

Zmodernizowany - a właściwie zbudowany niemal od podstaw - autodrom w Biłgoraju, ma swojego prezesa. Jarosław Bury wcześniej był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w miejscowym starostwie.

O tej kadrowej decyzji starostwo poinformowało we wtorek, 13 maja. Jarosław Bury, prezes Zarządu Autodromu Biłgoraj sp. z o.o. został przedstawiony jako „menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu inwestycjami, skuteczny lider i współtwórca jednej z najważniejszych inicjatyw infrastrukturalnych w regionie, jaką jest budowa biłgorajskiego toru wyścigowego”.
W komunikacie podkreślono również, że Bury od początku był zaangażowany w powstawanie Autodromu. Pracował przy tej inwestycji od etapu koncepcji, przez prace projektowe aż po ostateczną realizację.
Od 2019 roku był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju przez co siłą rzeczy nadzorował nie tylko sam tor, ale również wiele kluczowych przedsięwzięć na terenie powiatu. To m.in. budowa pływalni, kompleksu sportowego przy ZSBiO, sali gimnastycznej przy RCEZ czy Muzeum Partyzantów Polskich Osuchy ’44.
W komunikacie podkreślono także, że Jarosław Bury może pochwalić się także doświadczeniem w biznesie, bo od 2007 roku prowadził działalność gospodarczą i pełnił funkcje prezesa zarządu w spółkach działających w branży IT.
Prezes biłgorajskiego Autodromu to absolwent studiów MBA na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ukończył również studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi, public relations oraz informatykę i ekonometrię. Zdobył międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami, coachingu oraz wykorzystania sztucznej inteligencji. W przeszłości pracował również jako programista.
– Autodrom Biłgoraj ma szansę stać się jednym z najciekawszych i najbardziej profesjonalnych torów wyścigowych w Polsce. Mamy świetny zespół, gotową infrastrukturę i ogromny potencjał. Będziemy z tego miejsca dumni - jako region, jako społeczność i jako pasjonaci motorsportu – zapowiada nowy prezes.
Przypomnijmy, że gruntowna przebudowa autodromu ruszyła jesienią 2023 roku. Inwestycję o wartości 31 mln zł (dofinansowanie z Polskiego Ładu wyniosło 15 mln) zrealizowała już niemal do końca firma Zakład Budowlano-Transportowy DROGMOST Spółka z o.o. z Mokrego koło Zamościa.
Jej pracownicy zmodernizowali i przebudowali istniejący wcześniej stary tor wyścigowego (do szerokości od 8 do 14,5 metra i długości 1,2 km) na potrzeby organizacji zawodów m.in. kartingowych, samochodowych, motocyklowych i doskonalenia technik bezpieczeństwa jazdy. Jego zaplecze stanowi budynek wielofunkcyjny oraz trybuny dla 500 widzów. Powstał też park maszyn z z drogami dojazdowymi i zapleczem technicznym oraz strefa serwisowa oraz nowy plac egzaminacyjny na potrzeby WORD, parkingi z ładowarkami pojazdów elektrycznych, zaplecze sanitarne i ogrodzenia, wały ziemne redukujące hałas, drogi i chodniki.
