Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

18 lutego 2018 r.
21:47

Lublin: W tym miejscu były tereny rolnicze. Teraz pracuje tu już 4 tys. osób

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 12 A A

W Lubelskiej Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pracuje już ponad 4 tys. osób. Obecnie na jej terenie funkcjonuje 51 inwestorów, którzy zainwestowali już ponad 1,5 mld złotych i deklarują inwestycje na poziomie kolejnego 1 mld zł - informuje Urząd Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie w SSE Lublin pracuje ponad 4 tys. osób, z czego ponad 2 tys. to nowo utworzone miejsca pracy.

Wzrastające zainteresowanie lubelską strefą dobrze obrazuje ilość przyznawanych pozwoleń na prowadzenie działalności. W 2012 roku 4 inwestorów zdecydowało się rozpocząć swoją działalność w podstrefie, a rok później udzielono ich 7. W 2014 roku pozwolenie na działalność uzyskało 5 firm, a od początku 2015 kolejne 7. Rok 2016 to 6 nowych zezwoleń, a 2017 kolejnych 6.

– Firmy wybierają Lublin ponieważ stworzyliśmy tu przyjazny obszar do prowadzenia działalności gospodarczej. Jako miasto jesteśmy otwarci na przyjęcie kolejnych inwestorów. Wspólnie z lubelskimi uczelniami wyższymi tworzymy komfortowe warunki do rozwoju przemysłu 4.0. Doskonałym przykładem jest tutaj współpraca w ramach tworzonego klastra lubelskiej wyżyny motoryzacyjnej i maszynowej – dodaje Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Podstrefa Lublin, będąca częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2007 roku obejmując wówczas 70 ha terenów typu „greenfield”. Obecnie strefa rozciąga się na 128 ha w pełni uzbrojonych i zagospodarowanych terenów inwestycyjnych, w tym 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia.

Zobacz także: 10-lecie strefy ekonomicznej w Lublinie [archiwum DW]

Quiz: Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]

Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 23:45
+2
Taka wielka inwestycja a dojechac do pracy to tylko wlasnym autem bo 14,czy 55 to jezdza jak busy na wsiach jeden lub dwa na dzien to wstd zeby chwalic sie inwestycja jak niema jak doniej dojechac a firmy zatrudniaja bardziej ukraincow niz lublinian bo nie maja jak dojechac nie kazdy ma samochod
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 22:30
+2
Poczta Polska to okolo 1 tys peacownikow, do podstrefy przeniesiono ich z ul. Pocztowej, przeciez to nie są nowe miejsca pracy. Alez propaganda pezedwyborcza
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 22:13
+2
szkoda że większość tych firm była wcześniej już w Lublinie i dawała zatrudnienie, więc te statystyki..........
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 10:23
+1
Jedna Strefa i to Mielecka, to za mało. Powinniśmy jeszcze miec Strefe Gdańską, albo Wrocławską. Dla przykładu częstochowa korzysta z usług i inwestorów z kilku stref. Chyba nie powiecie, że Lublin ma jakąś lojalkę ze strefa Mielecką, siedziba Warszawa, wejście "C"?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 07:50
+1
Składa się całe miasto, aby ta mała grupka wybrańców zbierała $$$ kokosy (tzn. właściciele, prezesi, dyrektorzy. Nie pracownicy - niewolnicy ktorzy wyciągają max 1500). I jeszcze nam wmawiają, że jest suckces! To jest klasyczna zydoekonomia wyzysku.
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 07:26
+1
Droga redakcjo, Taki artykuł miał by sens, gdyby porównane były miejsca pracy z całego Lublina. Firmy mogły się przeciez przenieść! Jak dla mnie to liczba 4000 nic nie znaczy Pozdrawiam
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 06:15
+1
Zagraniczna i chemiczna żywność jest pyszna, nakręca koniunkturę lekarzom.
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 05:34
+1
Fakt tylko czy to polskie podmioty (polscy robotnicy tylko że w polsce i za polską placę). A żywności ubylo pszeniczka nie rośnie a chlebek mrożony z eu..........ku .
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 02:08
+1
Tylko 4 tys. miejsc pracy? Na Lublin? To jakiś żart Primas Aprilisowy? Przecież tylu pracowników zatrudnia w miasteczku Tüttlingen 2 firmy (2 tys. + 3 tys.). A tutaj 50 manufakturek, bo Poczta to panstwowy twór. Nota bene. By przybyło miejsc pracy w lubelskiej poczcie, to ile miejsc pracy zlikwidowano w powiatach? W Chełmie ponad 10 osób zwolniono. Prawdziwy sukces Lublina. No, ale tak działało państwo PO. Wspierać tylko wylęgarnię lemingów, a resztę... zgnoić. Bo wiadomo "ch..., du... i kamieni kupa". Droga redakcjo jak powstanie firma produkcyjna na conajmniej tysiąc posad, to dajcie znać. Bo o strefie niskopłatnej pracy nikt nie chce słyszeć. Wolą loty do Anglii i Niemiec. Pa kochani!
Tylko 4 tys. miejsc pracy? Na Lublin? To jakiś żart Primas Aprilisowy? Przecież tylu pracowników zatrudnia w miasteczku Tüttlingen 2 firmy (2 tys. + 3 tys.). A tutaj 50 manufakturek, bo Poczta to panstwowy twór. Nota bene. By przybyło miejsc pracy w lubelskiej poczcie, to ile miejsc pracy zlikwidowano w powiatach? W Chełmie ponad 10 osób zwolniono. Prawdziwy sukces Lublina. No, ale tak działało państwo PO. Wspierać tylko wylęgarnię lemingów, a resztę... zgnoić. Bo wiadomo "ch..., du... i kamieni kupa". Droga redakcjo jak powstanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 00:00
+1
"Brawo" Strzała
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 10:23
+1
Jedna Strefa i to Mielecka, to za mało. Powinniśmy jeszcze miec Strefe Gdańską, albo Wrocławską. Dla przykładu częstochowa korzysta z usług i inwestorów z kilku stref. Chyba nie powiecie, że Lublin ma jakąś lojalkę ze strefa Mielecką, siedziba Warszawa, wejście "C"?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 07:50
+1
Składa się całe miasto, aby ta mała grupka wybrańców zbierała $$$ kokosy (tzn. właściciele, prezesi, dyrektorzy. Nie pracownicy - niewolnicy ktorzy wyciągają max 1500). I jeszcze nam wmawiają, że jest suckces! To jest klasyczna zydoekonomia wyzysku.
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 07:26
+1
Droga redakcjo, Taki artykuł miał by sens, gdyby porównane były miejsca pracy z całego Lublina. Firmy mogły się przeciez przenieść! Jak dla mnie to liczba 4000 nic nie znaczy Pozdrawiam
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 06:15
+1
Zagraniczna i chemiczna żywność jest pyszna, nakręca koniunkturę lekarzom.
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 05:34
+1
Fakt tylko czy to polskie podmioty (polscy robotnicy tylko że w polsce i za polską placę). A żywności ubylo pszeniczka nie rośnie a chlebek mrożony z eu..........ku .
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 02:08
+1
Tylko 4 tys. miejsc pracy? Na Lublin? To jakiś żart Primas Aprilisowy? Przecież tylu pracowników zatrudnia w miasteczku Tüttlingen 2 firmy (2 tys. + 3 tys.). A tutaj 50 manufakturek, bo Poczta to panstwowy twór. Nota bene. By przybyło miejsc pracy w lubelskiej poczcie, to ile miejsc pracy zlikwidowano w powiatach? W Chełmie ponad 10 osób zwolniono. Prawdziwy sukces Lublina. No, ale tak działało państwo PO. Wspierać tylko wylęgarnię lemingów, a resztę... zgnoić. Bo wiadomo "ch..., du... i kamieni kupa". Droga redakcjo jak powstanie firma produkcyjna na conajmniej tysiąc posad, to dajcie znać. Bo o strefie niskopłatnej pracy nikt nie chce słyszeć. Wolą loty do Anglii i Niemiec. Pa kochani!
Tylko 4 tys. miejsc pracy? Na Lublin? To jakiś żart Primas Aprilisowy? Przecież tylu pracowników zatrudnia w miasteczku Tüttlingen 2 firmy (2 tys. + 3 tys.). A tutaj 50 manufakturek, bo Poczta to panstwowy twór. Nota bene. By przybyło miejsc pracy w lubelskiej poczcie, to ile miejsc pracy zlikwidowano w powiatach? W Chełmie ponad 10 osób zwolniono. Prawdziwy sukces Lublina. No, ale tak działało państwo PO. Wspierać tylko wylęgarnię lemingów, a resztę... zgnoić. Bo wiadomo "ch..., du... i kamieni kupa". Droga redakcjo jak powstanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 00:00
+1
"Brawo" Strzała
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 23:45
+2
Taka wielka inwestycja a dojechac do pracy to tylko wlasnym autem bo 14,czy 55 to jezdza jak busy na wsiach jeden lub dwa na dzien to wstd zeby chwalic sie inwestycja jak niema jak doniej dojechac a firmy zatrudniaja bardziej ukraincow niz lublinian bo nie maja jak dojechac nie kazdy ma samochod
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 22:42
+1
A u nas w Rzeszowie w strefie Dworzysko bida aż piszczy, zero inwestorów nie licząc jakiegoś śmiesznego salonu motocykli... Dobra robota Lublin!
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 22:39
+1
tylko część firm wcześniej funkcjonowała poza strefą, znacznie więcej jest jednak tych, których wcześniej w Lublinie w ogóle nie było więc pisanie o propagandzie przedwyborczej to zwykłe brednie
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie 0 0

45-latek nie przeżył wypadku, a jego 36-letnia znajoma została ciężko ranna. Sprawca tragicznego wypadku miał prawo jazdy od dwóch miesięcy, a w organizmie 0,6 promila alkoholu. Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, a to oznacza, że 19-letni Adrian K. spędzi za kratkami 6 lat. Sąd dożywotnio pozbawił go prawa jazdy.

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo)
film

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo) 0 0

Oprócz wyspy w grze GreedFall najważniejsze mają być nasze wybory. Ale nie zabraknie ani walki, ani stworów.

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek 0 0

W środę Górnik Łęczna rozegra pierwszy sparing w tym sezonie. Nie zagra w nim Emilia Zdunek, która już oficjalnie przenosi się do hiszpańskiej Sevilli

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok"

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok" 15 1

Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego od trzech lat choruje na ziarnicę złośliwą. To rodzaj nowotworu. Szansą dla niej jest lek, którego miesięczna dawka kosztuje 30 tys. zł.

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23 0 0

Impreza odbywała się w belgijskiej miejscowości Gent. Staniszewski wystartował w dwóch konkurencjach. Najpierw rywalizował w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Oprócz zawodnika KS Pogoń Puławy w skład reprezentacji Polski weszli Damian Sławek, Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn.

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year
galeria

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year 99 78

Do prestiżowej nagrody nominowany został projekt nowego dworca autobusowego stworzony na zamówienie władz Lublina przez warszawską pracownię Tremend. Jej praca jest w finale wyścigu po nagrodę World Building of the Year, a prezentacja przed jurorami planowana jest na grudzień

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach 0 6

Kierowcy poniżej 25. roku życia to najbardziej niebezpieczni kierowcy. Kierowcy w wieku 18-24 lata, według statystyki, powodują najwięcej w wypadków w przeliczeniu na 10 tysięcy osób.

Wystawa "Dzieła utracone" w Galerii WOK
19 lipca 2019, 18:00

Wystawa "Dzieła utracone" w Galerii WOK 0 0

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zaprasza na wystawę "Dzieła utracone - Z przeszłości w przyszłość poprzez teraźniejszość". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 19 lipca o godz. 18 w Galerii WOK (ul. Dolna Panny Marii 3).

Azoty Puławy poznały potencjalnych rywali w drugiej rundzie Pucharu EHF

Azoty Puławy poznały potencjalnych rywali w drugiej rundzie Pucharu EHF 0 1

Będzie nim lepszy z pary: Handball Esch z Luksemburga i B.S.B. Batumi z Gruzji. Gospodarzem pierwszego spotkania będą puławianie. Przeciwnika zna też drugi z polskich zespołów Górnik Zabrze

Nowy hybrydowy Ford Puma. Crossover z funkcjonalnym wnętrzem
galeria

Nowy hybrydowy Ford Puma. Crossover z funkcjonalnym wnętrzem 0 3

Puma - to nowa kompaktowa propozycja Forda w segmencie crossoverów. Znakiem wyróżniającym jest nowy, 48-woltowy, miękki hybrydowy układ napędowy. W tym wcieleniu puma będzie samochodem rodzinnym.

Szpital wojewódzki w Chełmie ma dyrektora

Szpital wojewódzki w Chełmie ma dyrektora 0 9

Kamila Ćwik została szefową szpitala wojewódzkiego w Chełmie. Od połowy kwietnia kierowała placówką jako pełniąca obowiązki dyrektora.

Mimo protestów radni podwyższyli czesne za żłobek. Wojewoda uchylił ich uchwałę

Mimo protestów radni podwyższyli czesne za żłobek. Wojewoda uchylił ich uchwałę 5 5

Najprawdopodobniej w poniedziałek Rada Gminy Niemce (powiat lubelski) zdecyduje o dalszych krokach w sprawie podwyżki czesnego w żłobku gminnym. Wojewoda stwierdził, że podjęta uchwała w tej sprawie jest niezgodna z prawem.

Matthijs De Ligt zagra w Juventusie (wideo)
film

Matthijs De Ligt zagra w Juventusie (wideo) 0 3

Barcelona przegrała walkę o Matthijsa De Ligta. Holender zagra w Juventusie. Według „Mundo Deportivo” kwota transferu wyniesie 70 mln euro. Reprezentujący interesy piłkarza Mino Raiola twierdzi, że 20-letni obrońca będzie zarabiał 10 mln euro netto za sezon.

Nowe ławki na Starym Mieście w Lublinie. Zrobi je kowal

Nowe ławki na Starym Mieście w Lublinie. Zrobi je kowal 0 5

Wykonane przez kowala ławki mają stanąć po wakacjach wokół Trybunału Koronnego w Lublinie. Ich wykonanie zleci Urząd Miasta, a pieniądze na ten cel wykłada Rada Dzielnicy Stare Miasto.

Sanepid ostrzega. Salmonella w przyprawie wykorzystywanej do kiszenia ogórków

Sanepid ostrzega. Salmonella w przyprawie wykorzystywanej do kiszenia ogórków 31 1

Problem wykryto w części partii gorczycy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?