Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 listopada 2016 r.
12:00

15 szpitali w Lubelskiem dostanie sprzęt od WOŚP. Do których placówek trafi?

2 23 A A
Rezonans magnetyczny o wartości ponad 6 mln zł, który od fundacji Jerzego Owsiaka otrzymał we wrześniu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce (fot. Dorota Awiorko)
Rezonans magnetyczny o wartości ponad 6 mln zł, który od fundacji Jerzego Owsiaka otrzymał we wrześniu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce (fot. Dorota Awiorko)

Oddziały dziecięce 15 szpitali z województwa lubelskiego dostaną specjalistyczny sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Urządzenia trafią tam prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tym razem WOŚP chce kupić i przekazać oddziałom dziecięcym m.in. łóżka szpitalne, aparaty USG i EKG, lokalizatory naczyń krwionośnych i kardiomonitory. Szpitale dostaną też holtery ABPM i EKG kardiomonitory, pulsoksymetry oraz pompy strzykawkowe i objętościowe.

Oferenci mają czas do 3 listopada na złożenie propozycji. Na ich podstawie, w dniach 21–24 listopada, odbędą się negocjacje. – Dzięki negocjacjom z oferentami możemy kupić najlepszy sprzęt za możliwie najniższą cenę. Realizacja umów trwa zazwyczaj nie mniej niż 3 miesiące – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP. – W związku z tym sprzęt prawdopodobnie trafi do szpitali w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wszystko zależy do tego, jak długo potrwają formalności. Najczęściej sprzęt kupowany przez WOŚP trzeba też pod to zamówienie wyprodukować.

Specjalistyczne urządzenia trafią m.in. do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. – Orkiestra pomaga nam od 1996 roku. Dotychczas dostaliśmy ponad 290 sztuk różnorodnego sprzętu o wartości około 13 milionów złotych. W tym momencie pracuje on praktycznie we wszystkich oddziałach – mówi Agnieszka Osińska, rzecznik USD. – To ogromne wsparcie, bo dostaliśmy między innymi radiator, aparaty USG, „sztuczne nerki”, tomograf, a także rezonans magnetyczny. W ostatnim czasie została także bardzo dobrze wyposażona pracownia cytogenetyczna.

Rezonans magnetyczny o wartości ponad 6 mln zł, który został przekazany szpitalowi dziecięcemu pod koniec września tego roku, to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce. Dzięki niemu lekarze mogą na miejscu wykonywać pełny profil badań, m.in. pediatrycznych, układu nerwowego, ortopedycznych.

Otworzenie pracowni rezonansu magnetycznego to także jeden z etapów tworzenia Centrum Urazowego dla Dzieci. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie jest jedną z 12 placówek w Polsce, w których powstają takie centra. Chodzi o to, żeby szpitale były gotowe do przyjęcia dziecka po ciężkim urazie i zapewniły pomoc różnych specjalistów w jednym miejscu.

Do oddziału dziecięcego w szpitalu w Świdniku trafią m.in. aparat EKG, lokalizator naczyń krwionośnych, kardiomonitor. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc WOŚP, bo taki sprzęt znacznie zwiększa nasze możliwości diagnostyczne. Jest to duże odciążenie dla budżetu szpitala – mówi Jacek Kamiński, dyrektor SP ZOZ w Świdniku. – Do tej pory dzięki orkiestrze sprzęt trafił m.in. do oddziałów noworodkowego i dziecięcego.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucyfer z wośp / 3 listopada 2016 o 13:27
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pozwolę sobie przy okazji przypomnieć że NFZ na same świadczenia zdrowotne w 2016 roku wydał 69.5 miliarda złotych natomiast WOŚP zebrała ok. 72 miliony złotych (brutto minus swoje nie ustalone koszty) co jak łatwo wyliczyć stanowi ok. 1 procent całej sumy i z pewnością stanowi poważną sumie w budżecie p.Owsiaka ale jest absolutnie nieistotne dla funkcjonowania naszej służby zdrowia. Tak naprawdę to więcej z tym szumu i zamieszania niż pożytku dla chorych.
Skoro tak, to mam nadzieję, że kiedy będziesz potrzebował pomocy tego sprzętu w szpitalu, to nie zabraknie ci honoru odmówisz korzystania z niego.
Skoro tak, to mam nadzieję, że kiedy będziesz potrzebował pomocy tego sprzętu w szpitalu, to nie zabraknie ci honoru odmówisz korzystania z niego. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 19:16
0
Ja mam dwoje dzieci i daję datki na WOŚP. I będę dawać pieniądze bo dzięki sprzetowi z serduszkiem wiem że moje dzieci są zdrowe. Każdy malkontent niech przejdzie się po dowolnym oddziale wspartym przez WOŚP i zobaczy ile jest tego sprzętu w szpitalach!
Avatar
Mol / 4 listopada 2016 o 06:33
0
Pracujesz na laryngologii jako sprzątaczka? jak nie chces nie dawaj. Ale też nie oczekuj. Nie masz obowiązku. Dawałem i dawał będę, bo wiem że to pieniądze zainwestowane w dobro społeczne a nie na pensje dla sekretarek jakiegoś (p)osła
Avatar
Mol / 4 listopada 2016 o 06:27
0
Co Ty mówisz? To czemu ten cały nfz nie inwestuje w sprzęt? przeszedłeś się kiedyś po oddziałach dziecięcych? Nie pieprz bzdur, nfz nie inwestuje w placówki więc nie masz co porównywać, ni ale przecież PiSotrole mają obowiązek szkalować WOŚP. Przecież tam nikt sam nie myśli bez zgody prezesa
Avatar
Mol / 4 listopada 2016 o 06:23
0
I to jest dopiero masakra, tak salonowego prezydenta się doczekaliśmy, wstyd i hańba dla Polski
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 23:05
0
Datki wyżebrane od dzieci, a może by tak mniej kraść tam na górze? Bo na przekręty zawsze więcej kasy szło, niż na zdrowie i szpitale...
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 22:15
0
Nie ma jak reklama ! Dźwignia handlu ! A rozumu brak ! Jest zabawa i interes ! Brawo ! Prezesi i dyrektorzy !
Avatar
pomoc od rządu tylko dla chorych / 3 listopada 2016 o 22:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
na ile dzieci dostajesz  500+, bo ja do tej pory też kupowałam serduszka, ale odkąd rząd daje za darmo młodym, zdrowym jak cholera ludziom za to, że napłodzili dzieci 500+ to przestałam wogóle dawać, bo uważam, że nasz kraj jest bardzo bogaty i łaski nie robi jak zaopiekuje się chorymi, bo to jego zasrany obowiązek.
na ile dzieci dostajesz  500+, bo ja do tej pory też kupowałam serduszka, ale odkąd rząd daje za darmo młodym, zdrowym jak cholera ludziom za to, że napłodzili dzieci 500+ to przestałam wogóle dawać, bo uważam, że nasz kraj jest bardzo bogaty i łaski nie robi jak zaopiekuje się chorymi, bo to jego zasrany obowiązek. rozwiń
Avatar
pracujący chcą godnie zyc / 3 listopada 2016 o 21:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
ja za 1200-1500 zł emerytury po 30-40 latach pracy będę się szmaciła, bo po cholerę pracować 30-40 lat gdzie inni za rozmnażanie się dostają więcej za darmo jak my za pracę. PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH, PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH
ja za 1200-1500 zł emerytury po 30-40 latach pracy będę się szmaciła, bo po cholerę pracować 30-40 lat gdzie inni za rozmnażanie się dostają więcej za darmo jak my za pracę. PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH, PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH rozwiń
Avatar
pracujaca biedota / 3 listopada 2016 o 21:09
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
a ja jak nie dostaję 500+ i też mam dziecko i mój dochód z alimentami to 1700 zł i mam się nie zeszmacić.  Syty głodnego nie zrozumie. Ile na tej laryngologii zarabiasz 1200-1500 zł, jeżeli tak to się nie szmać, jeżeli więcej to oddaj tą nadwyżke powyżej 1500 zł na leczenie chorych. Bo uważam, że proporcja między dawaniem za darmo a wynagrodzeniem winna być, a nie, że za darmo dostają wiecej jak my za pracę.
a ja jak nie dostaję 500+ i też mam dziecko i mój dochód z alimentami to 1700 zł i mam się nie zeszmacić.  Syty głodnego nie zrozumie. Ile na tej laryngologii zarabiasz 1200-1500 zł, jeżeli tak to się nie szmać, jeżeli więcej to oddaj tą nadwyżke powyżej 1500 zł na leczenie chorych. Bo uważam, że proporcja między dawaniem za darmo a wynagrodzeniem winna być, a nie, że za darmo dostają wiecej jak my za pracę. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 19:16
0
Ja mam dwoje dzieci i daję datki na WOŚP. I będę dawać pieniądze bo dzięki sprzetowi z serduszkiem wiem że moje dzieci są zdrowe. Każdy malkontent niech przejdzie się po dowolnym oddziale wspartym przez WOŚP i zobaczy ile jest tego sprzętu w szpitalach!
Avatar
Mol / 4 listopada 2016 o 06:33
0
Pracujesz na laryngologii jako sprzątaczka? jak nie chces nie dawaj. Ale też nie oczekuj. Nie masz obowiązku. Dawałem i dawał będę, bo wiem że to pieniądze zainwestowane w dobro społeczne a nie na pensje dla sekretarek jakiegoś (p)osła
Avatar
Mol / 4 listopada 2016 o 06:27
0
Co Ty mówisz? To czemu ten cały nfz nie inwestuje w sprzęt? przeszedłeś się kiedyś po oddziałach dziecięcych? Nie pieprz bzdur, nfz nie inwestuje w placówki więc nie masz co porównywać, ni ale przecież PiSotrole mają obowiązek szkalować WOŚP. Przecież tam nikt sam nie myśli bez zgody prezesa
Avatar
Mol / 4 listopada 2016 o 06:23
0
I to jest dopiero masakra, tak salonowego prezydenta się doczekaliśmy, wstyd i hańba dla Polski
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 23:05
0
Datki wyżebrane od dzieci, a może by tak mniej kraść tam na górze? Bo na przekręty zawsze więcej kasy szło, niż na zdrowie i szpitale...
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 22:15
0
Nie ma jak reklama ! Dźwignia handlu ! A rozumu brak ! Jest zabawa i interes ! Brawo ! Prezesi i dyrektorzy !
Avatar
pomoc od rządu tylko dla chorych / 3 listopada 2016 o 22:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
na ile dzieci dostajesz  500+, bo ja do tej pory też kupowałam serduszka, ale odkąd rząd daje za darmo młodym, zdrowym jak cholera ludziom za to, że napłodzili dzieci 500+ to przestałam wogóle dawać, bo uważam, że nasz kraj jest bardzo bogaty i łaski nie robi jak zaopiekuje się chorymi, bo to jego zasrany obowiązek.
na ile dzieci dostajesz  500+, bo ja do tej pory też kupowałam serduszka, ale odkąd rząd daje za darmo młodym, zdrowym jak cholera ludziom za to, że napłodzili dzieci 500+ to przestałam wogóle dawać, bo uważam, że nasz kraj jest bardzo bogaty i łaski nie robi jak zaopiekuje się chorymi, bo to jego zasrany obowiązek. rozwiń
Avatar
pracujący chcą godnie zyc / 3 listopada 2016 o 21:13
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
ja za 1200-1500 zł emerytury po 30-40 latach pracy będę się szmaciła, bo po cholerę pracować 30-40 lat gdzie inni za rozmnażanie się dostają więcej za darmo jak my za pracę. PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH, PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH
ja za 1200-1500 zł emerytury po 30-40 latach pracy będę się szmaciła, bo po cholerę pracować 30-40 lat gdzie inni za rozmnażanie się dostają więcej za darmo jak my za pracę. PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH, PRECZ Z WYZYSKIEM PRACUJĄCYCH rozwiń
Avatar
pracujaca biedota / 3 listopada 2016 o 21:09
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
a ja jak nie dostaję 500+ i też mam dziecko i mój dochód z alimentami to 1700 zł i mam się nie zeszmacić.  Syty głodnego nie zrozumie. Ile na tej laryngologii zarabiasz 1200-1500 zł, jeżeli tak to się nie szmać, jeżeli więcej to oddaj tą nadwyżke powyżej 1500 zł na leczenie chorych. Bo uważam, że proporcja między dawaniem za darmo a wynagrodzeniem winna być, a nie, że za darmo dostają wiecej jak my za pracę.
a ja jak nie dostaję 500+ i też mam dziecko i mój dochód z alimentami to 1700 zł i mam się nie zeszmacić.  Syty głodnego nie zrozumie. Ile na tej laryngologii zarabiasz 1200-1500 zł, jeżeli tak to się nie szmać, jeżeli więcej to oddaj tą nadwyżke powyżej 1500 zł na leczenie chorych. Bo uważam, że proporcja między dawaniem za darmo a wynagrodzeniem winna być, a nie, że za darmo dostają wiecej jak my za pracę. rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2016 o 20:33
0
POLACY co się dzieje??? Za te 500 plus chcecie co niektórzy się zeszmacić? Nie widzieliście, że najbiedniejsze były rodziny z dziećmi??? Ja zawsze kupuję serduszko na WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pracuję na laryngologii i wiem, że dzięki aparatom do otoemisji niejedno polskie dziecko nie jest głuche!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 2 3

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 10 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!