Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

10 maja 2019 r.
21:09

Uber Eats w Lublinie. Wiadomo kiedy wystartuje popularna usługa dowozu jedzenia

Autor: Zdjęcie autora dudi
52 16 A A
(fot. Franklin Heijnen)

W Lublinie wystartuje Uber Eats, czyli popularna na świecie usługa dowozu jedzenia. Uruchomienie jest przewidywane na połowę czerwca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odpalamy aplikację na telefonie, wybieramy restaurację i płacimy online, a potem śledzimy na mapie jak dostawca z jedzeniem zmierza w kierunku naszego domu. Rowerem, skuterem albo samochodem. Uber chwali się, że dostawa jest zwykle szybsza niż w przypadku tradycyjnego zamawiania z lokalu. Czas nie powinien przekroczyć 30 minut. Popularna usługa jest dostępna w 250 miastach na świecie. W Polsce w m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu. A wkrótce także w Lublinie.

W internecie na popularnym portalu ogłoszeniowym pojawiły się już oferty pracy dla dostawców z Lublina. – Zarejestruj się już dziś, aby otrzymać od nas więcej szczegółów. Usługa nie jest jeszcze dostępna w Lublinie, ale spodziewaj się startu już w połowie czerwca – czytamy.

Informację o uruchomieniu Uber Eats w Lublinie potwierdziliśmy na infolinii.

Przyszli dostawcy którzy chcą współpracować bezpośrednio z Uberem muszą mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Jeśli jej nie mają mogą skorzystać z jednego z trzech partnerów Ubera i podpisać z nim umowę. W każdym przypadku warunki są inne. Niezbędne jest także przejście szkolenia.

Ile można zarobić? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa. Uber liczy m.in. dystans, czas dostarczenia zamówienia, a godziny pracy dostawcy są elastyczne. Usługa działa od godz. 11 do 23. Wystarczy włączyć telefon i zaakceptować zamówienie, które się pojawi, a potem udać się do restauracji, odebrać je i zawieźć na miejsce.

Popularny YouTuber Yellowbox sprawdził jakie są zarobki w Uberze. Po dwóch godzinach pracy miał 31 zł. Dostawał też napiwki. Gdy nabrał wprawy po trzech godzinach pracy udało mu się zarobić 70 zł.

Wypłaty są realizowane co tydzień. Uber zapowiada, że w Lublinie będą także premie godzinowe.

Firmy, które chciałyby dostarczać jedzenie poprzez Uber Eats mogą rejestrować się na stronie: https://about.ubereats.com/pl/restaurants/

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mama / 11 maja 2019 o 05:09
+10
Ja wolę po staremu - mieć parę ulotek informacyjnych, zadzwonić telefonem pod wskazany numer, zamówić co potrzeba i wtedy mi dostarczą jedzenie a nie pierdzielić się z jakimiś aplikacjami mobilnymi i już tym bardziej płaceniem online. Gotówka to wolność i niezależność i najlepszy środek płatniczy, ponadczasowy. W ogóle to mam po dziurki w nosie tych dziwacznych i popieprzonych modeli biznesowych opartych o to by trzeba było zakładać konta online albo jakieś aplikacje pobierać i inne gowna. Po cholerę takie udziwnianie życia. A poza tym uważam, że świat bez smartfonów, wi-fi, internetu rzeczy, 5g, biometrii, bezgotówkowości, robotów, dronów, algorytmów, wzmożonej informatyzacji życia, usług, dokumentów byłby zdecydowanie przyjemniejszy w obcowaniu, bo byłoby dużo naturalniej. Mam dość już tych cyfrowo-technologicznych usilnych upiększeń mojego życia. Ja wiem czego chcę, nie musi mi ktoś dyktować jak mam żyć i postępować, wiem co dobre a co złe, co mi potrzebne a co nie. Na dobrą sprawę osiągnęliśmy wszystko co nam do życia potrzebne - komórki mamy? Tak( smartfony należałoby wypierniczyć, by nie zabierały czasu, prywatności zdrowia), Intenet mamy? Tak( powinien zostać gdzie jego miejsce w domach i miejscach pracy tylko na kablach/światłowodach). Sprzęty RTV i AGD? Tak( i wcale nie muszą być inteligentne by zbierać o nas dane gdzie, jak, ile, czym, kiedy popadnie). Nie ma nic gorszego niż durne zakusy rządzących w kierunku usilnego upiększania, wręcz drastycznego spłycania ludziom życia, pozbawiając go wszelkich uroków i naturalności. Człowiek ma myśleć i ma robić, nie ma mowy by jakieś roboty pozbawiały go całkowicie pracy a algorytmy wyręczały w myśleniu. Takie podejście to rychła zagłada dla społeczeństwa, poprowadzi to tylko do dalszego rozleniwiania, ogłupiania i uzależniania. Powinniśmy ponadto powiedzieć dosyć erze smartfonów, wi-fi i mediów społecznościowych typu Facebook, Instagram - za dużo spowodowały między nami podziałów i konfliktów, za dużo młodych ludzi powpadało w depresje i kompleksy, za dużo było zdrad i rozwodów wywołanych tymi czynnikami. Zycie straciło swój dawny urok i klimat, stało się zbyt wyidealizowane, powierzchowne. Trzeba by było z tym wszystkim zrobić porządek raz a porządnie, koniec tego cyfrowo-technologicznego szubrawienia rzeczywistość, dać ludziom wolność od tego, może by się tak w głowach rozjaśniło i optymizmu przybyło. Jaką przyszłość chcemy zgotować sobie i przyszłym pokoleniom? Pełną smartfonów, wi-fi, biometrii, mediów społecznościowych, bezgotówkowości, internetu rzeczy, 5g, algorytmów, dronów, robotów i cholera wie czego jeszcze? No sorry bardzo czyśmy oczadzieli umysłowo do reszty, popieprzyło nas? Chcemy sobie stworzyć sztuczną rzeczywistość-więzienie pełną cyfrowego komunizmu i technokratyzmu. No mam nadzieję żeśmy zdrowi na umyśle i do tego nie dopuścimy. Ku chwale świadomym i zdroworozsądkowym obywatelom Lublina. Jesteście, mądrymi, wspaniałymi ludźmi, nie będę w to wątpić i nie wątpiłem. Społeczeństwo się przebudziło i przebudza się i oto chodzi.
 Mamy XXI wiek i żyjemy w erze informacji. Proces zbierania danych był, jest i będzie realizowany przez odpowiednie organy z technologią czy bez niej. Nie da się wstrzymać postępu technologicznego na poczet sentymentów czy tak jak w twoim przypadku - technofobii. Technologia nie jest stworem, który ma ciebie zniewolić tylko pomóc z daną rzeczą szybko i prosto. Ma też ona wydźwięk negatywny pod postacią uzależnienia itp. - tak jak ze wszystkim co człowiek stworzył dla człowieka - fast foody, alkohol, papierosy, narkotyki itd. Ważne jest, aby był umiar. To jest już twoja sprawa jak bardzo angażujesz swoje życie względem technologii. Poza tym po części smutno to się czyta. Chcesz żyć jak człowiek pierwotny, a rozwój cyfrowo-technologiczny to nie tylko instalowanie aplikacji, facebook czy smartfony. To też wszelkie formy narzędzi do dalszego rozwoju np.: w gałeziach przemysłu czy medycyny np.: drukarki 3D i tworzenie z nich odpowieodnich narządów czy części ciała itd. Wracając do tematu - lubisz wziąć ulotkę i zadzwonić (a nie wysłać list?) żeby było "tradycyjnie". Mało w takim razie zamiawiasz i nie znasz fajnych niuansów w kwestii dostawy np.: "dostawa za 2 godziny, bo kierowca nie ma zleceń, a nie będzie jechał pół miasta z jednym produktem". Późna dostawa to także zimne jedzenie, a czasami jest tak, że jedzenie czeka, bo jest "jeden kireowca na cały Lublin". Inna sytuacja - "Nie moze Pan złożyć zamówienia, bo kierowca nie daje rady" itp.
 Mamy XXI wiek i żyjemy w erze informacji. Proces zbierania danych był, jest i będzie realizowany przez odpowiednie organy z technologią czy bez niej. Nie da się wstrzymać postępu technologicznego na poczet sentymentów czy tak jak w twoim przypadku - technofobii. Technologia nie jest stworem, który ma ciebie zniewolić tylko pomóc z daną rzeczą szybko i prosto. Ma też ona wydźwięk negatywny pod postacią uzależnienia itp. - tak jak ze wszystkim co człowiek stworzył dla człowieka - fast foody, alkohol, papierosy, narkotyki itd. W... rozwiń
Avatar
Kkk / 10 maja 2019 o 21:25
+6
MetroPOlia zatętni  - sPOceni Ukraińcy na rowerach marki "ukraina" dowiozą kaszankę na telefon.
 Normalnie jakbym Ciebie widzial w UK. Żal mi taki takiego ciemnogrodu jak Ty
Avatar
Lubelskie - zmarnuj życie / 10 maja 2019 o 21:24
+4
Super! Jest praca w Lublinie!
Avatar
Gucio / 11 maja 2019 o 09:39
+2
zupy też będą wozić na skuterach ?
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 01:59
+1
o padło już słowo zacofany, nawiązano coś do gorzkich żali, jakie jeszcze ciekawe przymiotniki padną? staroświecki?, średniowieczny? No proszę, wysilę się sam, na prawdę nie trzeba, użytkowniku ''olol'' twoja troska jest zbędna ale i ją przyjmę, znaj moją łaskę, pozdrawia cię gość od długich komentarzy :)
Avatar
w / 11 maja 2019 o 09:30
+1
Pisać umiesz... To już sukces.
Avatar
KierowcaUber / 12 maja 2019 o 20:24
0
Jako jeden z kierowców ubera mogę wam pokazać jaką mamy mozliwość zarabiania. Zresztą łapcie linka: ***bit.ly/UberPieniadze
Avatar
uber falles / 11 maja 2019 o 19:51
0
O ho ho, rozpoczął się atak! kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna - dziękuję za minusy, pozdrowienia dla hejterów życzy gość od długich komentarzy :) , stawiajcie minusów ile tylko chcecie i tak brutalnej prawdy nie oszukacie, jestem niepocieszony tak małą ilością minusów, tylko na tyle was stać? Co tak marnie dawać więcej, bo przecież tylko tyle potraficie!.
 Norma - uberowe ramię PR na całym świecie zatrudnia masę troli, których zadaniem jest wazelinowanie tego cwaniackiego geszeftu, którego żyice oparte jest na niczym więcej, jak na łowieniu jelonków - kierowców oraz "inwestorów" pompujących nadmiar kasy w przedsięwzięcie, które rok w rok przynosi wielomiliardowe straty.
 Norma - uberowe ramię PR na całym świecie zatrudnia masę troli, których zadaniem jest wazelinowanie tego cwaniackiego geszeftu, którego żyice oparte jest na niczym więcej, jak na łowieniu jelonków - kierowców oraz "inwestorów" pompujących nadmiar kasy w przedsięwzięcie, które rok w rok przynosi wielomiliardowe straty. rozwiń
Avatar
KL / 10 maja 2019 o 21:25
0
Nie "dowozu jedzenia", tylko "żarcia".
Avatar
olol / 13 maja 2019 o 00:57
-1
Ja pierniczę, jakie gorzkie żale.. Bloga załóż i tam się chwal, jaki żałośnie zacofany jesteś, a nie publiczną przestrzeń marnujesz
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 01:59
+1
o padło już słowo zacofany, nawiązano coś do gorzkich żali, jakie jeszcze ciekawe przymiotniki padną? staroświecki?, średniowieczny? No proszę, wysilę się sam, na prawdę nie trzeba, użytkowniku ''olol'' twoja troska jest zbędna ale i ją przyjmę, znaj moją łaskę, pozdrawia cię gość od długich komentarzy :)
Avatar
olol / 13 maja 2019 o 00:57
-1
Ja pierniczę, jakie gorzkie żale.. Bloga załóż i tam się chwal, jaki żałośnie zacofany jesteś, a nie publiczną przestrzeń marnujesz
Avatar
KierowcaUber / 12 maja 2019 o 20:24
0
Jako jeden z kierowców ubera mogę wam pokazać jaką mamy mozliwość zarabiania. Zresztą łapcie linka: ***bit.ly/UberPieniadze
Avatar
uber falles / 11 maja 2019 o 19:51
0
O ho ho, rozpoczął się atak! kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna - dziękuję za minusy, pozdrowienia dla hejterów życzy gość od długich komentarzy :) , stawiajcie minusów ile tylko chcecie i tak brutalnej prawdy nie oszukacie, jestem niepocieszony tak małą ilością minusów, tylko na tyle was stać? Co tak marnie dawać więcej, bo przecież tylko tyle potraficie!.
 Norma - uberowe ramię PR na całym świecie zatrudnia masę troli, których zadaniem jest wazelinowanie tego cwaniackiego geszeftu, którego żyice oparte jest na niczym więcej, jak na łowieniu jelonków - kierowców oraz "inwestorów" pompujących nadmiar kasy w przedsięwzięcie, które rok w rok przynosi wielomiliardowe straty.
 Norma - uberowe ramię PR na całym świecie zatrudnia masę troli, których zadaniem jest wazelinowanie tego cwaniackiego geszeftu, którego żyice oparte jest na niczym więcej, jak na łowieniu jelonków - kierowców oraz "inwestorów" pompujących nadmiar kasy w przedsięwzięcie, które rok w rok przynosi wielomiliardowe straty. rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2019 o 16:24
-2
O ho ho, rozpoczął się atak! kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna - dziękuję za minusy, pozdrowienia dla hejterów życzy gość od długich komentarzy :) , stawiajcie minusów ile tylko chcecie i tak brutalnej prawdy nie oszukacie, jestem niepocieszony tak małą ilością minusów, tylko na tyle was stać? Co tak marnie dawać więcej, bo przecież tylko tyle potraficie!.
Avatar
Do mama: / 11 maja 2019 o 13:09
-5
Na to wygląda droga mamo, że guzik zrozumiałaś z tego obszernego wpisu, żyjesz w matrixie i oderwaniu od rzeczywistości, mając klapki na oczach, co jest przykre. I po pierwsze nie jestem technofobem a jak już to techno-sceptykiem, a to jest różnica - technofob boi się wszelkiej technologii, ja natomiast jestem przeciwnikiem ale tylko tych wybranych. ''Technologia nie jest stworem, który ma cię zniewolić tylko pomóc z daną rzeczą szybko i prosto'' - naprawdę wierzysz w takie sączone do uszu ludziom przekazy?, wyjdź na ulicę i popatrz wokół albo pójdź do szkoły - to zobaczysz jak postępowo pomagają uczniom smartfony, bez porównania było lepiej gdy tych urządzeń nie było. Co jest postępowego w widoku nieprzytomnych twarz od komórek? Nic, a no widzisz. Czy ja poza tym powiedziałem, że chcę żyć jak człowiek pierwotny? Skąd taka insynuacja, toż to czysta hiperbola. Pogadamy jak niebawem dostaniesz czipa pod skórę to wtedy przekonasz się, że człowiek według ciebie pierwotny o dziwo miał rację. A na koniec pytanie zagadka - dając ludziom światło chcemy oświetlać im drogę czy ich razić? Ano właśnie i tak jest z tym cyfrowo-technologicznym szaleństwem do którego tak gnamy i nie widzimy żadnych zagrożeń. Bez dwóch zdań każdy przyznaje mi rację, że gdyby nie era smartfonów, wi-fi, mediów społecznościowych typu Facebook, Instagram, było by bez porównania lepiej się żyło. To była parszywa i obleśna ingerencja psychospołeczna i socjotechniczna w relacje między ludźmi, to nam w niczym nie pomogło - wręcz przeciwnie nasiliło podziały poglądowe, zrujnowało wiele związków poprzez zdrady i konflikty charakterów, mnóstwo młodych ludzi powpadało w kompleksy i depresje, a ludzie dorośli zachowują się niekiedy jak młodzież, udając młodszych, co czasami bywa śmieszne i kuriozalne. Więc proszę mi tu nie opowiadać farmazonów i robić ze mnie zacofańca, kiedy stwierdzam oczywiste i być może niewygodne fakty i otrzeźwiam ludziom umysły. Uśpienie, rozleniwianie, ogłupienie i uzależnienie społeczne do jakiego doprowadzają media społecznościowe typu Facebook, Instagram oraz era smartfonów, a właściwie smartfonowych niewolników daje nam dobitne i jasne przykłady tego, że sami sobie te kajdanki cyfrowe założyliśmy i nie mówmy, że tak nie jest bo to po prostu fałsz, daliśmy się zmanipulować i wpuścić w maliny i teraz podobny kit chce się nam wciskać z biometriami, bezgotówkowością, internetem rzeczy, 5g, wzmożoną informatyzacją życia, usług i dokumentów przejawiającą się przymusowym zakładaniem kont, pamiętaniem loginów i haseł czy dodatkowo uzależnianiu od smartfonowych aplikacji na tegoż potrzeby. I może jeszcze roboty mają odbierać nam pracę całkowicie eliminując zawody a algorytmy za nas myśleć? - marginalizacją roli człowieka w życiu za przeproszeniem uja osiągniemy. Ludzie zasługują na poznanie prawdy jak się ich perfidnie nabija w balona, jak ich bałamucą media, marketing, cyfryzacja i przemysł technologiczny razem wzięte. Upodlenie i zohydzanie ludziom życia i nic więcej. Wskaż mi proszę postęp, który: nie jest nastawiony na rozleniwianie, ogłupianie i uzależnianie całych mas, nie jest wymierzony kosztem prywatności, zdrowia, bezpieczeństwa ludzkiego i nie towarzyszy mu śledzenie, podglądanie, podsłuchiwanie i zbieranie danych gdzie, jak, ile, czym, kiedy popadnie? Nie ma takiego? A to szkoda.
Na to wygląda droga mamo, że guzik zrozumiałaś z tego obszernego wpisu, żyjesz w matrixie i oderwaniu od rzeczywistości, mając klapki na oczach, co jest przykre. I po pierwsze nie jestem technofobem a jak już to techno-sceptykiem, a to jest różnica - technofob boi się wszelkiej technologii, ja natomiast jestem przeciwnikiem ale tylko tych wybranych. ''Technologia nie jest stworem, który ma cię zniewolić tylko pomóc z daną rzeczą szybko i prosto'' - naprawdę wierzysz w takie sączone do uszu ludziom przekazy?, wyjdź na ulicę i popatrz wokół al... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2019 o 11:48
-3
Sami nieudacznicy życiowi widac sie wypowiadają..... miernoty z powiatów pod lubelskich....
Avatar
Gucio / 11 maja 2019 o 09:39
+2
zupy też będą wozić na skuterach ?
Avatar
w / 11 maja 2019 o 09:30
+1
Pisać umiesz... To już sukces.
Avatar
mama / 11 maja 2019 o 05:09
+10
Ja wolę po staremu - mieć parę ulotek informacyjnych, zadzwonić telefonem pod wskazany numer, zamówić co potrzeba i wtedy mi dostarczą jedzenie a nie pierdzielić się z jakimiś aplikacjami mobilnymi i już tym bardziej płaceniem online. Gotówka to wolność i niezależność i najlepszy środek płatniczy, ponadczasowy. W ogóle to mam po dziurki w nosie tych dziwacznych i popieprzonych modeli biznesowych opartych o to by trzeba było zakładać konta online albo jakieś aplikacje pobierać i inne gowna. Po cholerę takie udziwnianie życia. A poza tym uważam, że świat bez smartfonów, wi-fi, internetu rzeczy, 5g, biometrii, bezgotówkowości, robotów, dronów, algorytmów, wzmożonej informatyzacji życia, usług, dokumentów byłby zdecydowanie przyjemniejszy w obcowaniu, bo byłoby dużo naturalniej. Mam dość już tych cyfrowo-technologicznych usilnych upiększeń mojego życia. Ja wiem czego chcę, nie musi mi ktoś dyktować jak mam żyć i postępować, wiem co dobre a co złe, co mi potrzebne a co nie. Na dobrą sprawę osiągnęliśmy wszystko co nam do życia potrzebne - komórki mamy? Tak( smartfony należałoby wypierniczyć, by nie zabierały czasu, prywatności zdrowia), Intenet mamy? Tak( powinien zostać gdzie jego miejsce w domach i miejscach pracy tylko na kablach/światłowodach). Sprzęty RTV i AGD? Tak( i wcale nie muszą być inteligentne by zbierać o nas dane gdzie, jak, ile, czym, kiedy popadnie). Nie ma nic gorszego niż durne zakusy rządzących w kierunku usilnego upiększania, wręcz drastycznego spłycania ludziom życia, pozbawiając go wszelkich uroków i naturalności. Człowiek ma myśleć i ma robić, nie ma mowy by jakieś roboty pozbawiały go całkowicie pracy a algorytmy wyręczały w myśleniu. Takie podejście to rychła zagłada dla społeczeństwa, poprowadzi to tylko do dalszego rozleniwiania, ogłupiania i uzależniania. Powinniśmy ponadto powiedzieć dosyć erze smartfonów, wi-fi i mediów społecznościowych typu Facebook, Instagram - za dużo spowodowały między nami podziałów i konfliktów, za dużo młodych ludzi powpadało w depresje i kompleksy, za dużo było zdrad i rozwodów wywołanych tymi czynnikami. Zycie straciło swój dawny urok i klimat, stało się zbyt wyidealizowane, powierzchowne. Trzeba by było z tym wszystkim zrobić porządek raz a porządnie, koniec tego cyfrowo-technologicznego szubrawienia rzeczywistość, dać ludziom wolność od tego, może by się tak w głowach rozjaśniło i optymizmu przybyło. Jaką przyszłość chcemy zgotować sobie i przyszłym pokoleniom? Pełną smartfonów, wi-fi, biometrii, mediów społecznościowych, bezgotówkowości, internetu rzeczy, 5g, algorytmów, dronów, robotów i cholera wie czego jeszcze? No sorry bardzo czyśmy oczadzieli umysłowo do reszty, popieprzyło nas? Chcemy sobie stworzyć sztuczną rzeczywistość-więzienie pełną cyfrowego komunizmu i technokratyzmu. No mam nadzieję żeśmy zdrowi na umyśle i do tego nie dopuścimy. Ku chwale świadomym i zdroworozsądkowym obywatelom Lublina. Jesteście, mądrymi, wspaniałymi ludźmi, nie będę w to wątpić i nie wątpiłem. Społeczeństwo się przebudziło i przebudza się i oto chodzi.
 Mamy XXI wiek i żyjemy w erze informacji. Proces zbierania danych był, jest i będzie realizowany przez odpowiednie organy z technologią czy bez niej. Nie da się wstrzymać postępu technologicznego na poczet sentymentów czy tak jak w twoim przypadku - technofobii. Technologia nie jest stworem, który ma ciebie zniewolić tylko pomóc z daną rzeczą szybko i prosto. Ma też ona wydźwięk negatywny pod postacią uzależnienia itp. - tak jak ze wszystkim co człowiek stworzył dla człowieka - fast foody, alkohol, papierosy, narkotyki itd. Ważne jest, aby był umiar. To jest już twoja sprawa jak bardzo angażujesz swoje życie względem technologii. Poza tym po części smutno to się czyta. Chcesz żyć jak człowiek pierwotny, a rozwój cyfrowo-technologiczny to nie tylko instalowanie aplikacji, facebook czy smartfony. To też wszelkie formy narzędzi do dalszego rozwoju np.: w gałeziach przemysłu czy medycyny np.: drukarki 3D i tworzenie z nich odpowieodnich narządów czy części ciała itd. Wracając do tematu - lubisz wziąć ulotkę i zadzwonić (a nie wysłać list?) żeby było "tradycyjnie". Mało w takim razie zamiawiasz i nie znasz fajnych niuansów w kwestii dostawy np.: "dostawa za 2 godziny, bo kierowca nie ma zleceń, a nie będzie jechał pół miasta z jednym produktem". Późna dostawa to także zimne jedzenie, a czasami jest tak, że jedzenie czeka, bo jest "jeden kireowca na cały Lublin". Inna sytuacja - "Nie moze Pan złożyć zamówienia, bo kierowca nie daje rady" itp.
 Mamy XXI wiek i żyjemy w erze informacji. Proces zbierania danych był, jest i będzie realizowany przez odpowiednie organy z technologią czy bez niej. Nie da się wstrzymać postępu technologicznego na poczet sentymentów czy tak jak w twoim przypadku - technofobii. Technologia nie jest stworem, który ma ciebie zniewolić tylko pomóc z daną rzeczą szybko i prosto. Ma też ona wydźwięk negatywny pod postacią uzależnienia itp. - tak jak ze wszystkim co człowiek stworzył dla człowieka - fast foody, alkohol, papierosy, narkotyki itd. W... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni 0 0

Pod znakiem zapytania stanęła planowana od wielu lat odnowa ul. Sowińskiego. Prezydent jest gotów porzucić tę inwestycję, żeby zdobyć pieniądze, których zabrakło do przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Decyzje w tej sprawie mają zapaść na posiedzeniu Rady Miasta, która zbierze się za tydzień.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2019 r. 0 0

Noc Kultury 2019 od kuchni. Co zobaczymy nad ulicą Złotą
galeria

Noc Kultury 2019 od kuchni. Co zobaczymy nad ulicą Złotą 0 0

Pod hasłem „Scenografia UMCS” w programie tegorocznej Nocy Kultury kryje się praca 36 osób tworzących instalację pod opieką Jarosława Koziary.

120 lat miejskich wodociągów w Lublinie

120 lat miejskich wodociągów w Lublinie 0 1

Do 120. urodzin szykują się miejskie wodociągi, które zaczną świętować już 1 czerwca, czyli miesiąc przed okrągłą rocznicą powołania do życia spółki zaopatrującej mieszkańców w wodę. Tego dnia otwarta dla zwiedzających zostanie stacja wodociągowa „Centralna” mieszcząca się przy al. Piłsudskiego 15.

Innowacyjne szkoły, nauczyciele i uczniowie nagrodzeni
galeria

Innowacyjne szkoły, nauczyciele i uczniowie nagrodzeni 4 2

O innowacjach się nie mówi, innowacje się po prostu realizuje – powiedział Ireneusz Maksim, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, odbiegając nagrodę w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”. Wśród laureatów podczas środowej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji była im. kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears.

Krajobraz po kataklizmie w Stasinie. "Dach z domu leży gdzieś na polu"
Raport z miejsca tragedii
galeria
film

Krajobraz po kataklizmie w Stasinie. "Dach z domu leży gdzieś na polu" 8 4

Strażacy, żołnierze obrony terytorialnej, rodziny, sąsiedzi, znajomi z pracy. Kto tylko może pomaga poszkodowanym po wtorkowej trąbie powietrznej. W czwartek rodziny, którym żywioł odebrał dorobek życia, mają otrzymać pomoc od państwa. Zbiórkę pieniędzy prowadzi już Caritas.

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia]
film

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia] 0 0

Na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Zająca zaprosiła nas Galeria Atelier Ryszarda Karczmarskiego.

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin 3 0

W środę na Arenie odbyły się konferencje prasowe czterech zespołów, które w najbliższych dniach rozegrają swoje mecze w Lublinie. Dla dziennikarzy była to też pierwsza okazja do poznania mistrzostw świata od kuchni

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo]
film

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo] 24 1

Rozmowa z Grzegorzem Kołodziejem z Zakładu Hydrologii i Klimatologii UMCS.

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin
24 maja 2019, 19:00

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Jolka Sip z zespołem.

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti
24 maja 2019, 19:00

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę formacji Wiśnia Bakajoko. Z tej okazji w Lublinie wystąpi także galeria zaproszonych gości.

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia]

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia] 7 1

W środę w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo)
film

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo) 0 0

Po Słowianach i Wikingach czas na nowych wojowników i nowy teren działań. Premiera dodatku Ancestors Legacy: Podbój Saladyna.

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski
galeria
film

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski 18 66

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał w środę w Białej Podlaskiej do pójścia na wybory 26 maja. Towarzyszyła mu liczna delegacja czołowych polityków tej partii.

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach
film

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach 14 7

– Rada Stała podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy, także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego – oświadczył prymas Polski abp Wojciech Polak po zakończeniu obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Jej głównym tematem były działania Kościoła dla ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!