Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jak się starzeć to tylko w Lublinie. Stolica województwa została dziesiątym polskim miastem, które otrzymało status Globalnej Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu WHO. Lokalne władze starały się o to od marca.
Blisko 260 kierowców taksówek i znanych firm przewozowych zostało skontrolowanych przez lubelską policję oraz inne służby. Akcja trwała przez cały weekend. Mandaty otrzymało 30 osób. Kilka aut było niesprawnych. Jeden kierowca jeździł bez uprawnień.
W porannym cyklu Dzień Wschodzi - zapraszamy na wyjątkowy wywiad z posłem Michałem Krawczykiem z Platformy Obywatelskiej. W tej rozmowie analiza stosunków w koalicji rządowej w kontekście ostatnich zachowań polityków PSL, rozliczeniach poprzedniej władzy. Będzie również o nowej ustawie reformującej finansowanie samorządów, czy wyborach prezydenckich w USA. Zapraszamy do obejrzenia.
Na trawnikach pomiędzy blokami lubelskich osiedli możemy natknąć się na nagryzione kanapki, kawałki wędliny oraz inne resztki żywności, które mieszkańcy wyrzucają przez okna. Żywność następnie psuje się i przyciąga gryzonie. Z okien wylatują też makarony, kasze i zepsute owoce. Spacerowicze muszą mieć się na baczności.
Wakacje w pełni. Zatrzymajmy się na chwilę i zobaczmy, jak nasi rodzice spędzali wakacje. Najczęściej jeździliśmy nad morze, jeziora i w góry. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.
Szacuje się, że około 80 tysięcy ludzi zginęło w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Równo 80 lat temu nastąpiła jego likwidacja, ale naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach
Nie dożywocie, a 10 lat więzienia – taki wyrok usłyszała 42-letnia Anna T. Kobieta blisko 4 lata temu doprowadziła do eksplozji budynku i śmierci starszego małżeństwa.
Rozmowa z Alicją Wroną-Kutrzepą, zawodniczką AZS UMCS Lublin i uczestniczką igrzysk olimpijskich w biegu sztafetowym 4x400 m
135 studentów Lubelskiej Akademii WSEI uroczyście zakończyło edukację i może rozpocząć pracę w zawodzie. Otrzymali dyplom, symboliczny czepek pielęgniarski i złożyli przysięgę.
Zaskoczenia nie było. Wśród najlepiej zarabiających znaleźli się lekarze, dyrektorzy , prezesi spółek oraz przedsiębiorcy. Na podstawie dostępnych publicznie danych, w tym oświadczeń majątkowych przygotowaliśmy puławską, lokalną listę płac.
To był znakomity weekend dla zawodników Lubelskie Perła Polski Cycling Team, którzy zanotowali sporo dobrych wyników
300 awansów na wyższe stopnie, uroczysty apel, a potem pokaz sprzętu taktycznego. W obchodach święta policji w komendzie miejskiej w Lublinie udział wziął szef lubelskiego garnizonu policji oraz przedstawiciele władz miejskich i samorządowych.
Rozmowa z Markiem Papszunem, trenerem Rakowa Częstochowa
Kładka nad ulicą Filaretów, której przebudowa rozpoczęła się w marcu jest już niemal gotowa do odbioru. Od środy 24 lipca rusza kolejny etap czasowej organizacji ruchu.
Zarzuty usłyszał dopiero kilka dni po dokonaniu zbrodni, bo po próbie samobójczej jego stan nie pozwalał na przesłuchanie. Za kilka dni sąd zdecyduje, czy Wiesław H. z Biłgoraja, podejrzany o brutalne zabójstwo byłej żony odzyska wolność
Europosłanka Marta Wcisło nie zamierza odpuszczać hejterom i politykom PiS, którzy jej zdaniem przekazują zmanipulowane nagrania. W poniedziałek lubelska przedstawicielka w Europarlamencie poinformowała o zamiarze złożenia zawiadomienia do prokuratury między innymi na posła PiS Przemysława Czarnka.
Nadal nie ustalono tożsamości ofiary dzisiejszego wypadku na obwodnicy Lubartowa. Nie wiadomo też z jakich przyczyn honda zjechała na przeciwległy pas ruchu, wprost pod ciężarówkę.
Trwa rekrutacja uzupełniająca i rozpatrywanie odwołań od decyzji komisji. W lubelskich szkołach ponadpodstawowych są jeszcze 542 wolne miejsca.
O bezpieczeństwie na granicy, kontenerach mieszkalnych w Tarnawatce, PKP Cargo, piłkarskim Motorze Lublin i jeszcze kilku kwestiach – o tym w porannej rozmowie Dzień Wschodzi. Gościem jest wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.
Niespełna 700 uczestników przebiegnie 5 km po nietypowym terenie jakim jest płyta lubelskiego lotniska. Bieg odbędzie się już w październiku.
W niedzielę, 21 lipca, odbyły się rocznicowe obchody związane z wydarzeniami z przed przeszło 40 lat. Zgromadzeni na uroczystości goście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności.
W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie, odbyła się letnia edycja biegu Botaniczna Piątka. Jak podkreślają organizatorzy, Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.
Zapraszamy Was do obejrzenia naszej fotogalerii. Tym razem z szalonej imprezy, jaka odbyła się w Helium Club. Tak się bawi Lublin!
W niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się żniwowanie, jak za dawnych czasów. W sektorze Wyżyna Lubelska, przy wiatraku z Zygmuntowa, odwiedzający mogli przyglądać się pracom żniwnym, koszeniu żyta kosą, ustawiania go w snopki, a także podejrzeć, jak odpoczywali niegdyś chłopi.
Pięcioletni Adaś przyszedł z dziadkiem na zlot pojazdów PRL „Kocham swoją FSC”. Zaimponował mu wojskowy transporter Skot oraz lody z żuczka. Pod Outletem Lublin przy ulicy Mełgiewskiej trwa unikatowa impreza – IV Zlot Pojazdów PRL „Kocham swoją FSC”. Jutro ciąg dalszy tego wydarzenia, czyli koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, barda opozycji za czasów Wojciecha Jaruzelskiego.