Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

2 listopada 2018 r.
9:02

Janusz Grobel: Jest takie przysłowie, że młody idzie szybciej, ale starszy zna drogę

47 103 A A
Janusz Grobel
Janusz Grobel (fot. Radosław Szczęch)

Rozmowa z Januszem Groblem, kandydatem na prezydenta miasta w drugiej turze wyborów samorządowych w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak Pan ocenia te ostatnie 24 lata dla Puław? Czy był to okres rozwoju, czy nietrafionych inwestycji i straconych szans?

Janusz Grobel: Miasto 24 lata temu wymagało wielu wyzwań, budowy wodociągów, sieci gazowych, kanalizacji, dróg. I my to robiliśmy, projektowaliśmy i budowaliśmy ścieżki rowerowe, przestrzenie publiczne. Powstał Skwer Niepodległości, Park Solidarności, bulwary i nowe nabrzeże Wisły. Dobrze pamiętam, jak z rzeki, z okolic osiedla Kołłątaja, wyciągnęliśmy ponad 500 opon. Nasz stadion kwalifikował się do zamknięcia, zarówno jako arena sportowa, jak i zaplecze - wybudowaliśmy nowy razem z parkiem wodnym. Zmodernizowaliśmy szkoły, szkolne boiska, przedszkola, oddziały szpitalne. Niektórzy mówią, że nietrafioną inwestycją jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny, a ja podkreślam, że budując go za 10 proc. wartości, pozyskaliśmy majątek warty 115 mln złotych. To jest inwestycja w przyszłość, potencjał do badań, rozwoju, inkubacji przedsiębiorstw.

• W swojej kampanii często powtarza pan słowo „skuteczność”. Mógłby pan wymienić przykłady wskazujące to, co udało się dzięki niej zrobić dobrego dla naszego miasta?

Dzisiaj niewiele osób to pamięta, ale był czas, kiedy o pierwszym etapie obwodnicy nikt nie chciał słyszeć. Ta inwestycja była odrzucana i wykreślana z rządowych planów. Moja determinacja, przy współpracy rady miasta, doprowadziła do tego, że ostatecznie tę drogę udało nam się niemal „kolanem wepchnąć” do planu. Pomogły w tym częste wyjazdy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury. Skutecznie pozyskiwaliśmy także środki zewnętrzne, zarówno te unijne, jak i krajowe. To były setki milionów złotych.

• Jakie najważniejsze sprawy dla miasta chciałby pan załatwić, w ciągu najbliższej, 5-letniej kadencji?

Chcielibyśmy, żeby ludzie młodzi mieli szansę pozostać w naszym mieście. Otworzymy nową szkołę mistrzostwa sportowego oraz poszerzymy ofertę kulturalną na bazie Domu Chemika, mediateki i Pałacu Marynki. Zadbamy również o osoby starsze budując nowy obiekt dla seniorów. Mam pomysły na rozwój gospodarczy i plany dotyczące rozwoju infrastruktury drogowej. Proponujemy bezpłatne bilety MZK dla uczniów naszych szkół, mieszkających w Puławach. Mamy pomysł na modernizację przychodni przy ul. Centralnej. Ważnym zadaniem jest także organizacja nowego targowiska, które powstanie przy ul. Dęblińskiej.

• Czy w przypadku zwycięstwa, rozważa pan koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, np. za cenę stanowiska wiceprezydenta?

Nie czas o tym mówić przed wyborami. Dotychczas zawsze udawało się zawierać koalicje przede wszystkim dla dobra miasta. Wierzę, że tak będzie i tym razem, ale do tanga zawsze trzeba dwojga.

• Co Puławy mogą stracić, jeśli prezydentem, po drugiej turze, zostanie pański konkurent?

Ja nie uzurpuję sobie prawa do oceniania moich konkurentów – ocena należy do mieszkańców. Przed nami trudne czasy, wiele działań, które planujemy, wymaga skomplikowanej inżynierii finansowej. Ja posiadam przygotowanie zawodowe, kwalifikacje i doświadczenie, które w tym pomagają. Jestem gwarantem tego, że to co zostało już rozpoczęte, zostanie dokończone, a to, co mamy w programie - wykonane.

• W trakcie kampanii wyborczej, niektórzy wypominają panu wiek oraz socjalistyczną przeszłość, uczestnictwo w ZSMP oraz PZPR. Co chciałby pan im powiedzieć?

Jest takie przysłowie, że młody idzie szybciej, ale starszy zna drogę. Popatrzmy na to szerzej. Prezydentem USA jest znacznie starszy ode mnie Donald Trump. Inny przykład to prezydent Rzeszowa, który ma skończone 78 lat. Wiek to nie przeszkoda, najważniejsze są kompetencje. Co do drugiej części pytania, uważam, że niektórym brakuje argumentów. W PRL-u, bez członkostwa w partii, nie można było zostać kierownikiem. Ja w tamtym okresie byłem projektantem, a następnie zastępcą naczelnika i sądzę, że wiele osób z tamtego okresu może wystawić mi pozytywne świadectwo. Ja również mogę sobie dzisiaj spokojnie spojrzeć w lustro. I nie obnoszę się z tym, ale proszę zapytać ludzi Solidarności, czy pierwsze biuletyny „S” nie były przypadkiem drukowane na powielaczach w Urzędzie Miasta za moim przyzwoleniem.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów na prezydenta Puław?

Liczba głosów: 1536
59.7%
Paweł Maj
40.3%
Janusz Grobel

Komentarze 103

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Por / 2 listopada 2018 o 19:22
+70
O drogach to niech on lepiej się nie wypowiada - bo to właśnie przez niego na Włostowicach zamiast dróg jest ten znienawidzony tor przeszkód.
Avatar
Mieszakniec / 2 listopada 2018 o 10:17
+29
Z całym szacunkiem Panie Prezydencie powstanie nowej szkoły mistrzostwa sportoweg i więcej ofert w domu kultury dla dzieci nie zatrzyma młodzieży w Puławach.Młodzi POTRZEBUJĄ PRACY !!!!!!! Żeby mogli żyć godnie potrzeba PRACY a co za tym idzie pieniędzy PANIE PREZYDENCIE. W Puławach rządzą układy i układziki to trzeba ukrucić. Młodzi ludzie jak się wykształcą w nowej szkoły mistrzostwa sportowego to i tak wyjadą bo nie ma dla nich pracy. Proszę mi powiedzieć kiedy w urzędzie pracy ostatnio wisiało ogłoszenie o pracę na Azotach? Widział Pan bo ja nie. A czemu już wyjaśniam, bo odchodząc s pracy na emeryturę na jego miejsce przychodzi syn/córka nie ważne że jest piekarzem, malarzem, budowlańcem, czy bez wykształcenia ważne że ma dobre plecy i to właśnie plecy są najważniejsze w Puławach żeby dostać pracę nie wiedza, doświadczenie, wykształcenie tylko właśnie plecy. Czy tak powinno być????? Może o tym warto pomyśleć i o tym powiedzieć co by Pan z tym zrobił.
Z całym szacunkiem Panie Prezydencie powstanie nowej szkoły mistrzostwa sportoweg i więcej ofert w domu kultury dla dzieci nie zatrzyma młodzieży w Puławach.Młodzi POTRZEBUJĄ PRACY !!!!!!! Żeby mogli żyć godnie potrzeba PRACY a co za tym idzie pieniędzy PANIE PREZYDENCIE. W Puławach rządzą układy i układziki to trzeba ukrucić. Młodzi ludzie jak się wykształcą w nowej szkoły mistrzostwa sportowego to i tak wyjadą bo nie ma dla nich pracy. Proszę mi powiedzieć kiedy w urzędzie pracy ostatnio wisiało ogłoszenie o pracę na Azotach? Widział Pan b... rozwiń
Avatar
Wyborca / 2 listopada 2018 o 10:56
+23
To obecny Prezydent Grobel dopiero po wyborach zamierza zabrać się do pracy. Dlaczego postulowanych w programie obietnic nie zrealizował wcześniej ??? Rządzi w mieście od Naczelnika (w PRLu) do dziś i jeszcze mu czasu zabrakło. Pora na zmianę Prezydenta Puław. Panu Groblowi dziękujemy i życzymy sukcesów w życiu osobistym poza Urzędem Miast
Avatar
lpu / 2 listopada 2018 o 10:00
+22
W Puławach dla młodych ludzi potrzebne są miejsca pracy a nie szkoła mistrzostwa sportowego. Oprócz Z.A i kilku instytutów płacących marne pieniądze nie ma żadnych innych przedsiębiorstw dających miejsce pracy i godne wynagrodzenie. Dlatego z Puławy uciekają młodzi wykształceni. Wracają ale tylko na święta weekendy odwiedziny bo w poszukiwania pracy nie koniecznie.
Avatar
Lpu / 2 listopada 2018 o 10:59
+18
Nie oczekuje doliny krzemowej wyrażam tylko swoją opinię,niestety przez 24 lata zostało zrobione nie wiele dla młodych szukających pracy,dlatego opłaca się wyjechać do Lublina lub stolicy za praca i lepszymi zarobkami.Nie wiem czy zmieni się coś po zmianie rządzących ale ten problem trwa juz zdecydowanie za długo.
Avatar
Młody / 2 listopada 2018 o 13:47
+17
W Puławach potrzeba kogoś kto zrobi porządek z klikami w zakładach pracy ,zlikwiduje układy w urzędzie miasta.Zrobi porządek z cyganam i ukruci wyłudzenia pieniędzy z mopsu.Zacznie budować mieszkania dla młodych,chce pan młodych w mieście a gdzie mają mieszkać nie każdego stać na kupno mieszkania.Zato cyganom buduje się nowe bloki to jest polityka Grobla.My młodzi dziękujemy za życie w takim mieście żadnych perspektyw i przyszłości
Avatar
rezqrfgt / 2 listopada 2018 o 11:28
+16
Puławy to miasto dla człowieka z doświadczeniem. Nie oddajmy miasta komuś kto nie zna definicji budżetu a pcha się na stołek. Tyle. Pozdrawiam.
  W którym momencie jakikolwiek kandydat wykazał brak znajomości definicji budżetu? Proszę o konkrety, cytaty, a nie kłamstwa i manipulacje Tyle. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 2 listopada 2018 o 11:58
+13
każdy kto odda głos na starego komunistę przyłoży rękę na niszczenie Puław, w nic nie robieniu Grobel jest nie do przebicia razem ze swoją Wójcikową, Puławy się wyludniają i jest to wina Grobla i całej prawicy która nie widzi potrzeb ludzi tylko potrzeby swoje, geriatryczne miasteczko oto co się z Puław zrobi jeżeli ludzie z demencją starczą przy korycie będą siedzieć
Avatar
Gość / 2 listopada 2018 o 12:01
+10
Ludzie za kilkanaście lat to będzie miasto ludzi w jesieni życia ? Czy ktoś co myśli tego nie widzi ???....
Avatar
gość w średnim wieku / 2 listopada 2018 o 12:41
+9
W PRL-u, bez członkostwa w partii, nie można było zostać kierownikiem.... Ja również mogę sobie dzisiaj spokojnie spojrzeć w lustro. I nie obnoszę się z tym, ale proszę zapytać ludzi Solidarności, czy pierwsze biuletyny „S” nie były przypadkiem drukowane na powielaczach w Urzędzie Miasta za moim przyzwoleniem. Do chwili przeczytania tego ostatniego akapitu miałem zamiar głosować na Grobla. Dlaczego zmieniam zdanie? 1. Prawda, w PRL bez PZPR nie tyle nie można było ale na pewno trudniej było zostać kierownikiem. Nie każdy jednak musi być kierownikiem. Grobel musi to poszedł na współpracę aktywną z ZSMP PZPR. 2. W tym kontekście wzmianka o rzekomej współpracy z Solidarnością jest moralnie obrzydliwa. Znam tamte czasy dobrze. Zapewniam, że Pan Grobel nie zrobił wtedy nic co nie byłoby akceptowane przez ówczesnych towarzyszy z PZPR. Tak jest : na jesieni 1980 roku PZPR owscy wojewodowie i sekretarze ze strachu przekazywali lokale dla organizujące się struktury NSZZ Solidarność. Pan Grobel (jeśli tak było) zgodził się na druk biuletynu bo taka była chwilowa "linia partii", a nie wbrew niej. Może i po cichu sympatyzował nawet z działaczami Solidarności. Nie wykluczam, że dzisiaj sympatyzuje "po cichu" z Majem. Czy tak jest "naprawdę" to dowiemy się 5 listopada. Czegóż się nie robi dla Puław......
W PRL-u, bez członkostwa w partii, nie można było zostać kierownikiem.... Ja również mogę sobie dzisiaj spokojnie spojrzeć w lustro. I nie obnoszę się z tym, ale proszę zapytać ludzi Solidarności, czy pierwsze biuletyny „S” nie były przypadkiem drukowane na powielaczach w Urzędzie Miasta za moim przyzwoleniem. Do chwili przeczytania tego ostatniego akapitu miałem zamiar głosować na Grobla. Dlaczego zmieniam zdanie? 1. Prawda, w PRL bez PZPR nie tyle nie można było ale na pewno trudniej było zostać kierownikiem. Nie każdy jednak musi być kier... rozwiń
Avatar
suweren / 4 listopada 2018 o 12:14
0
Jak ktos nie widzi jak Puławy się zmieniły z Groblem to musi być ślepy. Możecie głosować na swoich kandydatów, ale umniejszanie i hejtowanie na tego człowieka jest po prostu świństwem i gówniarskim zachowaniem. I jedna prośba do przyszłego prezydenta i RM Puław: zajmijcie się inwestycją w spalarnię śmieci w tym mieście. Wg mnie to jedna z najważniejszych inwestycji. Zaraz po hali sportowej :D Uwielbiam ręcznych :D
 Bardziej zasadne jest zadanie pytania dlaczego rada miasta przez ostatnie 4 lata nie podjęła tematu śmieci. Nawet opłaty za śmieci nie dali rady porządnie opracować i uchalić.
 Bardziej zasadne jest zadanie pytania dlaczego rada miasta przez ostatnie 4 lata nie podjęła tematu śmieci. Nawet opłaty za śmieci nie dali rady porządnie opracować i uchalić. rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 10:04
0
Jak ktos nie widzi jak Puławy się zmieniły z Groblem to musi być ślepy. Możecie głosować na swoich kandydatów, ale umniejszanie i hejtowanie na tego człowieka jest po prostu świństwem i gówniarskim zachowaniem. I jedna prośba do przyszłego prezydenta i RM Puław: zajmijcie się inwestycją w spalarnię śmieci w tym mieście. Wg mnie to jedna z najważniejszych inwestycji. Zaraz po hali sportowej :D Uwielbiam ręcznych :D
Avatar
Stary / 3 listopada 2018 o 11:53
-2
W jakim celu obrażacie prezydenta Grobla. Nie podobają się wam jego plany i propozycje to po prostu nie czytajcie artykułu i głosujcie na kogoś innego. Nie może ci znieść faktu że to jedyny kandydat na prezydenta godny zaufania. Potraficie tylko krytykować. Nic konkretów. Żenada.
Avatar
JA! / 3 listopada 2018 o 11:22
+4
Głos na Grobla to strzał w kolano żeby nie powiedzieć gdzie indziej. Układy w Urzędzie Miasta, wszechwładza W00jcikowej która wszystkich ma za nic i z nikim się nie liczy i to jej słynne "Nie bo nie", to są ludzie Grobla. Gdzie są te nowe miejsca pracy które przez 20 parę lat miały być dla młodych, gdzie mieszkania dla młodych? Miasto się wyludnia, jak tak dalej pójdzie zostanie tu tylko Grobel, W00jcikowa i ich klika. Reszta się wyniesie, bo wszędzie lepiej, nawet w Gołębiu czy na Młynkach.
Avatar
Palec / 3 listopada 2018 o 03:14
+1
CZas na zmiany good bay januszku i reszta twojej kliki z um
Avatar
Cierpliwości / 2 listopada 2018 o 23:57
+2
Chwalić to by można tak długo że już czasu nie starczy. Wszystko w rekach Suwerena - to on zdecyduje co dla niego lepsze, czy to samo czy może coś zupełnie innego
Avatar
Niecierpliwa / 2 listopada 2018 o 23:43
0
No i co z tymi informacjami na temat rodziny i wielkich zrealizowanych projektów kandydata Maja? Czyżby nie miał się czym pochwalić? Może chociaż ktoś z jego gorących zwolenników którzy tak chętnie się tutaj udzielają coś nam opowie o swoim idolu. Halo majochwalcy odezwijcie się na temat. 
Avatar
Gość / 2 listopada 2018 o 23:29
+1
Wieje nudą i tak wiadomo kto wygra
Avatar
Idźmy głosować.... / 2 listopada 2018 o 22:56
+2
Ale spot podobny do Bozenki muza jak na wojnę..... Wszystko się zgadza spot jak wiele się widziało ok.... Ale mam wrażenie obawa jest duża ... No i przegrana może boleć jak nigdy więc siły wszystkie na maksa no i plakatów co nie miara.... Żeby była lepsza frekwencja idźmy głosować i zagłosujmy na człowieka prawdy.... Tak jak ktoś napisał na grupie fajne chłopaki trudny wybór... Ufff.... 
Avatar
Kk / 2 listopada 2018 o 22:40
0
A mnie ciekawi jakie to faktyczne osiągnięcia ma Pan Maj w dziedzinie architektury krajobrazu bo jakoś nigdy nie słyszałam żeby o jakimś konkretnym projekcie powiedział. Zawsze tylko twierdzi że brał udział w wielkich wielomilionowych projektach gdzie współpracował z wieloma osobami. Proszę się pochwalić jakie to były konkretnie przedsięwzięcia, gdzie można je zobaczyć i jaki był Pana wkład w ich powstanie. I jeszcze proszę poinformować nas wyborców jakie konkretnie stanowisko zajmował Pan w Zarządzie Lubelskich Parków Krajobrazowych. Oczekuję informacji od kandydata
A mnie ciekawi jakie to faktyczne osiągnięcia ma Pan Maj w dziedzinie architektury krajobrazu bo jakoś nigdy nie słyszałam żeby o jakimś konkretnym projekcie powiedział. Zawsze tylko twierdzi że brał udział w wielkich wielomilionowych projektach gdzie współpracował z wieloma osobami. Proszę się pochwalić jakie to były konkretnie przedsięwzięcia, gdzie można je zobaczyć i jaki był Pana wkład w ich powstanie. I jeszcze proszę poinformować nas wyborców jakie konkretnie stanowisko zajmował Pan w Zarządzie Lubelskich Parków Krajobrazowych. Ocz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 103

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 5 1

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 0 0

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 86 9

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 1

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 16 7

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 1 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 1

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 3

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 219 24

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 21 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać