Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

12 stycznia 2020 r.
9:43

Joanna Mucha (PO): "Platforma musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować"

84 38 A A
Mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra, po wyborach stworzymy po prostu dobry zespół - mówi Joanna Mucha<br />
Mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra, po wyborach stworzymy po prostu dobry zespół - mówi Joanna Mucha
(fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Joanną Muchą, lubelską posłanką i kandydatką na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Pani decyzja o starcie w wyborach nowego szefa Platformy Obywatelskiej oznacza, że czeka panią trzecia kampania w ciągu roku. Z pewnością jest ona inna niż te w ubiegłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu, ale czy łatwiejsza? 

- Prowadzenie kampanii to duże obciążenie, ale ta faktycznie jest zupełnie inna. Spotykam się z członkami Platformy Obywatelskiej we wszystkich regionach z precyzyjnym przekazem i po pierwszych spotkaniach mogę powiedzieć, że jest on dobrze przyjmowany. Mówię o tym, jaka jest moja dzisiejsza diagnoza oraz propozycje dla Platformy i dla Polski. Myślę, że są one ciekawe i na pewno dobrze przemyślane, a w dyskusjach pojawiają się nowe elementy. To ciekawy i dobry czas.

• Jaki jest pomysł Joanny Muchy na Platformę Obywatelską?

- Najważniejsze jest to, że Platforma musi znowu wygrywać wybory. A żeby wygrywać i być przygotowaną do odpowiedzialnego rządzenia Polską, musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować. Uważam, że wodzowski styl prowadzenia partii, nawet w tych trudnych czasach, jest błędem. Bo jeśli chcemy dzisiaj namawiać ludzi do demokracji liberalnej, to sami musimy być demokratycznie zarządzani. Chcę więc zaproponować takie zmiany, które będą bardzo mocno włączały ludzi w bieżące zarządzanie i to nie jest tylko slogan, to przemyślane propozycje. Takie zaangażowanie członków i sympatyków jest nam potrzebne, żeby wygrać wybory.

Poza tym proponuję szereg zmian związanych ze statutem, np. powołanie czterech wiceprzewodniczących, z których każdy będzie miał inny, bardzo dokładnie określony zakres odpowiedzialności. Chciałabym też mocno włączyć Młodych Demokratów, czyli naszą młodzieżówkę, w zarządzanie Platformą. Ważny jest też profesjonalny marketing, bo uważam, że naszym członkom jest potrzebna amunicja, zarówno treść przekazu, który powinni otrzymywać, jak i ciekawe treści internetowe do udostępniania w mediach społecznościowych, gazetki i ulotki dla osób mających dostęp tylko do telewizji publicznej. To wszystko jest możliwe do osiągnięcia tylko i wyłącznie wtedy, jeśli Platformą będzie zarządzał sprawny zespół i jeśli będzie podejmował decyzje. Bo mam wrażenie, że tym, czego nam najbardziej brakowało przez ostatnie lata jest właśnie decyzyjność.

• W wywiadach często mówi pani też o tym, że pomysł na Platformę nie może się ograniczać do hasła „antyPiS”. Konieczne jest zerwanie z przyklejoną wam łatką opozycji totalnej?

- Oczywiście, że tak!

Moim zdaniem dziś popełniamy trzy zasadnicze błędy.

Pierwszy z nich to właśnie wejście w koleinę opozycji totalnej. To powoduje, że działamy reaktywnie. Natomiast z populistami można wygrać tylko i wyłącznie kreatywnością i własną wizją. Drugi błąd to przekonanie, że skoro PiS się wyłoży - a prędzej czy później to nastąpi - to my możemy czekać na to z założonymi rękami. A to jest absolutnie niedopuszczalne, bo w ten sposób nie przygotujemy się dobrze do rządzenia. Ostatni z tych błędów to wiara w to, że wszystkie pytania polityczne można sprowadzić do tematu 500+. Nieprawda. 500+ jest i będzie i to my jesteśmy partią, która może je zagwarantować, bo pokazaliśmy, ze potrafimy rządzić w kryzysie. Ale to nie znaczy, że mamy się zamykać na inne tematy. Ludzie mają inne potrzeby i musimy z propozycją dotyczącą tych potrzeb do nich dotrzeć.

• Tego samego dnia, gdy oficjalnie zgłosiła pani swoją kandydaturę, obecny szef partii Grzegorz Schetyna ogłosił, że nie będzie ponownie ubiegał się o tę funkcję. Cieszy to panią?

- Nie będę ukrywała, że ucieszyłam się z tej informacji. Grzegorz Schetyna sam powiedział, że nadszedł czas na zmiany w Platformie. Ale namaszczenie przez niego Tomasza Siemoniaka oznacza, że podejmuje próbę, aby ta zmiana miała dość wąski zakres. Ja uważam, że potrzebna jest nam naprawdę głęboka zmiana i taką propozycję przedstawiam członkom partii.

• Grzegorz Schetyna nie startuje, ale lista chętnych jest jednak długa. Oprócz pani i wspomnianego Tomasza Siemoniaka, o stanowisko starają się także: Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że Platforma potrafi swoje wybory przeprowadzać w ten sposób i mamy szóstkę bardzo dobrych kandydatów.

Mamy zaplanowane debaty, więc będziemy mieli szansę bezpośrednio ze sobą rozmawiać i przekonywać naszych członków do naszych kandydatur. To pokazuje, że odrobiliśmy pewną lekcję. Że nie ma partyjniackiego podejścia, tylko prawdziwa wewnętrzna demokracja, a głos mogą oddać wszyscy członkowie partii. Jest więc szansa, by stworzyć zupełnie nową jakość. Mam też wrażenie, że jako kandydaci jesteśmy wobec siebie bardziej komplementarni niż konkurencyjni, uzupełniamy się w naszych dobrych stronach. I mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra, po wyborach stworzymy po prostu dobry zespół.

• W nieoficjalnych rozmowach niektórzy działacze przypominają sytuację z 2017 roku, gdy ogłosiła pani chęć ubiegania się o funkcję szefa Platformy w województwie lubelskim. Tuż przed wyborami zrezygnowała pani jednak ze startu, udzielając poparcia Krzysztofowi Żukowi, a po jego wygranej została wiceprzewodniczącą lokalnych struktur. Pojawiają się sugestie, ze teraz w grę może wchodzić podobny scenariusz.

- To ja chętniej przypomnę, że w naszych ostatnich wyborach władz krajowych wystartowali moi dzisiejsi kontrkandydaci Borys Budka i Tomasz Siemoniak. Obaj się wycofali i obaj zostali wiceprzewodniczącymi. W naszych lubelskich wyborach rzeczywiście zrezygnowałam, ale wiem, że dzięki mojemu startowi to rozdanie zakończyło się inaczej, niż wtedy, gdybym nie wystartowała. Jeśli chodzi o te obecne wybory, to każdy z nas ma poczucie, że gdyby udało się je rozstrzygnąć w pierwszej turze, to da to Małgorzacie Kidawie-Błońskiej dwa tygodnie więcej na spokojną kampanię w wyborach prezydenckich. Bo to ta kampania jest priorytetem. Jeśli więc moi koledzy podejmą próbę rozmów i wzajemnego wskazywania, kto z nas w największym stopniu przekonał do siebie wyborców Platformy Obywatelskiej, to ja udziału w takiej dyskusji nie odmówię. Tylko jedno z nas zostanie przewodniczącym, a cała reszta - jestem o tym przekonana - włączy się w działania partii i kampanię prezydencką.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:27
No tak naprawdę wygląda jak profesjonalistka, tylko od czego?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:10
Partia powinna też zmienić barwy. Na tęczowe.
Avatar
A Mucha też jest miernym posłem / 12 stycznia 2020 r. o 11:07
Platforma to partia, zła, antypolska, kombinatorów, cwaniaków i głupoli i nic tego nie zmieni
Avatar
KL / 12 stycznia 2020 r. o 10:27
Królowa Much.
Avatar
Zyga / 12 stycznia 2020 r. o 11:26
Platforma powinna zejść ze sceny. Daliscie się dobrze poznac i wam już dziekujemy. W glowie wam tylko wladza, stanowiska, łupy. Narod mieliscie "gdzieś" dlatego pozbawilismy was wladzy. Nie rozumiecie tego???
Avatar
nie z pisu / 12 stycznia 2020 r. o 11:16
Platformiarze i arbuzy gdzie są pieniądze polaków z OFE,miały byc wakacje pod palmami a sa ???????.  Nigdy wiecej PO . Dlaczego pani glosowała za podniesienierm wieku emerytalnego- wstyd.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:20
Idź ty lepiej już do swojego fryzjera Mariana
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:15
Obłudna kłamczucha tfu.
Avatar
prawdziwy Wolak / 12 stycznia 2020 r. o 10:42
Proszę pani, ta partia jest przegrana. PO jest winna tego co się teraz dzieje w upadajaącej Wolsce ich marzeń, bo jako opozycja nie sprawdziliście się wcale. Czas zamknąć za sobą drzwi i zgasić światło.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 09:49
Profesjonalna minister sportu,hahahhahaaa. Powiedziała.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 r. o 08:38
Kobiety w tym kraju rozmontują każda partię. Taka prawda. Kidawa już to robi. Kiedyś Kaczyński się zorientował i usunął szydło w ostatnim momencie. Jak chłopy z PO tego nie widzą no to tragedia.
Avatar
gość / 13 stycznia 2020 r. o 08:25
Mucha na szefową PO!!!! Koncertowo definitywnie rozwali tą partyjkę. Trzymam kciuki za jej sukces.
Avatar
Smok wawelski / 13 stycznia 2020 r. o 08:25
MUCHAcha!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 07:01
Szkoda czasu i pieniędzy,bo ta partia złodziei musi zginąć!!! A Much to już pokazała co potrafi jak płacić za koncerty/wieczór-6 mln zł/ i nocny koncert w sejmie!!!Żałosne!!!
Avatar
Szechter / 13 stycznia 2020 r. o 00:40
Proponuje aby pani Mucha zaczela od ubogacenia siebie uchodzcami, tylko prosze aby uchodzcy ubogacili pania tak od srodka!!!
Avatar
do roboty i spłacaj! / 12 stycznia 2020 r. o 22:14
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj! Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A swoją działalność polityczną możesz uprawiać po fajrancie.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 21:36
"Joanna Mucha (PO): "Platforma musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować" - i chociaż nie pomagam partii, do której absolutnie mi nie po drodze to jednak zrobię ten wyjątek i parę wskazówek udzielę. Jeżeli PO faktycznie chce zmian i swego rodzaju odrodzenia to przede wszystkim niech spojrzy na obecny opłakany stan rzeczy krytycznym okiem - nie da się być centrystami, chadekami, liberałami i lewicowcami jednocześnie - to nie jest do pogodzenia. Formuła Koalicji Obywatelskiej jako tako jeszcze ma sens ale w przypadku koalicji dwóch partii - PO i Nowoczesnej i nikogo innego( żadnych Zielonych, a tym bardziej Inicjatywy Polskiej mocno w lewo skręcających). Koalicję Obywatelską można rozbić na dwa zasadnicze fronty - pierwszy front( chadecki, centrowy, umiarkowanie konserwatywny i lekko prawicujący) to ponowna współpraca PO-PSL, drugi front( lewicowo-liberalny) to Nowoczesna-Inicjatywa Polska. A co z Zielonymi? To oczywiste - albo ich nikłą reprezentację przyłączyć do Nowej Lewicy albo do trzymającej się osobno partii Razem niech dołączą. Takie warianty widzę. Jednakże jak tak na to patrzę, to nie zdziwiłbym się, gdyby Nowa Lewica wchłonęła w niedalekiej przyszłości i Zielonych i Inicjatywę Polską i partię Razem i nawet Nowoczesną( która ma tendencje lewicujące w kierunku światopoglądowym jakby nie było). Słowem Nowa Lewica może wchłonąć wszystko co lewicowo-liberalne na scenie politycznej jaki i poza nią( w przyszłości) i tak też się pewnie stanie - jednocząca się lewica faktycznie wówczas te 17-19% jest w stanie wydziergać - wszystkie partie zaś występujące osobno to nie da się ukryć ale ledwo zipią - jedyny ratunek to właśnie dla nich wszystkich Nowa Lewica( jednakże jeśli będą prowadzić wojny światopoglądowe to nie da się ukryć ale ich poparcie spikuje do 7-9% poparcia maksymalnie). A PO tylko wówczas odzyska swoją dawną twarz i charakter, ponownie współpracując z PSL-em. W takiej sytuacji Kukiz '15, który liczy 5-6 zaledwie członków w sejmie powinien dołączyć do Konfederacji - skoro partie Wolność i Ruch Narodowy potrafiły się dogadać pomimo różnic programowych(ale nie światopoglądowych) i działają zachowując swoją autonomię i tożsamość to na takiej zasadzie naturalnie, że może dołączyć do nich Kukiz '15. Konfederacją liczącą wówczas trzy koalicyjne ugrupowania mógłby szefować Grzegorz Braun, myślę, że to byłaby odpowiednia osoba, na właściwym miejscu i właściwym czasie. Dzięki dołączeniu do Konfederatów ruchu Kukiz '15, Konfederacja stałaby się wówczas klubem poselskim, tym samym uzyskując większe pole manewru w sejmie, w tym inicjatyw ustawodawczych. Nie mówiłem nic o PIS-ie ale powiem tylko tyle - polityka socjalnego rozpasywania społeczeństwa zawodzi, 500+ nie powoduje wcale, że rodzi się więcej dzieci, oświata jak była w opłakanym stanie tak nadal jest, służba zdrowia dogorywa, podatki rosną i wymyśla się nowe, byle wyciągnąć dodatkowe środki na jakże pasjonujące reformy, które nic nie dają, jedzenie i napoje drożeją, zadłużenie kraju także rośnie, samorządy ostatnio muszą na wszystkim oszczędzać, a stacja TVP Info to propaganda jakiej mało( TVN wcale nie lepszy, żeby nie było). Telewizja jedna i druga to tuby propagandowe - jedna wychwala PIS i krytykuje wszystkich wokoło( TVP Info), druga zaś pokazuje jaki nasz kraj jest ciemiężony i jaki to u nas PIS-owski reżim jest i dyktatura, wchodząc w tyłek Koalicji Obywatelskiej i poniekąd Lewicy. PO PIS i PSL między sobą się ścierają ale nowy porządek nam wprowadzają - za PO-PSL wprowadzono nam smartfony, wszędzie wi-fi oraz Facebook, a za PIS promuje się bezgotówkowość, pojawiają się biometrie i lada chwila mamy być uszczęśliwieni siecią 5G - inwigilacyjno-obezwładniającą. Jak na tych zarąbistych wszystkich reformach wyszliśmy? Już mówię - podzieleni jesteśmy poglądowo jak nigdy dotąd - radykalizacja w lewą i prawą stronę, tracimy czas, zdrowie, prywatność nie dostając w zamian nic prócz rozleniwiania, ogłupiania i uzależniania, więcej jest zdrad i rozwodów, więcej dzieci, młodzież i ludzi młodych doświadcza kompleksów, depresji czy nawet myśli samobójczych. Pięknie!, nie trzeba wojny, bo sami sobie do gardeł skaczemy, a cwane, chytre światowe osobistości tylko się z nas śmieją, że dajemy się zatruwać, okłamywać, manipulować i dezinformować odgórnie, prowadząc do samo-zaorania i autodestrukcji własnego kraju od wewnątrz. Czy ten naród kiedykolwiek się zjednoczy i będzie w stanie decydować suwerennie o losie swojego kraju i przyszłych pokoleń? - Chciałbym mieć nadzieję, że tak kiedyś będzie.
"Joanna Mucha (PO): "Platforma musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować" - i chociaż nie pomagam partii, do której absolutnie mi nie po drodze to jednak zrobię ten wyjątek i parę wskazówek udzielę. Jeżeli PO faktycznie chce zmian i swego rodzaju odrodzenia to przede wszystkim niech spojrzy na obecny opłakany stan rzeczy krytycznym okiem - nie da się być centrystami, chadekami, liberałami i lewicowcami jednocześnie - to nie jest do pogodzenia. Formuła Koalicji Obywatelskiej jako tako jeszcze ma sens ale w przypadku ko... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 20:38
Znowu ktoś zapomni przyjść na głosowanie, znowu jakieś panie zagłosują nie wtedy co trzeba, znowu ważniejsze będą przecinania wstęgi niż postawienie się Ziobrze itp. Nie tylko, że jesteście nieprofesjonalni ale beznadziejni. To nawet nie letnia woda, to już brak wody!!!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 17:12
ten profesjonalizm pokazała p Mucha śpiewając na mównicy sejmowej i jako profesjonalna ministra sportu Dno wodorosty i dziesięć metrów mułu W tej partii nie ma profesjonalistów Jest duże ego i dziecięca amatorka
Avatar
w lewackim idyliiczym kraju / 12 stycznia 2020 r. o 16:08
Miał 16 lat. Wyszedł z domu w Uppsali. Kilka godzin później rodzina i przyjaciele żegnali się z nim w szpitalu. Jego ojciec zamieścił na FB zdjęcie zmarłego już syna, który został zamordowany kiedy stanął w obronie koleżanki.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przegląd tygodnia, czyli już serce tęskni za panią prezes Motoru Lublin

Przegląd tygodnia, czyli już serce tęskni za panią prezes Motoru Lublin

Autorki przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia.

Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Jesienią czeka nas fala podwyżek opłat za wodę i ścieki. Wodociągi mogą „w specjalnym trybie” prosić o zatwierdzenie nowych taryf. Część z nich przymierza się do drastycznych podwyżek, ale państwowy regulator twierdzi, że do takowych nie dopuści

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 sierpnia 2022 roku

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1. Pierwszy punkt na wyjeździe

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1. Pierwszy punkt na wyjeździe

Górnik Łęczna zdobył pierwszy w tym sezonie wyjazdowy punkt. Zespół trenera Marcina Prasoła zremisował w Chorzowie z tamtejszym Ruchem

Lublin: Coś nowego powstanie na skraju Czubów

Lublin: Coś nowego powstanie na skraju Czubów

Dwa piętra będzie mieć obiekt usługowy, którego budowa rozpoczęła się przy ul. Agatowej na skraju dzielnicy Czuby Południowe. Prace mają potrwać ponad rok

Nie będzie pływania. Zamykają basen w Zamościu

Nie będzie pływania. Zamykają basen w Zamościu

Nie na zawsze, ale na miesiąc, a może nawet dwa zostanie zamknięta Kryta Pływalnia w Zamościu. Bo obiekt jest w trakcie termomodernizacji, a w najbliższym czasie mają w nim być m.in. wymieniane okna.

Lubelskie: Urwana ręka, śmierć pod kołami kombajnu. Ponad 800 wypadków przy pracach rolniczych

Lubelskie: Urwana ręka, śmierć pod kołami kombajnu. Ponad 800 wypadków przy pracach rolniczych

W okresie prac polowych niemal nie ma dnia, żeby policja nie informowała o kolejnej tragedii. Od początku roku lubelska KRUS zarejestrował już ponad 800 wypadków. W środę jeden z rolników zginął pod kołami kombajnu

Lublin: Chcą zbudować tutaj sklep

Lublin: Chcą zbudować tutaj sklep

Nowy obiekt handlowy może powstać przy ul. Turystycznej 7, niedaleko hipermarketu E.Leclerc. Sklep ma być zbudowany w miejscu kilkunastu rozebranych niedawno obiektów.

Wykopują skarby i chcą stworzyć stację badawczą. Liczą nie tylko na wsparcie duchów przodków, ale i sponsorów
galeria

Wykopują skarby i chcą stworzyć stację badawczą. Liczą nie tylko na wsparcie duchów przodków, ale i sponsorów

Archeolodzy w Chodliku byli wcześniej, niż mieszkańcy w czynie społecznym postawili sobie szkołę. Uczniów nie ma w budynku już ze dwadzieścia lat, a naukowcy pracują tu nadal. Jest pomysł, że stworzyć w Chodliku stację badawczą z częścią muzealną i noclegową. – Łatwiej znaleźć wczesnośredniowieczny dom zmarłych niż pieniądze na nasze przedsięwzięcie – ironizują archeolodzy

Mazowsze w Zamościu. Koncerty są za darmo
15 sierpnia 2022, 12:00

Mazowsze w Zamościu. Koncerty są za darmo

Prawdziwa gratka dla miłośników folkloru oraz słynnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Muzycy, śpiewacy i tancerze tej grupy będą w poniedziałek w Zamościu. Wystąpią w dwóch miejscach. Biletów kupować nie trzeba.

Lubelski dworzec dostanie wyświetlacze. Ale niezbyt prędko

Lubelski dworzec dostanie wyświetlacze. Ale niezbyt prędko

Kolej zapowiada zamontowanie wyświetlaczy na peronach stacji Lublin Główny. Ekrany z informacjami o najbliższych odjazdach mają się pojawić również na innych stacjach na trasie Lublin-Warszawa. Na udogodnienia poczekamy wiele miesięcy

Mieszkańcy długo czekali na ten chodnik. Ale będzie krótszy

Mieszkańcy długo czekali na ten chodnik. Ale będzie krótszy

Kazimierscy radni, na prośbę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, zmienili uchwałę o pomocy finansowej na budowę chodnika przy drodze nr 824 w Parchatce. Pieniędzy dadzą tyle samo, ale wystarczą na mniej.

LKS Stróża czeka trudna batalia o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

LKS Stróża czeka trudna batalia o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

To może być sezon, kiedy bardzo szybko poznamy spadkowiczów. Jednym z kandydatów do degradacji jest LKS Stróża

Lublin: MOSiR na zakupach. Nowy sprzęt na siłowni i na lodowisku

Lublin: MOSiR na zakupach. Nowy sprzęt na siłowni i na lodowisku

Nowy sprzęt do swoich obiektów kupuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W siłowni pojawią się nowe urządzenia do ćwiczeń, a na lodowisko trafią dodatkowe łyżwy.

Niby krach, ale po cenach mieszkań nie widać. W Lublinie urosły nawet o kilkanaście procent

Niby krach, ale po cenach mieszkań nie widać. W Lublinie urosły nawet o kilkanaście procent

Deweloperzy załamują ręce. Sprzedaż mieszkań momentalnie spadła, ale okazuje się, że i tak drożeją. W Lublinie nawet kilkanaście procent

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!