Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

20 czerwca 2019 r.
15:49

Złota Setka 2018 Dziennika Wschodniego. Oto najlepsze firmy Lubelszczyzny [wideo, zdjęcia]

1 13 A A

Po raz 23. wręczyliśmy nagrody laureatom Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018. Doceniliśmy też wyjątkowe przedsięwzięcia udowadniające, że warto działać działać z myślą o ekologii i w gronie rodziny lub bliskich sobie osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszej dziesiątce Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018 znaleźli się tacy giganci, jak (poczynając od miejsca 10.): Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Perła Browary Lubelskie SA, Mastermedia Cioczek i Wójciak Spółka jawna, Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe Standard sp. z o.o., Stanchem sp. z o.o., Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – Świdnik SA. oraz Lubelski Węgiel Bogdanka SA.

Na III miejscu w Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018 znalazła się Stokrotka sp. z o.o. (która zdobyła także I miejsce w kategorii handel). II miejsce w rankingu głównym oraz I miejsce w kategoriach Firma Przemysłowa i Największy Eksporter trafiło do Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA.

Zwycięzcą XXIII Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018 oraz firmą, która zdobyła I miejsca w kategoriach: Duża Firma, Największy inwestor, Największy pracodawca, Największa firma usługowa, Firma o najwyższym zysku netto oraz firma o najwyższym zysku brutto jest PGE DYSTRYBUCJA SA w Lublinie.

Oprócz rankingu głównego uwzględniliśmy wiele kategorii. W kategorii: Budownictwo pierwsze miejsce otrzymało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów SA. Najlepszą firmą pod względem dynamiki przychodu oraz dynamiki zatrudnienia został Akpol Adam Kuś. Firma AKPOL, a pod względem Dynamiki Zysku Netto bezkonkurencyjna okazała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Ryki. Firmą o najwyższym zysku netto na jednego zatrudnionego jest Same Deutz Fahr Polska sp. z o.o. W kategorii Firmy małe i mikro I miejsce otrzymał Lactex sp. z o.o. specjalizujący się w eksporcie produktów mleczarskich do odbiorców z całego świata.

Żeby znaleźć się tak wysoko w naszych rankingach niezbędna była ogromna pasja właścicieli i zaangażowanie wyjątkowych pracowników, którym podczas naszej gali dziękowali wszyscy nagrodzeni.

– Działamy w specyficznej branży: ciężkich maszyn rolniczych. Ale 1/3 zysku wypracowały kobiety, bo zatrudnionych jest 1/3 kobiet. To duży sukces dziewczyn! – podkreślała Agnieszka Solecka, prokurent Same Deutz Fahr Polska sp. z o.o.

– Lactex to firma polska, lubelska, rodzinna. W branży bardziej niż w Polsce jesteśmy w tak egzotycznych miejscach jak Szanghaj, Ho Chi Minh, czy Pekinie. Zrobiliśmy to w siedem osób, z czego pięć to kobiety – podkreślał Robert Chmielewski, właściciel Lactex sp. z o.o.

– W naszej firmie jest dużo marzeń. Jest też dużo siły do walki – zaznacza Krzysztof Bednarz, prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA. – To, że nasz eksport jest taki duży zawdzięczamy wyłącznie wydajnej i mozolnej pracy naszych pracowników.

– Pasja tworzenia z czegoś z niczego legła u podstaw naszej firmy. Do pasji doszło zaangażowanie i praca i tak powstała firma – mówi Adam Kuś, właściciel Akpolu.

Ponieważ Dziennik Wschodni stawia na firmy rodzinne i ekologiczny styl życia dlatego w tym roku nasza kapituła postanowiła docenić wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami ten sam sposób myślenia. Nasza redakcyjna kapituła Eko Firmą Roku wybrała gospodarstwo szkółkarskie Moniki Komsty w Klementowicach.

– Lubelszczyzna jest sercem polskiego szkółkarska – podkreślała Monika Komsta. – To właśnie tutaj jest najwięcej szkółek zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich znany na całym świecie, który m.in. promuje zieleń. Skoro szkółek mamy tak wiele mam nadzieję, że zostaniemy na Lubelszczyźnie nie tylko jego sercem, ale i ciałem, by nasze produkty znajdowały się w całym rejonie.

W Kategorii Start-Up roku nagrodę otrzymał MakeGrowLab z Puław, który chce zastąpić folie i tworzywa sztuczne biodegradowalnymi tworzywami wyprodukowanymi z organicznych produktów. Z kolei Rodzinny Park tematyczny Magiczne Ogrody to firma, którą została uznana przez kapitułę za Firmę Dla Rodzin. Nagroda kapituły w kategorii Liderka internetu w tym roku trafiła do Elizy Wydrych-Strzeleckiej, znana z prowadzenia bloga modowego Fashionelka oraz autorka e-booków.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Faza 0 / 26 czerwca 2019 o 10:23
+12
Trudno się dziwić że PGE DYSTRYBUCJA to potentat we wszystkich kategoriach SKORO TO ZŁODZIEJE NAD ZŁODZIEJAMI. JAK BYŚMY PŁACILI TYLKO ZA ENERGIĘ KTÓRĄ RZECZYWIŚCIE ZUŻYLIŚMY TO NIE MIELI BY ZŁOTYCH PORĘCZY I KOMINOWYCH ZAROBKÓW. ZAJRZYJCIE DO RACHUNKÓW ILE TAM JEST DODATKOWYCH OPŁAT OBCIĄŻAJĄCYCH ODBIORCÓW, PODCZAS GDY 90% Z NICH POWINNA POKRYWAĆ SPÓŁKA Z WŁASNYCH ZYSKÓW I OSZCZĘDNOŚCI. A TAK OPRÓCZ OPŁATY ZA ENERGIĘ PŁACIMY NA ROZWÓJ< PŁACE I KOSZTY FIRMY. JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
taaa, wyjątkowa innowacyjność / 24 czerwca 2019 o 13:01
+8
stawki w tym samym zawodzie: POLSKA - 10 EUR/h, EUROPA zachodnia - 40 EUR/h
Avatar
nadzwyczajna kasta w akcji / 21 czerwca 2019 o 16:20
+8
77 STARUSZKA WBIEGŁA NA PRZEJŚCIE??? "Sąd orzekł, iż PIOTR N. - b. dziennikarz GW, obecnie Newsweeka - jadąc bez prawa jazdy, OC i ważnego przeglądu, potrącając 77 l. kobietę na pasach, nie złamał prawa i jest niewinny. Sąd uznał, że nie mógł orzec ponad wszelką wątpliwość, z jaką prędkością kobieta weszła na pasy..."
Avatar
Komendant z lasu / 21 czerwca 2019 o 13:30
+8
Hahahaha ale ranking komedia hahahahahaha
Avatar
ciekawski / 22 czerwca 2019 o 09:59
+6
A gdzie firma "Tebewał-Ratusz Spekulacje Gruntami Investment sp. z o. o."? Działają ostatnio bardzo prężnie ...
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 09:42
+6
Artykuł sponsorowany
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 09:44
+6
"W kategorii: Budownictwo pierwsze miejsce otrzymało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów SA" ROTFL Ci partacze?
Avatar
Iks / 30 czerwca 2019 o 12:39
+3
PGE Dystrybucja jaka firma .zapytajcie ile placa pracownikom zwlaszcza w Pulawach?po 30 kilku latach pracy 3500 zl na reke a tacy bogacze.
Avatar
LUBELSKI FEUDALIZM / 22 czerwca 2019 o 10:36
+3
ile płacą? najniższą krajową?
Avatar
Kol / 23 czerwca 2019 o 10:05
+2
Akpol hmm niech lepiej poprawia warunki pracy bo trochę im brakuje do nowoczesnych sortowni odpadów. Bardzo duża rotacja pracowników musi o czymś świadczyć..
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 04:17
0
PGE to najbardziej złodziejska s-ka,ktora okrada odbiorcow w majestacie prawa.Wystarczy się przyjrzeć wystawianym rachunkom i zarobkom funkcyjnych!!! Jak można złodziei wyrózniać???
Avatar
Iks / 30 czerwca 2019 o 12:39
+3
PGE Dystrybucja jaka firma .zapytajcie ile placa pracownikom zwlaszcza w Pulawach?po 30 kilku latach pracy 3500 zl na reke a tacy bogacze.
Avatar
Faza 0 / 26 czerwca 2019 o 10:23
+12
Trudno się dziwić że PGE DYSTRYBUCJA to potentat we wszystkich kategoriach SKORO TO ZŁODZIEJE NAD ZŁODZIEJAMI. JAK BYŚMY PŁACILI TYLKO ZA ENERGIĘ KTÓRĄ RZECZYWIŚCIE ZUŻYLIŚMY TO NIE MIELI BY ZŁOTYCH PORĘCZY I KOMINOWYCH ZAROBKÓW. ZAJRZYJCIE DO RACHUNKÓW ILE TAM JEST DODATKOWYCH OPŁAT OBCIĄŻAJĄCYCH ODBIORCÓW, PODCZAS GDY 90% Z NICH POWINNA POKRYWAĆ SPÓŁKA Z WŁASNYCH ZYSKÓW I OSZCZĘDNOŚCI. A TAK OPRÓCZ OPŁATY ZA ENERGIĘ PŁACIMY NA ROZWÓJ< PŁACE I KOSZTY FIRMY. JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
taaa, wyjątkowa innowacyjność / 24 czerwca 2019 o 13:01
+8
stawki w tym samym zawodzie: POLSKA - 10 EUR/h, EUROPA zachodnia - 40 EUR/h
Avatar
Kol / 23 czerwca 2019 o 10:05
+2
Akpol hmm niech lepiej poprawia warunki pracy bo trochę im brakuje do nowoczesnych sortowni odpadów. Bardzo duża rotacja pracowników musi o czymś świadczyć..
Avatar
Anthonydavidhhname@gmail.com / 22 czerwca 2019 o 14:56
-4
Czy masz firmę, która potrzebuje finansowania lub potrzebuje pieniędzy z powodów osobistych, takich jak; Konsolidacja zadłużenia, opłaty szkolne, na zakup nieruchomości, takie jak samochód, dom, opieka medyczna itp.? Oferujemy szeroki zakres finansowania firmom i osobom, które potrzebują pomocy finansowej lub wsparcia w innych celach prawnych Możesz ubiegać się o 100 000 USD jako osobę fizyczną i 500 000 USD jako podmiot lub firmę współpracującą. Nasze usługi są autentyczne i dobrze udokumentowane do celów prawnych. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz pożyczki: Anthonydavidhhname@gmail.com
Czy masz firmę, która potrzebuje finansowania lub potrzebuje pieniędzy z powodów osobistych, takich jak; Konsolidacja zadłużenia, opłaty szkolne, na zakup nieruchomości, takie jak samochód, dom, opieka medyczna itp.? Oferujemy szeroki zakres finansowania firmom i osobom, które potrzebują pomocy finansowej lub wsparcia w innych celach prawnych Możesz ubiegać się o 100 000 USD jako osobę fizyczną i 500 000 USD jako podmiot lub firmę współpracującą. Nasze usługi są autentyczne i dobrze udokumentowane do celów prawnych. Skontaktuj się z nami j... rozwiń
Avatar
LUBELSKI FEUDALIZM / 22 czerwca 2019 o 10:36
+3
ile płacą? najniższą krajową?
Avatar
ciekawski / 22 czerwca 2019 o 09:59
+6
A gdzie firma "Tebewał-Ratusz Spekulacje Gruntami Investment sp. z o. o."? Działają ostatnio bardzo prężnie ...
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 09:42
+6
Artykuł sponsorowany
Avatar
Chełmianin N / 21 czerwca 2019 o 16:41
-3
Pani Kasperska gdzie Lubelszczyzna? Kiedy Twa głowizna zrozumie, ze woj. lubelskie co nie jest Lubelszczyzną! Jest lubelskie!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelska moda zdobywa Europę. Przedsiębiorcy z Lubelskiego starają się o nowe kontrakty

Lubelska moda zdobywa Europę. Przedsiębiorcy z Lubelskiego starają się o nowe kontrakty 0

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy branży modowej z województwa lubelskiego starają się o kontrakty handlowe na rynku krajów Beneluksu. Ostatnio byli z misją gospodarczą w Amsterdamie zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Siedmiu przedsiębiorców wzięło udział w dwudniowych targach modowych Modefabriek – Amsterdam Fashion Trade Event.

Lublin: Który autobus nie przyjedzie? Jest wykaz da każdego przystanku
galeria

Lublin: Który autobus nie przyjedzie? Jest wykaz da każdego przystanku 0 5

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił dokładny wykaz kursów z poszczególnych przystanków, które nie zostaną dziś wykonane z powodu zaprzestania świadczenia usług przewozowych przez firmę Warbus

Lider Budki Suflera wraca do zdrowia. "Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie"
film

Lider Budki Suflera wraca do zdrowia. "Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie" 0 0

Romuald Lipko wraca do zdrowia. Muzyk i kompozytor przekazał tę dobrą informację za pośrednictwem Facebooka. Jak sam powiedział, rokowania w walce z chorobą nowotworową są bardzo dobre.

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela 0 0

Chełmianka pokonała w środowym meczu kontrolnym Sokoła Konopnica 2:0. jedną z bramek strzelił Wołodymyr Hładki, który podpisał już nawet umowę z biało-zielonymi

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych 0 6

Za kilogram malin – 2 złote, a borówek – do 4 zł. Na polach w Lubelskiem owocowe żniwa w pełni. Plantatorzy skarżą się na brak rąk do pracy, a sezonowi pracownicy na niskie stawki

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka
20 lipca 2019, 9:00

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w marszu szlakiem ostatniego transportu z Majdanka na trasie Majdanek-Krężnica Jara (17 km). Marsz rozpocznie się 20 lipca o godz. 9 przed budynkiem Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę 11 11

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów – Daniel Olbrychski – sprzedał swój dom w Mięćmierzu, pod Kazimierzem Dolnym. Wartość sentymentalna do tego miejsca była równie duża, co ta materialna – posiadłość była wyceniana na niemal 2,5 miliona złotych

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy 0 3

Reprezentacja AZS UMCS prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego wylatuje w piątek do Madrytu gdzie powalczy na Akademickich Mistrzostwach Europy. To nagroda za dotychczasowe sukcesy jakie drużyna osiągnęła w naszym kraju

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi" 5 11

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo]
film

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo] 19 4

- Lublin nie jest może najpopularniejszym kierunkiem weekendowych wypadów, ale po wizycie w Lublinie jesteśmy zachwyceni tym miastem, i wiemy, że nieraz jeszcze tu wrócimy. Bo tu po prostu jest przyjemnie - napisali podróżnicy z popularnego bloga "Busem przez świat"

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym?

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym? 0 0

Standardowe karty SIM są dostępne w tylu wersjach, że jeśli nie interesujemy się szczególnie telefonią komórkową, może nas to zaskoczyć. Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze jeden rodzaj karty SIM – eSIM, którą ostatnio Orange wprowadził do Polski jako pierwszy operator. Czym jest karta eSIM i jak wygląda oferta Orange w modelu subskrypcyjnym?

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ 0 1

Młodzi zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie zajmowali w tym tygodniu miejsca na podium w dwóch rundach półfinałowych na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia] 4 12

Sporo przed terminem może się zakończyć przebudowa ul. Kalinowszczyzna, gdzie na wielu odcinkach leży już nowy asfalt na jezdni i gotowe są fragmenty chodnika. Do zrobienia jest jeszcze dużo, ale nie aż tyle, by drogowcy potrzebowali jeszcze roku na dokończenie prac, a właśnie tyle czasu im pozostało.

Święto Kolorów w Lublinie
20 lipca 2019, 15:00

Święto Kolorów w Lublinie 0 2

Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet 0 3

Zgodnie z przewidywaniami, do procedury licencyjnej rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet przystąpiło 12 drużyn. W tym gronie jest także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!