Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Marsz Różowej Wstążki przeszedł dziś ulicami Lublina. Celem akcji jest zapoznanie z problematyką raka piersi.
Będzie można zapisać się na badania – mammografię i cytologię, a także skorzystać z konsultacji i porad lekarskich. W piątek ulicami Lublina przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Celem akcji jest zachęcenie kobiet do wykonywania regularnych badań.
W najbliższą sobotę, 17 września, Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza mieszkańców na Dzień Otwarty do siedziby oddziału w Lublinie, przy ul. Koryznowej 2d, a także do delegatur w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu w godz. od 9.00 do 14.00.
Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Miasto Lublin serdecznie zapraszają na Marsz Różowej Wstążki, który odbędzie się 16 września 2016.
Jabłka i produkty z nich powstałe – na przykład 100 procentowy sok - mogą pomóc redukować zagrożenie otyłością u dzieci. Ale sok musi być wolny od cukru i powinien być mętny.
Masz 60 lub więcej lat i chciałbyś skorzystać z konsultacji dietetycznej? Chcesz dowiedzieć się, skąd czerpać wiedzę o ofercie kulturalnej w Twoim mieście albo jak rozwikłać skomplikowane sprawy administracyjne? Bezpłatne porady m.in. w tych sprawach prowadzone są przez osoby 60+ dla osób 60+ w 10 miastach woj. lubelskiego.
W sobotę w Lublinie będzie można skonsultować się z fizjoterapeutą. Chodzi o dzieci z wadą postawy lub wada stóp. Uwaga, już teraz trzeba się zapisać na wizytę
- Nie ma powodu do paniki - tak Konstanty Radziwiłł skomentował wycofanie z obrotu kilku serii leku Atram, które zawierały substancje psychotropowe. Zdaniem ministra zdrowia, należy jednak zachować ostrożność.
Tylko w środę będzie można zapisać dzieci na bezpłatne badania USG w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania w Kraśniku, które przeprowadzi Fundacja Ronalda McDonalda, zostały zaplanowane w dniach 15-17 września.
Za darmo i bez skierowania mogą się zaszczepić przeciw grypie mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli 65 lat. Z finansowanych przez miasto zabiegów będzie mogło skorzystać nawet 8 tys. osób.
Pod koniec sierpnia w 6. Wojskowym SP ZOZ w Dęblinie otworzono nowy blok operacyjny, którego remont kosztował 3 mln złotych. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych tego rodzaju traktów w całym województwie.
Od czwartku osoby po 75. roku życia będą mogły otrzymać recepty na bezpłatne leki. Ale uwaga: ten sam lek może być w przypadku konkretnego schorzenia bezpłatny, a przy innym już nie i wówczas obowiązuje odpłatność 100 procent.
Skierowana do przewodniczącej rady powiatu puławskiego petycja w sprawie przywrócenia trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego została uznana za niezasadną i skierowana do odrzucenia przez radę.
Jeśli po spożyciu grzybów wystąpią nudności, bóle brzucha, biegunka i podwyższona temperatura, należy natychmiast wezwać pogotowie lub zgłosić się do lekarza - zaleca Główny Inspektor Sanitarny. W przypadku zatrucia grzybami ważna jest szybka reakcja.
Problemem szpitalnych posiłków, które od dawna krytykują pacjenci, zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich. Napisał w tej sprawie do ministra zdrowia.
Wybierając plecak szkolny, należy pamiętać, by nie był zbyt duży, miał wzmocnioną tylną ścianę, przegródki oraz szelki spinane na klatce piersiowej i talii – radzi ortopeda dr Daniel Kopko. Przypomina, że zapakowany plecak nie powinien ważyć więcej niż 10 proc. masy ciała dziecka.
Miasto ma przebadać wzrok większości uczniów drugich klas podstawówek, a u czwartoklasistów będzie szukać wad postawy. Ratusz właśnie ogłosił konkursy, które wyłonią wykonawców takich akcji. Rodzice nie będą musieli za te badania płacić.
Medycy w sobotę zorganizują nam bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, bo tak – według nich – będzie wkrótce wyglądać opieka zdrowotna w Polsce.
Tylko o trzy dni krócej czekają pacjenci na rozpoczęcie leczenia po wprowadzeniu pakietu onkologicznego. Wady tzw. zielonej karty coraz wyraźniej widzą też lekarze specjaliści
Mniej ataków i znacznie lepsze samopoczucie u pacjentów z padaczką lekooporną. Takie są pierwsze efekty eksperymentalnego leczenia marihuaną medyczną w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Geriatria jest niedofinansowana, brakuje specjalistów, a pacjentów, którzy wymagają takiej opieki, jest coraz więcej – narzekają w szpitalach
Rozmowa z Elżbietą Budzińską z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Pacjenci skarżą się, że nie zostali włączeni do dyskusji o wycenie świadczeń kardiologicznych i nie zgadzają się na jej obniżkę. – Do tej pory kardiologia była na światowym poziomie, teraz cofniemy się o kilka lat – prognozują eksperci
Rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakończy się najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Zaplanowany na koniec 2016 r. termin jest nierealny.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt wykazu leków, które od 1 września mają być darmowe dla osób po 75. roku życia. Obejmuje on specyfiki, które obecnie są wydawane pacjentom za odpłatnością ryczałtową w wysokości 30 lub 50 proc. W projekcie znalazło się 68 substancji czynnych.