Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Leży grzecznie w łóżeczku i czyta książkę. Każdy zwraca na niego uwagę, a mijając go na twarzach pojawia się uśmiech. Nowy posążek koziołka stanął w czwartek przy ulicy Staszica.
Przez najbliższy rok nauczyciele informatyki w 28 lubelskich szkołach będą korzystać nowoczesnej platformy do nauczania tego przedmiotu. Wszystko w ramach pilotażowego projektu Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT.
Stanisław Mazur od dziś pełni funkcję prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Natomiast na stanowisko zastępcy prezesa zarządu powołano Andrzeja Kloca.
Na kominie elektrociepłowni Wrotków swoje gniazdo mają sokoły wędrowne. Ptaki wyczuły już wiosnę i w gnieździe są już 3 jaja, z których w kwietniu wylęgną się pisklęta.
Bractwo Miłosierdzia imienia Brata Alberta w Lublinie zwraca się z gorącym apelem o wsparcie przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Pomimo przeprowadzonej zbiórki żywności, brakuje jej do zrobienia paczek. Liczba potrzebujących okazała się znacznie większa niż zakładano.
Cebularze, ciasteczka, ciepłe lody, słodkie bułeczki i ciasta, pokazy: kulinarne, obsługi kelnerów oraz fryzjerskie to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na przyszłych uczniów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie.
„Wystawa nie byle jaka – pokaż swojego zwierzaka” to nowa inicjatywa licealistek z V LO w Lublinie. Po raz kolejny przyjemne można będzie połączyć z pożytecznym.
Lubelski Zgrzyt nie zwalnia tempa serwując nam kolejne koncertowe hity. Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle interesująco ponieważ na scenie Zgrzytu zaprezentują się: Skubas, Poparzeni Kawą Trzy oraz Daria ze Śląska.
82 lata temu, w nocy z 16 na 17 marca 1942 roku, Niemcy przystąpili do likwidacji lubelskiego getta, rozpoczynając tym samym ludobójczą operację „Einsatz Reinhardt”. 16 marca z Lublina do obozu zagłady w Bełżcu wyruszył pierwszy transport żydowskiej ludności z Lublina. Była to zakrojona na szeroką skalę eksterminacja ludności żydowskiej, w wyniku której zamordowano około 2 miliony dzieci, kobiet i mężczyzn.
Lublinianie mogą przenieść się do Francji nie wyjeżdżając z kraju. Na KUL-u trwają dni kultury francuskiej.
Roztocze jest piękne. A może być jeszcze piękniejsze, bardziej popularne wśród turystów. Ale szansą dla regionu jest również rozwój przedsiębiorczości, a także inwestycje. O tym mówiono w środę w Zamościu podczas konsultacji Programu Rozwoju Roztocza.
Rozpoczęła się XIX edycja Spotkań Teatralnych "Zwierciadła". Młodzież ze szkół licealnych pokazuje swoje talenty i rywalizuje o nagrody.
Jedna osoba została poszkodowana w pożarze mieszkania na jednej z dzielnic Lublina.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie sprawdza, czy nie doszło do nieprawidłowości w sprawie śmierci 64-letniej pani Joanny. Postępowanie prowadzi również prokuratura.
Pozostało już tylko kilka dni na zdobycie dofinansowania w miejskim programie „Złap deszczówkę”. Nabór kończy się 15 marca.
Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje z powodu śmierci Mamy oraz Teściowej, redaktorowi naczelnemu Jerzemu Kowalczykowi oraz jego żonie Iwonie składają dziennikarze i pracownicy Dziennika Wschodniego.
Żmudne śledztwo prokuratury i policji pozwoliło na złapanie sprawcy zbrodni, do której doszło w 1995 roku. Udział w wykryciu sprawców mieli policjanci z lubelskiego Archiwum X.
Mandat karny w łącznej kwocie 4500 zł, 23 punkty karne, zatrzymane prawo jazdy i dowód rejestracyjny – to dorobek 24-letniego kierowcy volkswagena. Młody mężczyzna jechał przez miasto z prędkością 110 km/h, agresywnie wyprzedzał pojazdy i bezpodstawnie hamował po manewrze. Dodatkowo auto przekroczyło normy hałasu, a 24-latek okazał się drogowym recydywistą.
O tym, jak prowadzić kampanię wyborczą, aby była skuteczna rozmawiamy z dr hab. Robertem Szwedem, kierownikiem Katedry Kultury Medialnej na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawne funkcjonowanie urzędu to priorytet — mówi w porannej rozmowie w cyklu: Dzień Wschodzi z Dziennikiem Wschodnim Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.
Zalewane posesje, kłopoty z odbiorem nieczystości płynnych, drogi jak za Gierka – to codzienność mieszkańców ulicy Wapiennej. Ludzie żyjący w tym zakątku Lublina, od lat wołają o skuteczną pomoc. Być może część z tych problemów zostanie rozwiązania już wiosną – obiecuje Artur Szymczyk, wiceprezydent Lublina.
To kolejny krok milowy w rozwoju szpitala przy al. Kraśnickiej. Powstanie nowy Oddział Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia.
Jeszcze tylko do czwartku 14 marca do godziny 23.59 można składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego Lublina. Do rozdysponowania jest prawie 15 milionów złotych.
Czy Kreml miesza w amerykańskiej Polonii? - ROZMOWA z Bożeną Kamińską, wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej
Województwo lubelskie istnieje już od 550 lat. Z tej okazji w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego odbyły się uroczystości jubileuszowe i przy okazji wręczono pamiątkowe medale.