Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Jerzym Strużyną, konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii plastycznej, ordynatorem Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
To Tadeusz Łazowski najprawdopodobniej pokieruje bialskim pogotowiem. Komisja konkursowa jego kandydaturę oceniła najwyżej. Teraz wszystko w rękach zarządu województwa lubelskiego.
Czy nie należałoby zapytać polityków czyja to jest wina, że przez tyle lat nie dopracowaliśmy się takie metody rozmowy politycznej, aby dać możliwość obywatelom w Polsce godnie się leczyć - pyta Piotr Jarecki w najnowszym odcinku swojego wideobloga.
Czy to prawda, że oddział dziecięcy bialskiego szpitala będzie zmniejszony - pyta nasz czytelnik z Białej Podlaskiej.
Arena Lublin jest pierwszym stadionem w Polsce, który „zapuścił wąsy”. Wszystko dlatego, że listopad to miesiąc ogólnoświatowej akcji „Movember”.
Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała w Lubelskiem trzy szpitale pod kątem leczenia chorych z udarem mózgu: Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie oraz szpitale powiatowe w Tomaszowie Lubelskim i we Włodawie.
We wtorek i w środę w Lublinie można zrobić sobie bezpłatne badania profilaktyczne bez konieczności długiego oczekiwania na termin wizyty. Konsultacje odbywają się w specjalnym autobusie, a akcja prowadzona jest w ramach Mobilnego Miesiąca Zdrowia.
We wtorek poznamy koncepcję architektoniczną przebudowy szpitala przy ul. Staszica w Lublinie. Inwestycja ma nie zniszczyć doliny Czechówki. Nie będzie też wycinki drzew rosnących bezpośrednio przy rzece.
W województwie lubelskim pilotażowo ruszył program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. W tym roku ze szczepień może skorzystać blisko 700 dzieci od 2. do 5. roku życia.
Coraz więcej przypadków grypy żołądkowej wśród dzieci. W niektórych podstawówkach zachorowało nawet 40 uczniów.
Zamość W połowie listopada w Zamościu przeprowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne, które pozwalają na wykrycie nowotworów piersi. – Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal niewiele kobiet poddaje się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.
Moja definicja zdrowia to umiejętność dostosowywania się do otaczającej nas rzeczywistości. Odżywanie, środowisko w którym żyjemy itd. To ma większy wpływ niż tabletki – mówi Piotr Jarecki.
Oddziały dziecięce 15 szpitali z województwa lubelskiego dostaną specjalistyczny sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Urządzenia trafią tam prawdopodobnie na początku przyszłego roku.
Od listopada zmiany na liście refundacyjnej i w wykazie leków dla seniorów. Na obowiązującą od wtorku listę leków refundowanych wpisano m.in. substancje stosowane w leczeniu padaczki, depresji i łuszczycy.
NFZ chwali się pierwszymi efektami pilotażowego programu koordynowanej opieki dla kobiet w ciąży. Lekarze mają jednak do niego sporo zastrzeżeń.
Najsprawniejszym systemem ochrony zdrowia mogą pochwalić się województwa świętokrzyskie, zachodniopomorskie i lubuskie – wynika z raportu „Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia 2016” opracowanego przez firmę doradczą PwC oraz zespół www.dane-i-analizy.pl.
Pierwszego dnia przyszła do mnie pacjentka, która spodziewała się, że leki które ja jej zapiszę będą bezpłatne. Okazało się, że żaden lek nie jest na liście leków dla starszych osób. Pani wróciła po godzinie ze łzami w oczach i mówi: panie doktorze, ale ja skończyłam już 75 lat – lubelski lekarz Piotr Jarecki* komentuje program bezpłatnych leków dla seniorów.
Rozmowa z Elżbietą Budzińską z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Szpital w Radzyniu Podlaskim walczy z bakterią legionelli. Jej stężenie w sieci ciepłej wody było bardzo wysokie. Lekarze wypisali część pacjentów i nie przyjmowali nowych.
Już po raz trzeci Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju.
Rozmowa z Olgą Dados z Lublina, dawcą komórek macierzystych, która spotkała się ze swoim bliźniakiem genetycznym.
To szpital zarządzany w sposób, który budzi podziw – nie krył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który był gościem II Polsko-Białoruskiego Szczytu Zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.
Rozmowa z Barbarą Leśniewską, prezesem Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek, które w piątek będzie świętować 25-lecie.
Torakoskopowa resekcja przełyku, operacja bariatryczna i zabieg antyrefluksowy. Wszystkie z wykorzystaniem technik minimalnie inwazyjnych, transmitowane na żywo i na bieżąco komentowane. Tak wyglądały warsztaty podczas XI Międzynarodowego Sympozjum Chorób Przełyku i Żołądka, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Lublinie.
W całym naszym województwie sanepid zanotował już blisko 1,5 tysiąca przypadków zachorowań na grypę.