Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

19 lutego 2018 r.
8:59

List "wku...onego górnika" wywołał burzę w Bogdance. Dotarliśmy do autora

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 113 A A
Pismo jest powielane i kolportowane wśród górników
Pismo jest powielane i kolportowane wśród górników

W kopalni Bogdanka wrze wśród załogi. A to za sprawą pokątnie kolportowanego listu „wku...go górnika”. Autor wytyka zarządowi olbrzymie dysproporcje szczególnie w zakresie miesięcznych premii, a związki zawodowe krytykuje za brak działania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jakby tego było mało w piątek kopalnia poinformowała, że z funkcją prezesa pożegnał się Krzysztof Szlaga. Ale głównym tematem rozmów w cechowni jest list podpisany przez „wku...go górnika”.

Pismo jest powielane i kolportowane wśród górników. Znajdują się w nim m.in. wyliczenia, jak zmieniały się premie dla górników, a jak dla zarządu. Udało nam się porozmawiać z autorem listu.

"Kilkadziesiąt razy więcej dla prezesów"

– Mam już dość sytuacji w naszej kopalni. Przeanalizowałem sytuację płac i premii – mówi górnik. – Od 2012 roku nasze comiesięczne premie systematycznie maleją, od średnio 41 proc. w 2012, do nieco ponad 27 proc. w 2017 roku. W tym samym czasie premie zarządu wzrosły. W 2013 jeszcze mieliśmy równe premie, po 30 proc. Od 2015 roku wskaźniki rozjechały się, my spadamy, zarząd rośnie do 50 proc. Za grudzień górnicy dołowi wzięli na rękę, z premią, od 3500 do 4200 złotych wypłaty. Prezesi mieli kilkadziesiąt razy więcej.

Ile wynoszą te zarobki? „Wku...ony górnik” w liście przytacza wypłaty z 2013 roku. Średnie miesięczne wypłaty członków 6-osobowego zarządu kopalni, z premiami, wyniosły 72 tys. 451 zł na osobę, przy czym pensja prezesa, wówczas Zbigniewa Stopy, wyniosła 102 tys. zł.

Z raportu giełdowego spółki za 2016 rok wynika że na wynagrodzenia członków zarządu i prokurentów przeznaczono 7 mln 70 tys. zł. Krzysztof Szlaga, który w kwietniu 2016 przejął od Zbigniewa Stopy fotel szefa, zarobił do grudnia ponad 591 tys. zł. Dla porównania, w całym 2015 r. Stopa zarobił 1,37 mln zł.

– Chodzi nie tylko o pieniądze, ale także o kopalnię, bezpieczeństwo. Od kilku lat systematycznie maleje zatrudnienie, przy stale rosnącym wydobyciu i produkcji węgla. Dane są w moim liście. A co na to związki zawodowe? Nic, nie reprezentują naszych interesów, bo chodzą na pasku zarządu. Jak może być inaczej, skoro nawet pracują w tym samym budynku – mówi autor listu. – Zobaczymy, czy wykażą się w sprawie premii. Jak nie, to założymy nowy związek, z siedzibą poza kopalnią. Dziś jesteśmy skazani sami na siebie.

Co na to związki?

Związkowcy z Bogdanki w piątek nie komentowali listu, odsyłali nas na ten tydzień. – List wywołał duże poruszenie załogi. Są to jednak prawdy, półprawdy, nieprawdy, bez kłopotu do znalezienia w internecie. Nie można jednak ukryć, że list już wywołał duże wzburzenie wśród załogi. Odniesiemy się do jego treści w najbliższych dniach – powiedział nam jeden z prominentnych działaczy związkowych w LW Bogdanka.

Kierownictwo kopalni także nie komentuje treści listu. Jest to związane z piątkowymi zmianami w zarządzie spółki. Służby prasowe LW Bogdanka mają się odnieść do treści listu w tym tygodniu.

Zobacz cały list i wyliczenia górnika:

Quiz: Sprawdź, co wiesz o miastach województwa lubelskiego

Sprawdź, co wiesz o miastach województwa lubelskiego

Zobacz także: Krężnica Jara: Kolizja z udziałem 6 pojazdów. Film od czytelnika

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 113

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
górnik z lw bogdanka z Łęcznej / 21 lutego 2018 r. o 13:04
+3
81 tys brutto za rok 2017 ciemniaku pracujący w wwa i w tym mam 14 barbórke a 13stek nie mam od ładnych paru lat nie masz pojęcia i pierd....isz a sukcesem jest dozyc 60. mówicie zmień prace a okolice kopalni najlepiej opuśćić i zaorać. nastepnie na dole fizycznie pracują ludzie z wyzszym wykształceniem z maturami, po zawodówkach to jest moze 10% załogi. gwarantuje ze z zarządu nikt złotówki do tego interesu nie dołozył co najwyżej wyprowadził miliony poprzez spółki spółeczki swoich ziomali w których ludzie bez szkół i zawodu pracują nawet za 1600. i na koniec tępaku nikt nie dokłada do górników bo co miesiąc płacimy na zus gigantyczne składki . przez 25 lat górnik wpłaca składki do zus którę wystarczą na 1,5 emerytury górniczej więc mi nie pierd...cie ze dopłacacie do górniczych emerytur
81 tys brutto za rok 2017 ciemniaku pracujący w wwa i w tym mam 14 barbórke a 13stek nie mam od ładnych paru lat nie masz pojęcia i pierd....isz a sukcesem jest dozyc 60. mówicie zmień prace a okolice kopalni najlepiej opuśćić i zaorać. nastepnie na dole fizycznie pracują ludzie z wyzszym wykształceniem z maturami, po zawodówkach to jest moze 10% załogi. gwarantuje ze z zarządu nikt złotówki do tego interesu nie dołozył co najwyżej wyprowadził miliony poprzez spółki spółeczki swoich ziomali w których ludzie bez szkół i zawodu pracują nawet z... rozwiń
Avatar
WZZ Walka / 28 lutego 2018 r. o 14:27
+2
podobne przemyslenia jak nasze zapraszamy: facebook.com/wzzwalka/
Avatar
joseph / 24 lutego 2018 r. o 08:53
+2
Karlikowski p.o Prezesa ..!! on jest dobry do pracy jako inżynier.....i niech tak będzie-biuro przygotowania produkcji. Do zarządzania nie nadaje się to On wykonywał ślepo polecenia Szlagi lub sam to robił a zganiał na innych, że miał takie polecenia. Wraz z panią Telecką i Wardową ,,wymordowali zawodowo,, gro cennych ludzi. Tego nie powinniśmy im darować i przejść obojętnie obok tego.STOP mobingowi w LW,,Bogdanka,,. My pracownicy nie jesteśmy winni pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jesteśmy mu jedynie winni usługę, za którą otrzymujemy zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem.
Karlikowski p.o Prezesa ..!! on jest dobry do pracy jako inżynier.....i niech tak będzie-biuro przygotowania produkcji. Do zarządzania nie nadaje się to On wykonywał ślepo polecenia Szlagi lub sam to robił a zganiał na innych, że miał takie polecenia. Wraz z panią Telecką i Wardową ,,wymordowali zawodowo,, gro cennych ludzi. Tego nie powinniśmy im darować i przejść obojętnie obok tego.STOP mobingowi w LW,,Bogdanka,,. My pracownicy nie jesteśmy winni pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jesteśmy mu jedynie winni usłu... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 12:01
+2
Ludzie nie kłóćmy się !! Nie widzicie ze oni tego chcą ? WINNY JEST RZĄD ani Szlaga ani nikt tylko rząd i nie ważne który. To nie ma znaczenia czy PO czy PIS Oni się tylko kłócą o koryto a jest o co ! Polska jest bogatym krajem ale trzeba obalić socjalizm.
Avatar
Górnik / 21 lutego 2018 r. o 10:46
+2
Masz choź trochę rozumu Inteligencie?? Nikt nie broni zarabiać prezesowi więcej ale czy aż takie muszą być dysproporcje???
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 09:06
+2
W Polsce jak jeden zarabia więcej od drugiego to jest zazdrość i złorzeczenie. Ja rozumiem, że np. na budowie czy w supermarkecie jest ciężka praca i są małe zarobki w stosunku do wykonywanej pracy, ale to nie znaczy, że temu jest winien górnik, tylko ten co się godzi na takie zarobki. Więc nie miejcie pretensji do górników, ze tyle mało zarabiacie tylko do siebie. Zamiast walczyć o swoje to siedzicie cicho i się zgadzacie na takie traktowanie Was. Górnik jak chce coś zmienić i walczyć o swoje to zaraz go atakujecie. Tym co zarabiają konkretną kasę w to graj, bo ciemnota niech robi żeby "Pany" miały lepiej, im mniej nam zapłacą tym więcej im zostanie. W porównaniu np. do kasjerki może i górnicy dużo zarabiają, ale porównując te zarobki np. do zarządu to chyba sprawa ta wygląda całkiem inaczej. Patrzmy w dół, zazdrośćmy i złorzeczmy zamiast upominać się o swoje to będziemy dalej robić na panów za psie pieniądze.
W Polsce jak jeden zarabia więcej od drugiego to jest zazdrość i złorzeczenie. Ja rozumiem, że np. na budowie czy w supermarkecie jest ciężka praca i są małe zarobki w stosunku do wykonywanej pracy, ale to nie znaczy, że temu jest winien górnik, tylko ten co się godzi na takie zarobki. Więc nie miejcie pretensji do górników, ze tyle mało zarabiacie tylko do siebie. Zamiast walczyć o swoje to siedzicie cicho i się zgadzacie na takie traktowanie Was. Górnik jak chce coś zmienić i walczyć o swoje to zaraz go atakujecie. Tym co zarabiają konkret... rozwiń
Avatar
gość / 21 lutego 2018 r. o 00:04
+2
Dla nie świadomych, kobiety też pracują w Kopalni w Bogdance
Avatar
sylwia / 20 lutego 2018 r. o 23:59
+2
Komuś tu chyba żal d..e ściska:)
Avatar
Anonim / 20 lutego 2018 r. o 22:35
+2
PO lepsze. U nich za 6000 zł jak to mówiła pani Bieńkowska to pracuje złodziej albo idiotą. Chociaż i tak prawdy nie powiedziała bo oni za większe pieniądze kradli i wszystko co się da sprzedawali 
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 r. o 10:19
+2
To zjedź cielaku jeden z drugim na dół i zobacz 10minut byś tam nie wytrzymał a kłapać mordą tylko potrafisz...
Avatar
WZZ Walka / 28 lutego 2018 r. o 14:27
+2
podobne przemyslenia jak nasze zapraszamy: facebook.com/wzzwalka/
Avatar
joseph / 24 lutego 2018 r. o 08:53
+2
Karlikowski p.o Prezesa ..!! on jest dobry do pracy jako inżynier.....i niech tak będzie-biuro przygotowania produkcji. Do zarządzania nie nadaje się to On wykonywał ślepo polecenia Szlagi lub sam to robił a zganiał na innych, że miał takie polecenia. Wraz z panią Telecką i Wardową ,,wymordowali zawodowo,, gro cennych ludzi. Tego nie powinniśmy im darować i przejść obojętnie obok tego.STOP mobingowi w LW,,Bogdanka,,. My pracownicy nie jesteśmy winni pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jesteśmy mu jedynie winni usługę, za którą otrzymujemy zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem.
Karlikowski p.o Prezesa ..!! on jest dobry do pracy jako inżynier.....i niech tak będzie-biuro przygotowania produkcji. Do zarządzania nie nadaje się to On wykonywał ślepo polecenia Szlagi lub sam to robił a zganiał na innych, że miał takie polecenia. Wraz z panią Telecką i Wardową ,,wymordowali zawodowo,, gro cennych ludzi. Tego nie powinniśmy im darować i przejść obojętnie obok tego.STOP mobingowi w LW,,Bogdanka,,. My pracownicy nie jesteśmy winni pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jesteśmy mu jedynie winni usłu... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 r. o 11:15
0
Czyli to prawda ze ryle nie są zbyt mądrzy tylko takie maja mniemanie o sobie przy butelce wódki . Kochani górnicy. Jesteście pracownikami spółki- umowa o prace czyli najemnikami. Uj wam do zarobków prezesów. Weź kredyt zainwestuj w akcje wykup i rządź. Ale licz się z tym ze możesz wtedy tez stracić. Wy zachowujecie się jak byście byli właścicielami ALE tylko wtedy gdy jest dobrze ;) jak jest zle to już nie, Ićta się napić do baru i się żalić jak to niby wszyscy wam zazdroszczą
Avatar
górnik z lw bogdanka z Łęcznej / 21 lutego 2018 r. o 13:04
+3
81 tys brutto za rok 2017 ciemniaku pracujący w wwa i w tym mam 14 barbórke a 13stek nie mam od ładnych paru lat nie masz pojęcia i pierd....isz a sukcesem jest dozyc 60. mówicie zmień prace a okolice kopalni najlepiej opuśćić i zaorać. nastepnie na dole fizycznie pracują ludzie z wyzszym wykształceniem z maturami, po zawodówkach to jest moze 10% załogi. gwarantuje ze z zarządu nikt złotówki do tego interesu nie dołozył co najwyżej wyprowadził miliony poprzez spółki spółeczki swoich ziomali w których ludzie bez szkół i zawodu pracują nawet za 1600. i na koniec tępaku nikt nie dokłada do górników bo co miesiąc płacimy na zus gigantyczne składki . przez 25 lat górnik wpłaca składki do zus którę wystarczą na 1,5 emerytury górniczej więc mi nie pierd...cie ze dopłacacie do górniczych emerytur
81 tys brutto za rok 2017 ciemniaku pracujący w wwa i w tym mam 14 barbórke a 13stek nie mam od ładnych paru lat nie masz pojęcia i pierd....isz a sukcesem jest dozyc 60. mówicie zmień prace a okolice kopalni najlepiej opuśćić i zaorać. nastepnie na dole fizycznie pracują ludzie z wyzszym wykształceniem z maturami, po zawodówkach to jest moze 10% załogi. gwarantuje ze z zarządu nikt złotówki do tego interesu nie dołozył co najwyżej wyprowadził miliony poprzez spółki spółeczki swoich ziomali w których ludzie bez szkół i zawodu pracują nawet z... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 12:01
+2
Ludzie nie kłóćmy się !! Nie widzicie ze oni tego chcą ? WINNY JEST RZĄD ani Szlaga ani nikt tylko rząd i nie ważne który. To nie ma znaczenia czy PO czy PIS Oni się tylko kłócą o koryto a jest o co ! Polska jest bogatym krajem ale trzeba obalić socjalizm.
Avatar
Górnik / 21 lutego 2018 r. o 10:46
+2
Masz choź trochę rozumu Inteligencie?? Nikt nie broni zarabiać prezesowi więcej ale czy aż takie muszą być dysproporcje???
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 09:06
+2
W Polsce jak jeden zarabia więcej od drugiego to jest zazdrość i złorzeczenie. Ja rozumiem, że np. na budowie czy w supermarkecie jest ciężka praca i są małe zarobki w stosunku do wykonywanej pracy, ale to nie znaczy, że temu jest winien górnik, tylko ten co się godzi na takie zarobki. Więc nie miejcie pretensji do górników, ze tyle mało zarabiacie tylko do siebie. Zamiast walczyć o swoje to siedzicie cicho i się zgadzacie na takie traktowanie Was. Górnik jak chce coś zmienić i walczyć o swoje to zaraz go atakujecie. Tym co zarabiają konkretną kasę w to graj, bo ciemnota niech robi żeby "Pany" miały lepiej, im mniej nam zapłacą tym więcej im zostanie. W porównaniu np. do kasjerki może i górnicy dużo zarabiają, ale porównując te zarobki np. do zarządu to chyba sprawa ta wygląda całkiem inaczej. Patrzmy w dół, zazdrośćmy i złorzeczmy zamiast upominać się o swoje to będziemy dalej robić na panów za psie pieniądze.
W Polsce jak jeden zarabia więcej od drugiego to jest zazdrość i złorzeczenie. Ja rozumiem, że np. na budowie czy w supermarkecie jest ciężka praca i są małe zarobki w stosunku do wykonywanej pracy, ale to nie znaczy, że temu jest winien górnik, tylko ten co się godzi na takie zarobki. Więc nie miejcie pretensji do górników, ze tyle mało zarabiacie tylko do siebie. Zamiast walczyć o swoje to siedzicie cicho i się zgadzacie na takie traktowanie Was. Górnik jak chce coś zmienić i walczyć o swoje to zaraz go atakujecie. Tym co zarabiają konkret... rozwiń
Avatar
gość / 21 lutego 2018 r. o 00:04
+2
Dla nie świadomych, kobiety też pracują w Kopalni w Bogdance
Avatar
sylwia / 20 lutego 2018 r. o 23:59
+2
Komuś tu chyba żal d..e ściska:)
Avatar
Anonim / 20 lutego 2018 r. o 22:35
+2
PO lepsze. U nich za 6000 zł jak to mówiła pani Bieńkowska to pracuje złodziej albo idiotą. Chociaż i tak prawdy nie powiedziała bo oni za większe pieniądze kradli i wszystko co się da sprzedawali 
Zobacz wszystkie komentarze 113

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Ciężkie treningi przy okazji obozu w Siedlcach dały się piłkarzom Mirosława Hajdy we znaki. W sobotę żółto-biało-niebiescy mieli okazję sprawdzić się ze swoim nowym, ligowym rywalem – Pogonią. Niestety, rywale wygrali aż 4:1.

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Na internetowym portalu Facebook pojawił się fałszywy profil prezydenta Krzysztofa Żuka zachęcający do przelewania pieniędzy. Prezydent oświadcza, że to oszustwo

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Drugie zwycięstwo z rzędu drużyny z Puław. W sobotę Wisła ograła w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Po pierwszej połowie wydawało się, że goście bez większych problemów zgarną trzy punkty. Po zmianie stron rywale napędzili jednak drużynie Mariusza Pawlaka stracha.

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów, do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Bonów (powiat świdnicki), drugi w Wincentowie (powiat lubartowski).

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]
galeria

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]

Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta a może kraju?

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Był wulgarny i agresywny. Już wiadomo dlaczego 26-latek nie chciał podać swoich danych

Zatrzymany w związku z awanturą w jednym z lokali w Okunince mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom jak się nazywa. Pijany awanturnik trafił do komendy policji we Włodawie. Okazało się, że 26-latek z Radzynia Podlaskiego jest poszukiwany.

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia w pięciu powiatach, Lublinie i Białej Podlaskiej

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia w pięciu powiatach, Lublinie i Białej Podlaskiej

22 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Dotyczą pięciu powiatów i dwóch miast.

Jeszcze więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Jeszcze więcej zakażeń koronawirusem w Polsce. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Wczoraj było 809 nowych przypadków, dziś 843 nowe potwierdzone zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku (208), Mazowszu (131) i w Małopolsce (124). Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych 13 osobach zakażonych koronawirusem.

Magazyn AMW w Kraśniku. Do kupienia m.in. kombinezony lotnicze, latarki, honkery i stary
Magazyn
galeria

Magazyn AMW w Kraśniku. Do kupienia m.in. kombinezony lotnicze, latarki, honkery i stary

W Kraśniku, przy ulicy Kolejowej, jest miejsce gdzie sympatycy wojskowego wyposażenia poczują się jak w jaskini Ali Baby. Na półkach można znaleźć wszystko: od wojskowego zasobnika, przez saperkę, po silnik do stara czy wyposażenie polowego gabinetu lekarskiego. To wszystko trafia do cywili, bo wojsko już nie potrzebuje tych rzeczy

Żużlowcy Motoru Lublin jadą w niedzielę do Gorzowa na mecz rewanżowy ze Stalą

Żużlowcy Motoru Lublin jadą w niedzielę do Gorzowa na mecz rewanżowy ze Stalą

Żużlowcy Motoru Lublin pokonali u siebie w ostatnim spotkaniu Betard Spartę Wrocław, a teraz czeka ich pierwszy wyjazd w rundzie rewanżowej. W niedzielę (godz. 16.30) "Koziołki" zmierzą się z Moje Bermudy Stalą Gorzów

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów-Kock. Nie żyje rowerzysta

Tragiczny wypadek na trasie Lubartów-Kock. Nie żyje rowerzysta

Do potrącenia rowerzysty doszło dziś w miejscowości Wincentów, na drodze krajowej nr 19. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł. Na trasie między Lubartowem a Kockiem są utrudnienia w ruchu.

Od soboty obostrzenia w 19 powiatach w Polsce. Czy dołączy do nich powiat bialski?

Od soboty obostrzenia w 19 powiatach w Polsce. Czy dołączy do nich powiat bialski?

Od soboty obowiązują rygorystyczne obostrzenia w powiatach z największą liczbą zakażeń. Resort zdrowia podzielił je na „czerwone” i „żółte”. W Lubelskiem największe szanse, by znaleźć się na tej liście, ma powiat bialski

Wypoczynek w dobie koronawirusa. Warto wybrać miejsce, gdzie jest mniej ludzi
Magazyn

Wypoczynek w dobie koronawirusa. Warto wybrać miejsce, gdzie jest mniej ludzi

Na plaży ręcznik przy ręczniku, w wodzie tłum, kolejki po jedzenie i picie. Nad popularnymi jeziorami w naszym regionie to wakacyjny standard, ale czy w czasie epidemii koronawirusa taki standard jest bezpieczny?

Wysoka porażka Startu Lublin w sparingu z Astorią Bydgoszcz

Wysoka porażka Startu Lublin w sparingu z Astorią Bydgoszcz

Koszykarze czerwono-czarnych będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o swoim pierwszym meczu kontrolnym. W ramach II Memoriału Karola Gutkowskiego Start przegrał z Enea Astorią Bydgoszcz 65:93.

Abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń służb. "Epidemia się nie skończyła"

Abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń służb. "Epidemia się nie skończyła"

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w kraju, przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki wystosował do wszystkich wiernych specjalny apel. Przypomina w nim m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.