Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Coraz modniejsze stało się ogrzewanie domu kominkiem. Zresztą nie ma się czemu dziwić, albowiem takie rozwiązanie nie tylko jest tanie, ale również i wydajne. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, to warto dowiedzieć jakie warunki musimy spełnić, aby kominek prawidłowo pracował oraz równocześnie był dla nas całkowicie bezpieczny.
Automatyczne skrzynie biegów przez wiele lat nie miały wśród polskich kierowców najlepszej prasy. W porównaniu ze Stanami Zjednocznymi, gdzie niemal każde auto wyposażone jest w “automat”, Polska od zawsze pozostawała w tyle jeśli chodzi o popularność tego rodzaju przekładni. Postęp technologiczny sprawił jednak, że coraz więcej osób przekonuje się do tego rozwiązania.
W sobotę w Wyspie Wisła odbyło się wielkie święto kwiatów „W stronę słońca”. To już trzecia edycja tej imprezy. W tym roku można było m.in. obejrzeć pokaz sztuki układania kwiatów florystek z renomowanych japońskich szkół ikebany Ohara oraz Sogetsu.
Serniki Coraz więcej mieszkańców przekonuje się do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Obecnie chce z nich skorzystać co najmniej 540 właścicieli posesji.
1 stycznia 2016 r. na mapie naszego regionu pojawią się trzy nowe miasta – Lubycza Królewska (powiat tomaszowski), Urzędów (pow. kraśnicki) i Siedliszcze (pow. chełmski). Rozporządzenie w tej sprawie wydała właśnie Rada Ministrów. O przywrócenie utraconych praw miejskich Lubycza Królewska starała się od 2012 r.
Czy jedliście zupę wiśniową, do której na osobnym talerzyku podaje się młode ziemniaki ze skwarkami? Lato w pełni, najwyższy czas rozpocząć sezon na zupy owocowe, pierogi z owocami i inne owocowe przyjemności
Do końca tego miesiąca ma być gotowa sieć szerokopasmowa województwa lubelskiego. Jej uruchomienie planowane jest na listopad. Dzięki inwestycji internet będzie mógł dotrzeć do 93 proc. gospodarstw domowych w regionie.
Dwa samochody osobowe zderzyły się po godz. 14 w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19.
Lublin zajął siódme miejsce na liście najbardziej zadłużonych miast Polski. – To na inwestycje – tłumaczy Ratusz. To samo mówią inne miasta regionu, mające niższy wskaźnik długu. Najniższym może się pochwalić Świdnik, bo jego zadłużenie wynosi... zero
Policja nie skieruje do sądu sprawy przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że celowo przejechał leżącego na jezdni psa. Nie oznacza to jednak, że kierowca nie zostanie ukarany.
Mieszkańcy Bełżyc i sąsiednich miejscowości przez kilka ostatnich dni zastanawiali się dlaczego nad ich okolicą krąży śmigłowiec. Pojawiły się teorie o ucieczce więźniów, zdjęciach barszczu Sosnowskiego i tworzeniu map Google. Prawda jest inna
Po wielu chudych latach lubelscy chmielarze powoli zaczynają stawać na nogi. Powoli rośnie areał plantacji, a szansą na przyszłość są nie tylko nowe, ale także stare historyczne odmiany chmielu
Gotowe jest już 5 kilometrów ścieżek w Chełmie, trasa ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna, szlaki na terenie powiatów włodawskiego i bialskiego. Cały, liczący 350 kilometrów lubelski odcinek rowerowej autostrady ma być skończony do końca września.
Zaledwie trzy lata po założeniu winnicy białe wino Elżbiety i Dariusza Niziów zostało docenione. Podczas V Międzynarodowego Konkursu Win „Galicja Vitis” 2015 w Łańcucie trunek zdobył drugie miejsce i złoty medal.
Po pierwszym roku używania „Nasz Elementarz” dosłownie sypie się w rękach. Do tej pory lubelskie kuratorium wymieniło już blisko 1,5 tys. książek
Część z nas okres urlopowy poświęca wcale nie na wypoczynek, ale na doprowadzenie swych mieszkań lub domów do porządku – i nie chodzi bynajmniej o jakieś generalne porządki, tylko raczej o generalne remonty. Ponieważ jednak takie przedsięwzięcie musi być odpowiednio zaplanowane, poniżej podajemy garść przydatnych porad dla tych, którzy mają zamiar przywrócić swojemu „M” dawny (albo dać mu zupełnie nowy) blask.
Nasi maturzyści coraz częściej odwiedzają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, żeby przejrzeć napisany przez siebie egzamin. Proszą też o ponowne przeliczenie uzyskanych punktów. Liczą na dodatkowe, bo one pomogą im dostać się na studia
Kierowcy quadów i motocykli crossowych szaleją po lubelskich lasach. Jeźdźcy z premedytacją łamią zakazy wjazdu. Stanowią zagrożenie i dla pieszych, i dla przyrody, ale niewiele robią sobie z zakazów.
O 17 lekkich i 5 średnich samochodów strażackich wzbogaci tabor Ochotniczych Straży Pożarnych
Rośnie liczba skarg pacjentów na lekarzy. Od początku roku do Lubelskiej Izby Lekarskiej wpłynęły 73.
Zakończyły się utrudnienia drogowe na trasie krajowej nr 48 Ryki-Kock.
Koncerty, grill, relaks pod namiotem. To już 6. edycja festiwalu, na który z roku na rok zjeżdżają tłumy miłośników muzyki i dobrej zabawy. 14 i 15 sierpnia Park Miejski w Opolu Lubelskim zmieni się w wielki festiwalowy klub.
Linia kolejowa numer 22 z Tomaszowa Mazowieckiego do Radomia wymaga natychmiastowej modernizacji – piszą autorzy listu otwartego wysłanego z prośbą o lobbowanie w tej sprawie m.in. do prezydenta Lublina i burmistrza Dęblina.
Bardzo dokładną mapę występowania barszczu Sosnowskiego chce stworzyć Instytut Geodezji i Kartografii. Dzięki niej gminom ma być łatwiej walczyć z tą groźną rośliną.
Zbliża się setna rocznica bitwy pod Jastkowem. Główne uroczystości odbędą się 3 sierpnia. Będzie maraton kolarski, ognisko, gra terenowa oraz pieśni legionistów, koncert patriotyczny i wiele innych atrakcji. Rocznicowe obchody stulecia bitwy pod Jastkowem (1915-2015) rozpoczną się w sobotę (1 sierpnia) i potrwają trzy dni.