Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

12 stycznia 2020 r.
9:43

Joanna Mucha (PO): "Platforma musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować"

84 38 A A
Mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra, po wyborach stworzymy po prostu dobry zespół - mówi Joanna Mucha<br />
Mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra, po wyborach stworzymy po prostu dobry zespół - mówi Joanna Mucha
(fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Joanną Muchą, lubelską posłanką i kandydatką na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Pani decyzja o starcie w wyborach nowego szefa Platformy Obywatelskiej oznacza, że czeka panią trzecia kampania w ciągu roku. Z pewnością jest ona inna niż te w ubiegłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu, ale czy łatwiejsza? 

- Prowadzenie kampanii to duże obciążenie, ale ta faktycznie jest zupełnie inna. Spotykam się z członkami Platformy Obywatelskiej we wszystkich regionach z precyzyjnym przekazem i po pierwszych spotkaniach mogę powiedzieć, że jest on dobrze przyjmowany. Mówię o tym, jaka jest moja dzisiejsza diagnoza oraz propozycje dla Platformy i dla Polski. Myślę, że są one ciekawe i na pewno dobrze przemyślane, a w dyskusjach pojawiają się nowe elementy. To ciekawy i dobry czas.

• Jaki jest pomysł Joanny Muchy na Platformę Obywatelską?

- Najważniejsze jest to, że Platforma musi znowu wygrywać wybory. A żeby wygrywać i być przygotowaną do odpowiedzialnego rządzenia Polską, musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować. Uważam, że wodzowski styl prowadzenia partii, nawet w tych trudnych czasach, jest błędem. Bo jeśli chcemy dzisiaj namawiać ludzi do demokracji liberalnej, to sami musimy być demokratycznie zarządzani. Chcę więc zaproponować takie zmiany, które będą bardzo mocno włączały ludzi w bieżące zarządzanie i to nie jest tylko slogan, to przemyślane propozycje. Takie zaangażowanie członków i sympatyków jest nam potrzebne, żeby wygrać wybory.

Poza tym proponuję szereg zmian związanych ze statutem, np. powołanie czterech wiceprzewodniczących, z których każdy będzie miał inny, bardzo dokładnie określony zakres odpowiedzialności. Chciałabym też mocno włączyć Młodych Demokratów, czyli naszą młodzieżówkę, w zarządzanie Platformą. Ważny jest też profesjonalny marketing, bo uważam, że naszym członkom jest potrzebna amunicja, zarówno treść przekazu, który powinni otrzymywać, jak i ciekawe treści internetowe do udostępniania w mediach społecznościowych, gazetki i ulotki dla osób mających dostęp tylko do telewizji publicznej. To wszystko jest możliwe do osiągnięcia tylko i wyłącznie wtedy, jeśli Platformą będzie zarządzał sprawny zespół i jeśli będzie podejmował decyzje. Bo mam wrażenie, że tym, czego nam najbardziej brakowało przez ostatnie lata jest właśnie decyzyjność.

• W wywiadach często mówi pani też o tym, że pomysł na Platformę nie może się ograniczać do hasła „antyPiS”. Konieczne jest zerwanie z przyklejoną wam łatką opozycji totalnej?

- Oczywiście, że tak!

Moim zdaniem dziś popełniamy trzy zasadnicze błędy.

Pierwszy z nich to właśnie wejście w koleinę opozycji totalnej. To powoduje, że działamy reaktywnie. Natomiast z populistami można wygrać tylko i wyłącznie kreatywnością i własną wizją. Drugi błąd to przekonanie, że skoro PiS się wyłoży - a prędzej czy później to nastąpi - to my możemy czekać na to z założonymi rękami. A to jest absolutnie niedopuszczalne, bo w ten sposób nie przygotujemy się dobrze do rządzenia. Ostatni z tych błędów to wiara w to, że wszystkie pytania polityczne można sprowadzić do tematu 500+. Nieprawda. 500+ jest i będzie i to my jesteśmy partią, która może je zagwarantować, bo pokazaliśmy, ze potrafimy rządzić w kryzysie. Ale to nie znaczy, że mamy się zamykać na inne tematy. Ludzie mają inne potrzeby i musimy z propozycją dotyczącą tych potrzeb do nich dotrzeć.

• Tego samego dnia, gdy oficjalnie zgłosiła pani swoją kandydaturę, obecny szef partii Grzegorz Schetyna ogłosił, że nie będzie ponownie ubiegał się o tę funkcję. Cieszy to panią?

- Nie będę ukrywała, że ucieszyłam się z tej informacji. Grzegorz Schetyna sam powiedział, że nadszedł czas na zmiany w Platformie. Ale namaszczenie przez niego Tomasza Siemoniaka oznacza, że podejmuje próbę, aby ta zmiana miała dość wąski zakres. Ja uważam, że potrzebna jest nam naprawdę głęboka zmiana i taką propozycję przedstawiam członkom partii.

• Grzegorz Schetyna nie startuje, ale lista chętnych jest jednak długa. Oprócz pani i wspomnianego Tomasza Siemoniaka, o stanowisko starają się także: Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że Platforma potrafi swoje wybory przeprowadzać w ten sposób i mamy szóstkę bardzo dobrych kandydatów.

Mamy zaplanowane debaty, więc będziemy mieli szansę bezpośrednio ze sobą rozmawiać i przekonywać naszych członków do naszych kandydatur. To pokazuje, że odrobiliśmy pewną lekcję. Że nie ma partyjniackiego podejścia, tylko prawdziwa wewnętrzna demokracja, a głos mogą oddać wszyscy członkowie partii. Jest więc szansa, by stworzyć zupełnie nową jakość. Mam też wrażenie, że jako kandydaci jesteśmy wobec siebie bardziej komplementarni niż konkurencyjni, uzupełniamy się w naszych dobrych stronach. I mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra, po wyborach stworzymy po prostu dobry zespół.

• W nieoficjalnych rozmowach niektórzy działacze przypominają sytuację z 2017 roku, gdy ogłosiła pani chęć ubiegania się o funkcję szefa Platformy w województwie lubelskim. Tuż przed wyborami zrezygnowała pani jednak ze startu, udzielając poparcia Krzysztofowi Żukowi, a po jego wygranej została wiceprzewodniczącą lokalnych struktur. Pojawiają się sugestie, ze teraz w grę może wchodzić podobny scenariusz.

- To ja chętniej przypomnę, że w naszych ostatnich wyborach władz krajowych wystartowali moi dzisiejsi kontrkandydaci Borys Budka i Tomasz Siemoniak. Obaj się wycofali i obaj zostali wiceprzewodniczącymi. W naszych lubelskich wyborach rzeczywiście zrezygnowałam, ale wiem, że dzięki mojemu startowi to rozdanie zakończyło się inaczej, niż wtedy, gdybym nie wystartowała. Jeśli chodzi o te obecne wybory, to każdy z nas ma poczucie, że gdyby udało się je rozstrzygnąć w pierwszej turze, to da to Małgorzacie Kidawie-Błońskiej dwa tygodnie więcej na spokojną kampanię w wyborach prezydenckich. Bo to ta kampania jest priorytetem. Jeśli więc moi koledzy podejmą próbę rozmów i wzajemnego wskazywania, kto z nas w największym stopniu przekonał do siebie wyborców Platformy Obywatelskiej, to ja udziału w takiej dyskusji nie odmówię. Tylko jedno z nas zostanie przewodniczącym, a cała reszta - jestem o tym przekonana - włączy się w działania partii i kampanię prezydencką.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:27
+22
No tak naprawdę wygląda jak profesjonalistka, tylko od czego?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:10
+21
Partia powinna też zmienić barwy. Na tęczowe.
Avatar
A Mucha też jest miernym posłem / 12 stycznia 2020 r. o 11:07
+19
Platforma to partia, zła, antypolska, kombinatorów, cwaniaków i głupoli i nic tego nie zmieni
Avatar
KL / 12 stycznia 2020 r. o 10:27
+18
Królowa Much.
Avatar
Zyga / 12 stycznia 2020 r. o 11:26
+17
Platforma powinna zejść ze sceny. Daliscie się dobrze poznac i wam już dziekujemy. W glowie wam tylko wladza, stanowiska, łupy. Narod mieliscie "gdzieś" dlatego pozbawilismy was wladzy. Nie rozumiecie tego???
Avatar
nie z pisu / 12 stycznia 2020 r. o 11:16
+17
Platformiarze i arbuzy gdzie są pieniądze polaków z OFE,miały byc wakacje pod palmami a sa ???????.  Nigdy wiecej PO . Dlaczego pani glosowała za podniesienierm wieku emerytalnego- wstyd.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:20
+17
Idź ty lepiej już do swojego fryzjera Mariana
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 10:15
+17
Obłudna kłamczucha tfu.
Avatar
prawdziwy Wolak / 12 stycznia 2020 r. o 10:42
+16
Proszę pani, ta partia jest przegrana. PO jest winna tego co się teraz dzieje w upadajaącej Wolsce ich marzeń, bo jako opozycja nie sprawdziliście się wcale. Czas zamknąć za sobą drzwi i zgasić światło.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 09:49
+15
Profesjonalna minister sportu,hahahhahaaa. Powiedziała.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 r. o 08:38
-1
Kobiety w tym kraju rozmontują każda partię. Taka prawda. Kidawa już to robi. Kiedyś Kaczyński się zorientował i usunął szydło w ostatnim momencie. Jak chłopy z PO tego nie widzą no to tragedia.
Avatar
gość / 13 stycznia 2020 r. o 08:25
+2
Mucha na szefową PO!!!! Koncertowo definitywnie rozwali tą partyjkę. Trzymam kciuki za jej sukces.
Avatar
Smok wawelski / 13 stycznia 2020 r. o 08:25
+1
MUCHAcha!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 07:01
+4
Szkoda czasu i pieniędzy,bo ta partia złodziei musi zginąć!!! A Much to już pokazała co potrafi jak płacić za koncerty/wieczór-6 mln zł/ i nocny koncert w sejmie!!!Żałosne!!!
Avatar
Szechter / 13 stycznia 2020 r. o 00:40
+3
Proponuje aby pani Mucha zaczela od ubogacenia siebie uchodzcami, tylko prosze aby uchodzcy ubogacili pania tak od srodka!!!
Avatar
do roboty i spłacaj! / 12 stycznia 2020 r. o 22:14
+1
Ty, mucha, oddaj te 6 mln zł, które przepie...łaś na koncert Madonny! To były nasze, podatników pieniądze. Zabieraj się do jakiejś dodatkowej roboty i spłacaj! Jest etat w Biedronce w kasie, może się nadasz. Immunitet się kiedyś skończy i wtedy prokuratorzy dobiorą ci się do d..y. A swoją działalność polityczną możesz uprawiać po fajrancie.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 21:36
+6
"Joanna Mucha (PO): "Platforma musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować" - i chociaż nie pomagam partii, do której absolutnie mi nie po drodze to jednak zrobię ten wyjątek i parę wskazówek udzielę. Jeżeli PO faktycznie chce zmian i swego rodzaju odrodzenia to przede wszystkim niech spojrzy na obecny opłakany stan rzeczy krytycznym okiem - nie da się być centrystami, chadekami, liberałami i lewicowcami jednocześnie - to nie jest do pogodzenia. Formuła Koalicji Obywatelskiej jako tako jeszcze ma sens ale w przypadku koalicji dwóch partii - PO i Nowoczesnej i nikogo innego( żadnych Zielonych, a tym bardziej Inicjatywy Polskiej mocno w lewo skręcających). Koalicję Obywatelską można rozbić na dwa zasadnicze fronty - pierwszy front( chadecki, centrowy, umiarkowanie konserwatywny i lekko prawicujący) to ponowna współpraca PO-PSL, drugi front( lewicowo-liberalny) to Nowoczesna-Inicjatywa Polska. A co z Zielonymi? To oczywiste - albo ich nikłą reprezentację przyłączyć do Nowej Lewicy albo do trzymającej się osobno partii Razem niech dołączą. Takie warianty widzę. Jednakże jak tak na to patrzę, to nie zdziwiłbym się, gdyby Nowa Lewica wchłonęła w niedalekiej przyszłości i Zielonych i Inicjatywę Polską i partię Razem i nawet Nowoczesną( która ma tendencje lewicujące w kierunku światopoglądowym jakby nie było). Słowem Nowa Lewica może wchłonąć wszystko co lewicowo-liberalne na scenie politycznej jaki i poza nią( w przyszłości) i tak też się pewnie stanie - jednocząca się lewica faktycznie wówczas te 17-19% jest w stanie wydziergać - wszystkie partie zaś występujące osobno to nie da się ukryć ale ledwo zipią - jedyny ratunek to właśnie dla nich wszystkich Nowa Lewica( jednakże jeśli będą prowadzić wojny światopoglądowe to nie da się ukryć ale ich poparcie spikuje do 7-9% poparcia maksymalnie). A PO tylko wówczas odzyska swoją dawną twarz i charakter, ponownie współpracując z PSL-em. W takiej sytuacji Kukiz '15, który liczy 5-6 zaledwie członków w sejmie powinien dołączyć do Konfederacji - skoro partie Wolność i Ruch Narodowy potrafiły się dogadać pomimo różnic programowych(ale nie światopoglądowych) i działają zachowując swoją autonomię i tożsamość to na takiej zasadzie naturalnie, że może dołączyć do nich Kukiz '15. Konfederacją liczącą wówczas trzy koalicyjne ugrupowania mógłby szefować Grzegorz Braun, myślę, że to byłaby odpowiednia osoba, na właściwym miejscu i właściwym czasie. Dzięki dołączeniu do Konfederatów ruchu Kukiz '15, Konfederacja stałaby się wówczas klubem poselskim, tym samym uzyskując większe pole manewru w sejmie, w tym inicjatyw ustawodawczych. Nie mówiłem nic o PIS-ie ale powiem tylko tyle - polityka socjalnego rozpasywania społeczeństwa zawodzi, 500+ nie powoduje wcale, że rodzi się więcej dzieci, oświata jak była w opłakanym stanie tak nadal jest, służba zdrowia dogorywa, podatki rosną i wymyśla się nowe, byle wyciągnąć dodatkowe środki na jakże pasjonujące reformy, które nic nie dają, jedzenie i napoje drożeją, zadłużenie kraju także rośnie, samorządy ostatnio muszą na wszystkim oszczędzać, a stacja TVP Info to propaganda jakiej mało( TVN wcale nie lepszy, żeby nie było). Telewizja jedna i druga to tuby propagandowe - jedna wychwala PIS i krytykuje wszystkich wokoło( TVP Info), druga zaś pokazuje jaki nasz kraj jest ciemiężony i jaki to u nas PIS-owski reżim jest i dyktatura, wchodząc w tyłek Koalicji Obywatelskiej i poniekąd Lewicy. PO PIS i PSL między sobą się ścierają ale nowy porządek nam wprowadzają - za PO-PSL wprowadzono nam smartfony, wszędzie wi-fi oraz Facebook, a za PIS promuje się bezgotówkowość, pojawiają się biometrie i lada chwila mamy być uszczęśliwieni siecią 5G - inwigilacyjno-obezwładniającą. Jak na tych zarąbistych wszystkich reformach wyszliśmy? Już mówię - podzieleni jesteśmy poglądowo jak nigdy dotąd - radykalizacja w lewą i prawą stronę, tracimy czas, zdrowie, prywatność nie dostając w zamian nic prócz rozleniwiania, ogłupiania i uzależniania, więcej jest zdrad i rozwodów, więcej dzieci, młodzież i ludzi młodych doświadcza kompleksów, depresji czy nawet myśli samobójczych. Pięknie!, nie trzeba wojny, bo sami sobie do gardeł skaczemy, a cwane, chytre światowe osobistości tylko się z nas śmieją, że dajemy się zatruwać, okłamywać, manipulować i dezinformować odgórnie, prowadząc do samo-zaorania i autodestrukcji własnego kraju od wewnątrz. Czy ten naród kiedykolwiek się zjednoczy i będzie w stanie decydować suwerennie o losie swojego kraju i przyszłych pokoleń? - Chciałbym mieć nadzieję, że tak kiedyś będzie.
"Joanna Mucha (PO): "Platforma musi się bardzo mocno zmienić i sprofesjonalizować" - i chociaż nie pomagam partii, do której absolutnie mi nie po drodze to jednak zrobię ten wyjątek i parę wskazówek udzielę. Jeżeli PO faktycznie chce zmian i swego rodzaju odrodzenia to przede wszystkim niech spojrzy na obecny opłakany stan rzeczy krytycznym okiem - nie da się być centrystami, chadekami, liberałami i lewicowcami jednocześnie - to nie jest do pogodzenia. Formuła Koalicji Obywatelskiej jako tako jeszcze ma sens ale w przypadku ko... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 20:38
+4
Znowu ktoś zapomni przyjść na głosowanie, znowu jakieś panie zagłosują nie wtedy co trzeba, znowu ważniejsze będą przecinania wstęgi niż postawienie się Ziobrze itp. Nie tylko, że jesteście nieprofesjonalni ale beznadziejni. To nawet nie letnia woda, to już brak wody!!!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 17:12
+7
ten profesjonalizm pokazała p Mucha śpiewając na mównicy sejmowej i jako profesjonalna ministra sportu Dno wodorosty i dziesięć metrów mułu W tej partii nie ma profesjonalistów Jest duże ego i dziecięca amatorka
Avatar
w lewackim idyliiczym kraju / 12 stycznia 2020 r. o 16:08
+4
Miał 16 lat. Wyszedł z domu w Uppsali. Kilka godzin później rodzina i przyjaciele żegnali się z nim w szpitalu. Jego ojciec zamieścił na FB zdjęcie zmarłego już syna, który został zamordowany kiedy stanął w obronie koleżanki.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online
28 lipca 2021, 19:00

O śpiewach z Polesia Lubelskiego online

To będzie już piąte spotkanie z cyklu "Kobiety" realizowanego przez Warsztaty Kultury w Lublinie. 28 lipca o godz. 19 na profilu Facebook Jarmarku Jagiellońskiego poznamy członkinie zespołu "Jutrzenka".

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Lublin: Nocny pożar na Starym Mieście. Lokatorkę uratowali sąsiedzi

Zatruta dymem kobieta trafiła do szpitala z płonącego mieszkania na Starym Mieście. O jej życie walczyli strażacy. Pozostali lokatorzy kamienicy wrócili już do swoich mieszkań.

Lubelskie. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

Lubelskie. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

18-latek wtargnął w nocy na tory kolejowe i został potrącony przez jadącą lokomotywę. Nastolatek zginął na miejscu.

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Sprawdzany, co słychać u kolejnego spadkowicza. Tym razem chodzi o Stal Kraśnik. Niebiesko-żółci mają nowego prezesa, trenera i będą mieli zupełnie nowy zespół. Najbliższe lata klub chce poświecić na odbudowę drużyny, a o jej sile mają coraz bardziej stanowić zawodnicy z Kraśnika i okolic.

Bunt związkowców w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. Nie chcą połączenia z placówką w Lublinie

Bunt związkowców w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. Nie chcą połączenia z placówką w Lublinie

Jeśli nie pomogą pokojowe formy sprzeciwu, nie wykluczamy strajku – zapowiadają związkowcy z wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Nie zgadzają się na przejęcie ich placówki przez Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie

Kiermasz Rękodzieła w Puławach
1 sierpnia 2021, 10:00

Kiermasz Rękodzieła w Puławach

Klub Twórców Ludowych w Puławach zaprasza do odwiedzenia kolejnego w te wakacje Kiermaszu Rękodzieła. Najbliższa odsłona inicjatywy odbędzie się 1 sierpnia w godz. 10-17 na placu przed Domem Chemika.

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Wioślarska czwórka podwójna - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann - wywalczyły ostatniej nocy czasu polskiego srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jest to pierwszy sukces biało-czerwonej reprezentacji na tej imprezie

Anoreksja coraz większym problemem wśród nastolatków. "Nie czułam, że robię sobie krzywdę"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Anoreksja coraz większym problemem wśród nastolatków. "Nie czułam, że robię sobie krzywdę"

Anoreksja, bulimia, kompulsywne zajadanie stanowią wśród nastolatków olbrzymi problem. Sytuację pogorszył jeszcze lockdown. - Chciałam być idealna. Idealną córką, uczennicą, koszykarką, żeglarką, tancerką – opowiada jedna z bohaterek naszego reportażu.

Malina, owoc pożądania producentów i łakomy kąsek dla złodziei. Rekordowe ceny na skupie

Malina, owoc pożądania producentów i łakomy kąsek dla złodziei. Rekordowe ceny na skupie

Rekordowo wysoka cena za maliny. Kilogram tych owoców w skupie oscyluje na poziomie 12-13 złotych za kilogram. Okazuje się, że tak wysoka cena wcale nie musi oznaczać dobrych wiadomości dla producentów. Problemem jest brak pracowników na plantacjach. A także… złodzieje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Radni Zjednoczonej Prawicy chcą nazwać teren przy ulicy Zagrodowej placem Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku. Jest już projekt uchwały w tej sprawie.

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Zaskoczenie i dezaprobata, że komuś taki pomysł przyszedł do głowy – Towarzystwo Przyjaciół Puław reaguje na artykuł Dziennika Wschodniego o sprawie przenosin stołu związanego Józefem Piłsudskim z Pałacu Czartoryskich w Puławach do Muzeum w Sulejówku.

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej
29 lipca 2021, 15:00

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej

W ramach projektu Muzyczne Czwartki w Zielonym Ogrodzie 29 lipca będzie można uczestniczyć w spektaklu i koncercie. W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpią Teatr Seniora oraz Sokołowski & Menet.

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Znów nie było chętnych do poprowadzenia lokali gastronomicznych w nowych obiektach UMCS przy ul. Głębokiej. Uczelnia oficjalnie tego nie potwierdza, ale przedsiębiorców najprawdopodobniej odstraszył brak pewności, że od października studenci wrócą do zajęć stacjonarnych

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

Do 20 sierpnia na lubelskich ulicach testowany będzie elektryczny autobus eCitaro marki Mercedes Benz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.