Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

2 listopada 2018 r.
9:02

Janusz Grobel: Jest takie przysłowie, że młody idzie szybciej, ale starszy zna drogę

47 103 A A
Janusz Grobel
Janusz Grobel (fot. Radosław Szczęch)

Rozmowa z Januszem Groblem, kandydatem na prezydenta miasta w drugiej turze wyborów samorządowych w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak Pan ocenia te ostatnie 24 lata dla Puław? Czy był to okres rozwoju, czy nietrafionych inwestycji i straconych szans?

Janusz Grobel: Miasto 24 lata temu wymagało wielu wyzwań, budowy wodociągów, sieci gazowych, kanalizacji, dróg. I my to robiliśmy, projektowaliśmy i budowaliśmy ścieżki rowerowe, przestrzenie publiczne. Powstał Skwer Niepodległości, Park Solidarności, bulwary i nowe nabrzeże Wisły. Dobrze pamiętam, jak z rzeki, z okolic osiedla Kołłątaja, wyciągnęliśmy ponad 500 opon. Nasz stadion kwalifikował się do zamknięcia, zarówno jako arena sportowa, jak i zaplecze - wybudowaliśmy nowy razem z parkiem wodnym. Zmodernizowaliśmy szkoły, szkolne boiska, przedszkola, oddziały szpitalne. Niektórzy mówią, że nietrafioną inwestycją jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny, a ja podkreślam, że budując go za 10 proc. wartości, pozyskaliśmy majątek warty 115 mln złotych. To jest inwestycja w przyszłość, potencjał do badań, rozwoju, inkubacji przedsiębiorstw.

• W swojej kampanii często powtarza pan słowo „skuteczność”. Mógłby pan wymienić przykłady wskazujące to, co udało się dzięki niej zrobić dobrego dla naszego miasta?

Dzisiaj niewiele osób to pamięta, ale był czas, kiedy o pierwszym etapie obwodnicy nikt nie chciał słyszeć. Ta inwestycja była odrzucana i wykreślana z rządowych planów. Moja determinacja, przy współpracy rady miasta, doprowadziła do tego, że ostatecznie tę drogę udało nam się niemal „kolanem wepchnąć” do planu. Pomogły w tym częste wyjazdy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury. Skutecznie pozyskiwaliśmy także środki zewnętrzne, zarówno te unijne, jak i krajowe. To były setki milionów złotych.

• Jakie najważniejsze sprawy dla miasta chciałby pan załatwić, w ciągu najbliższej, 5-letniej kadencji?

Chcielibyśmy, żeby ludzie młodzi mieli szansę pozostać w naszym mieście. Otworzymy nową szkołę mistrzostwa sportowego oraz poszerzymy ofertę kulturalną na bazie Domu Chemika, mediateki i Pałacu Marynki. Zadbamy również o osoby starsze budując nowy obiekt dla seniorów. Mam pomysły na rozwój gospodarczy i plany dotyczące rozwoju infrastruktury drogowej. Proponujemy bezpłatne bilety MZK dla uczniów naszych szkół, mieszkających w Puławach. Mamy pomysł na modernizację przychodni przy ul. Centralnej. Ważnym zadaniem jest także organizacja nowego targowiska, które powstanie przy ul. Dęblińskiej.

• Czy w przypadku zwycięstwa, rozważa pan koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, np. za cenę stanowiska wiceprezydenta?

Nie czas o tym mówić przed wyborami. Dotychczas zawsze udawało się zawierać koalicje przede wszystkim dla dobra miasta. Wierzę, że tak będzie i tym razem, ale do tanga zawsze trzeba dwojga.

• Co Puławy mogą stracić, jeśli prezydentem, po drugiej turze, zostanie pański konkurent?

Ja nie uzurpuję sobie prawa do oceniania moich konkurentów – ocena należy do mieszkańców. Przed nami trudne czasy, wiele działań, które planujemy, wymaga skomplikowanej inżynierii finansowej. Ja posiadam przygotowanie zawodowe, kwalifikacje i doświadczenie, które w tym pomagają. Jestem gwarantem tego, że to co zostało już rozpoczęte, zostanie dokończone, a to, co mamy w programie - wykonane.

• W trakcie kampanii wyborczej, niektórzy wypominają panu wiek oraz socjalistyczną przeszłość, uczestnictwo w ZSMP oraz PZPR. Co chciałby pan im powiedzieć?

Jest takie przysłowie, że młody idzie szybciej, ale starszy zna drogę. Popatrzmy na to szerzej. Prezydentem USA jest znacznie starszy ode mnie Donald Trump. Inny przykład to prezydent Rzeszowa, który ma skończone 78 lat. Wiek to nie przeszkoda, najważniejsze są kompetencje. Co do drugiej części pytania, uważam, że niektórym brakuje argumentów. W PRL-u, bez członkostwa w partii, nie można było zostać kierownikiem. Ja w tamtym okresie byłem projektantem, a następnie zastępcą naczelnika i sądzę, że wiele osób z tamtego okresu może wystawić mi pozytywne świadectwo. Ja również mogę sobie dzisiaj spokojnie spojrzeć w lustro. I nie obnoszę się z tym, ale proszę zapytać ludzi Solidarności, czy pierwsze biuletyny „S” nie były przypadkiem drukowane na powielaczach w Urzędzie Miasta za moim przyzwoleniem.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów na prezydenta Puław?

Liczba głosów: 1536
59.7%
Paweł Maj
40.3%
Janusz Grobel

Komentarze 103

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Por / 2 listopada 2018 o 19:22
+70
O drogach to niech on lepiej się nie wypowiada - bo to właśnie przez niego na Włostowicach zamiast dróg jest ten znienawidzony tor przeszkód.
Avatar
Mieszakniec / 2 listopada 2018 o 10:17
+29
Z całym szacunkiem Panie Prezydencie powstanie nowej szkoły mistrzostwa sportoweg i więcej ofert w domu kultury dla dzieci nie zatrzyma młodzieży w Puławach.Młodzi POTRZEBUJĄ PRACY !!!!!!! Żeby mogli żyć godnie potrzeba PRACY a co za tym idzie pieniędzy PANIE PREZYDENCIE. W Puławach rządzą układy i układziki to trzeba ukrucić. Młodzi ludzie jak się wykształcą w nowej szkoły mistrzostwa sportowego to i tak wyjadą bo nie ma dla nich pracy. Proszę mi powiedzieć kiedy w urzędzie pracy ostatnio wisiało ogłoszenie o pracę na Azotach? Widział Pan bo ja nie. A czemu już wyjaśniam, bo odchodząc s pracy na emeryturę na jego miejsce przychodzi syn/córka nie ważne że jest piekarzem, malarzem, budowlańcem, czy bez wykształcenia ważne że ma dobre plecy i to właśnie plecy są najważniejsze w Puławach żeby dostać pracę nie wiedza, doświadczenie, wykształcenie tylko właśnie plecy. Czy tak powinno być????? Może o tym warto pomyśleć i o tym powiedzieć co by Pan z tym zrobił.
Z całym szacunkiem Panie Prezydencie powstanie nowej szkoły mistrzostwa sportoweg i więcej ofert w domu kultury dla dzieci nie zatrzyma młodzieży w Puławach.Młodzi POTRZEBUJĄ PRACY !!!!!!! Żeby mogli żyć godnie potrzeba PRACY a co za tym idzie pieniędzy PANIE PREZYDENCIE. W Puławach rządzą układy i układziki to trzeba ukrucić. Młodzi ludzie jak się wykształcą w nowej szkoły mistrzostwa sportowego to i tak wyjadą bo nie ma dla nich pracy. Proszę mi powiedzieć kiedy w urzędzie pracy ostatnio wisiało ogłoszenie o pracę na Azotach? Widział Pan b... rozwiń
Avatar
Wyborca / 2 listopada 2018 o 10:56
+23
To obecny Prezydent Grobel dopiero po wyborach zamierza zabrać się do pracy. Dlaczego postulowanych w programie obietnic nie zrealizował wcześniej ??? Rządzi w mieście od Naczelnika (w PRLu) do dziś i jeszcze mu czasu zabrakło. Pora na zmianę Prezydenta Puław. Panu Groblowi dziękujemy i życzymy sukcesów w życiu osobistym poza Urzędem Miast
Avatar
lpu / 2 listopada 2018 o 10:00
+22
W Puławach dla młodych ludzi potrzebne są miejsca pracy a nie szkoła mistrzostwa sportowego. Oprócz Z.A i kilku instytutów płacących marne pieniądze nie ma żadnych innych przedsiębiorstw dających miejsce pracy i godne wynagrodzenie. Dlatego z Puławy uciekają młodzi wykształceni. Wracają ale tylko na święta weekendy odwiedziny bo w poszukiwania pracy nie koniecznie.
Avatar
Lpu / 2 listopada 2018 o 10:59
+18
Nie oczekuje doliny krzemowej wyrażam tylko swoją opinię,niestety przez 24 lata zostało zrobione nie wiele dla młodych szukających pracy,dlatego opłaca się wyjechać do Lublina lub stolicy za praca i lepszymi zarobkami.Nie wiem czy zmieni się coś po zmianie rządzących ale ten problem trwa juz zdecydowanie za długo.
Avatar
Młody / 2 listopada 2018 o 13:47
+17
W Puławach potrzeba kogoś kto zrobi porządek z klikami w zakładach pracy ,zlikwiduje układy w urzędzie miasta.Zrobi porządek z cyganam i ukruci wyłudzenia pieniędzy z mopsu.Zacznie budować mieszkania dla młodych,chce pan młodych w mieście a gdzie mają mieszkać nie każdego stać na kupno mieszkania.Zato cyganom buduje się nowe bloki to jest polityka Grobla.My młodzi dziękujemy za życie w takim mieście żadnych perspektyw i przyszłości
Avatar
rezqrfgt / 2 listopada 2018 o 11:28
+16
Puławy to miasto dla człowieka z doświadczeniem. Nie oddajmy miasta komuś kto nie zna definicji budżetu a pcha się na stołek. Tyle. Pozdrawiam.
  W którym momencie jakikolwiek kandydat wykazał brak znajomości definicji budżetu? Proszę o konkrety, cytaty, a nie kłamstwa i manipulacje Tyle. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 2 listopada 2018 o 11:58
+13
każdy kto odda głos na starego komunistę przyłoży rękę na niszczenie Puław, w nic nie robieniu Grobel jest nie do przebicia razem ze swoją Wójcikową, Puławy się wyludniają i jest to wina Grobla i całej prawicy która nie widzi potrzeb ludzi tylko potrzeby swoje, geriatryczne miasteczko oto co się z Puław zrobi jeżeli ludzie z demencją starczą przy korycie będą siedzieć
Avatar
Gość / 2 listopada 2018 o 12:01
+10
Ludzie za kilkanaście lat to będzie miasto ludzi w jesieni życia ? Czy ktoś co myśli tego nie widzi ???....
Avatar
gość w średnim wieku / 2 listopada 2018 o 12:41
+9
W PRL-u, bez członkostwa w partii, nie można było zostać kierownikiem.... Ja również mogę sobie dzisiaj spokojnie spojrzeć w lustro. I nie obnoszę się z tym, ale proszę zapytać ludzi Solidarności, czy pierwsze biuletyny „S” nie były przypadkiem drukowane na powielaczach w Urzędzie Miasta za moim przyzwoleniem. Do chwili przeczytania tego ostatniego akapitu miałem zamiar głosować na Grobla. Dlaczego zmieniam zdanie? 1. Prawda, w PRL bez PZPR nie tyle nie można było ale na pewno trudniej było zostać kierownikiem. Nie każdy jednak musi być kierownikiem. Grobel musi to poszedł na współpracę aktywną z ZSMP PZPR. 2. W tym kontekście wzmianka o rzekomej współpracy z Solidarnością jest moralnie obrzydliwa. Znam tamte czasy dobrze. Zapewniam, że Pan Grobel nie zrobił wtedy nic co nie byłoby akceptowane przez ówczesnych towarzyszy z PZPR. Tak jest : na jesieni 1980 roku PZPR owscy wojewodowie i sekretarze ze strachu przekazywali lokale dla organizujące się struktury NSZZ Solidarność. Pan Grobel (jeśli tak było) zgodził się na druk biuletynu bo taka była chwilowa "linia partii", a nie wbrew niej. Może i po cichu sympatyzował nawet z działaczami Solidarności. Nie wykluczam, że dzisiaj sympatyzuje "po cichu" z Majem. Czy tak jest "naprawdę" to dowiemy się 5 listopada. Czegóż się nie robi dla Puław......
W PRL-u, bez członkostwa w partii, nie można było zostać kierownikiem.... Ja również mogę sobie dzisiaj spokojnie spojrzeć w lustro. I nie obnoszę się z tym, ale proszę zapytać ludzi Solidarności, czy pierwsze biuletyny „S” nie były przypadkiem drukowane na powielaczach w Urzędzie Miasta za moim przyzwoleniem. Do chwili przeczytania tego ostatniego akapitu miałem zamiar głosować na Grobla. Dlaczego zmieniam zdanie? 1. Prawda, w PRL bez PZPR nie tyle nie można było ale na pewno trudniej było zostać kierownikiem. Nie każdy jednak musi być kier... rozwiń
Avatar
suweren / 4 listopada 2018 o 12:14
0
Jak ktos nie widzi jak Puławy się zmieniły z Groblem to musi być ślepy. Możecie głosować na swoich kandydatów, ale umniejszanie i hejtowanie na tego człowieka jest po prostu świństwem i gówniarskim zachowaniem. I jedna prośba do przyszłego prezydenta i RM Puław: zajmijcie się inwestycją w spalarnię śmieci w tym mieście. Wg mnie to jedna z najważniejszych inwestycji. Zaraz po hali sportowej :D Uwielbiam ręcznych :D
 Bardziej zasadne jest zadanie pytania dlaczego rada miasta przez ostatnie 4 lata nie podjęła tematu śmieci. Nawet opłaty za śmieci nie dali rady porządnie opracować i uchalić.
 Bardziej zasadne jest zadanie pytania dlaczego rada miasta przez ostatnie 4 lata nie podjęła tematu śmieci. Nawet opłaty za śmieci nie dali rady porządnie opracować i uchalić. rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 10:04
0
Jak ktos nie widzi jak Puławy się zmieniły z Groblem to musi być ślepy. Możecie głosować na swoich kandydatów, ale umniejszanie i hejtowanie na tego człowieka jest po prostu świństwem i gówniarskim zachowaniem. I jedna prośba do przyszłego prezydenta i RM Puław: zajmijcie się inwestycją w spalarnię śmieci w tym mieście. Wg mnie to jedna z najważniejszych inwestycji. Zaraz po hali sportowej :D Uwielbiam ręcznych :D
Avatar
Stary / 3 listopada 2018 o 11:53
-2
W jakim celu obrażacie prezydenta Grobla. Nie podobają się wam jego plany i propozycje to po prostu nie czytajcie artykułu i głosujcie na kogoś innego. Nie może ci znieść faktu że to jedyny kandydat na prezydenta godny zaufania. Potraficie tylko krytykować. Nic konkretów. Żenada.
Avatar
JA! / 3 listopada 2018 o 11:22
+4
Głos na Grobla to strzał w kolano żeby nie powiedzieć gdzie indziej. Układy w Urzędzie Miasta, wszechwładza W00jcikowej która wszystkich ma za nic i z nikim się nie liczy i to jej słynne "Nie bo nie", to są ludzie Grobla. Gdzie są te nowe miejsca pracy które przez 20 parę lat miały być dla młodych, gdzie mieszkania dla młodych? Miasto się wyludnia, jak tak dalej pójdzie zostanie tu tylko Grobel, W00jcikowa i ich klika. Reszta się wyniesie, bo wszędzie lepiej, nawet w Gołębiu czy na Młynkach.
Avatar
Palec / 3 listopada 2018 o 03:14
+1
CZas na zmiany good bay januszku i reszta twojej kliki z um
Avatar
Cierpliwości / 2 listopada 2018 o 23:57
+2
Chwalić to by można tak długo że już czasu nie starczy. Wszystko w rekach Suwerena - to on zdecyduje co dla niego lepsze, czy to samo czy może coś zupełnie innego
Avatar
Niecierpliwa / 2 listopada 2018 o 23:43
0
No i co z tymi informacjami na temat rodziny i wielkich zrealizowanych projektów kandydata Maja? Czyżby nie miał się czym pochwalić? Może chociaż ktoś z jego gorących zwolenników którzy tak chętnie się tutaj udzielają coś nam opowie o swoim idolu. Halo majochwalcy odezwijcie się na temat. 
Avatar
Gość / 2 listopada 2018 o 23:29
+1
Wieje nudą i tak wiadomo kto wygra
Avatar
Idźmy głosować.... / 2 listopada 2018 o 22:56
+2
Ale spot podobny do Bozenki muza jak na wojnę..... Wszystko się zgadza spot jak wiele się widziało ok.... Ale mam wrażenie obawa jest duża ... No i przegrana może boleć jak nigdy więc siły wszystkie na maksa no i plakatów co nie miara.... Żeby była lepsza frekwencja idźmy głosować i zagłosujmy na człowieka prawdy.... Tak jak ktoś napisał na grupie fajne chłopaki trudny wybór... Ufff.... 
Avatar
Kk / 2 listopada 2018 o 22:40
0
A mnie ciekawi jakie to faktyczne osiągnięcia ma Pan Maj w dziedzinie architektury krajobrazu bo jakoś nigdy nie słyszałam żeby o jakimś konkretnym projekcie powiedział. Zawsze tylko twierdzi że brał udział w wielkich wielomilionowych projektach gdzie współpracował z wieloma osobami. Proszę się pochwalić jakie to były konkretnie przedsięwzięcia, gdzie można je zobaczyć i jaki był Pana wkład w ich powstanie. I jeszcze proszę poinformować nas wyborców jakie konkretnie stanowisko zajmował Pan w Zarządzie Lubelskich Parków Krajobrazowych. Oczekuję informacji od kandydata
A mnie ciekawi jakie to faktyczne osiągnięcia ma Pan Maj w dziedzinie architektury krajobrazu bo jakoś nigdy nie słyszałam żeby o jakimś konkretnym projekcie powiedział. Zawsze tylko twierdzi że brał udział w wielkich wielomilionowych projektach gdzie współpracował z wieloma osobami. Proszę się pochwalić jakie to były konkretnie przedsięwzięcia, gdzie można je zobaczyć i jaki był Pana wkład w ich powstanie. I jeszcze proszę poinformować nas wyborców jakie konkretnie stanowisko zajmował Pan w Zarządzie Lubelskich Parków Krajobrazowych. Ocz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 103

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Oto dzisiejsi pasterze i mędrcy". Mali kolędnicy zebrali dużo pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce
Zdjęcia
galeria

"Oto dzisiejsi pasterze i mędrcy". Mali kolędnicy zebrali dużo pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce 8 1

Około 80 tysięcy złotych na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi – tyle zebrali mali kolędnicy misyjni z Archidiecezji Lubelskiej. Wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej podsumowano akcję organizowaną przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci.

PA.RA i parę innych sukcesów. Ośrodek Brama Grodzka podsumowuje 2018 rok

PA.RA i parę innych sukcesów. Ośrodek Brama Grodzka podsumowuje 2018 rok 0 0

18 numerów dwutygodnika PA.RA, dziesiątki nowych nagrań do archiwum Historii Mówionej, tysiące gości na wystawach, festiwalach i warsztatach – Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN podsumował ubiegły rok.

Duży problem z przebudową al. Racławickich w Lublinie. Miasto ma za mało pieniędzy

Duży problem z przebudową al. Racławickich w Lublinie. Miasto ma za mało pieniędzy 25 33

To praktycznie przesądzone – miasto unieważni przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego, bo zainteresowane tym zleceniem firmy zaproponowały ceny znacznie wyższe od kwoty, którą chciało wydać miasto. Dodatkowych pieniędzy nie ma. Prezydent zapowiada powtórkę przetargu.

Pamiętają o ofiarach egzekucji w Leokadiowie

Pamiętają o ofiarach egzekucji w Leokadiowie 0 0

Minęło 75 lat od zbiorowej egzekucji na mieszkańcach gminy Puławy. Zbrodni w czasie II wojny światowej dokonali niemieccy żołnierze.

To będzie intensywny rok dla lubelskich terytorialsów

To będzie intensywny rok dla lubelskich terytorialsów 0 0

Intensywnie rozpoczął się 2019 rok dla żołnierzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu 30 0

Żółto-biało-niebiescy nie mieli problemów z pokonaniem w środę Stali Kraśnik. Podopieczni Roberta Góralczyka rozbili rywali 5:0

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo] 135 22

Największe Serce Świata – to hasło przewodnie zgromadzeń, jakie w środę wieczorem odbyły na ulicach wielu polskich miast. Na placu Łokietka w Lublinie mieszkańcy zapalili znicze i ułożyli je w kształt serca. Z głośników popłynęła muzyka – utwór „Sound of silence”.

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia]
galeria

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia] 12 0

Blisko 15 tys. zł w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali uczniowie Zespołu Szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce.

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 15 5

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 5 2

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 5

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 16 4

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 0

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel  powinien wiedzieć

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel powinien wiedzieć 0 1

Kochasz pizzę, ale strach przyznać się, ile jej zjadasz tygodniowo? Spokojnie, nic nie powiemy. Jednak jak przystało na prawdziwego fana, musisz znać tych kilka ciekawostek. W końcu kiedyś może trafić się quiz, w którym do wygrania będzie roczna dostawa twojego ulubionego przysmaku, a ta wiedza zawsze może się przydać!

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.