Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

W Kraśniku funkcjonują dwie podstrefy ekonomiczne. Na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan (na zdjęciu) działają cztery firmy, zaś w podstrefie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec – dwie firmy

Szansa na nowe miejsca pracy. Urząd podpisze umowę z przedsiębiorcą

Jest kolejny inwestor w kraśnickiej podstrefie TSSE Euro-Park Wisłosan. W tym miesiącu Urząd Miasta w Kraśniku ma podpisać umowę na dzierżawę ponad hektarowej działki z firmą zajmującą się produkcją artykułów higienicznych. Przedsiębiorcy dopytują też o działki w Janowie Lubelskim.

Pismo jest powielane i kolportowane wśród górników
galeria
film

List "wku...onego górnika" wywołał burzę w Bogdance. Dotarliśmy do autora

W kopalni Bogdanka wrze wśród załogi. A to za sprawą pokątnie kolportowanego listu „wku...go górnika”. Autor wytyka zarządowi olbrzymie dysproporcje szczególnie w zakresie miesięcznych premii, a związki zawodowe krytykuje za brak działania.

Lublin: W tym miejscu były tereny rolnicze. Teraz pracuje tu już 4 tys. osób
film

Lublin: W tym miejscu były tereny rolnicze. Teraz pracuje tu już 4 tys. osób

W Lubelskiej Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pracuje już ponad 4 tys. osób. Obecnie na jej terenie funkcjonuje 51 inwestorów, którzy zainwestowali już ponad 1,5 mld złotych i deklarują inwestycje na poziomie kolejnego 1 mld zł - informuje Urząd Miasta.

Porozumienie w Azotach? Związkowcy mówią raczej o eskalacji konfliktu

Porozumienie w Azotach? Związkowcy mówią raczej o eskalacji konfliktu

Gdy zarządy największych spółek Grupy Azoty zgodziły się na ulokowanie nowego departamentu zarządzającego handlem nawozami w Puławach, wydawało się, że porozumienie ze związkowcami puławskiej firmy oraz komitetem strajkowym jest już blisko. Spór jednak znów przybrał na sile. Cały czas chodzi o niezależność.

Krzysztof Szlaga

Zmiana prezesa w Bogdance. "Odchodzę z poczuciem zawodowej satysfakcji"

Zmiany w zarządzie w kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka.

Samoobsługowe sklepy wypadły gorzej od tradycyjnych

Jak oszukują nas sklepy? Są wyniki kontroli Inspekcji Handlowej

Na sklepowych półkach często brak informacji o cenach towarów. Nieprawidłowości wykryto w większości małych sklepów, w tym lubelskich, skontrolowanych przez Inspekcję Handlową. Ale samoobsługowe wypadły gorzej, jeśli chodzi np. o oszukiwanie na wadze

Kamienica przy Lubartowskiej 30a

Lublin: W tej kamienicy powstanie przestrzeń coworkingowa

Stanowiska do pracy i miejsca do spotkań dla przedsiębiorców mają powstać w miejskiej kamienicy przy Lubartowskiej 30a.

Tu powstanie Galeria Chełm
galeria

Teraz szczere pole, ale jeszcze w tym roku galeria handlowa. Zmienia się nazwa i inwestor

W szczerym polu, między ulicami Lubelską i Rejowiecką jeszcze w tym roku ma stanąć Galeria Chełm. Pierwotnie obiekt – Galerię Chełmską – miała zbudować miejscowa spółka. Ostatecznie inwestorem będzie warszawska firma Acteeum Group.

O poprawę warunków pracy i podwyżkę płac o 400 złotych brutto walczą związkowcy ze spółki TN Polska w Kraśniku, do niedawna Tsubaki-Hoover Polska

Pracownicy postawili się Japończykom. Grożą strajkiem

O poprawę warunków pracy i podwyżkę płac o 400 złotych brutto walczą związkowcy ze spółki TN Polska w Kraśniku, do niedawna Tsubaki-Hoover Polska. Powołali komitet protestacyjny, nie wykluczają strajku przeciwko japońskiemu pracodawcy.

Mieszkańcy Śniadówki liczą na to, że lokalne władze nie pozwolą na budowę w pobliżu ich domu fermy drobiu. Na zdjęciu spotkanie w tej sprawie

Mieszkańcy nie chcą smrodu. Ferma czeka na decyzję wójta

Wójt gminy Baranów już po raz trzeci przesunął termin wydania decyzji środowiskowej dla budowy oprotestowanej przez mieszkańców fermy drobiu w Śniadówce. Czeka na opinię w sprawie jej studni głębinowych, którą ma wydać nowa państwowa spółka - Wody Polskie

Dotacje z UE na otwarcie własnego biznesu. Jak zdobyć pieniądze?

Dotacje z UE na otwarcie własnego biznesu. Jak zdobyć pieniądze?

Ponad pół miliona złotych czeka na osoby bezrobotne, które chcą otworzyć własne przedsiębiorstwa na terenach wiejskich, w powiecie puławskim. Autorzy najlepszych biznesplanów mają szansę na otrzymanie 60 tys. złotych „na start”.

Można oglądać i przymierzać, ale nie można kupić w tradycyjny sposób (jedynie przez internet) – tak mają działać salony wystawowe czyli showroomy. Takie rozwiązanie rozważa wiele sieci handlowych
film

Niedziele bez handlu, ale... W ten sposób sklepy chcą wykorzystać lukę w przepisach

Sprzedawać nie wolno, ale sklep może być otwarty. Tę lukę w przepisach chcą wykorzystać sieci handlowe, które głowią się, jak obejść rygorystyczne przepisy.

Z czym się je JPK_VAT? Szkolenia dla przedsiębiorców

Z czym się je JPK_VAT? Szkolenia dla przedsiębiorców

Będą dodatkowe szkolenia dla mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia muszą prowadzić elektroniczną ewidencję sprzedaży i zakupów VAT oraz wysyłać do administracji skarbowej tzw. Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT.

Umowę podpisali przedstawiciele zarządów największych spółek grupy kapitałowej polskiej chemii, m.in. Jacek Janiszek, prezes ZA w Puławach (z lewej) oraz Wojciech Wardacki, szef Grupy Azoty w Tarnowie (w środku)

Pracownicy puławskich Azotów grozili strajkiem. Ale jest ważna zmiana

Zarządy największych spółek Grupy Azoty podpisały „umowę o współdziałaniu”. Na jej bazie powstanie nowy departament, który ma koordynować handel nawozami w całej grupie. Jego siedzibą mają być Puławy. Taka decyzja poprawiła nieco nastroje wśród gotowej do strajku załogi Zakładów Azotowych.

Zakończone właśnie badania laboratoryjne potwierdziły, że plaster znacznie przyspiesza gojenie się ran
Nauka
galeria
film

Lubelska firma stworzyła innowacyjny plaster. Rany goją się znacznie szybciej

Szybsze gojenie ran i brak blizn. Takie działanie ma mieć innowacyjny plaster, który stworzyła lubelska firma. Do sprzedaży ma trafić za kilka miesięcy.

Wysokiej klasy linia do spieku metali to jedno z dwóch urządzeń, które znajdują się w Polsce i jedyne w pełni sprawne. Niestety firma, która miała je wykorzystywać, w ogóle tego nie robiła

To jedyny w Polsce taki piec, kosztował miliony. Nikt go nie używa

Amerykański piec do proszkowego spieku metali, na który Puławy wydały 4 mln złotych, nie wytworzył jeszcze ani jednego produktu, który trafiłby na rynek. Władze puławskiego technoparku straciły cierpliwość i pożegnały się z jego dotychczasowym operatorem, firmą Humanprototype

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Grupą Azoty i Instytutem Nowych Syntez Chemicznych w Puławach

Puławskie technologie dla polskiej chemii

Instytut Nowych Syntez Chemicznych zacieśnia współpracę z Grupą Azoty. Oznacza to kolejne transfery technologii do chemicznych spółek.

Fabryka akumulatorów za 20 milionów dolarów powstaje na 5-hektarowej działce i ma dać pracę 200 osobom

Budują fabrykę przy granicy z Polską. Zanieczyszczenia trafią do naszego regionu?

Pod Brześciem na Białorusi powstaje chińska fabryka akumulatorów. Są protesty i obawy o środowisko po polskiej stronie

Najczęściej o wyborze konkretnego sprzedawcy decyduje cena

Polacy z zakupami czekają na promocje

Zimowe wyprzedaże powoli dobiegają końca. Obniżając ceny produktów po świętach Bożego Narodzenia, sklepy chcą zniwelować skutki tradycyjnego styczniowego spowolnienia handlu. I mają rację – nic tak nie działa na konsumentów jak promocje cenowe. Ale jak oceniają fachowcy, zaplanowanie wyprzedaży nie jest po prostu obniżką ceny

– Jeżeli inwestor zdecyduje się na zakup tego terenu, to będzie duży zastrzyk finansowy dla miasta, chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk

Firma z chińskim kapitałem zainwestuje w Lubelskiem? Chce kupić olbrzymi teren

Olbrzymim areałem w podstrefie ekonomicznej zainteresowana jest firma z chińskim kapitałem. Sprzedaż ma być sfinalizowana do końca marca

Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce?

Główny Urząd Statystyczny zbadał strukturę wynagrodzeń według zawodów w październiku 2016 roku.

Tak ma wyglądać nowa kopalnia

Najpierw radni, teraz mieszkańcy. Dlaczego nie chcą nowej kopalni?

Najpierw radni, teraz mieszkańcy negatywnie odnoszą się do planów budowy kopalni Jan Karski. Są już wstępne wyniki ankiety przeprowadzonej w Cycowie – gminie, która na nowej inwestycji finansowo nie skorzysta.

Agnieszka Gąsior-Marek: Przede wszystkim dla pracodawców za duże są obciążenia fiskalne
Prestiż

Inwestycje firm i samorządów w woj. lubelskim dopiero ruszą

Rozmowa z Agnieszką Gąsior-Mazur, prezes Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu.

Są pieniądze na szkolenia dla pracowników

Są pieniądze na szkolenia dla pracowników

Pracodawcy mogą wysłać swoich pracowników na kursy, które dofinansują z funduszy europejskich. Program dostępny jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz dla osób samozatrudnionych.

Zakłady Azotowe w Puławach w 2021 roku uruchomią nowy blok, który spalając węgiel, będzie wytwarzał gorącą parę i energię elektryczną
film

Więcej prądu z węgla. Największa inwestycja energetyczna w regionie

Ruszył przetarg na rozbudowę elektrociepłowni Zakładów Azotowych "Puławy".  Do końca 2021 roku powstanie nowy, węglowy blok energetyczny o mocy 100 MW. To największa inwestycja tego typu w naszym województwie. Jej wartość to blisko 900 mln złotych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium