INNE

99. PZLA MP: Dwa kolejne medale AZS UMCS Lublin, po jednym Wisły Puławy i Agrosu Zamość

Drugi dzień 99. PZLA Mistrzostw Polski za nami, a AZS UMCS dalej prowadzi w klasyfikacji medalowej. Zawodnicy klubu z Lublina w piątek dorzucili do swojego dorobku dwa kolejne krążki. Po jednym dołożyli też przedstawiciele: Wisły Puławy i Agrosu Zamość.

Nowy sezon ekstraligi rugby wystartuje 12 sierpnia. Arka Gdynia pierwszym rywalem Edach Budowalnych Lublin

Sezon 2023/2024 rozpocznie się już 12 sierpnia. O mistrzostwo walczyć będzie nie 10 jak dotychczas ale dziewięć zespołów.

99. PZLA MP. Pięć medali AZS UMCS Lublin, dwa Agrosu Zamość, a Sofia Ennaoui poza podium

W czwartek wystartowały 99. PZLA Mistrzostwa Polski. Impreza tym razem rozgrywana jest w Gorzowie Wielkopolskim i potrwa do soboty. Można napisać, co za dzień w wykonaniu klubów z województwa lubelskiego! Zawodnicy AZS UMCS wywalczyli pięć medali, a dwa na koncie ma Agros Zamość. Po pierwszym dniu zawodów lublinianie prowadzą w klasyfikacji.

W Chodywańcach w gminie Jarczów rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Aktywna Wieś

Na starcie zameldowało się 503 uczestników z 10 gmin powiatu Tomaszów Lubelski

Bartosz Kitliński znowu ze złotym medalem, ostatni dzień 77. PZLA Mistrzostw Polski U20 najbardziej udany

Ostatni dzień 77 PZLA Mistrzostw Polski U20, które odbywały się w Lublinie był najbardziej udany. Bartosz Kitliński wywalczył złoto, Marcin Sobiesiak srebro (obaj AZS UMCS Lublin), a Liwia Włoszczyk z Wisły Puławy brąz.

77 PZLA Mistrzostwa Polski U20: Bartosz Kitliński mistrzem na 800 m, czyli ambasador zrobił swoje

Drugiego dnia 77 PZLA Mistrzostw Polski U20, które odbywają się w Lublinie gospodarze liczyli przede wszystkim na Bartosza Kitlińskiego. I można od razu powiedzieć, że nasz kandydat do złotego medalu nie zawiódł, bo okazał się najlepszy w biegu na 800 metrów

Cezary Kęsik z kolejną porażką podczas KSW 84

Cezary Kęsik przegrał w Gdyni z Damianem Janikowskim w czasie KSW 84. Dla pochodzącego z Chrząchowa pod Puławami ten pojedynek był szansą na odbudowanie swojej kariery.

77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 wystartowały, jeden medal AZS UMCS Lublin na początek [zdjęcia]

77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 oficjalnie rozpoczęte. We wtorek na stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie rozegrane zostały pierwsze konkurencje. Impreza potrwa do czwartku, a weźmie w niej udział niemal 700 zawodników, reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski. Pierwszego dnia miejscowy AZS UMCS wywalczył pierwszy medal.

Szymon Ładniak na podium w Portugalii

Szymon Ładniak znakomicie zaprezentował się w wyścigu Ferrari Challenge Europe w Estoril

W Gliwicach 16 medali, a w Lublinie pięć. Udane starty pływaków na Mistrzostwach Polski

W ostatnich dniach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski 15 i 16-latków. Młodsi zawodnicy rywalizowali w Lublinie, a starsi w Gliwicach. Ta druga impreza była zresztą rozgrywana w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. I świetnie wypadli tam pływacy AZS UMCS

W Lublinie startują młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Trzy dni i 36 konkurencji

Lublin będzie gospodarzem 77. PZLA Mistrzostw Polski U20, które startują już we wtorek. Impreza potrwa do czwartku, a weźmie w niej udział niemal 700 zawodników z 200 klubów

Sofia Ennaoui i Malwina Kopron wystąpiły w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Dwie zawodniczki reprezentujące kluby z województwa lubelskiego w niedzielę miały okazję wystartować w Memoriale Kamili Skolimowskiej: Malwina Kopron i Sofia Ennaoui. Lepiej wypadła ta pierwsza.

MMA. Cezary Kęsik w sobotę w Gdyni zmierzy się z Damianem Janikowskim

Pochodzący z Chrząchowa pod Puławami zawodnik staje przed olbrzymią szansą na odbudowanie swojej kariery

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski błyszczeli w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków

Ta impreza to, obok Tour de Pologne, jedne z najważniejszych kolarskich zmagań w naszym kraju. Dlatego znakomita postawa Pawła Szóstki z ekipy Lubelskie Perła Polski musi budzić olbrzymi szacunek.

Sukces lekkoatletów AZS UMCS Lublin we Włocławku

Zawodnicy AZS UMCS Lublin zabiorą z Włocławka same dobre wspomnienia. A to dlatego, że zwyciężyli w klasyfikacji punktowej i wywalczyli drugie miejsce w rankingu medalowym mistrzostw Polski U-23. Tym samym przebili wynik drużynowy z ubiegłego roku

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm zdobyły dwa medale podczas mistrzostw Europy U-20 w Hiszpanii

Areną zmagań było Santiago de Compostela. Na drugim stopniu podium uplasowała się Alicja Nowosad, startująca w kategorii do 65 kg. Z kolei w wadze do 76 kg brązowy medal wywalczyła Daniela Tkachuk

Edach Budowlani Lublin mają nowego trenera

Andrzej Kozak nie jest już trenerem Edach Budowlanych Lublin. Jego miejsce zajął wychowanek lubelskiego klubu Stanisław Powała-Niedźwiecki

Edach Budowlani Lublin rozstali się ze szkoleniowcem

Andrzej Kozak nie jest już trenerem Edach Budowlanych Lublin

Julia Szeremeta przegrała kluczową walkę na Igrzyskach Europejskich

Występująca na Igrzyskach Europejskich Julia Szeremeta w boksie w kategorii do 57 kg, w walce o półfinał przegrała z Bułgarką Svetlaną Stanevą jednogłośną decyzją sędziów

BMX Racing. W BikePark w Lublinie rozegrano Puchar Polski

W najważniejszych kategoriach triumf odnieśli Marika Kudra i Jakub Rutkowski

Duży sukces juniorów Budowlanych Lublin

Budowlani Lublin wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów U 18 w Rugby 7

Julia Szeremeta o krok od życiowego sukcesu

Julia Szeremeta udanie zaprezentowała się w swojej pierwszej walce podczas Igrzysk Europejskich. Zawodniczka Paco Lublin pokonła we wtorek Vilmę Siri Mar Viitanen i jest o krok od wywalczenia przepustki na Igrzyska Olimpijskie

Julia Szeremeta walczy o awans na Igrzyska Olimpijskie. Dziś walczy z reprezentantką Finlandii

To będzie najważniejszy tydzień w karierze Julii Szeremety. W optymistycznym wariancie może on zakończyć się dla zawodniczki Paco Lublin nawet awansem do Igrzysk Olimpijskich

Zawodnicy Budokai Lublin spisali się znakomicie w mistrzostwach Europy

Areną zmagań był Białystok, a Budokai na tę imprezę wysłał aż 11 zawodników. Najwięcej pozytywnych wrażeń dostarczyły seniorki – Karolina Podlaszewska oraz Amelia Tomaszewska