Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jeśli minister zdrowia woli rozmawiać na ulicy, a nie przy stole, to będziemy tak rozmawiać – mówi Marian Zepchła, ratownik medyczny z Lublina i wiceprzewodniczący Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ Solidarność. Nie wyklucza, że planowany na jesień protest zostanie przyspieszony.
Co Gdzie Kiedy. Już 6 października o godz. 18 w Teatrze Muzycznym (ul. Curie-Skłodowskiej 5) będzie można ponownie zobaczyć wyjątkowy musical - Skrzypek na dachu, który na scenie teatru można oglądać od 2002 roku.
Zamiast skupić się na leczeniu podczas zwolnienia lekarskiego, dorabiali u drugiego pracodawcy albo prowadzili własny biznes. Na nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego przyłapał ich ZUS.
Do 34 stopni ma wzrosnąć temperatura w części naszego regionu. Oficjalne ostrzeżenie w tej sprawie przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Wizyty osób szukających azbestu mogą się spodziewać mieszkańcy Lublina
Będzie łaźnia i tzw. ogrzewalnia, dostępna w ciągu dnia. Miejsce, w którym osoby bezdomne będą mogły się ogrzać, ale też wykąpać, przebrać czy ostrzyc powstaje w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Połowę potrzebnej na ten cel kwoty katolicka organizacja charytatywna już zebrała. Brakuje jeszcze ok. 50 tys. zł
Trzy osoby zostały ranne w pożarze w bloku przy ul. Pozytywistów w Lublinie
Od września autobusy będą częściej kursować do strefy ekonomicznej na Felinie. Upomnieli się o to sami pracodawcy. Przybędzie także kursów do Świdnika. Takie zmiany zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego, który układa już nowy rozkład jazdy
Wakacje w pełni, ale uczniowie klas siódmych już zaczynają przygotowania do kwietniowego egzaminu ósmoklasisty. Popłoch jest duży, bo od wyników testu będzie zależało dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. A konkurencja będzie ogromna
- Dzieciaki często handlują miedzy sobą. Mitem jest, że takie środki sprzedaje diler w kapturze, który czeka pod szkołą. Rodzicom bardzo trudno w to uwierzyć, ale dzieci mogą kupować dopalacze od swoich bliskich znajomych - mówi Urszula Łucka z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Lublinie
Aż 60 z 97 zważonych w poniedzałek w Lublinie busów okazało się zbyt ciężkich. Kierowców policja ukarała mandatami, a w 17 przypadkach zatrzymała też dowody rejestracyjne.
W Zalewie Zemborzyckim zakwitły sinice. Z tego powodu nie działa kąpielisko Słoneczny Wrotków. Za chwilę dotyczyć to może także Mariny
UMCS szuka firmy, która wybuduje nowe siedziby Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii na terenie tzw. kampusu zachodniego wzdłuż ul. Głębokiej. Obiekt ma być gotowy do końca stycznia 2020 roku. W przyszłości przeniesie się tu także Instytut Pedagogiki.
Dużym koncertem na pl. Zamkowym grupa Bajm będzie świętować 40. urodziny. Impreza jest planowana na ostatni dzień sierpnia, a koncert będzie bezpłatny. Beata Kozidrak wystąpi obok kamienicy przy Grodzkiej 36a, gdzie spędziła dzieciństwo. Z jej okien spoglądają od poniedzialku zdjęcia z początku kariery artystki
– Zarzuty są kuriozalne, przeszukania mieszkań bezzasadne, a policja jest upolityczniona – tak działacze lubelskiego Komitetu Obrony Demokracji komentują działania organów ścigania wobec dwóch swoich członków, którzy ubrali pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej w kamizelkę z napisem „Konstytucja”
Co Gdzie Kiedy. 10 października o godz. 21 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (ul. Akademicka 13) pojawi się czołówka rodzimych stand-uperów, m.in. Antoni Syrek-Dąbrowski, Michał Kempa i Sebastian Rejent.
Rozmowa z Grzegorzem Kolkiem z Lublina.
W poniedziałek przed godz. 13 na ulicy Turystycznej w Lublinie zderzyły się cztery samochody jadące w kierunku Łęcznej.
Rozpoczął się proces w sprawie brutalnego zabójstwa nastolatki w centrum Lublina. Na ławie oskarżonych zasiadł szkolny kolega ofiary. Podczas śledztwa Jan W. przyznał się do popełnienia zbrodni.
Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 12 sierpnia o godz. 18 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Paderewskiego 20) odbędzie się koncert Wielcy Powstania Warszawskiego poświęcony Romanowi Padlewskiemu.
Kucharz z Lublina będzie reprezentował Polskę w prestiżowym konkursie Pasta World Championship. A w jury same międzynarodowe sławy.
Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 11 sierpnia o godz. 20.30 w Próbie Cafe (ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert grupy Anesthesis Quartet.
Ponad 31 mln zł wyniosła strata finansowa Portu Lotniczego Lublin za ubiegły rok. Na minusie są także m.in. Targi Lublin czy Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Zyski w 2017 roku wypracowały tylko trzy spółki, w których udziały ma samorząd województwa lubelskiego.
Co Gdzie Kiedy. Znakomity thriller Kena Russella Odmienne stany świadomości zobaczymy w Centrum Kultury 9 sierpnia o godz. 20.30.
Co Gdzie Kiedy. Kultową komedię kryminalną z udziałem Eddie'ego Murphy'ego - Gliniarz z Beverly Hills zobaczymy 8 sierpnia o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a).