Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

26 listopada 2021 r.
18:14

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

116 11 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już około 40 pracowników SOR przy Jaczewskiego w Lublinie, jednego z największych w regionie, poszło na L4. To m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Szpital przyznaje, że to „grupa stanowiąca znaczącą część całego personelu SOR”. - Aktywnie szukamy sposobu zabezpieczenia personelu do pracy w SOR. Do tego czasu karetki z chorymi mają być kierowane do innych szpitali - poinformowała dzisiaj po południu dyrekcja SPSK4 w komunikacie przesłanym do mediów.

Ze względu na tę kryzysową sytuację, wojewoda lubelski Lech Sprawka zwołał w trybie pilnym nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Efektem ma być współpraca wszystkich szpitali z Lublina i sąsiednich powiatów. Jak podkreśla wojewoda, chodzi o uniknięcie kolejek karetek przed szpitalami i zapewnienie pomocy wszystkim, którzy „wymagają szybkiej interwencji medycznej w stanach zagrożenia zdrowia i życia, nie tylko w szpitalach, które mają Szpitalne Oddziały Ratunkowe, ale także w innych”.

W posiedzeniu uczestniczyli dyrektorzy i przedstawiciele organów tworzących szpitali z województwa lubelskiego, kierownictwo lubelskiego NFZ, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, a także szefowie służb mundurowych oraz wydziałów zdrowia oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego.

Pracownicy SOR walczą o podwyżki, ale też poprawę warunków pracy.

- Nasza praca jest bardzo specyficzna, ciężka, sytuacja zmienia się tu dynamicznie. Zwłaszcza teraz w szczycie czwartej fali. Aktualne dodatki dla pracowników SOR są kompletnie nieadekwatne do pracy, jaką wykonujemy. Wnioskowaliśmy też o dodatki za pracę z pacjentami covidowymi - mówi nam jeden z pracowników SOR przy Jaczewskiego. Dodaje: - Dyrekcja początkowo przystała na kompromis, który udało nam się osiągnąć podczas rozmów, ale potem się z tego wycofała. Postanowiliśmy więc zadbać o swoje zdrowie, stąd zwolnienia lekarskie.

- Podwyżki, jakich się domagamy, to jedno, ale walczymy też o zmianę warunków pracy, które aktualnie przekładają się na bezpieczeństwo naszych pacjentów. Chodzi o organizację tzw. czerwonej strefy na SOR w czwartej fali - mówi nam inny pracownik tego oddziału. - W tym momencie mamy tam do dyspozycji pięć miejsc obserwacyjno-izolacyjnych, w tym jedno do reanimacji. Problem jednak w tym, że w tym samym pomieszczeniu leżą pacjenci, którzy już mają potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 z tymi, którzy jeszcze czekają na wynik i mogą nie być zakażeni. Kładziemy ich w tym samym pomieszczeniu, bo nie mamy innego miejsca - podkreśla nasz rozmówca.

Dodaje, że pacjenci, którzy czekają na wynik i ci z potwierdzonym zakażeniem mają też tę samą toaletę. - Kolejna kwestia to zorganizowanie punktu triażu wewnątrz szpitala, na korytarzu. Od czerwonej strefy dzieli go tylko cienka ścianka z dykty. Żeby wykonać tomografię pacjentowi, który ma już potwierdzone zakażenie, musimy przejechać z nim przez cały szpital. Nie raz były już skargi od pacjentów, którzy są tym oburzeni i boją się zakażenia - denerwuje się pracownik SOR.

Zaznacza: - W trzeciej fali punkt triażowania był zorganizowany w kontenerach na zewnątrz. Mieliśmy też do dyspozycji trzy dodatkowe izolatki, dzięki czemu mogliśmy izolować tych z już potwierdzonym zakażeniem. Teraz przy organizacji czerwonej strefy dyrekcja w ogóle nie wzięła pod uwagę naszych argumentów dotyczących bezpieczeństwa pacjentów i nie widzi problemu.

Poprosiliśmy szpital o komentarz do zarzutów pracowników. - Nie mamy uprawnień, by weryfikować zasadność zwolnień, jednak przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. dodatku covidowego dla pracowników - komentuje dyrekcja SPSK4.

Jak czytamy w komunikacie, to "dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR, ale pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie”.

- To była kwota 40 zł brutto, czyli zaledwie 28 złotych za cały dyżur - oburza się jeden z naszych rozmówców.

Rzeczniczka SPSK4 twierdzi, że organizacja pracy w SOR i wszystkie zmiany funkcjonowania oddziału w czasie pandemii były ustalane wspólnie z pracownikami. - Obowiązują tam takie same procedury, jak w całym szpitalu, oparte na najnowszych wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz towarzystw naukowych - wskazuje Alina Pospischil. Dodaje, że pracownicy SOR nie zgłaszali wcześniej zarzutów do tych rozwiązań. 

- Transport pacjenta z zakażeniem wewnątrz budynku jest jednakowy dla wszystkich miejsc w szpitalu i zgodny ze wspomnianą procedurą. Do tej pory w SPSK4 nie potwierdzono żadnego przypadku transmisji wirusa podczas transportu - zaznacza rzeczniczka. 

Dodaje: - Podczas trzeciej fali punkt triażowania był zorganizowany w kontenerach na zewnątrz, jednak został on przeniesiony po wnioskach personelu SOR, dotyczących m.in. pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ponadto rozdzielenie triażu na dwie drogi dla pacjenta - z podejrzeniem zakażenia i bez podejrzenia - wiązało się z zapewnieniem dodatkowej obsady personelu.

Nie odniosła się jednak do zarzutu, że na tzw. czerwonej strefie w jednym pomieszczeniu leżą pacjenci, którzy już mają potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 z tymi, którzy jeszcze czekają na wynik i mogą nie być zakażeni.

Na poniedziałek zaplanowano spotkanie dyrekcji z przedstawicielem pracowników SOR. - Takie negocjacje były zaplanowane już na piątek. Decyzja o opuszczeniu miejsca pracy tego dnia przez większość pracowników była więc zaskoczeniem dla dyrekcji - dodaje rzeczniczka szpitala.

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_miki_ / 26 listopada 2021 r. o 18:42
+20
kolejny odcinek z serii "a mam to w du... "
Avatar
Witek1 / 26 listopada 2021 r. o 19:12
+15
jak to możliwe że 40 osób poszło od razu na zwolnienia jakiś pomór i tak zachorowali wszyscy
Avatar
Kroll / 26 listopada 2021 r. o 19:53
+13
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walce o godne życie i godne płace. Podwyżki dla zawodów karabinowo-pałkowych uchwalono na zawołanie. W przypadku tych grup - podwyżek nie będzie. Bo przecież nie o to chodzi by złapać królika ale by gonić go. Ku uciesze gawiedzi. Mafia rządzi i już.
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walc... rozwiń
Avatar
Max... / 27 listopada 2021 r. o 09:09
+8
Administrujący nasz kochany kraj politycy nie powinni popadać w panikę z powodu tak drobnej sprawy, jak absencja zatrudnionych w służbie zdrowia osób! Wszak geniusze mają do dyspozycji nieograniczone niczym możliwości posiłkowania się komandosami z WOT oraz człowiekiem-cudotwórcą w osobie min. Mejzy!
Avatar
Bigos / 27 listopada 2021 r. o 12:34
+4
Nauczyciele to d......y wołowe. Pracują w gorszychvwarunkach, w tłumach dzieci i nje chodzą masowo na zwolnienia. A lekarze cóż. Kolega koledze zwolnienie wystawia. Przetestować wszystkich na zwolnieniu. Testować aż wyjdzie rzekomy cov. Wsadzić na kwarantannę na którą sami lekarze chętnie wsadzają cywili. Na zastępstwo do szpitala dać dentystów. Przecież i tak tam nie leczą w większości.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:53
+3
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:07
+2
Czy patologiczne zachowania medyków (im wyżej, tym gorzej ) , brak zasad moralnych, odrzucenie etyki zawodowej są głowną przyczyną obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:03
+1
Nie mogą być gorsi niż "norwedzy".... już tłumaczę o co chodzi. Polak elektryk w Oslo... w domu u pewnego "norwega". Ten "norweg" pochodzi z pakistanu :) . I mówi do Polaka. Czemu ty Polaku pracujesz. Ja od 26 lat nie pracuję, a mam dom, mercedesa i Norwedzy dają mi to wszystko.... można? Oczywiście, że tak :)
Avatar
77anulka / 19 grudnia 2021 r. o 18:41
0
Zapraszam do dodawania nowych opinii o lekarzach i ich pracy na stronie: ***s://bliskilekarz.pl Dzięki Waszym opiniom inni skorzystają wybierając najlepszego lekarza.
Avatar
_XD_ / 27 listopada 2021 r. o 14:01
0
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
 Skoro masz taki wysoki etos pracy, godności, przyzwoitości i poświęcenia, to co robisz jako troll w regionalnej gazetce? Nie starczyło inteligencji żeby zobaczyć studia medyczne, czy prawnicze, albo choćby kondycji żeby dostać się do szkoły policyjnej? Jesteś żałosny.
Avatar
77anulka / 19 grudnia 2021 r. o 18:41
0
Zapraszam do dodawania nowych opinii o lekarzach i ich pracy na stronie: ***s://bliskilekarz.pl Dzięki Waszym opiniom inni skorzystają wybierając najlepszego lekarza.
Avatar
_XD_ / 27 listopada 2021 r. o 14:01
0
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
 Skoro masz taki wysoki etos pracy, godności, przyzwoitości i poświęcenia, to co robisz jako troll w regionalnej gazetce? Nie starczyło inteligencji żeby zobaczyć studia medyczne, czy prawnicze, albo choćby kondycji żeby dostać się do szkoły policyjnej? Jesteś żałosny.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:53
+3
....LISTOPAD 2018 - Pielęgniarki na lewych L-4, policjanci i pracownicy sądów na L4, nauczyciele ... A wszyscy usta pełne słów o: godności pracy, przyzwoitości, uczciwości i poświeceniu... dno
Avatar
Bigos / 27 listopada 2021 r. o 12:34
+4
Nauczyciele to d......y wołowe. Pracują w gorszychvwarunkach, w tłumach dzieci i nje chodzą masowo na zwolnienia. A lekarze cóż. Kolega koledze zwolnienie wystawia. Przetestować wszystkich na zwolnieniu. Testować aż wyjdzie rzekomy cov. Wsadzić na kwarantannę na którą sami lekarze chętnie wsadzają cywili. Na zastępstwo do szpitala dać dentystów. Przecież i tak tam nie leczą w większości.
Avatar
Max... / 27 listopada 2021 r. o 09:09
+8
Administrujący nasz kochany kraj politycy nie powinni popadać w panikę z powodu tak drobnej sprawy, jak absencja zatrudnionych w służbie zdrowia osób! Wszak geniusze mają do dyspozycji nieograniczone niczym możliwości posiłkowania się komandosami z WOT oraz człowiekiem-cudotwórcą w osobie min. Mejzy!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:07
+2
Czy patologiczne zachowania medyków (im wyżej, tym gorzej ) , brak zasad moralnych, odrzucenie etyki zawodowej są głowną przyczyną obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 20:03
+1
Nie mogą być gorsi niż "norwedzy".... już tłumaczę o co chodzi. Polak elektryk w Oslo... w domu u pewnego "norwega". Ten "norweg" pochodzi z pakistanu :) . I mówi do Polaka. Czemu ty Polaku pracujesz. Ja od 26 lat nie pracuję, a mam dom, mercedesa i Norwedzy dają mi to wszystko.... można? Oczywiście, że tak :)
Avatar
Kroll / 26 listopada 2021 r. o 19:53
+13
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walce o godne życie i godne płace. Podwyżki dla zawodów karabinowo-pałkowych uchwalono na zawołanie. W przypadku tych grup - podwyżek nie będzie. Bo przecież nie o to chodzi by złapać królika ale by gonić go. Ku uciesze gawiedzi. Mafia rządzi i już.
Rząd skutecznie obrzydza i ignoruje trzy grupy zawodowe: nauczycieli, medyków i prawników. Dlaczego? Bo to wymarzony wróg dla pisowskiego elektoratu. Prosty i często niedouczony wyborca PiS łatwo lokuje swoją niechęć w osobach które w powszechnym mniemaniu odniosły sukces. Zazdrość o wiedzę, samodzielne myślenie i niezależność dolewa oliwy do ognia. PiS to wykorzystuje. Ku uciesze swoich wyborców gnębi i tłamsi te grupy zawodowe. Propaganda reżimowa tworzy obraz ich kastowości i życia w układach. I dlatego nikt nie wspiera medyków w ich walc... rozwiń
Avatar
Witek1 / 26 listopada 2021 r. o 19:12
+15
jak to możliwe że 40 osób poszło od razu na zwolnienia jakiś pomór i tak zachorowali wszyscy
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 19:10
-7
Ponieważ Japonia nie morduję swoich obywateli davidem19 więc zastosowała lek, który wszyscy znają! Rezultat? Sami zobaczcie : worldometers.info/coronavirus/country/japan/
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odejchał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”
Pierwsza strona dziennika

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”

Znam swoich klientów od lat, widujemy się praktycznie codziennie. Dlatego trudno mi patrzeć, jak rezygnują z wieloletnich przyzwyczajeń zakupowych – mówi właścicielka niewielkiego sklepu spożywczego w jednej z północnych dzielnic Lublina.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium