Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

30 kwietnia 2019 r.
15:44

Ten pies przeżywał katusze. Wstrząsające zdjęcie z interwencji

0 10 A A

Wolontariusze fundacji „Przyjazna Łapa” interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Wilków. Zabrali stamtąd poważnie chorego psa, który cierpiał na nowotwór. Na pyszczku miał ogromną narośl.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak relacjonują przedstawiciele fundacji właściciele Ciapka przez wiele miesięcy bagatelizowali problem. Gdy na pyszczku ich psa pojawiły się ropne zmiany nowotworowe, uznali, że to nic poważnego. Narośl urosła jednak do znacznych rozmiarów i zaczęła krwawić. Nawet to ich nie przekonało, by zabrać psa do weterynarza. Pies cierpiał, a jego właściciele trzymali go w zamkniętym garażu, lekceważąc stan zdrowia czworonoga.

Gdy o psie dowiedzieli się wolontariusze z puławskiej fundacji, podjęli interwencję. Widok, jak opowiada Agnieszka Śniegocka z „Przyjaznej Łapy” był makabryczny. – To był obraz jak z horroru. Przez wielką narośl psiak ciężko oddychał i miał obojętny wzrok. Decyzja mogła być tylko jedna, postanowiliśmy natychmiast zabrać go do lecznicy.

Okazało się, że Ciapek cierpi na nieoperacyjny nowotwór w zaawansowanym stadium. Pies nie tylko nie był leczony, ale nie posiadał nawet aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Ignorancja jego właścicieli wprawiła w osłupienie puławskich wolontariuszy. – To straszne, jak bardzo musiał cierpieć. Został przez nich odrzucony, niczym „wadliwy produkt” – pisze Śniegocka.

– Jedyne, co mogliśmy zrobić, to wyrazić zgodę, aby przerwać jego cierpienie – przyznaje prezes fundacji.

Nie jest to jednak koniec tej historii, bo miłośnicy zwierząt mają zamiar skierować w tej sprawie zawiadomienie na policję. – Będziemy walczyć o to, aby sprawa zakończyła się wyrokiem w sądzie – zapowiada szefowa pro-zwierzęcej organizacji.

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:35
+16
Co to znaczy zabili? Decyzję o eutanazji podjął lekarz Weterynarii. Fachowym okiem ocenił stan zwierzęcia, które było mocno zaniedbane i nie było już młode. Pies miał 12 lat. Pies cierpiał na nieoperacyjny nowotwór, cierpial niewyobrazalne meki.
Avatar
Szczera / 30 kwietnia 2019 o 20:29
+13
Pan właściciel wielki Lan hodowca owczarkow niemieckich z Zastowa Polanowskiego, a kundel dla niego to gorszy sort. Panie Hodowco, warto wrócić do edukacji po gimnazjum i douczyc się, że zwierze cierpi i czuje ból, że jest żywym stworzeniem. I licze z całego serca że karma wróci podwójnie za skrzywdzenie tego biedaka.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:13
+9
Najpewniej pierwsi na mszy w niedzielę ,powinni zacząć takich zwyrodnialców wsadzać do więzienia
Avatar
Sylwia G / 1 maja 2019 o 19:13
+8
Widziałam już te zdjęcia i film w internecie. Powiem szczerze, że nie życzę nikomu nic złego, ale widząc taką ignorancję i bestialstwo w stosunku do zwierzęcia ...życzę. Jeszcze jak na dodatek ten ktoś jest hodowcą psów- to prawda?? (ktoś pisał w komentarzach) to już ręce opadają. Brawo przyjazna łapa za piętnowanie takich spraw, to dobrze że sprawa wyląduje w sądzie. Ale wyrok zapewne będzie komiczny. Bo już jakiś czas temu mieliśmy okazję przekonać się, jak bezkarne mogą się czuć oprawcy zwierząt.
Avatar
Samuel Langhorne Clemens / 30 kwietnia 2019 o 18:23
+8
O! Zabili psa i chcą ukarać właścicieli. Genialne
 "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 19:38
+4
Przecież na różne ciężkie choroby nie dajace się wyleczyć ludzie też chyba i właściciel zamiast psa uśpić aby nie cierpiał to go trzymał, chociaż teraz to szybciej można czlowieka uśpić jak zwierzę
Avatar
ludziom i zwierzętom warto podawac CBD / 30 kwietnia 2019 o 20:36
0
Jestem najlepszym przykładem tego, że naturalne leczenie powinno asystować leczeniu u lekarzy. Miałem przerzuty w raku nerki do kości krzyżowej, śledziony i wątroby, oraz jedno małe ognisko w mózgu. Rodzina prosiła abym poddał się chemioterapii więc się poddałem ale nie okazała się skuteczna. Zdecydowałem się szukać alternatyw i zdecydowałem się na stosowanie olejków z CBD Metodę stosowałem 3 miesiące czyli 20 kropli dziennie i wykonałem badanie PET i zniknęły wszystkie przerzuty oprócz jednego w śledzionie. Ten ostatni przerzuty zniknął po 2 miesiacach razie stosowania CBD. Stosowałem zarówno chemioterapie i metodę naturalną. Nie wiem co było ważniejsze, ale skoro po chemioterapii nic dobrego się nie stało, wydaje mi się, że i bez niej metoda olej CBD wyleczyła mojego raka. Dziwne, że w szpitalach przypisuje się tylko i wyłącznie leki i promieniowanie. olej CBD 5 % essenz który stosowałem kupowałem online ze strony ***konopiafarmacja.pl
Jestem najlepszym przykładem tego, że naturalne leczenie powinno asystować leczeniu u lekarzy. Miałem przerzuty w raku nerki do kości krzyżowej, śledziony i wątroby, oraz jedno małe ognisko w mózgu. Rodzina prosiła abym poddał się chemioterapii więc się poddałem ale nie okazała się skuteczna. Zdecydowałem się szukać alternatyw i zdecydowałem się na stosowanie olejków z CBD Metodę stosowałem 3 miesiące czyli 20 kropli dziennie i wykonałem badanie PET i zniknęły wszystkie przerzuty oprócz jednego w śledzionie. Ten ostatni przerzuty zniknął po... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:26
-8
Lekka przesada drogi dzienniku pokazywanie takich zdjęć.
Avatar
Waldorf / 30 kwietnia 2019 o 22:14
-12
Gdyby nie wolontariusze pies był żył....
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:30
-12
O! Zabili psa i chcą ukarać właścicieli. Genialne
Avatar
Sylwia G / 1 maja 2019 o 19:13
+8
Widziałam już te zdjęcia i film w internecie. Powiem szczerze, że nie życzę nikomu nic złego, ale widząc taką ignorancję i bestialstwo w stosunku do zwierzęcia ...życzę. Jeszcze jak na dodatek ten ktoś jest hodowcą psów- to prawda?? (ktoś pisał w komentarzach) to już ręce opadają. Brawo przyjazna łapa za piętnowanie takich spraw, to dobrze że sprawa wyląduje w sądzie. Ale wyrok zapewne będzie komiczny. Bo już jakiś czas temu mieliśmy okazję przekonać się, jak bezkarne mogą się czuć oprawcy zwierząt.
Avatar
Waldorf / 30 kwietnia 2019 o 22:14
-12
Gdyby nie wolontariusze pies był żył....
Avatar
ludziom i zwierzętom warto podawac CBD / 30 kwietnia 2019 o 20:36
0
Jestem najlepszym przykładem tego, że naturalne leczenie powinno asystować leczeniu u lekarzy. Miałem przerzuty w raku nerki do kości krzyżowej, śledziony i wątroby, oraz jedno małe ognisko w mózgu. Rodzina prosiła abym poddał się chemioterapii więc się poddałem ale nie okazała się skuteczna. Zdecydowałem się szukać alternatyw i zdecydowałem się na stosowanie olejków z CBD Metodę stosowałem 3 miesiące czyli 20 kropli dziennie i wykonałem badanie PET i zniknęły wszystkie przerzuty oprócz jednego w śledzionie. Ten ostatni przerzuty zniknął po 2 miesiacach razie stosowania CBD. Stosowałem zarówno chemioterapie i metodę naturalną. Nie wiem co było ważniejsze, ale skoro po chemioterapii nic dobrego się nie stało, wydaje mi się, że i bez niej metoda olej CBD wyleczyła mojego raka. Dziwne, że w szpitalach przypisuje się tylko i wyłącznie leki i promieniowanie. olej CBD 5 % essenz który stosowałem kupowałem online ze strony ***konopiafarmacja.pl
Jestem najlepszym przykładem tego, że naturalne leczenie powinno asystować leczeniu u lekarzy. Miałem przerzuty w raku nerki do kości krzyżowej, śledziony i wątroby, oraz jedno małe ognisko w mózgu. Rodzina prosiła abym poddał się chemioterapii więc się poddałem ale nie okazała się skuteczna. Zdecydowałem się szukać alternatyw i zdecydowałem się na stosowanie olejków z CBD Metodę stosowałem 3 miesiące czyli 20 kropli dziennie i wykonałem badanie PET i zniknęły wszystkie przerzuty oprócz jednego w śledzionie. Ten ostatni przerzuty zniknął po... rozwiń
Avatar
Szczera / 30 kwietnia 2019 o 20:29
+13
Pan właściciel wielki Lan hodowca owczarkow niemieckich z Zastowa Polanowskiego, a kundel dla niego to gorszy sort. Panie Hodowco, warto wrócić do edukacji po gimnazjum i douczyc się, że zwierze cierpi i czuje ból, że jest żywym stworzeniem. I licze z całego serca że karma wróci podwójnie za skrzywdzenie tego biedaka.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 19:38
+4
Przecież na różne ciężkie choroby nie dajace się wyleczyć ludzie też chyba i właściciel zamiast psa uśpić aby nie cierpiał to go trzymał, chociaż teraz to szybciej można czlowieka uśpić jak zwierzę
Avatar
Samuel Langhorne Clemens / 30 kwietnia 2019 o 18:23
+8
O! Zabili psa i chcą ukarać właścicieli. Genialne
 "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:35
+16
Co to znaczy zabili? Decyzję o eutanazji podjął lekarz Weterynarii. Fachowym okiem ocenił stan zwierzęcia, które było mocno zaniedbane i nie było już młode. Pies miał 12 lat. Pies cierpiał na nieoperacyjny nowotwór, cierpial niewyobrazalne meki.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:30
-12
O! Zabili psa i chcą ukarać właścicieli. Genialne
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:26
-8
Lekka przesada drogi dzienniku pokazywanie takich zdjęć.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:13
+9
Najpewniej pierwsi na mszy w niedzielę ,powinni zacząć takich zwyrodnialców wsadzać do więzienia
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 0 0

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 0 1

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 0 0

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 2

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 1

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0