Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Szpital szuka autora koncepcji kolorystycznej nowej kliniki w centrum Lublina. Zastrzega, że zestawienia kolorystyczne mają być o średnim lub słabym natężeniu barw, sprzyjać odpoczynkowi i leczeniu.
Nagrody Anioły Farmacji i Medycyny, to wyróżnienie przyznawane przez pacjentów. W tym roku najwięcej nominowanych do tego społecznego wyróżnienia pochodzi w województwa lubelskiego.
Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 oraz Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zakwalifikowały się do europejskich sieci referencyjnych dla chorób rzadkich, tworzonych i finansowanych przez UE.
Lubelscy lekarze boją się, że łączenie szpitali w tzw. sieć uderzy nie tylko w kadrę medyczną, ale przede wszystkim w pacjentów. Na przykład z coraz powszechniejszymi chorobami alergicznymi.
Rodzice 8-letniego Mateusza całą noc spędzili w samochodzie, bo w szpitalu lekarz nie pozwolił im zostać przy łóżku dziecka. – Nasz synek może w każdej chwili umrzeć. Powinniśmy mieć możliwość być z nim do ostatniej chwili – płacze mama chłopca
Pacjenci są zaniepokojeni sytuacją kadrową w Poradni Zdrowia KUL. Napisali w tej sprawie list do rektora uczelni i do naszej redakcji.
W taksówce, na klatce schodowej albo na ulicy. Nagły poród nie musi oznaczać komplikacji. Wręcz przeciwnie. Zazwyczaj to znak, że dziecko jest zdrowe
27 kwietnia nastąpi otwarcie Domowego Szpitala w Białej Podlaskiej. Dyrekcja zapowiada też Dni Otwarte nowej placówki.
Nazywany „wyciskaniem dziecka” łokciami i kojarzony z poważnymi konsekwencjami medycznymi zarówno dla noworodka, jak i dla matki. Kontrowersyjny manewr Kristellera nie jest zalecany, ale lekarze wciąż go wykonują. W Lubelskiem tak zakończyła się ponad połowa porodów w 2014 roku
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, szpital im. Jana Bożego i szpital neuropsychiatryczny mogą zostać połączone. Nie wszystkim placówkom ten pomysł się podoba.
Zarząd województwa przychylił się wczoraj do prośby dyrekcji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej o udzieleniu pożyczki w wysokości 8 milionów złotych.
Po 75 dniach po operacji ze szpitala wyszedł pacjent po pionierskim przeszczepie ręki. Wrocławscy chirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przeszczepili dłoń 32-latkowi, który urodził się bez niej.
Oddział Neonatologiczny w Białej Podlaskiej dostał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt za ok. ćwierć miliona złotych. To kolejny dar ratujący życie maluchów, jaki bialskiemu szpitalowi dała fundacja Jurka Owsiaka.
Powiat puławski przekaże 200 tys. zł szpitalowi na zakup nowego wyposażenia pracowni endoskopowej. To umożliwi rozpoczęcie procesu wymiany 10-letniego sprzętu, na którym pracują lekarze.
Elektrycznie sterowane łóżka, fotele do kangurowania i nowoczesny sprzęt. Tak wyglądają teraz oddział noworodków i wcześniaków oraz oddział położniczy z odziałem patologii ciąży w szpitalu wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie. W tym tygodniu przyjmą pierwszych pacjentów.
Kardiologia, kardiochirurgia, endokrynologia, choroby zakaźne. To m.in. na te specjalizacje Ministerstwo Zdrowia nie przyznało w wiosennym rozdaniu żadnego miejsca rezydenckiego dla województwa lubelskiego. Podobnie jest w dziedzinach gastroenterologii, neurologii czy kardiologii dziecięcej.
Wczoraj w Klinice Okulistyki Ogólnej SPSK1 wykonano jedne z pierwszych w Polsce operacji z wykorzystaniem najnowszego systemu wizualizacji tzw. chirurgii 3D
Ratusz chce skrócić o dwie godziny minimalny czas pracy narzucony działającym w mieście aptekom. Na tę propozycję musiałaby się jeszcze zgodzić Rada Miasta. Zmiana ma ułatwić działalność aptekom położonym na uboczu. Tych całodobowych nie przybędzie.
W poniedziałek w Klinice Kardiologii SPSK 4 w Lublinie trzem pacjentom zostaną wszczepione najmniejsze na świecie stymulatory serca. To pierwsze takie operacje w województwie lubelskim.
Symboliczny czek o wartości miliona złotych przekazał w czwartek prezes Grupy Azoty Puławy dyrektorowi szpitala. To finansowe wsparcie remontu oddziału ginekologii i położnictwa.
Projekt Ministerstwa Zdrowia utworzenia tzw. sieci szpitali, budzi wiele wątpliwości. Nawet w tych placówkach, które mają pewność, że zostaną do sieci włączone.
Najnowszej generacji inkubator hybrydowy trafił na oddział neonatologiczny bialskiego szpitala. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nawet siedem kilogramów może ważyć tornister ucznia klas 1-3. Żeby przeciwdziałać zbytniemu obciążaniu dziecięcych pleców 723 szkoły w całej Polsce, w tym 42 z Lubelszczyzny, wzięły udział w piątej już edycji kampanii „Lekki tornister”.
Z okazji Światowego Dnia Chorego bp Mieczysław Cisło odprawił mszę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie i udzielił bierzmowania pacjentom oddziału hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli. Chodziło o decyzję Rzecznika Praw Pacjenta.