Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

26 listopada 2021 r.
18:14

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

116 11 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już około 40 pracowników SOR przy Jaczewskiego w Lublinie, jednego z największych w regionie, poszło na L4. To m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Szpital przyznaje, że to „grupa stanowiąca znaczącą część całego personelu SOR”. - Aktywnie szukamy sposobu zabezpieczenia personelu do pracy w SOR. Do tego czasu karetki z chorymi mają być kierowane do innych szpitali - poinformowała dzisiaj po południu dyrekcja SPSK4 w komunikacie przesłanym do mediów.

Ze względu na tę kryzysową sytuację, wojewoda lubelski Lech Sprawka zwołał w trybie pilnym nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Efektem ma być współpraca wszystkich szpitali z Lublina i sąsiednich powiatów. Jak podkreśla wojewoda, chodzi o uniknięcie kolejek karetek przed szpitalami i zapewnienie pomocy wszystkim, którzy „wymagają szybkiej interwencji medycznej w stanach zagrożenia zdrowia i życia, nie tylko w szpitalach, które mają Szpitalne Oddziały Ratunkowe, ale także w innych”.

W posiedzeniu uczestniczyli dyrektorzy i przedstawiciele organów tworzących szpitali z województwa lubelskiego, kierownictwo lubelskiego NFZ, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, a także szefowie służb mundurowych oraz wydziałów zdrowia oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego.

Pracownicy SOR walczą o podwyżki, ale też poprawę warunków pracy.

- Nasza praca jest bardzo specyficzna, ciężka, sytuacja zmienia się tu dynamicznie. Zwłaszcza teraz w szczycie czwartej fali. Aktualne dodatki dla pracowników SOR są kompletnie nieadekwatne do pracy, jaką wykonujemy. Wnioskowaliśmy też o dodatki za pracę z pacjentami covidowymi - mówi nam jeden z pracowników SOR przy Jaczewskiego. Dodaje: - Dyrekcja początkowo przystała na kompromis, który udało nam się osiągnąć podczas rozmów, ale potem się z tego wycofała. Postanowiliśmy więc zadbać o swoje zdrowie, stąd zwolnienia lekarskie.

- Podwyżki, jakich się domagamy, to jedno, ale walczymy też o zmianę warunków pracy, które aktualnie przekładają się na bezpieczeństwo naszych pacjentów. Chodzi o organizację tzw. czerwonej strefy na SOR w czwartej fali - mówi nam inny pracownik tego oddziału. - W tym momencie mamy tam do dyspozycji pięć miejsc obserwacyjno-izolacyjnych, w tym jedno do reanimacji. Problem jednak w tym, że w tym samym pomieszczeniu leżą pacjenci, którzy już mają potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 z tymi, którzy jeszcze czekają na wynik i mogą nie być zakażeni. Kładziemy ich w tym samym pomieszczeniu, bo nie mamy innego miejsca - podkreśla nasz rozmówca.

Dodaje, że pacjenci, którzy czekają na wynik i ci z potwierdzonym zakażeniem mają też tę samą toaletę. - Kolejna kwestia to zorganizowanie punktu triażu wewnątrz szpitala, na korytarzu. Od czerwonej strefy dzieli go tylko cienka ścianka z dykty. Żeby wykonać tomografię pacjentowi, który ma już potwierdzone zakażenie, musimy przejechać z nim przez cały szpital. Nie raz były już skargi od pacjentów, którzy są tym oburzeni i boją się zakażenia - denerwuje się pracownik SOR.

Zaznacza: - W trzeciej fali punkt triażowania był zorganizowany w kontenerach na zewnątrz. Mieliśmy też do dyspozycji trzy dodatkowe izolatki, dzięki czemu mogliśmy izolować tych z już potwierdzonym zakażeniem. Teraz przy organizacji czerwonej strefy dyrekcja w ogóle nie wzięła pod uwagę naszych argumentów dotyczących bezpieczeństwa pacjentów i nie widzi problemu.

Poprosiliśmy szpital o komentarz do zarzutów pracowników. - Nie mamy uprawnień, by weryfikować zasadność zwolnień, jednak przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. dodatku covidowego dla pracowników - komentuje dyrekcja SPSK4.

Jak czytamy w komunikacie, to "dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR, ale pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie”.

- To była kwota 40 zł brutto, czyli zaledwie 28 złotych za cały dyżur - oburza się jeden z naszych rozmówców.

Rzeczniczka SPSK4 twierdzi, że organizacja pracy w SOR i wszystkie zmiany funkcjonowania oddziału w czasie pandemii były ustalane wspólnie z pracownikami. - Obowiązują tam takie same procedury, jak w całym szpitalu, oparte na najnowszych wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz towarzystw naukowych - wskazuje Alina Pospischil. Dodaje, że pracownicy SOR nie zgłaszali wcześniej zarzutów do tych rozwiązań. 

- Transport pacjenta z zakażeniem wewnątrz budynku jest jednakowy dla wszystkich miejsc w szpitalu i zgodny ze wspomnianą procedurą. Do tej pory w SPSK4 nie potwierdzono żadnego przypadku transmisji wirusa podczas transportu - zaznacza rzeczniczka. 

Dodaje: - Podczas trzeciej fali punkt triażowania był zorganizowany w kontenerach na zewnątrz, jednak został on przeniesiony po wnioskach personelu SOR, dotyczących m.in. pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ponadto rozdzielenie triażu na dwie drogi dla pacjenta - z podejrzeniem zakażenia i bez podejrzenia - wiązało się z zapewnieniem dodatkowej obsady personelu.

Nie odniosła się jednak do zarzutu, że na tzw. czerwonej strefie w jednym pomieszczeniu leżą pacjenci, którzy już mają potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 z tymi, którzy jeszcze czekają na wynik i mogą nie być zakażeni.

Na poniedziałek zaplanowano spotkanie dyrekcji z przedstawicielem pracowników SOR. - Takie negocjacje były zaplanowane już na piątek. Decyzja o opuszczeniu miejsca pracy tego dnia przez większość pracowników była więc zaskoczeniem dla dyrekcji - dodaje rzeczniczka szpitala.

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_miki_ / 26 listopada 2021 r. o 18:42
kolejny odcinek z serii "a mam to w du... "
Avatar
Witek1 / 26 listopada 2021 r. o 19:12
jak to możliwe że 40 osób poszło od razu na zwolnienia jakiś pomór i tak zachorowali wszyscy
Avatar
Kroll / 26 listopada 2021 r. o 19:53
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walce o godne życie i godne płace. Podwyżki dla zawodów karabinowo-pałkowych uchwalono na zawołanie. W przypadku tych grup - podwyżek nie będzie. Bo przecież nie o to chodzi by złapać królika ale by gonić go. Ku uciesze gawiedzi. Mafia rządzi i już.
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walc... rozwiń
Avatar
Max... / 27 listopada 2021 r. o 09:09
Administrujący nasz kochany kraj politycy nie powinni popadać w panikę z powodu tak drobnej sprawy, jak absencja zatrudnionych w służbie zdrowia osób! Wszak geniusze mają do dyspozycji nieograniczone niczym możliwości posiłkowania się komandosami z WOT oraz człowiekiem-cudotwórcą w osobie min. Mejzy!
Avatar
Bigos / 27 listopada 2021 r. o 12:34
Nauczyciele to d......y wołowe. Pracują w gorszychvwarunkach, w tłumach dzieci i nje chodzą masowo na zwolnienia. A lekarze cóż. Kolega koledze zwolnienie wystawia. Przetestować wszystkich na zwolnieniu. Testować aż wyjdzie rzekomy cov. Wsadzić na kwarantannę na którą sami lekarze chętnie wsadzają cywili. Na zastępstwo do szpitala dać dentystów. Przecież i tak tam nie leczą w większości.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:53
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:07
Czy patologiczne zachowania medyków (im wyżej, tym gorzej ) , brak zasad moralnych, odrzucenie etyki zawodowej są głowną przyczyną obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:03
Nie mogą być gorsi niż "norwedzy".... już tłumaczę o co chodzi. Polak elektryk w Oslo... w domu u pewnego "norwega". Ten "norweg" pochodzi z pakistanu :) . I mówi do Polaka. Czemu ty Polaku pracujesz. Ja od 26 lat nie pracuję, a mam dom, mercedesa i Norwedzy dają mi to wszystko.... można? Oczywiście, że tak :)
Avatar
77anulka / 19 grudnia 2021 r. o 18:41
Zapraszam do dodawania nowych opinii o lekarzach i ich pracy na stronie: ***s://bliskilekarz.pl Dzięki Waszym opiniom inni skorzystają wybierając najlepszego lekarza.
Avatar
_XD_ / 27 listopada 2021 r. o 14:01
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
 Skoro masz taki wysoki etos pracy, godności, przyzwoitości i poświęcenia, to co robisz jako troll w regionalnej gazetce? Nie starczyło inteligencji żeby zobaczyć studia medyczne, czy prawnicze, albo choćby kondycji żeby dostać się do szkoły policyjnej? Jesteś żałosny.
Avatar
77anulka / 19 grudnia 2021 r. o 18:41
Zapraszam do dodawania nowych opinii o lekarzach i ich pracy na stronie: ***s://bliskilekarz.pl Dzięki Waszym opiniom inni skorzystają wybierając najlepszego lekarza.
Avatar
_XD_ / 27 listopada 2021 r. o 14:01
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
 Skoro masz taki wysoki etos pracy, godności, przyzwoitości i poświęcenia, to co robisz jako troll w regionalnej gazetce? Nie starczyło inteligencji żeby zobaczyć studia medyczne, czy prawnicze, albo choćby kondycji żeby dostać się do szkoły policyjnej? Jesteś żałosny.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:53
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
Avatar
Bigos / 27 listopada 2021 r. o 12:34
Nauczyciele to d......y wołowe. Pracują w gorszychvwarunkach, w tłumach dzieci i nje chodzą masowo na zwolnienia. A lekarze cóż. Kolega koledze zwolnienie wystawia. Przetestować wszystkich na zwolnieniu. Testować aż wyjdzie rzekomy cov. Wsadzić na kwarantannę na którą sami lekarze chętnie wsadzają cywili. Na zastępstwo do szpitala dać dentystów. Przecież i tak tam nie leczą w większości.
Avatar
Max... / 27 listopada 2021 r. o 09:09
Administrujący nasz kochany kraj politycy nie powinni popadać w panikę z powodu tak drobnej sprawy, jak absencja zatrudnionych w służbie zdrowia osób! Wszak geniusze mają do dyspozycji nieograniczone niczym możliwości posiłkowania się komandosami z WOT oraz człowiekiem-cudotwórcą w osobie min. Mejzy!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:07
Czy patologiczne zachowania medyków (im wyżej, tym gorzej ) , brak zasad moralnych, odrzucenie etyki zawodowej są głowną przyczyną obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:03
Nie mogą być gorsi niż "norwedzy".... już tłumaczę o co chodzi. Polak elektryk w Oslo... w domu u pewnego "norwega". Ten "norweg" pochodzi z pakistanu :) . I mówi do Polaka. Czemu ty Polaku pracujesz. Ja od 26 lat nie pracuję, a mam dom, mercedesa i Norwedzy dają mi to wszystko.... można? Oczywiście, że tak :)
Avatar
Kroll / 26 listopada 2021 r. o 19:53
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walce o godne życie i godne płace. Podwyżki dla zawodów karabinowo-pałkowych uchwalono na zawołanie. W przypadku tych grup - podwyżek nie będzie. Bo przecież nie o to chodzi by złapać królika ale by gonić go. Ku uciesze gawiedzi. Mafia rządzi i już.
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walc... rozwiń
Avatar
Witek1 / 26 listopada 2021 r. o 19:12
jak to możliwe że 40 osób poszło od razu na zwolnienia jakiś pomór i tak zachorowali wszyscy
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 19:10
Ponieważ Japonia nie morduję swoich obywateli davidem19 więc zastosowała lek, który wszyscy znają! Rezultat? Sami zobaczcie : worldometers.info/coronavirus/country/japan/
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: O włos o tragedii! "Człowieku! Życie Ci nie miłe?"
Alarm 24

Lublin: O włos o tragedii! "Człowieku! Życie Ci nie miłe?"

Chciałabym tym listem wyrazić swoją głęboką wdzięczność anonimowym panom, których praca polega na ratowaniu życia innych. Serdecznie im dziękuję – napisała pani Katarzyna. Widziała na przystanku Lublin Zachodni interwencję patrolu Straży Ochrony Kolei dzięki której pijany mężczyzna nie zginął na torach.

Wkrótce wystawa w Sitnie. Można się zgłaszać
30 czerwca 2023, 10:00
galeria

Wkrótce wystawa w Sitnie. Można się zgłaszać

Znany jest dokładny termin imprezy i jej program. Wiadomo, co będzie w tym roku nowego. Kompletowana jest jeszcze lista wystawców, którzy na przełomie czerwca i lipca przyjadą do Sitna. Czasu na zgłoszenia jest coraz mniej.

Weekendowe koncerty w Wirydarzu CK
9 czerwca 2023, 20:30

Weekendowe koncerty w Wirydarzu CK

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na dwa weekendowe koncerty w Wirydarzu. W piątek coś dla miłośników jazzu, czyli duet Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love natomiast w niedzielę na scenie pojawi się ekologiczny projekt Gaja.

Wirtuozi akordeonu w Filharmonii
11 czerwca 2023, 17:00

Wirtuozi akordeonu w Filharmonii

W niedzielę, 11 czerwca o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się Gala jubileuszowa X Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego "Lubelskie Spotkania Akordeonowe". Na scenie wystąpią prawdziwi wirtuozi akordeonu.

12 dzieci odebranych rodzinie zastępczej. „Dziwię się, że dano dzieci takim ludziom”
film

12 dzieci odebranych rodzinie zastępczej. „Dziwię się, że dano dzieci takim ludziom”

Policja zatrzymała małżeństwo, które było rodziną zastępczą dla dwanaściorga dzieci. Dzieci z wyraźnymi śladami bicia zostały przewiezione do szpitala. Okazuje się, że biologiczne matki dzieci od dawna alarmowały, że ich dzieci mogą być narażone na przemoc.

Nie wiesz jaki system rynnowy wybrać? Poznaj kilka istotnych kwestii

Nie wiesz jaki system rynnowy wybrać? Poznaj kilka istotnych kwestii

W czasie budowania dachu dokładamy wszelkich starań, aby wybierane materiały wykończeniowe wyróżniały się jak najwyższą jakością. Jednymi z najważniejszych właściwości, na jakie zwracamy uwagę, jest wodoodporność często określana mianem niskiej nasiąkliwości oraz szczelność.

Lubelskie: Tragedia na drodze. Nie żyje dwójka motocyklistów
galeria

Lubelskie: Tragedia na drodze. Nie żyje dwójka motocyklistów

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek w południe.

Gdzie meble ekspozycyjne znajdą swoje zastosowanie? Poznaj kilka inspiracji

Gdzie meble ekspozycyjne znajdą swoje zastosowanie? Poznaj kilka inspiracji

To właśnie meble ekspozycyjne pozwalają na atrakcyjne przedstawienie różnego rodzaju eksponatów, produktów itp. Co więcej, zabezpieczają przedstawiane elementy przed zniszczeniem. Większości osób meble ekspozycyjne kojarzą się z muzeum. Jak się jednak okazuje, to nie ich jedyne zastosowanie. W niniejszym artykule wyjaśnimy, kto jeszcze powinien zdecydować się na wysokiej jakości meble ekspozycyjne. Poznaj naszą odpowiedź i czytaj dalej!

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [9-11.06]
9 czerwca 2023, 8:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [9-11.06]

Na ekrany lubelskich kin w weekend wkroczy kolejna odsłona filmowej serii "Tranformers". Tym razem pojawią się bohaterowie znani z popularnego w latach 90. serialu animowanego "Kosmiczne wojny". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pieniądze na szkolne ekopracownie. Wiemy, gdzie powstanie stacja meteo z teleskopami
Zdjęcia
galeria

Pieniądze na szkolne ekopracownie. Wiemy, gdzie powstanie stacja meteo z teleskopami

W podstawówce w Snopkowie powstanie zewnętrzna stacja meteo z teleskopami, a w Opolu Lubelskim odnowiona i doposażona pomocami ekologicznymi pracownia przyrodnicza, podobnie zresztą jak w I LO w Chełmie. Szkoły, które zostały laureatami konkursów Ekopracownia – zielone serce szkoły oraz Ekopracownia OZE, organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie już dobrze wiedzą, na co wydadzą otrzymane w poniedziałek pieniądze.

Samorządy straciły na Polskim Ładzie, ale będzie częściowa rekompensata. Ile otrzyma Lubelskie?

Samorządy straciły na Polskim Ładzie, ale będzie częściowa rekompensata. Ile otrzyma Lubelskie?

Ponad 806 mln zł otrzymają w tym roku samorządy z województwa lubelskiego z tytułu rekompensat za utratę dochodów w związku ze zmianami w przepisach podatkowych. Największa kwota z tej puli, prawie 80 mln zł trafi do Lublina.

"Plandeka jest naszą zmorą." Konferencja prasowa przed meczem Platinum Motor Lublin - For Nature Solutions KS Apator Toruń

"Plandeka jest naszą zmorą." Konferencja prasowa przed meczem Platinum Motor Lublin - For Nature Solutions KS Apator Toruń

Jarosław Hampel i Maciej Kuciapa wzięli udział w konferencji prasowej online przed najbliższym meczem ligowym. Oto co powiedzieli kapitan i trener zespołu "Koziołków"

Zamość. Radny PiS kontra radny PiS. Śledztwo umorzone, ale proces będzie

Zamość. Radny PiS kontra radny PiS. Śledztwo umorzone, ale proces będzie

Piotr Błażewicz, przewodniczący RM Zamość (PiS) nie popełnił żadnego przestępstwa – uznała prokuratura i umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez samorządowca. Wszczęła je po zawiadomieniu radnego Dariusza Zagdańskiego (PiS). W konsekwencji obaj panowie spotkają się w sądzie.

Edach Budowlani Lublin grają z Orkanem Sochaczew o brązowy medal

Edach Budowlani Lublin grają z Orkanem Sochaczew o brązowy medal

Na pożegnanie sezonu Edach Budowlani Lublin zagrają na wyjeździe z Orkanem Sochaczew. Zaplanowane na sobotę spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski.

Najważniejsze czynniki wpływające na zdolność kredytową przy ubieganiu się o hipotekę w UK

Najważniejsze czynniki wpływające na zdolność kredytową przy ubieganiu się o hipotekę w UK

Zdolność kredytowa odgrywa kluczową rolę przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii. Banki i instytucje finansowe oceniają zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców, aby określić, czy są w stanie spłacić zobowiązanie hipoteczne. Wysoka zdolność kredytowa może zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu o korzystnych warunkach. W tym artykule przedstawimy najważniejsze czynniki, które wpływają na zdolność kredytową przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny w UK.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium