Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jest kolejny inwestor w kraśnickiej podstrefie TSSE Euro-Park Wisłosan. W tym miesiącu Urząd Miasta w Kraśniku ma podpisać umowę na dzierżawę ponad hektarowej działki z firmą zajmującą się produkcją artykułów higienicznych. Przedsiębiorcy dopytują też o działki w Janowie Lubelskim.
W kopalni Bogdanka wrze wśród załogi. A to za sprawą pokątnie kolportowanego listu „wku...go górnika”. Autor wytyka zarządowi olbrzymie dysproporcje szczególnie w zakresie miesięcznych premii, a związki zawodowe krytykuje za brak działania.
W Lubelskiej Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pracuje już ponad 4 tys. osób. Obecnie na jej terenie funkcjonuje 51 inwestorów, którzy zainwestowali już ponad 1,5 mld złotych i deklarują inwestycje na poziomie kolejnego 1 mld zł - informuje Urząd Miasta.
Gdy zarządy największych spółek Grupy Azoty zgodziły się na ulokowanie nowego departamentu zarządzającego handlem nawozami w Puławach, wydawało się, że porozumienie ze związkowcami puławskiej firmy oraz komitetem strajkowym jest już blisko. Spór jednak znów przybrał na sile. Cały czas chodzi o niezależność.
Zmiany w zarządzie w kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka.
Na sklepowych półkach często brak informacji o cenach towarów. Nieprawidłowości wykryto w większości małych sklepów, w tym lubelskich, skontrolowanych przez Inspekcję Handlową. Ale samoobsługowe wypadły gorzej, jeśli chodzi np. o oszukiwanie na wadze
Stanowiska do pracy i miejsca do spotkań dla przedsiębiorców mają powstać w miejskiej kamienicy przy Lubartowskiej 30a.
W szczerym polu, między ulicami Lubelską i Rejowiecką jeszcze w tym roku ma stanąć Galeria Chełm. Pierwotnie obiekt – Galerię Chełmską – miała zbudować miejscowa spółka. Ostatecznie inwestorem będzie warszawska firma Acteeum Group.
O poprawę warunków pracy i podwyżkę płac o 400 złotych brutto walczą związkowcy ze spółki TN Polska w Kraśniku, do niedawna Tsubaki-Hoover Polska. Powołali komitet protestacyjny, nie wykluczają strajku przeciwko japońskiemu pracodawcy.
Wójt gminy Baranów już po raz trzeci przesunął termin wydania decyzji środowiskowej dla budowy oprotestowanej przez mieszkańców fermy drobiu w Śniadówce. Czeka na opinię w sprawie jej studni głębinowych, którą ma wydać nowa państwowa spółka - Wody Polskie
Ponad pół miliona złotych czeka na osoby bezrobotne, które chcą otworzyć własne przedsiębiorstwa na terenach wiejskich, w powiecie puławskim. Autorzy najlepszych biznesplanów mają szansę na otrzymanie 60 tys. złotych „na start”.
Sprzedawać nie wolno, ale sklep może być otwarty. Tę lukę w przepisach chcą wykorzystać sieci handlowe, które głowią się, jak obejść rygorystyczne przepisy.
Będą dodatkowe szkolenia dla mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia muszą prowadzić elektroniczną ewidencję sprzedaży i zakupów VAT oraz wysyłać do administracji skarbowej tzw. Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT.
Zarządy największych spółek Grupy Azoty podpisały „umowę o współdziałaniu”. Na jej bazie powstanie nowy departament, który ma koordynować handel nawozami w całej grupie. Jego siedzibą mają być Puławy. Taka decyzja poprawiła nieco nastroje wśród gotowej do strajku załogi Zakładów Azotowych.
Szybsze gojenie ran i brak blizn. Takie działanie ma mieć innowacyjny plaster, który stworzyła lubelska firma. Do sprzedaży ma trafić za kilka miesięcy.
Amerykański piec do proszkowego spieku metali, na który Puławy wydały 4 mln złotych, nie wytworzył jeszcze ani jednego produktu, który trafiłby na rynek. Władze puławskiego technoparku straciły cierpliwość i pożegnały się z jego dotychczasowym operatorem, firmą Humanprototype
Instytut Nowych Syntez Chemicznych zacieśnia współpracę z Grupą Azoty. Oznacza to kolejne transfery technologii do chemicznych spółek.
Pod Brześciem na Białorusi powstaje chińska fabryka akumulatorów. Są protesty i obawy o środowisko po polskiej stronie
Zimowe wyprzedaże powoli dobiegają końca. Obniżając ceny produktów po świętach Bożego Narodzenia, sklepy chcą zniwelować skutki tradycyjnego styczniowego spowolnienia handlu. I mają rację – nic tak nie działa na konsumentów jak promocje cenowe. Ale jak oceniają fachowcy, zaplanowanie wyprzedaży nie jest po prostu obniżką ceny
Olbrzymim areałem w podstrefie ekonomicznej zainteresowana jest firma z chińskim kapitałem. Sprzedaż ma być sfinalizowana do końca marca
Główny Urząd Statystyczny zbadał strukturę wynagrodzeń według zawodów w październiku 2016 roku.
Najpierw radni, teraz mieszkańcy negatywnie odnoszą się do planów budowy kopalni Jan Karski. Są już wstępne wyniki ankiety przeprowadzonej w Cycowie – gminie, która na nowej inwestycji finansowo nie skorzysta.
Rozmowa z Agnieszką Gąsior-Mazur, prezes Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu.
Pracodawcy mogą wysłać swoich pracowników na kursy, które dofinansują z funduszy europejskich. Program dostępny jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz dla osób samozatrudnionych.
Ruszył przetarg na rozbudowę elektrociepłowni Zakładów Azotowych "Puławy". Do końca 2021 roku powstanie nowy, węglowy blok energetyczny o mocy 100 MW. To największa inwestycja tego typu w naszym województwie. Jej wartość to blisko 900 mln złotych.