Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miały zapaść kluczowe decyzje, które określą liczbę spalarni odpadów w województwie lubelskim. Nie zapadły. A na sesję sejmiku przyszli nawet policjanci w cywilu.
Zanim będzie wniosek o dofinansowanie, jest dyskusja co najbardziej potrzebuje remontu. Mieszkańcy mogą wskazać czy ich zdaniem pilniejsza jest naprawa ul. Niepodległości, Wyszyńskiego, Racławickiej czy Partyzantów.
Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa Szkoły Podstawowej w Prawiednikach. Zanim rozpoczną się prace przy nowym obiekcie, gmina wybuduje drogę do tej placówki. Już ogłoszono przetarg. Wykonawcy mogą składać oferty do 17 stycznia.
Przetarg został ogłoszony. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, który za ok. 45 mln zł gruntownie zmodernizuje stadion zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to już pod koniec 2024 roku obiekt powinien wyglądać jak nowy. Ale nie w całości.
Dokumentacja projektowa już jest. W lutym zostanie ogłoszony przetarg. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najpewniej jeszcze przed końcem roku mieszkańcy Hrubieszowa będą mogli korzystać z tężni solankowej.
Pas powstanie w przyszłym roku. Mamy na to pieniądze – zapowiadał w rozmowie z nami latem starosta zamojski Stanisław Grześko, gdy na lotnisku w Mokrem firma rozważająca tu utworzenie Centrum Modernizacji Śmigłowców organizowała pokaz swoich maszyn. Ale po upływie kilku miesięcy pojawiło się dość poważne „ale”.
Kolejny krok do rozpoczęcia budowy nowego budynku dla administracji gminy Żyrzyn. W zeszłym tygodniu wskazano najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Postępowanie wygrała firma Dach Styl z Radzynia Podlaskiego, która cenowo pokonała konkurentów m.in. z Puław i Warszawy
W pobliżu boiska treningowego miejscowego ośrodka sportu przy ul. Mucharskiego powstały dwa tory przeszkód dla rowerzystów o łącznej długości ok. 260 metrów. Pumptrack kosztował 707 tys. złotych.
Ponad 600 samorządowców podpisało list otwarty do prezydenta w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Krzysztof Żuk wylicza, że bez tych pieniędzy nie będzie np. nowych mieszkań komunalnych w Lublinie.
Mają tylko 370 metrów długości, ale Ratusz zapewnia, że tylko wstęp do powstania Parku Centralnego na Felinie. Mowa o nowej ścieżce rowerowej i chodniku.
Kosztowała niecałe 9 milionów złotych, ale znacząco ułatwi życie mieszkańcom Łęcznej. Dzięki tej inwestycji drogowej jest łatwiej dojechać do centrum miasta czy dostać się do ważnych urzędów. Powstało także 200 nowych miejsc parkingowych.
Budynek przy al. Partyzantów, który mieści miejską pływalnię i salę gier, znajduje się w coraz gorszym stanie technicznym. Lista pilnych robót jest długa. Wymiany wymaga m.in. dach, okna i elektryka. MOSiR rozważa kapitalny remont lub rozbiórkę całego obiektu.
Miasto chwali się postępami prac przy budowie nowego mostu w ciągu ul. Żeglarskiej. Będzie gotowy na wiosnę. Pierwotny termin ukończenia robót to koniec listopada 2022.
Miasto w nowy rok wchodzi z ambitnym budżetem. Wydatki inwestycyjne mają się zamknąć rekordową kwotą niespełna 26 milionów złotych. 7 milionów pochłonie budowa nowego przedszkola.
Miasto zamawia projekt nowej pętli autobusowej, która miałaby powstać obok przystanku kolejowego Lublin Ponikwoda. Projekt ma uwzględniać również budowę prawie 800 metrów nowych jezdni oraz parkingu.
Jeden z najbogatszych Polaków chce postawić w Świdniku fabrykę autobusów na wodór. Spółka Zygmunta Solorza właśnie otrzymała 50 mln zł pożyczki na ten cel.
Zaczyna się przebudowa Pałacu Potockich na rogu ul. Zielonej i ul. Staszica. Zabytek ma być przekształcony w budynek biurowo-usługowy. Na dziedzińcu pałacu prowadzona jest już wycinka drzew.
Czy miasto straci górki czechowskie i szansę na powstanie 75-hektarowego parku naturalistycznego dostępnego dla wszystkich mieszkańców Lublina? 31 grudnia br. mija bowiem termin, w jakim miał zostać zmieniony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający spółce TBV budowę osiedla mieszkaniowego na 30 hektarach. To był warunek. Ale ciągle nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia sądowego w sprawie studium zagospodarowania przestrzennego.
Po kilku latach perturbacji, inwestor wznowił budowę centrum handlowego Karuzela. Jednak pierwotna koncepcja obiektu zmieniła się.