Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 lipca 2019 r.
8:02

Powstanie nowa linia kolejowa w woj. lubelskim. Ma z niej korzystać ponad 2000 osób dziennie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
36 25 A A

Na razie to tylko projekt wyrażony listem intencyjnym. Mowa o 10-kilometrowym torze z Łęcznej do kopalni Bogdanka przez Starą Wieś i Puchaczów. Jest to element większej układanki o nazwie nowa elektrownia w Starej Wsi plus gigantyczna farma fotowoltaiczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Odpowiadam za program Polska Wschodnia i dołożę wszelkich starań, aby ten projekt otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. Utworzenie nowego połączenia kolejowego w województwie stanowić będzie przyczynek do dalszych inwestycji, m.in. kolejowego połączenia Łęcznej z Lublinem – mówi Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, poseł PiS ze Świdnika.

– Szacunki wskazują, że z nowej linii kolejowej może korzystać ponad 2000 ludzi dziennie, z czego sporą grupę stanowić będą nasi pracownicy – dodał Artur Wasil, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka. – W Łęcznej powstanie dworzec z dużym parkingiem. Będzie to alternatywa dla pracowników dojeżdżających do pracy własnymi samochodami – mówił prezes. Warto dodać, że w Bogdance pracuje 5,5 tysiąca ludzi, parkingi wokół kopalni są zawsze wypełnione do ostatniego miejsca.

Linia kolejowa to element większej układanki o nazwie nowa elektrownia w Starej Wsi pod Łęczną. – Projekt elektrowni, w której będzie wykorzystywany gaz syntezowy, to możliwość długofalowego wykorzystania potencjału surowcowego LW Bogdanka. Nie myślimy ortodoksyjnie wyłącznie o energii z węgla, bo na terenach kopalnianych powstanie farma fotowoltaiczna – dodał Mirosław Kowalik, prezes spółki Enea, która jest właścicielem kopalni. Enea już dziś wykorzystuje 80 proc. węgla wydobywanego w Bogdance. Linia kolejowa prawdopodobnie będzie dostarczać surowiec do nowej siłowni. Ale nie zarzucono pierwotnego projektu z taśmociągiem łączącym kopalnię z elektrownią.

Wciąż trwają prace nad studium wykonalności, raportem oddziaływania na środowisko, który jest niezbędny do uzyskania decyzji środowiskowej, otwierającej drogę do budowy nowej siłowni.

– Budowę elektrowni planujemy zakończyć w roku 2024 lub 2025 – dodaje Mirosław Kowalik. Warto też dodać, że studium wykonalności miało być gotowe pod koniec minionego roku. Zmieniły się jednak wymagania unijne dotyczące norm emisji dwutlenku węgla przez nowe elektrownie. Stad pomysł utworzenia farmy fotowoltaicznej. W ten sposób powstanie w powiecie łęczyńskim kompleks energetyczny spełniający wyśrubowane unijne normy, przypominający nieco zasadą działania pojazd o napędzie hybrydowym.

Podpisany list intencyjny obejmuje opracowanie m.in. przeprowadzenie badań geotechnicznych i przygotowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i raportu oddziaływania na środowisko. Planowana inwestycja to efekt koalicji powiatu łęczyńskiego, miasta Łęczna i Grupy Enea, której częścią jest LW Bogdanka.

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Avia / 2 lipca 2019 o 08:37
+22
sobon swidnikowi naobiecywał i zebrał poprzednio głosy ale z obietnic w postaci umów na dostawy smiglowcow do służb NICI. Wiec wie ze jest w świdniku spalony to obiecuje przed wyborami w innych miastach. Ciemny lud kupi tą bzdurę? Mam nadzieje że ludzie mają troche rozumu w głowach
Avatar
Andy / 2 lipca 2019 o 10:06
+19
Jak Soboń coś obiecuje to na pewno to coś nie powstanie.
Avatar
nieryl / 2 lipca 2019 o 08:59
+17
A jakieś plany? Umiejscowienie? Bo to takie bajki przedwyborcze. Łęczna to specyficzne miasto i wierzcie mi nikt nie będzie szedła z Bobrów na ten dworzec, żeby kilka minut przejechać się kolejką, na kopalnie. Co do połączenia z Lublinem - Haha - wystarczy 
Avatar
Włodawiak / 2 lipca 2019 o 09:02
+13
Kolei koleja nalezy wybudowac s82 po nowym sladzie od Wezla Mełgiewska z tylu lotniska od strony lasu do Łecznej i dalej do Włodawy jako pierwszy etap Szlaku Staroplskiego o czym pisał w interpelacji z 9.11.2017 nr 17034 poseł Tomasz Rzymkowski
Avatar
olo / 2 lipca 2019 o 11:32
+12
Był obiecany szyb Ostrów- teraz cisza, była obiecana elektrownia- coraz o niej ciszej, ale torów wcześniej nikt nie obiecał no to macie, a po wyborach będzie coraz ciszej. Stara propaganda Panie Pośle, nikt Ci tyle nie da co ja mogę Ci obiecać.
Avatar
Darko / 2 lipca 2019 o 09:50
+12
– Budowę elektrowni planujemy zakończyć w roku 2024 lub 2025 – dodaje Mirosław Kowalik Ciekawe- jeszcze nie wbito pierwszej łopaty a tu wiadomo kiedy uruchomienie.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 09:42
+11
Ok. Kolej jest jak najbardziej potrzebna. To najlepszy i najbardziej ekologiczny środek transportu. Tylko czy to wybudują? Wątpię. Poza tym czas dojazdu powinien być atrakcyjny a zapowiada się, że do Lublina ta linia będzie trochę naokoło. Pytanie gdzie dworzec. Na obrzeżach czy w centrum, jak w cywilizowanym świecie. Bo w Lublinie dworzec jest niestety na zadupiu. To kolej jest dla ludzi a nie jak w PKP, ludzie dla kolei.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 11:03
+9
Myślałem, że wybudują wreszcie trasę Lublin Warszawa.... a tu tylko do Łęcznej...
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 11:15
+8
A w Jastrzębiu, gdzie jest JSW Jastrzębska Spółka Węglowa tory kolejowe rozebrano w latach 90-tych, że względu na indywidualny transport - motycykle, samochody, w niewielkim stopniu rowery. Jedna z najbogatszych gmin w Polsce.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 08:10
+8
Szynobusy bez klimatyzacji jeżdżą do Zamościa( wczoraj ogrzewanie załączyli bo nie mogli jechać o 13 30 z Lublina), notorycznie odwoływane pociągi do Szastarki. Jakiego przewoźnika wybiorą na nową trasę , bo chyba nie przewozy dziadowskie regionalne. Gdzie UTK ?
Avatar
300polityka / 7 lipca 2019 o 11:14
+4
Miłego dnia partii władzy życzy wujek google, który wygooglał w sieci -  "Na Żoliborzu, w małym domeczku  pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku,  sam, bez teściowej, dzieci i żony,  mieszkał staruszek pewien zmarszczony.  Jako, że kotów hodował parkę  pokrytą sierścią miał marynarkę.  Do tego jeszcze w skarpetkach dziury  co dopełniały obraz ponury.  Cicho się jakoś po świecie plątał,  ni prawa jazdy, ni w banku konta...  Z rodziny został sam, z bratanicą  - co wielokrotną była dziewicą.  Miał ten staruszek do władzy parcie  i o tę władzę walczył zażarcie.  Wreszcie na przekór całemu światu  zbudował sobie partię frustratów,  która na skutek losu przekory  w końcu wygrała w Polsce wybory  i bez wątpienia za ich przyczyną  okropnie nam się dziadek "rozwinął".  Realizując swój pomysł śmiały  podporządkował sobie Kraj cały.  Rozdawał "stołki" i kasę dzielił  tłumacząc reszcie obywateli,  że choć jest kiepsko i gorzej będzie  to on ich dobro wciąż ma na względzie,  nie czerpiąc z tego korzyści żadnych  - sam skromny, biedny i nieporadny.  Aż nagle szarym styczniowym świtem  w świat poszły wieści niesamowite,  że to nie tylko dom i dwa koty  lecz jeszcze kilka miliardów złotych ....  tak pomalutku do grosza grosik...  biedny dziadunio Polsce "zakosił".  WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM  NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE  I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY  - POZORY MYLĄ!!"
Miłego dnia partii władzy życzy wujek google, który wygooglał w sieci -  "Na Żoliborzu, w małym domeczku  pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku,  sam, bez teściowej, dzieci i żony,  mieszkał staruszek pewien zmarszczony.  Jako, że kotów hodował parkę  pokrytą sierścią miał marynarkę.  Do tego jeszcze w skarpetkach dziury  co dopełniały obraz ponury.  Cicho się jakoś po świecie plątał,  ni prawa jazdy, ni w banku konta...  Z rodziny został sam, z bratanicą  - co wielokrotną była dziewicą.  Miał ten staruszek do władz... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 14:16
+1
Uruchomi taksówki obsługiwane przez "wiertalioty"bo są korki.
Avatar
ciekawy / 5 lipca 2019 o 10:52
+3
Ciekaw jestem co poseł Soboń obieca przed następnymi wyborami- port morski w Jaszczowie, kosmodrom w Ewopolu czy metro ze Świdnika do Lublina ?
Avatar
krz / 4 lipca 2019 o 12:08
+4
Kowalik puknij się w ten pisowski łeb , nie masz raportu środowiskowego , potem trzeba uzyskać decyzję środowiskową a następnie pozwolenie na budowę - zajmie ci to przynajmniej trzy lata a potem zapewnić finansowanie inwestycji na poziomie 5 mld .oprzytomnij chłopie bo dzieci będą się z ciebie śmiały
Avatar
Dyzio / 3 lipca 2019 o 19:01
+3
Wyngiel Wyngiel ! Pisowska polityka !
Avatar
Grzesiek / 3 lipca 2019 o 15:23
+5
Szkoda że powstaje nowa, a znikła stara do Warszawy
Avatar
Lwo / 2 lipca 2019 o 21:37
+4
CI LUDZIE NISZCZĄ NASZ KRAJ... SRODOWISKO!! W POLSCE JEST NAJGORSZE POWIETRZE W EUROPIE!!! POLSKIE MIASTA OD JESIENI DO WIOSNY TONA W SMOGU OD WĘGLA!! TYSIĄCE POLAKÓW KAŻDEGO ROKU Z TEGO POWODU ZAPADA NA RAKA ORAZ SZEREG CHOROB GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH!! KAŻDY Z WAS MA W RODZINIE KOGOŚ KTO Z POWODU ZATRUCIA ŚRODOWISKA CHORUJE BĄDŹ JUZ ZMARŁ!!! MUSIMY ZATRZYMAĆ TYCH SZALEŃCÓW Z PIS!! MUSIMY ODSUNĄĆ ICH OD WŁADZY PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH!
Avatar
pol / 2 lipca 2019 o 17:08
-4
ale nikt z PiSu tego nie poprze bo trzeba wydawac kase na Jesiki, Roksany, Brajanków w ramach patologicznego programu 500+ - za to bedzie wiecej Sebów i Karyn głosować na PiS niż gdyby wybudowali Szlak staropolski
dobrze powiedziane, jeszcze ten baran z Chamburka zapowiada podatek bykowy dla singli. Co za patologiczny rząd, pier**lę go jadę na Białoruś prosić o azyl polityczny
 a jedź jak najszybciej
Avatar
Singiel / 2 lipca 2019 o 17:05
+1
ale nikt z PiSu tego nie poprze bo trzeba wydawac kase na Jesiki, Roksany, Brajanków w ramach patologicznego programu 500+ - za to bedzie wiecej Sebów i Karyn głosować na PiS niż gdyby wybudowali Szlak staropolski
 dobrze powiedziane, jeszcze ten baran z Chamburka zapowiada podatek bykowy dla singli. Co za patologiczny rząd, pier**lę go jadę na Białoruś prosić o azyl polityczny
Avatar
Janusz z Grażyną / 2 lipca 2019 o 16:25
+5
Kolei koleja nalezy wybudowac s82 po nowym sladzie od Wezla Mełgiewska z tylu lotniska od strony lasu do Łecznej i dalej do Włodawy jako pierwszy etap Szlaku Staroplskiego o czym pisał w interpelacji z 9.11.2017 nr 17034 poseł Tomasz Rzymkowski
 ale nikt z PiSu tego nie poprze bo trzeba wydawac kase na Jesiki, Roksany, Brajanków w ramach patologicznego programu 500+ - za to bedzie wiecej Sebów i Karyn głosować na PiS niż gdyby wybudowali Szlak staropolski
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 2

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 52 42

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 1

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn 103 5

Koniec z brodzeniem w morzu plastikowych kubków i tonami śmieci. Teraz będą ekologiczne kubki wielorazowe. Rozwiązanie przetestowane w innych częściach kraju lubelski browar Perła wprowadza na festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy
Alarm 24

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy 0 1

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

Koncert SO3 w Puławach
19 lipca 2019, 19:00

Koncert SO3 w Puławach 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 19 w puławskim lokalu REJS (ul. Portowa 2) odbędzie się koncert grupy SO3.

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę 4 8

 Niedostępne do tej pory miejsca staną się celem spacerów i wycieczek. Z nowych ścieżek z wysokości kilkunastu metrów będzie można popatrzeć na Świnkę i Wieprz.

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź 4 8

Ponad 1,5 roku trwała batalia o ujawnienie przez Centrum Kultury treści umów na opracowanie scenariusza i reżyserię miejskiej zabawy sylwestrowej na przywitanie roku 2018. Informacji domagała się lubelska Fundacja Wolności, ale CK jej nie udzielało, więc fundacja skierowała sprawę do sądu.

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela 0 5

Drugie, sparingowe zwycięstwo piłkarzy Motoru. W środę podopieczni trenera Mirosława Hajdy pokonali beniaminka II ligi – Legionovię Legionowo 3:2

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu 0 0

Samochód ciężarowy i rower zderzyły się w Turce na drodze krajowej nr 82.

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym 10 1

Sześć ofert wpłynęło w konkursie na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku 0 0

Do wypadku doszło około godz. 15.25 na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.