiła się o remont. W końcu się go doczekała. Utrudnienia zakończą się w pierwszej połowie sierpnia.
Konkursy na dyrektorów dwóch wojewódzkich szpitali - Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Szpitala Neuropsychiatrycznego rozstrzygnięte. Pierwszą z placówek pokieruje Piotr Rybak z SP ZOZ-u w Puławach, drugą Tomasz Berbeć z placówki w Radecznicy.
26 lipca w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie odbyło się spotkanie uczestników II etapu projektu "Strefa Dialogu". Wydarzenie to zgromadziło radców prawnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych (NGO) zaangażowanych w inicjatywę mającą na celu budowanie nowych standardów i modeli współpracy między prawnikami a NGO. Organizatorami wydarzenia byli Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Wschodni.
Nasza ziemia, nasze decyzje. Nasza pola, nasza własność. Nie ograniczajcie nas. Precz z parkiem krajobrazowym – z takimi m.in. hasłami na transparentach mieszkańcy gminy Komarów-Osada przyszli na konsultacje w ramach postępowania w sprawie wpisu do rejestru zabytków krajobrazu kulturowego pola bitwy pod Komarowem z 31 sierpnia 1920 roku. Chodzi o obszar blisko 500 hektarów.
Dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski obchodzi 106. urodziny. To właśnie KUL-owi Lublin zawdzięcza akademicki status. Z tej okazji zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się sam Uniwersytet i jego okolica.
Rolki, szachy, gimnastyka dla seniorów. To tylko niektóre z propozycji nowego miejskiego projektu w Lublinie.
Kontynuujemy nasz cykl historyczny, ukazujący miasta i miasteczka Lubelszczyzny z ubiegłego wieku. Dziś zapraszamy do Bełżyc, które leżą nad rzeką Krężniczanką – dopływem Bystrzycy, we wschodniej części Równiny Bełżyckiej. Zapraszamy na nostalgiczny spacer po uliczkach i zaułkach
W minionym tygodniu lubelscy kolarzy rywalizowali w dwóch wyścigach w tym rejonie Polski. Pierwszym był wieloetapowy Wyścig Dookoła Mazowsza. Składał się on z trzech odcinków. Planowane były cztery, ale trzeci etap został odwołany.
Podczas porannej rozmowy w programie "Dzień Wschodzi" goście Krzysztofa Kota – Łukasz Gajdecki, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Zamość, oraz Jacek Bełz, rzecznik prasowy urzędu – opowiedzieli o priorytetach Zamościa w zakresie kultury i turystyki. Miasto, z bogatą historią i niepowtarzalną architekturą, przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Właśnie dlatego kultura i turystyka są dla miasta priorytetem.
W poniedziałek na drogach województwa lubelskiego prowadzone będą wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.
Za nami 3-dniowy Festiwal Sztukmistrzów, który urzekł tysiące widzów
Niesamowite ściganie na torze w Bydgoszczy z Dominikiem Kuberą w roli głównej. W sobotę popularny „Domin” triumfował w drugim Finale Indywidualnych mistrzostw Polski. Zawody zdecydowanie gorzej wspominać będzie Bartosz Zmarzlik, który walcząc o finał w barażu zaliczył upadek i znalazł się poza finałową czwórką
Ostatnia niedziela miesiąca oznacza dla lublinian tylko jedno - wyprawę na giełdę staroci. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie
To już trzeci nabór. Szansę na dofinansowanie od miasta mają organizacje pozarządowe. Wnioski można składać do 13 sierpnia.
Grupa przestępcza włamywała się do samochodów Ukraińców i Białorusinów. Przez dwa lata ukradli w sumie 150 tys. zł. Kryminalni wsadzili ich do aresztu.
W sobotę (3 sierpnia) wyruszy Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od poniedziałku będzie można zapisać się pod Archikatedrą Lubelską.
Jak weekend, to w beretowym stylu. Zobaczcie, jak imprezowaliście w Rzut Beretem. Zapraszamy do oglądania naszej fotogalerii.
Będzie gładko jak po stole. W poniedziałek drogowcy zaczną remont ulicy Staszica. Kierowców czekają utrudnienia od samego rana.
W sobotni wieczór w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyła się kolejna wakacyjna potańcówka. Przedwojenne szlagiery tłumom bawiącym się na parkiecie do północy serwowała Maciejowa Kapela.
Impreza jak za dawnych lat. Dyskoteka szkolna, z tą różnicą, że bez nauczyciel! W Radości bawiono się przez całą noc przy hitach lat 80 i 90 oraz największych współczesnych przebojach. Tak imprezuje Lublin!
Jak co roku pod koniec lipca Lublin stał się wielką areną cyrkową. Na ulicach miasta występują akrobaci, buskerzy, a zadzierając głowy w górę możemy patrzeć na wyczyny highlinerów balansujących na cienkich linach i maszerujących pomiędzy budynkami.
Przy kamienicy na Krakowskim Przedmieściu 6 stanął koziołek Jan. Nawiązuje do kupca, który stał się inspiracją dla postaci w powieści Prusa.