Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do 5 czerwca trwa nabór na członków wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych kolejnej kadencji na lata 2018–2023. Dotyczy to wszystkich wojewódzkich komisji.
Do 30 czerwca potrwa akcja #KENWOODCHALLENGE, której ambasadorką jest znana trenerka personalna. Inicjatywa ta jest dobrym sposobem, by zacząć żyć zdrowo.
16 łóżek oraz kardiomonitor i pulsoksymetr o wartości ponad 72 tys. złotych trafiły w tym tygodniu do szpitala w Puławach.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętował jubileusz 20-lecia swojej działalności w siedzibie przy ul. Chodźki (kontynuacja dorobku medycznego Szpitala dla Dzieci działającego przy ul. Staszica otworzonego w 1911 roku).
W województwie lubelskim pracuje ok. tysiąca ratowników. Miesięcznie „na rękę” zarabiają od 1,5 do 2,8 tys. zł. Podobnie jak ich koledzy z innych części kraju, chcą wyrównania wynagrodzeń z pielęgniarkami, bo – jak podkreślają – mają te same kompetencje i obowiązki.
Biomed-Lublin planuje trzykrotne zwiększenie produkcji preparatów serii Onko BCG. Żeby to było możliwe, firma będzie musiała zmodernizować pomieszczenia hodowli prątka BCG.
30 pacjentów Szpitala Neuropsychiatrycznego wspólnie napisało i zilustrowało bajkę dla dzieci, którą można oglądać w ramach wystawy w galerii „Pod Czwórką” (ul. Abramowicka 2) do końca czerwca.
Dzięki obcej osobie, która zarejestrowała się jako dawca 4-letni Szymon z okolic Garwolina miał przeszczepiony szpik. Wczoraj ciocia chłopca Anna Talarek wspólnie z lekarzami i członkami fundacji DKMS zachęcali do rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. 28 maja masz okazję!
Do 27 czerwca ma być gotowa lista placówek, które znajdą się w tzw. sieci szpitali. W środę w tej sprawie do Lublina przyjedzie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
O ścisłej współpracy diagnostów laboratoryjnych i lekarzy oraz jej korzyściach dla pacjenta rozmawiali uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „Diagnostyczny Maj”, którą zorganizowało Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Na pierwszym piętrze Kliniki Kardiologii SPSK4 w Lublinie nie ma już zakazu odwiedzin i są przyjmowani nowi pacjenci. Takie ograniczenia obowiązywały od 4 maja do dzisiaj.
Puławski SP ZOZ, jako jeden z pięciu w województwie lubelskim, może otrzymać tzw. trzeci poziom referencyjności, czyli zostać uznany za jeden z najważniejszych w regionie.
O ścisłej współpracy diagnostów laboratoryjnych i lekarzy oraz jej korzyściach dla pacjenta rozmawiali uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „Diagnostyczny Maj”, którą zorganizowało Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
37,5 tys. zł odszkodowania dostanie prof. Elżbieta Starosławska za utratę stanowiska dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – orzekł w środę sąd pracy w Lublinie. To wysokość jej 3-miesięcznego wynagrodzenia z czasów, kiedy kierowała centrum.
Ograniczenie dostępu do leków i wzrost ich cen oraz brak możliwości otworzenia apteki przez młodych farmaceutów. Takie między innymi skutki, według lubelskich radnych PO, będą miały zmiany w prawie farmaceutycznym.
Lekarze z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jako pierwsi w Polsce wykonają mało inwazyjne zabiegi, które usprawnią i skrócą leczenie pacjentów wymagających radioterapii. Chodzi o nowotwory pęcherza oraz prostaty.
Światowej sławy ortopeda dr Alessandro Lelli przeprowadza operacje artroskopii stawu kolanowego w szpitalu w Łęcznej. Pochodzącemu z Włoch lekarzowi asystują lekarze z Oddziału Urazowo-Ortopedycznego SPZOZ w Łęcznej. Czterej pacjenci byli operowani już dzisiaj.
W czwartek do szpitala w Łęcznej przyjedzie światowej sławy ortopeda dr Aleksandro Lelli i wykona operacje artroskopii stawu kolanowego u czterech pacjentów. Będą mu asystować lekarze z Oddziału Urazowo-Ortopedycznego.
Rozmowa z dr hab. n.med. Hanną Karakułą-Juchnowicz, kierownikiem I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1 w Lublinie.
Na tzw. klauzulę sumienia mogą się powoływać zarówno lekarze, którzy pracują w prywatnych, jak i publicznych placówkach medycznych. Ale nie wtedy, kiedy pacjentowi groziłaby utrata życia, ciężkie uszkodzenia ciała lub ciężki rozstrój zdrowia – tak wynika z opinii Rzecznika Praw Pacjenta.
Trzy rodzaje szczepień wykupi Ratusz mieszkańcom Lublina: przeciwko wirusowi HPV, grypie i pneumokomom. W planie są też badania wzroku uczniów II klas podstawówek.
Ileż to już razy zaczynałeś jakąś dietę, katowałeś się, jadłeś niesmakujące ci rzeczy (bo zdrowe), a na koniec i tak przegrywałeś i wracałeś do wszystkich niezdrowych nawyków. O tym, że nie warto się katować, a tajemnica odchudzania tkwi w akceptacji siebie – przekonuje Karolina Szaciłło.
To jeden z pierwszych takich obiektów w Polsce. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem placówka zaprosiła do zwiedzania. Pierwsi pacjenci trafią tu w maju.
Fundacja Życie i Rodzina zapowiada kolejne pikiety przed szpitalem klinicznym nr 4 w Lublinie w związku z przeprowadzonymi tam legalnymi aborcjami.
Nie wypiszą tabletki antykoncepcyjnej, nie zaproponują ani in vitro, ani aborcji. Obrońcy praw kobiet publikują listę lekarzy korzystających z tzw. klauzuli sumienia. Między innymi ginekologów z województwa lubelskiego