Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Opole Lubelskie jest znane nie tylko z owoców, pysznych krówek, ale i doskonałej jakości produktów mlecznych. Długoletnie tradycje mleczarskie kontynuuje teraz Kabako Milk.
Potrzebna część do maserati, którego właściciel mieszka pod Rzymem. Stłuczka w Dubaju, w której ucierpiało ferrari. Ktoś szuka oryginalnych części do unikatowego lamborghini użytkowanego pod Londynem. Receptą na wszystkie bolączki jest włodawska firma Auto West S C M i R Pastryk.
Piotr Skwarek, judoka z drugim dan i prestiżowym, brytyjskim certyfikatem ze sztuki kucharskiej i cukierniczej. Zostawił posadę szefa kuchni, żeby stworzyć szczerą, otwartą na ludzi i pionierską restaurację
Lipy, jawory, klony, dęby z Klementowic pod Puławami rosną na ulicach Barcelony, Petersburga, Lublina. – To nie jest biznes, to raczej styl życia – mówi Monika Komsta.
Blisko dwa lata trwał projekt „Start do kobiecego biznesu”. Skończył się, ale tylko teoretycznie. W efekcie powstały firmy, które wciąż prężnie się rozwijają.
Lubelskie odwiedza coraz więcej gości. Tylko w ciągu roku liczba noclegów udzielonych przyjezdnym wzrosła o blisko 7 proc. Wzrost zainteresowania naszym województwem widać doskonale na hotelowej mapie Lublina
Tomasz Marzęda zrezygnował z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Lubartowie. Firmą kierował przez 8 lat.
Przetwórnię drobiu niedaleko blokowisk Felina zamierza zbudować świdnicka spółka Polski Drób. Jej zakład miałby stanąć przy ul. Dobrzańskiego, przy akademikach Uniwersytetu Przyrodniczego. Firma stara się już w Ratuszu o decyzję środowiskową, bez której nie ma mowy o takiej budowie.
Rozmowa z Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców, byłym posłem z Białej Podlaskiej.
Radni odmówili zgody na budowę wieżowca przy ul. Jutrzenki, który chciała stawiać jedna z firm powołujących się na ustawę „lex deweloper”. Jej plany oprotestowali sąsiedzi, skrytykowała je straż pożarna, sanepid i rada dzielnicy. Deweloper może jeszcze zaskarżyć odmowną decyzję do sądu administracyjnego.
Na razie to tylko projekt wyrażony listem intencyjnym. Mowa o 10-kilometrowym torze z Łęcznej do kopalni Bogdanka przez Starą Wieś i Puchaczów. Jest to element większej układanki o nazwie nowa elektrownia w Starej Wsi plus gigantyczna farma fotowoltaiczna.
Rozmowa z Mariuszem Saganem, dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Lublinie
Na pomysł otwarcia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 9 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogrodów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.
Reklama cukierków Śliwka Nałęczowska znajdzie się niebawem na kadłubach samolotów embraer należących do Polskich Linii Lotniczych LOT.
Cemex w Chełmie jest nie tylko jednym z największych pracodawców, ale także aktywnie działa dla lokalnej społeczności. To dobry przykład jak światowa korporacja wkomponowała się w region, w myśl zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie. Cemex nieustanne inwestuje w nowe technologie i rozwiązania proekologiczne.
Zaczęło się przypadkiem, od eksperymentu. Po latach pasja przerodziła się w samowystarczalną i w stu procentach ekologiczną produkcję. Winnica Rzeczyca pod Kazimierzem Dolnym produkuje ok. 5 tysięcy butelek wina rocznie z 11 odmian winorośli.
Z wielkim rozmachem Wipasz otworzył w Międzyrzecu Podlaskim swój największy zakład drobiarski. Pracę ma tu znaleźć ponad tysiąc osób.
Czy możliwy jest świat bez folii, tworzyw sztucznych, plastiku? Młodzi ambitni naukowcy z Puław chcą zmienić świat na lepsze. I są na dobrej drodze do zrobienia rewolucji
To pewnie ewenement w historii reklamy, żeby połączenie kawałka drewna i metalu promowało firmę niemal 100 lat. I nadal wysyłało klientelę na lubelską ul. Zamojską, Królewską czy Krakowskie Przedmieście. Choć po reklamowanym miejscu nie ma śladu. No nie, ślad jest. Właśnie firmowy wieszak
Rozmowa z Jackiem Burym, przedsiębiorcą, współwłaścicielem firmy Bury z Lublina, dystrybutorem owoców i warzyw, politykiem, radnym wojewódzkim.
NCBR dla Firm to program wsparcia dla przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać pomoc przy realizacji projektów. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w Lublinie, uczestnicy mieli okazję m. in. poznać zasady obowiązujące osoby ubiegające się o wsparcie czy porozmawiać z ekspertem w celu omówienia indywidualnego pomysłu na biznes. Kolejne takie spotkanie w Lublinie odbędzie się 8 października tego roku.
Eliza Wydrych-Strzelecka z Lublina jeszcze kilka lat temu znana była głównie z bloga modowego Fashionelka. Dziś skupia się na biznesie związanym z wydawaniem e-booków. Zarobiła już na tym ponad milion złotych. A ma dopiero 29 lat.
Galę Spółdzielców 2019 odbyła się w środę w Lublinie z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości.
Władze Grupy Azoty planują utworzenie nowych typów nawozów sztucznych przeznaczonych pod konkretne uprawy. W rozwijaniu technologii, oprócz własnych badań, pomóc ma „know how” m.in. od kupionej od Niemców spółki Compo Expert.
Niespełna 100 mln zł unijnych dotacji trafiło do 62 firm z regionu. Pieniądze zostały rozdane w ramach działań związanych ze wzrostem konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.