Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
No i wszystko jest już jasne. XXI plebiscyt Sportowiec Roku 2024 organizowany przez Dziennik Wschodni wygrała Aleksandra Mirosław. Na podium znaleźli się jeszcze: żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin Bartosz Zmarzlik oraz bokserka Paco Lublin Julia Szeremeta.
W ostatnich latach energia wiatrowa zyskuje na popularności w Polsce, choć wciąż budzi wiele emocji i kontrowersji. W województwie lubelskim, w gminie Trzydnik Duży, firma Res Global Investments planuje budowę farmy wiatrowej. Projekt ten, choć na wczesnym etapie, już teraz wywołuje dyskusje wśród mieszkańców i lokalnych władz. Czy inwestycja w energię wiatrową to szansa na rozwój regionu, czy źródło potencjalnych problemów? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej, rozmawiając z Kamilem Kwaśniakiem, Project Managerem firmy Res Global Investments.
Strażacy z województwa lubelskiego ćwiczyli swoje umiejętności w ramach ratownictwa lodowego. Jednocześnie przypominają, że wchodzenie na lód w tym czasie jest bardzo niebezpieczne.
Warsztaty Kultury w Lublinie od lat kształtują życie kulturalne miasta, organizując wydarzenia, które angażują mieszkańców i przyciągają turystów. Instytucja odpowiada za największe festiwale, takie jak Noc Kultury, Carnaval Sztukmistrzów czy Wschód Kultury – Inne Brzmienia, a także prowadzi liczne projekty edukacyjne i artystyczne. O roli Warsztatów Kultury w miejskim ekosystemie kulturalnym rozmawiamy z Tomaszem Kowalewiczem.
Dzielnica za Cukrownią to emblematyczna miejscówka dla przemysłowego Lublina końca XIX wieku. Małe domki obecnie ustępują miejsca inwestycjom infrastrukturalnym.
Trzy lata pełnoskalowej wojny, największy atak dronów na Ukrainę, przyszłość relacji polsko-ukraińskich i odbudowa kraju. Jak Ukraina radzi sobie z kolejnymi wyzwaniami? Co zmieni międzynarodowe wsparcie, a jakie zagrożenia wciąż stoją przed naszym wschodnim sąsiadem? Na te i wiele innych pytań odpowiada Konsul Generalny Ukrainy w Polsce, Oleh Kuts.
W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi rozmawiamy z radnym Marcinem Bubiczem (klub prezydenta Krzysztofa Żuka), przewodniczącym komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska w Radzie Miasta
Prognoza pogody na weekend.
Dziś w naszym cyklu rozmów wideo „Dzień wschodzi” rozmawiamy z Beatą Stefaniuk, zastępczynią dyrektora oddziału ZUS w Lublinie ds. świadczeń. Przybliżymy szczegóły marcowej waloryzacji rent i emerytur, porozmawiamy o 13. i 14. świadczeniu oraz powiemy o kapitale początkowym.
Gościem dzisiejszego programu Dzień Wschodzi jest Wojewódzki Konserwator Zabytków dr Dariusz Kopciowski. Rozmawiamy o stanie zabytkowych kamienic i innych budowli nie tylko w Lublinie, ale również w innych miastach naszego regionu. Czym jeszcze zajmuje się urząd konserwatora i z jakimi sprawami można się do niego udać? O tym wszystkim usłyszcie w naszej rozmowie.
Dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi jest wicemarszałek województwa lubelskiego Marek Wojciechowski. Rozmawiamy o bieżącej polityce, kampanii prezydenckiej i sytuacji w zarządzie województwa. Zapytamy również o programy i konkursy, które urząd marszałkowski kieruje do rolników i mieszkańców wsi.
Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.
Bycie córką piekarza zobowiązuje do kultywowania rodzinnych tradycji. Jednak Agnieszka najpierw zboczyła z drogi i poszła własną ścieżką. Choć wróciła na rodzinną, to idzie nią na własnych zasadach.
Czy czeka nas zaśnieżony i mroźny weekend? Posłuchajcie naszej prognozy pogody przygotowanej przez Gabrielę Szewczyk.
Dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi jest Marcin Kania, Dyrektor Regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i wiceprezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Rozmawiamy o rekordowym roku dla Lublina pod względem ruchu turystycznego. Skąd w Lublinie tylu turystów i jak to przekłada się na życie miasta oraz jego perspektywy? Jak radzi sobie branża hotelowa w mieście? Czy hotele upadną i jakie są dla nich największe zagrożenia? Na te pytania odpowie nasz gość.
W ostatnim czasie znów coraz częściej słyszymy o oszustwach w internecie. Każdego dnia docierają do nas informacje, że ktoś stracił 50, 100, 200 tysięcy złotych. Oszuści udoskonalają swoje metody a policjanci mają ręce pełne pracy. Jak nie dać się oszukać? O tym rozmawiamy w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi z nadkomisarzem Andrzejem Fijołkiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Dzielnica Rury, jedna z największych i najstarszych, w Lublinie. Dziś sztandarową inwestycją jest zakończony remont kładki nad ul. Filaretów. Zapowiada się jednak kolejna duża przebudowa, czyli remont ulicy Zana.
Polonez, piękne kreacje i mnóstwo tańca. Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja bawili się do rana na swoim balu studniówkowym.
W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi dr Grażyna Semczuk przedstawi najnowsze informacje na temat grypy w Polsce i naszym regionie. Czy faktycznie zachorowalność jest tak wysoka? Czy grozi nam epidemia grypy? Na te i wiele innych pytań odpowiada specjalistka.
W sobotę 8 lutego uczniowie ostatnich klas I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach bawili się balu maturalnym w Hotelu Garbów. Zanim zatańczyli poloneza, licealiści zaprezentowali część artystyczną oraz podziękowania dla rodziców i nauczycieli.
Najpierw odliczali dni do tego wieczoru, bo wszyscy chcieli, by studniówka wypadła perfekcyjnie. I poszło zgodnie z planem. Ostatniej nocy maturzyści VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie świetnie się bawili. A teraz już czas, by zacząć odliczać dni do matury.
Uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych bawili się do białego rana na swojej studniówce
Temperatury nie będą nas rozpieszczać, ale jest szansa na odrobinę słońca. Więcej o tym jaki czeka nas weekend w prognozie pogody prezentowanej przez Gabrielę Szewczyk.
W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi prof. Wojciech Janicki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przeanalizuje obecną sytuację w polityce międzynarodowej, gdzie Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych rozpoczął swoją prezydenturę z przytupem i nakłada cła na coraz więcej krajów. Co grozi Unii Europejskiej wobec nowej polityków światowego mocarstwa? Jakie mogą być konsekwencje takiej polityki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszej rozmowie.
Jeszcze tylko dwa tygodnie „z kawałkiem” i kończymy głosowanie w naszym plebiscycie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 r. Kropkę postawimy 20 lutego o północy.