Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To był mój czas – tak Kalina Stelmachowicz mówi o decyzji założenia własnej firmy. Decyzji trudnej, bo czekającej na realizację przez kilkanaście lat, a jednocześnie decyzji, która przyniosła jej sukces.
8 nowych podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubelskiego może od wtorku posługiwać się Znakiem Zakup Prospołeczny. To gwarancja, że ich produkty i usługi są najwyższej jakości, a decydując się na nie pomagamy osobom wykluczonym społecznie m.in. niepełnosprawnym
Radny Marek Dzyr (Zjednoczona Prawica) twierdzi, że był świadkiem gdy osobom nietrzeźwym w Białej Podlaskiej sprzedawano alkohol. Swoją historią podzielił się na ostatniej sesji rady. – Nie wiem czy pan sobie gola nie strzelił z tym alkoholem sprzedawanym na stacji – zauważył Bogusław Broniewicz przewodniczący rady z Białej Samorządowej.
Po raz 23. wręczyliśmy nagrody laureatom Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018. Doceniliśmy też wyjątkowe przedsięwzięcia udowadniające, że warto działać działać z myślą o ekologii i w gronie rodziny lub bliskich sobie osób.
Pięć nowych autobusów marki Scania wyjechało właśnie na ulice Białej Podlaskiej. Są niskopodłogowe i ekologiczne. Kosztowały ponad 5 mln zł.
Małe stawy przy karczmie to te najstarsze założone przez dziadka Albina. Trzy pokolenia później gospodarstwo ma 125 hektarów lustra wody i prestiżowy laur. Najlepszymi gospodarzami w Polsce, mistrzami tegorocznej edycji AgroLigi, zostali przedsiębiorcy z naszego regionu.
Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.
Lublin jest 10 polskim miastem, do którego trafia Uber Eats, czyli usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie.
W Panieńszczyźnie koło Lublina rośliny wspinają się po słupach kompozytowych, a o właściwe nawodnienie i nawożenie dba inteligentny system.
Lubelski Klub Biznesu docenił najlepsze przedsiębiorstwa i samorządy, które w sposób szczególny wyróżniają się na mapie regionu przyczyniając się do rozwoju województwa.
Zarzuty wyłudzenia z Urzędu Miasta Lublin subwencji oświatowych na łączną kwotę blisko ćwierć miliona złotych usłyszał lubelski przedsiębiorca Marek C. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności
W niedzielę zadebiutowała piekarnia i kawiarnia Chrupko. Od razu ściągnęła zapachami klientów marzących o smacznym pieczywie
Miejska spółka LPGK nie będzie już władać budynkiem Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej. Budynek ma nowego zarządcę, który właśnie zaczął szukać najemców pustym pomieszczeniom, w tym lokalowi po restauracji. Wynajęty – już nie wystawiany na sprzedaż – ma być również Dworek Grafa.
Prawie 5 mln złotych - to wysokość kary, jaką na Zakłady Azotowe „Puławy” nałożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Kontrola wykazała, że firma w ubiegłym roku wypuściła do atmosfery zbyt wiele szkodliwych substancji. Zawiniły przestoje w działaniu kluczowej instalacji.
Nowe miejsca do spania mają powstać w kamienicy przy Chopina 14 (róg Solnej).
Lubelska Fundacja Rozwoju znalazła się wśród siedmiu instytucji nagrodzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego za „wkład w rozwój przedsiębiorczości w regionie Polski Wschodniej i skuteczną dystrybucję instrumentów zwrotnych ze środków unijnych i krajowych”.
Santander Bank Polska wprowadzi się do kompleksu Centrum Zana Office Park w Lublinie. Firma wynajęła tam blisko 5 tys. mkw. To rekordowa transakcja na lubelskim rynku nieruchomości biurowych.
Menu mięsne i wegetariańskie oparte między innymi na oryginalnych przepisach kuchni arabskiej, a na deser sztuka – obrazy i rzeźby lubelskich artystów, które można od razu kupić. Jimmy’s Art Grill, który od tygodnia działa na Jasnej to także historia długoletniej przyjaźni.
INBAP, firma która jest właścicielem centrum handlowego Rywal w Białej Podlaskiej, nabyła kolejną nieruchomość. To budynek po dawnym sądzie.
Duży kaflowy piec, charakterystyczne wnętrze i zapach kadzidełek, tańce do starych piosenek Maanamu, a nawet ten sam kolor ścian. Po 14 latach Cafe Lulu przeniosło się z Orlej na Jasną, do większego lokalu, ale klimat tego miejsca udało się odtworzyć w stu procentach. Nowością jest ogródek i kuchnia, dzięki której niedługo w Lulu będzie można coś zjeść. Ma być też więcej imprez.
Ponad miliard złotych przychodu oraz 168 milionów złotych zysku – to wyniki grupy kapitałowej Zakładów Azotowych "Puławy" osiągnięte w pierwszym kwartale roku. Dla porównania, w ubiegłym, zysk był niemal o połowę niższy. Pomogły m.in. niższe ceny surowców.
Rozmowa z Izą Gawrysiuk o prowadzeniu baru „Wegetarianin” z ul. Narutowicza
Międzynarodowy transport wagonów kolejowych, tramwajowych czy samolotów to dla tutejszej firmy codzienność. Ale przewóz długą na 47 metrów ciężarówką z naczepą wagonu Pendolino nie był zwyczajną operacją. Zwłaszcza, że wyprawa z Polski do Włoch trwała blisko miesiąc.
Spółka Cewar otworzyła nowy zakład w lubelskiej podstrefie ekonomicznej. To producent niezwykle precyzyjnych części dla przemysłu lotniczego i farmaceutycznego. W planach jest zwiększenie zatrudnienia.
Gigantyczny napis „Centrum handlowe” zawisł nad głównym wejściem do galerii Vivo! (dawne Tarasy Zamkowe). O literach dyskutują internauci. Zmianami oburzony jest architekt budynku oraz część klientów. Właściciel nieruchomości problemu nie widzi.