Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sklepach Lublina i Lubartowa kupować można już warzywa i owoce sprzedawane pod marką „Rajski Ogród”. Wprowadzająca ją lubelska firma Bury w najbliższych dniach rozpocznie ekspansję na Polskę.
Nowe boisko do siatkówki plażowej, budowa pracowni logopedycznych, zarybianie rzeki, renowacja pomnika, spektakle dla dzieci, zawody sportowe – to część projektów, jakie w tym roku powstaną w powiecie puławskim dzięki wolontariuszom, pracownikom Zakładów Azotowych „Puławy”.
Społeczno-ekonomiczne skutki włączenia puławskich Zakładów Azotowych do Grupy Azoty były tematem wtorkowego spotkania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Według samorządowców z powiatu puławskiego, nie są one pozytywne. Chodzi m.in. o spadające wpływy z podatków.
Zwiększą się możliwości przeładunku towarów na przygranicznej stacji Terespol. Wszystko dzięki nowej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych
Czy w Białej Podlaskiej wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej? Taką ewentualność sugeruje Krzysztof Trochimiuk, nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Tymczasem prezydent miasta w swojej kampanii wyborczej obiecywał darmowe bilety dla uczniów.
Dobra wiadomość dla stanu finansów Zakładów Azotowych „Puławy”, gorsza dla akcjonariuszy. Według rekomendacji zarządu spółki, na wypłatę dywidendy przeznaczonych ma zostać ponad 33 mln zł, czyli ok. 27 procent zysku za ubiegły rok. Reszta ma podwyższyć kapitał zapasowy firmy.
– Dziś list intencyjny, a już za kilka miesięcy powstanie spółka która zmieni oblicze Chełma. To będą nie tylko nowe inwestycje, nie tylko terminal kolejowy i lepsza współpraca z sąsiadem – podkreślał w piątek podczas uroczystego podpisania listu intencyjnego z PKP S.A. prezydent Chełma Jakub Banaszek. – To będą przede wszystkim tak długo oczekiwane miejsca pracy i nowi przedsiębiorcy, którzy będą mogli w naszym mieście inwestować.
W piątek w Chełmie podpisany zostanie list intencyjny o współpracy między PKP S.A. a miastem Chełm.
Blisko dwa lata trwał projekt „Start do kobiecego biznesu”. Skończył się, ale tylko teoretycznie. Jego efekty nie tylko trwają, ale i prężnie się rozwijają
Elpes to kolejny inwestor w lubelskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Od otrzymania pozwolenia na użytkowanie zakładu wykonali już kilka milionów tubek. Reklamacji nie było.
Automatyk, betoniarz-zbrojarz, cieśla i dekarz – to na Lubelszczyźnie zawody deficytowe. Od września szkoły branżowe i technika, które kształcić będą pracowników tych branż, dostaną specjalne dofinansowanie. Czy znajdą się chętni do nauki?
W Teatrze Osterwy w Lublinie w poniedziałek odbyła się Gala Jubileuszowa Banku Pekao SA, którym w tym roku obchodzi 90. rocznicę powstania.
Spółka Medisept kupiła od miasta działkę na terenie strefy ekonomicznej na Felinie.
Jeszcze w tym roku Atrium Felicity w Lublinie zmieni właściciela. Galeria sprzedawana jest dlatego, że jej właściciel chce teraz kupować wyłącznie „prestiżowe centra handlowe w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach”. A Lublin, jak się okazuje, do takich nie należy.
Były prezes i członek rady lubelskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii zostali zatrzymani. Grzegorz W. i Piotr K. mieli wyłudzić ponad pół miliona złotych dotacji na start-up z branży kosmetycznej. – Firma niczego nie wyprodukowała, a podejrzani przejęli pieniądze – dowodzą śledczy.
W Lublinie wystartuje Uber Eats, czyli popularna na świecie usługa dowozu jedzenia. Uruchomienie jest przewidywane na połowę czerwca.
Puławskie Zakłady Azotowe wyprodukowały już dwa miliony ton kaprolaktamu, związku organicznego wykorzystywanego w m.in. przemyśle tekstylnym i motoryzacyjnym. Nasz chemiczny koncern należy do największych producentów tej substancji w Polsce i Europie.
Na co dzień miejsce z kawą, ciastem i drinkami, a w weekend imprezowy klub z dużą ilością dymu, świateł i muzyki. W weekend przy ul. Okopowej 5 otwiera się The Mist.
Były prezes Zakładów Azotowych „Puławy” Jacek Janiszek został dyrektorem lubelskiego oddziału gazowniczego należącego do Polskiej Spółki Gazownictwa tworzącą grupę kapitałową PGNiG.
Przy ul. Włostowickiej w Puławach rozpoczęła się budowa nowego supermarketu. Jego otwarcie zaplanowano na koniec października tego roku. Inwestor potwierdza, że będzie to kolejna w mieście Stokrotka. Jej powierzchnia handlowa wyniesie ok. pół tysiąca metrów kwadratowych
Focus Hotel Premium w Lublinie przyjmuje już gości. To jedenasty hotel ten sieci w Polsce i zarazem pierwszy na Lubelszczyźnie.
W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano umowę na dofinansowanie z unijnych pieniędzy utworzenia nowego żłobka w Zamościu.
Tegoroczna aukcja Pride of Poland będzie dostępna dla szerokiej publiczności. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 50 zł (brutto).
Restauracja Wojewódzka to nowy punkt na gastronomicznej mapie Lublina. Znajduje się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, w miejscu działającego tu do końca ubiegłego roku baru Podjadek.
Z automatu były już kanapki, mleko, a nawet kebab. Teraz pora na maszynę do sprzedaży jaj. Prawdopodobnie pierwszy w regionie jajomat stanął w weekend w Wąwolnicy. Do tej pory sprzedał 20 wytłaczanek.