Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 lutego 2018 r.
6:39

Pracownicy postawili się Japończykom. Grożą strajkiem

0 260 A A
O poprawę warunków pracy i podwyżkę płac o 400 złotych brutto walczą związkowcy ze spółki TN Polska w Kraśniku, do niedawna Tsubaki-Hoover Polska
O poprawę warunków pracy i podwyżkę płac o 400 złotych brutto walczą związkowcy ze spółki TN Polska w Kraśniku, do niedawna Tsubaki-Hoover Polska (fot. Google Street View)

O poprawę warunków pracy i podwyżkę płac o 400 złotych brutto walczą związkowcy ze spółki TN Polska w Kraśniku, do niedawna Tsubaki-Hoover Polska. Powołali komitet protestacyjny, nie wykluczają strajku przeciwko japońskiemu pracodawcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informację o trwającym sporze zbiorowym i zaplanowanej na dziś konferencji prasowej podało wczoraj Biuro Informacyjne Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”.

„Japoński pracodawca rażąco łamie prawa pracownicze, a prowadzone negocjacje w sprawie poprawy warunków pracy i płacy zakończyły się niepowodzeniem” – czytamy w przesłanej mediom informacji. „12 lutego br. związki zawodowe powołały Komitet Protestacyjny.”

– Od września 2017 r. w naszej firmie jest spór zbiorowy z pracodawcą – mówi Stanisław Szczygielski, przewodniczący zakładowej „Solidarności” w spółce TN Polska, która zatrudnia 391 osób i produkuje m.in. kulki do łożysk. – Spór dotyczy m.in. warunków pracy – niskiej temperatury panującej w szatniach i w pakowni. W przypadku szatni powinno to być 24 st. C, a były takie dni, że temperatura wynosiła zaledwie 12 st. C. Umycie się w takich warunkach jest niemożliwe. Temat ten wielokrotnie poruszaliśmy m.in. na komisjach BHP, ale bezskutecznie.

Kolejny postulat związkowców wiąże się z płacami. – Żądamy podwyżki wynagrodzenia w kwocie 400 zł brutto dla każdego pracownika – podaje Szczygielski. – Nasze postulaty nie zostały spełnione, więc automatycznie weszliśmy w spór zbiorowy z pracodawcą (średnie zarobki pracowników należących do związku wynoszą ok. 3200 zł brutto – dop. red).

Przewodniczący zakładowej „Solidarności” dodaje, że kolejny etap negocjacji – mediacje, także nie przyniosły żadnych efektów.

– Teraz chcemy spotkać się z dziennikarzami, aby poinformować mieszkańców Kraśnika o sytuacji w spółce – tłumaczy Szczygielski. – Kondycja firmy jest dobra. Zyski rosną z roku na rok. Jako pracownicy widzimy, że nasz wkład pracy jest coraz większy, co jednak nie przekłada się na zarobki.

Związkowiec przyznaje, że na początku roku pracownicy otrzymali podwyżkę w wysokości 100 zł brutto. – W ten sposób pracodawca zdyskredytował partnera społecznego w negocjacjach, które cały czas trwają – podkreśla Szczygielski. – Ta podwyżka nie była z nami uzgadniana.

– Nieprawdą jest, że firma nie prowadziła rozmów ze związkami zawodowymi. Rozmowy były prowadzone w ciągu ostatniego kwartału roku 2017 – pisze w odpowiedzi na nasze pytania Adam Karamon, dyrektor generalny firmy. – Z uwagi na to, że rozmowy te nie doprowadziły do kompromisu, spółka uznała, że dla dobra pracowników, żeby nie powodować opóźnień związanych z kolejnymi turami rozmów, wynagrodzenia wszystkich pracowników (poza członkami Zarządu) podniesione zostaną już od stycznia 2018.

Jego zdaniem wysokość podwyżki wynika z analizy sytuacji ekonomicznej firmy. – M.in. tego, że zysk netto spółki za rok 2017 spadł o 67 proc. w porównaniu do roku 2016 – tłumaczy Karamon. – Na możliwości finansowe firmy, a więc i zdolność do przyznawania pracownikom podwyżek płac, wpływa wiele czynników – otoczenie rynkowe, w jakim działamy wywiera ciągłą presje na obniżki cen naszych wyrobów. Z drugiej strony obserwujemy wzrost kosztów prowadzonej działalności, na które nie mamy wpływu. Dotyczy to głównie materiałów podstawowych używanych do produkcji naszych wyrobów.

Sytuacja ekonomiczna firmy została szczegółowo wyjaśniona stronie społecznej podczas trwających rozmów – dodaje.

Tymczasem związkowcy chcą przeprowadzić w najbliższych dniach referendum strajkowe.

Quiz: Jak dobrze znasz miasta i powiaty województwa lubelskiego?

Jak dobrze znasz miasta i powiaty województwa lubelskiego?

Komentarze 260

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Podpis / 30 lipca 2018 o 21:56
0
Na C nie będzie tylko urlopu i nie ma w tym nic dziwnego bo tylko tam nie wyrabiany jest plan.
Avatar
UPAŁY UWAGA / 28 lipca 2018 o 12:10
0
Prosze Państwa Fala Upałów a u nas się tego nie widzi, Zwiazki i Pracodawca się wypieły na nas i co z tym faktem zrobimy??? Gdzie woda Napoje tak dba się o pracownika ???? Co Zwiazki i Pracodawca mają do powiedzenia w sprawie kalendarza czasu pracy i tego wolnego 13-17 sierpien które miało być wolne a podobno już nie będzie?? Czy to nie jest Łamanie przepisów?? Po co ustalać ten śmieszny kalendarz a potem się go nie realizuje i gra się na Nosie Pracownikowi... Wracając do kwestji Napojów Chłodźących jak mamy w takich warunkach pracować?? Gdzie jest taki Upał co Roku Historia się powtarza wentylatorów jak na lekarstwo, od nas się wymaga to i od Pracodawcy też trzeba wymagać a Zwiazki Powinny podjąć próbe rozmów tylko Efektywnych i szybkich a nie takich jak jest w naszych realiach każdy wie o czym mówię
Prosze Państwa Fala Upałów a u nas się tego nie widzi, Zwiazki i Pracodawca się wypieły na nas i co z tym faktem zrobimy??? Gdzie woda Napoje tak dba się o pracownika ???? Co Zwiazki i Pracodawca mają do powiedzenia w sprawie kalendarza czasu pracy i tego wolnego 13-17 sierpien które miało być wolne a podobno już nie będzie?? Czy to nie jest Łamanie przepisów?? Po co ustalać ten śmieszny kalendarz a potem się go nie realizuje i gra się na Nosie Pracownikowi... Wracając do kwestji Napojów Chłodźących jak mamy w takich warunkach pracować?? Gdz... rozwiń
Avatar
Pracownik / 6 lipca 2018 o 11:48
0
Zgadzam się z Tobą Spłukany Hartowniku ma Jaja i pokazał to nie raz widać Boją się jego skoro nie ma jego Nazwiska w Komisji Zakładowej na Tablicy. Ciekawe jak Przewodniczący skomentuje brak zmiany tej listy?? Może brakiem papieru do drukarki i oszczędnościami?? Widać gołym okiem tu Dyskryminację Pana Grzegorza oj nie ładnie nieładnie, kiedy wypłata czy dalej nic nie wiadomo ???
Avatar
Splukany hartownik / 6 lipca 2018 o 10:15
0
Grzegorz powinien zastapic Stasia jest konsekwentny i ma jaja .
Avatar
Pracownik / 5 lipca 2018 o 21:23
0
Spłukany Hartownik nie ma się czemu dziwić że nie ma Premi za zdrowie jak na takie warunki się zgodzili zwiaskowcy :( szkoda a co do przelewów pewnie dopiero we Wtorek bo ktoś nie umie nacisnąć przycisku Enter lub Przelew ważniejsze są Kursy na suwnice. Pan Przewodniczacy z ,,S'' czemu nie zmienił listy wybranych Członków do Komisji Zakładowej??? Czy dlatego że jest tam nie wygodny członek Pan Grzegorz który jak mało kto potrafi Powiedzieć prawdę w Oczy... i zapewne tu jest wielki ból
Avatar
Splukany hartownik / 5 lipca 2018 o 18:10
0
Obniżka płac o 150 bo nie ma byczego zdrowia:) przelewow zreszta tez nie ma.S....y i tyle .
Avatar
Pracownik / 30 czerwca 2018 o 18:40
0
Atencione to już dziś juz trwa wielki Piknik Solidarności u Gamonia bo przecież jest co świętować a zarazem nie ma he he ale gwarantowane jest to ze ośmieszyć się można. Ten piknik to jedna blazenada ale cóż Wódz musi zobaczyć ile ma szable na pokładzie jak to mawia Stary strateg ex Wódz nie ważne jak mówią ważne żeby mówili lub inaczej mierni ale wierni towarzysze są mu potrzebni by zgrzewali go w kolejnych Ciężkich bojach a takich juz coraz mniej i coraz częściej trzeba schodzić z tronu do poddanych na maszyny i zapiepszać jak Murzyn w Pocie Czoła od tak teraz zobaczysz Wodzu ze Wódka i Kiełbaska ludzi nie udobruchasz prawda w oczy kole ale czasami musi być bolesna 
Atencione to już dziś juz trwa wielki Piknik Solidarności u Gamonia bo przecież jest co świętować a zarazem nie ma he he ale gwarantowane jest to ze ośmieszyć się można. Ten piknik to jedna blazenada ale cóż Wódz musi zobaczyć ile ma szable na pokładzie jak to mawia Stary strateg ex Wódz nie ważne jak mówią ważne żeby mówili lub inaczej mierni ale wierni towarzysze są mu potrzebni by zgrzewali go w kolejnych Ciężkich bojach a takich juz coraz mniej i coraz częściej trzeba schodzić z tronu do poddanych na maszyny i zapiepszać jak Murzyn w Poc... rozwiń
Avatar
Podpis / 24 czerwca 2018 o 10:21
0
Jak Tobie trzeba przyjsc to musi być ileś godzin przerwy ale jak im trzeba to moze robisz 2 zmiany. Norma
Avatar
Pracownik / 24 czerwca 2018 o 02:16
0
Cóż tak wolno niestety ważne żeby zarobić a się nie orobic a ja muszę teraz siedzieć na nocce zamiast spać obok jakiejś kobiety za zarobione grube pieniążki kiedy ja wydam ta kasę? 
Avatar
ccc / 23 czerwca 2018 o 20:56
0
No i znów historia się powtarza. W sobotę na 2 zmianie na P-3 kilku pracowników dostało nadliczbowe kiedy inni muszą pracować za wolne na tygodniu. Osoby te zeszły z 3 zmiany i przyszły ponownie na 2 zmianę. Nikt nie patrzy na to że mieli tylko 8 godzin wolnego!!!
Avatar
Podpis / 30 lipca 2018 o 21:56
0
Na C nie będzie tylko urlopu i nie ma w tym nic dziwnego bo tylko tam nie wyrabiany jest plan.
Avatar
UPAŁY UWAGA / 28 lipca 2018 o 12:10
0
Prosze Państwa Fala Upałów a u nas się tego nie widzi, Zwiazki i Pracodawca się wypieły na nas i co z tym faktem zrobimy??? Gdzie woda Napoje tak dba się o pracownika ???? Co Zwiazki i Pracodawca mają do powiedzenia w sprawie kalendarza czasu pracy i tego wolnego 13-17 sierpien które miało być wolne a podobno już nie będzie?? Czy to nie jest Łamanie przepisów?? Po co ustalać ten śmieszny kalendarz a potem się go nie realizuje i gra się na Nosie Pracownikowi... Wracając do kwestji Napojów Chłodźących jak mamy w takich warunkach pracować?? Gdzie jest taki Upał co Roku Historia się powtarza wentylatorów jak na lekarstwo, od nas się wymaga to i od Pracodawcy też trzeba wymagać a Zwiazki Powinny podjąć próbe rozmów tylko Efektywnych i szybkich a nie takich jak jest w naszych realiach każdy wie o czym mówię
Prosze Państwa Fala Upałów a u nas się tego nie widzi, Zwiazki i Pracodawca się wypieły na nas i co z tym faktem zrobimy??? Gdzie woda Napoje tak dba się o pracownika ???? Co Zwiazki i Pracodawca mają do powiedzenia w sprawie kalendarza czasu pracy i tego wolnego 13-17 sierpien które miało być wolne a podobno już nie będzie?? Czy to nie jest Łamanie przepisów?? Po co ustalać ten śmieszny kalendarz a potem się go nie realizuje i gra się na Nosie Pracownikowi... Wracając do kwestji Napojów Chłodźących jak mamy w takich warunkach pracować?? Gdz... rozwiń
Avatar
Pracownik / 6 lipca 2018 o 11:48
0
Zgadzam się z Tobą Spłukany Hartowniku ma Jaja i pokazał to nie raz widać Boją się jego skoro nie ma jego Nazwiska w Komisji Zakładowej na Tablicy. Ciekawe jak Przewodniczący skomentuje brak zmiany tej listy?? Może brakiem papieru do drukarki i oszczędnościami?? Widać gołym okiem tu Dyskryminację Pana Grzegorza oj nie ładnie nieładnie, kiedy wypłata czy dalej nic nie wiadomo ???
Avatar
Splukany hartownik / 6 lipca 2018 o 10:15
0
Grzegorz powinien zastapic Stasia jest konsekwentny i ma jaja .
Avatar
Pracownik / 5 lipca 2018 o 21:23
0
Spłukany Hartownik nie ma się czemu dziwić że nie ma Premi za zdrowie jak na takie warunki się zgodzili zwiaskowcy :( szkoda a co do przelewów pewnie dopiero we Wtorek bo ktoś nie umie nacisnąć przycisku Enter lub Przelew ważniejsze są Kursy na suwnice. Pan Przewodniczacy z ,,S'' czemu nie zmienił listy wybranych Członków do Komisji Zakładowej??? Czy dlatego że jest tam nie wygodny członek Pan Grzegorz który jak mało kto potrafi Powiedzieć prawdę w Oczy... i zapewne tu jest wielki ból
Avatar
Splukany hartownik / 5 lipca 2018 o 18:10
0
Obniżka płac o 150 bo nie ma byczego zdrowia:) przelewow zreszta tez nie ma.S....y i tyle .
Avatar
Pracownik / 30 czerwca 2018 o 18:40
0
Atencione to już dziś juz trwa wielki Piknik Solidarności u Gamonia bo przecież jest co świętować a zarazem nie ma he he ale gwarantowane jest to ze ośmieszyć się można. Ten piknik to jedna blazenada ale cóż Wódz musi zobaczyć ile ma szable na pokładzie jak to mawia Stary strateg ex Wódz nie ważne jak mówią ważne żeby mówili lub inaczej mierni ale wierni towarzysze są mu potrzebni by zgrzewali go w kolejnych Ciężkich bojach a takich juz coraz mniej i coraz częściej trzeba schodzić z tronu do poddanych na maszyny i zapiepszać jak Murzyn w Pocie Czoła od tak teraz zobaczysz Wodzu ze Wódka i Kiełbaska ludzi nie udobruchasz prawda w oczy kole ale czasami musi być bolesna 
Atencione to już dziś juz trwa wielki Piknik Solidarności u Gamonia bo przecież jest co świętować a zarazem nie ma he he ale gwarantowane jest to ze ośmieszyć się można. Ten piknik to jedna blazenada ale cóż Wódz musi zobaczyć ile ma szable na pokładzie jak to mawia Stary strateg ex Wódz nie ważne jak mówią ważne żeby mówili lub inaczej mierni ale wierni towarzysze są mu potrzebni by zgrzewali go w kolejnych Ciężkich bojach a takich juz coraz mniej i coraz częściej trzeba schodzić z tronu do poddanych na maszyny i zapiepszać jak Murzyn w Poc... rozwiń
Avatar
Podpis / 24 czerwca 2018 o 10:21
0
Jak Tobie trzeba przyjsc to musi być ileś godzin przerwy ale jak im trzeba to moze robisz 2 zmiany. Norma
Avatar
Pracownik / 24 czerwca 2018 o 02:16
0
Cóż tak wolno niestety ważne żeby zarobić a się nie orobic a ja muszę teraz siedzieć na nocce zamiast spać obok jakiejś kobiety za zarobione grube pieniążki kiedy ja wydam ta kasę? 
Avatar
ccc / 23 czerwca 2018 o 20:56
0
No i znów historia się powtarza. W sobotę na 2 zmianie na P-3 kilku pracowników dostało nadliczbowe kiedy inni muszą pracować za wolne na tygodniu. Osoby te zeszły z 3 zmiany i przyszły ponownie na 2 zmianę. Nikt nie patrzy na to że mieli tylko 8 godzin wolnego!!!
Zobacz wszystkie komentarze 260

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jest pierwsza decyzja w sprawie Oskara Bobera
PILNE

Jest pierwsza decyzja w sprawie Oskara Bobera 10 7

Jak udało nam się ustalić, junior Speed Car Motoru Lublin będzie zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy wpadki podczas kontroli alkomatem. Nie ominie go także kara finansowa. Szczegóły będą podane w poniedziałkowym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Pijany ojciec spadł z roweru i leżał na ścieżce rowerowej. Obok płakał 6-latek

Pijany ojciec spadł z roweru i leżał na ścieżce rowerowej. Obok płakał 6-latek 21 2

Ponad 2 promile alkoholu miał ojciec, który zabrał syna na przejażdżkę rowerem. W pewnym momencie spadł z jednośladu i leżał na ścieżce. Dziecko płakało.

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka

Ciało dryfowało na wodzie. Tragiczny finał kąpieli 34-latka 2 1

Tragicznie zakończyła się kąpiel dla 34-letniego mężczyzny, który utonął w jeziorze Piaseczno. Dryfujące ciało mężczyzny zauważył plażowicz

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje

Przechodził przez jezdnię, został potrącony. 65-latek nie żyje 2 0

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Nie żyje 65-letni mężczyzna.

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa

Ostre strzelanie Gromu i Bizona. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał ŁKS Łazy 4:0. W starciu beniaminków lepsza Granica Terespol

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje

Samochód stoczył się i przycisnął go do ściany. 18-latek nie żyje 29 3

Tragiczny wypadek w gm. Stary Zamość. 18-latek chciał zatrzymać staczający się samochód. Został przyciśnięty do ściany

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa 1 2

Sześć trafień Pawła Mazura dla zespołu z Białopola. Trzy gole dorzucił Herman Uljaniuk. Orzeł Srebrzyszcze pokonał Ruch Izbica 4:2

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta"
galeria

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta" 60 23

Tygodniowy wyjazd wystarczył, by szczury zniszczyły mieszkanie. I to na jednym z najbardziej zadbanych osiedli. Podobne sygnały płyną z całego Lublina. Powodem plagi gryzoni jest m.in. rozbudowa miasta. – To, że szczury pojawiły się na danym osiedlu, może wynikać z tego, że w pobliżu stanęły nowe bloki – tłumaczy właściciel firmy deratyzacyjnej

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła
24 sierpnia 2018, 21:00

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła 3 0

Co Gdzie Kiedy. Wraz z wakacjami dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W dniach 24-26 sierpnia odbędą się ostatnie bezpłatne projekcje filmowe, w ramach których zobaczymy m.in. oscarowe Jesteś bogiem.

"Wykidajło" w Miasto Movie
29 sierpnia 2018, 21:00

"Wykidajło" w Miasto Movie 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazdą ostatniej w sierpniu projekcji filmowej z cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) będzie Patrick Swayze. 29 sierpnia o godz. 21 zobaczymy film Wykidajło.

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu 13 0

Mieszkańcy bloków komunalnych na os. Romów będą musieli bardziej uważać na to, co robią na swoich podwórkach. Władze Puław zwiększą ilość kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie miasta. Obraz trafi do komendy policji oraz straży miejskiej.

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin
15 września 2018, 10:30

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Dziecinada – mały cyrk, podczas którego dzieci poznają gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 15 września o godz. 10.30.

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry 0 0

Do Budapesztu pojechała m.in. Kinga Achruk, która ostatnio miała problemy zdrowotne

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek 8 11

Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej mają spotkać się dzisiaj z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim w sprawie podwyżek wynagrodzeń. To, jak twierdzą, ostatnia szansa na porozumienie. Jeśli do niego nie dojdzie będą protestować – w dzień i w nocy

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki 5 0

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Polesie – Tomasovia faworytem spotkania byli przyjezdni. A tymczasem od trzeciej minuty to piłkarze Zbigniewa Wójcika wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Cybul i pewnym strzałem otworzył wynik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.