Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Gdyby wszystkie wnioski przeszły, to do Zamościa trafiłoby prawie 20 mln złotych. Szanse na taki wynik nie są wielkie, ale mimo tego miasto złożyło już 9 i szykuje kolejny wniosek o pieniądze z Polskiego Ładu dla kultury, w ramach którego samorządy mogą remontować zabytki.
Lubelski Ratusz przedstawił listę drogowych inwestycji jakie rozpocznie albo będzie kontynuował w tym roku. Od ścieżek rowerowych przez budowę dróg dzielnicowych po arterie. Tymczasem nasi Czytelnicy stworzyli własną listę drogowych koszmarów. Wiemy jak długo potrwa realizacja tych marzeń.
Chełm marzy o teatrze. Marzenia stają jednak pod znakiem zapytania, bo firma, która miała przebudować młyn Michalenki na cele kulturalne dosłownie w ostatniej chwili zrezygnowała z podpisania umowy. Miasto ma też problem z inną inwestycją, bo urzędnicy ostatecznie wyrzucili z placu budowy wykonawcę remontu miejskiego parku.
Herbapol-Lublin zainwestował 5 mln zł w nowy magazyn i zamontowane w nim najnowocześniejszych technologii. Inwestycję zrealizowano w Fajsławicach, które pracownicy firmy nazywają zagłębiem zielarskim
Na 20 proc. ocenia wykonawca stan zaawansowania prac przy budowie tzw. bloku R w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Obiekt ma być skończony do końca listopada. Wcześniej gotowe będą szpitalna kuchnia, której funkcjonowanie ma poprawić jakość serwowanych pacjentom posiłków i pralnia, na której placówka planuje zarabiać
Ogromne dofinansowanie już jest, teraz czas na budowę nowego mostu. Przetarg ma być ogłoszony w marcu.
Czy spalarnia śmieci jest potrzebna i czy szkodzi środowisku? Na te pytania starali się odpowiedzieć eksperci zaproszeni przez senatora Polski 2050. Jacek Bury zorganizował kongres rad dzielnic, który tym razem poruszał temat planowanych w mieście spalarni.
Miasto dostało pieniądze na prace drogowe przy ul. Węglarza i Wallenroda. I przy okazji tych dwóch inwestycji wylicza zmiany jakie zajdą na naszych ulicach i chodnikach.
W Lublinie odbywa się druga edycja Kongresu Rad Dzielnic. To spotkanie organizowane przez senatora Polski 2050 Jacka Burego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny stanął po stronie miasta i dewelopera decydując o przyszłości górek czechowskich. Teraz poznaliśmy uzasadnienie wyroku.
Ponad 300 mln zł trafiło do województwa lubelskiego w ramach ostatniego rozdania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wicewojewoda Robert Gmitruczuk (PiS) zapewnia, że pieniądze były przyznawane samorządom bez klucza partyjnego.
Jeszcze w tym roku na lotnisku w Mokrem będziemy otwierać nowy pas startowy – zapowiada Stanisław Grześko, starosta zamojski. Ale żeby tę obietnicę spełnić, musi najpierw przekonać powiatowych radnych, by na inwestycję zdecydowali się przeznaczyć z budżetu kilka milionów więcej niż zakładano.
Biała Podlaska otrzymała ogromną dotację na budowę nowego mostu na Krznie. Prezydent Michał Litwiniuk (PO) zapewnia, że miasto jest gotowe do tej inwestycji.
W Krężnicy Jarej poświęcono i wmurowano kamień węgielny pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej.
W ubiegłym roku powiat łukowski przebudował ulice Przemysłową i Popiełuszki. Teraz, gdy inwestycja jest już gotowa, starosta wnioskuje do miasta o zrzeczenie się odszkodowania za miejskie działki przejęte pod poszerzenie dróg. Burmistrz nie kryje zaskoczenia taką formą negocjacji i odmawia powiatowi.
Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.
Mieszkańcy kilku gmin powiatu bialskiego od kilku miesięcy protestują przeciwko budowie ogromnych kurników. W tle wyłania się też polityczna walka oponentów, o to kto więcej obiecał, a kto cokolwiek zrobił w tej sprawie.
Do puławskiego Ratusza dotarła promesa na rządową dotację z „Polskiego Ładu”. Pieniądze pozwolą zbudować wyczekiwane boiska dla Szkoły Podstawowej nr 3, wyremontować cztery inne obiekty oraz wymienić ogrodzenia wokół trzech przedszkoli. Sali sportowej nie będzie.
W planach jest nowa siłownia, plac zabaw, sala sportowa, remont szkoły, czy też doświetlenie przejść dla pieszych. Większość przetargów w Lubartowie zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
Plany związane z budową w Lublinie i regionie kilku spalarni śmieci będą głównym tematem kolejnej edycji Kongresu Rad Dzielnic. Spotkanie po raz drugi organizuje senator Polski 2050 Jacek Bury