Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Ginekolog zamiast USG piersi zalecił "macanie przez kolegę"
film

Ginekolog zamiast USG piersi zalecił "macanie przez kolegę"

– Myślałam, że to będzie zwykła formalność, że lekarz wypisze mi to skierowanie. Lekarz powiedział mi, że kobiety mają dobrze, bo piersi wystają. Nie trzeba ich więc badać przez USG, wystarczy pomacać. Mało tego, powiedział, żeby dać koledze albo chłopakowi, to on pomaca. To było powiedziane zupełnie serio, to nie był żart – mówi Michalina Stopnicka, która udała się do ginekologa po skierowanie na badanie piersi.

Apteka nie sprzedała tabletki „po”? Możesz złożyć skargę. W Lublinie nie ma problemu?

Apteka nie sprzedała tabletki „po”? Możesz złożyć skargę. W Lublinie nie ma problemu?

Od kilku dni można złożyć przez internet skargę na aptekę, która odmówiła sprzedaży lub sprowadzenia tabletki „dzień po” lub innych środków antykoncepcyjnych na receptę, powołując się na klauzulę sumienia.

Ranking szpitali "Rzeczpospolitej": Kto wypadł najlepiej w woj. lubelskim?

Ranking szpitali "Rzeczpospolitej": Kto wypadł najlepiej w woj. lubelskim?

Szpital w Kraśniku zajął trzecie miejsce w najnowszym rankingu szpitali publicznych „Rzeczpospolitej”.

Ratowanie życia pacjenta w karetce dzięki płucosercu

Żyją dzięki płucosercu. Lubelscy medycy leczą w całej Polsce

Wysoką skutecznością w leczeniu chorych z najcięższymi postaciami niewydolności oddechowej może się pochwalić zespół specjalistów z SPSK1 w Lublinie. Chodzi o pacjentów, na których nie działają standardowe metody leczenia i kwalifikują się do tzw. terapii pozaustrojowej. Lubelscy lekarze jeżdżą do takich przypadków jako nieliczni w Polsce, nawet kilkaset kilometrów.

NIK ma zarzuty w sprawie programu profilaktycznego. Szpital je odpiera

NIK ma zarzuty w sprawie programu profilaktycznego. Szpital je odpiera

Najwyższa Izba Kontroli nie zostawiła suchej nitki na realizacji w województwie lubelskim programów profilaktycznych, które miały pomóc we wczesnym wykrywaniu nowotworów piersi i szyjki macicy.

Miliony na stomatologię. Lubelski NFZ dzieli pieniądze

Miliony na stomatologię. Lubelski NFZ dzieli pieniądze

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie leczenia stomatologicznego. Gabinety stomatologiczne mogą składać oferty do 14 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu jest zaplanowane na 21 czerwca.

Nie chcesz płacić za leczenie? Załatw formalności

Nie chcesz płacić za leczenie? Załatw formalności

Jeszcze do 12 kwietnia można skorzystać z abolicji w NFZ.

Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego w Kraśniku w przychodni przy ul. Szpitalnej zostanie zamontowana klimatyzacja

"Ciasna, duszna przychodnia". Zdrowotne dylematy chorych z Kraśnika

Warunki panujące w przychodni przy ul. Szpitalnej w Kraśniku nie są dobre dla pacjentów – podkreślają radni miejscy i piszą w tej sprawie do zarządu powiatu. Razem z burmistrzem postulują, aby stojący po sąsiedzku budynek zagospodarować. Powiat odpowiada, że powrót do starej przychodni nie jest możliwy, ale jednocześnie zapowiada, że w obecnej przychodni będzie zamontowana klimatyzacja.

Tłoczno na porodówkach. W styczniu urodziło się 300 dzieci więcej niż rok wcześniej

Tłoczno na porodówkach. W styczniu urodziło się 300 dzieci więcej niż rok wcześniej

W styczniu 2017 r. w woj. lubelskim urodziło się blisko 300 dzieci więcej niż w pierwszym miesiącu roku ubiegłego. Czy to efekt 500+? Niekoniecznie, bo teraz rodzą kobiety z wyżu z lat 80. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że w styczniu w Lubelskiem miało miejsce 1625 porodów. W tym samym czasie w ubiegłym roku było ich 1344.

Szpital przy al. Kraśnickiej w Lublinie

Lublin: Spór między lekarzami a dyrekcją szpitala zawieszony

Spór między lekarzami z oddziałów, które wypowiedziały klauzulę opt-out, a dyrekcją szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie został zawieszony do maja. – Lekarze zrobili to pod naciskiem. Zapowiedziano m.in. zamknięcie oddziału gastroenterologii czy zostawienie jednego dyżurnego neurologa i pediatry zamiast dwóch jak ma to miejsce obecnie – mówi jeden z lekarzy pracujących w szpitalu.

- Po zabiegu czuję się dobrze – mówi Anna Kożuszek z Łabuń, pacjentka u której wykonano jeden z zabiegów
zdjęcia
galeria
film

Udrożniają żyły bez użycia skalpela. Innowacyjne zabiegi w lubelskiej klinice

Cztery operacje udrożniania żył głębokich metodą minimalnie inwazyjną z udziałem jej twórcy dr. Petera Neglena wykonali specjaliści z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii SPSK1 w Lublinie

Pieniądze od miasta dla szpitala. Niech dzieci rodzą się w Puławach

Pieniądze od miasta dla szpitala. Niech dzieci rodzą się w Puławach

Nowe meble dedykowane kobietom w ciąży i noworodkom trafią do puławskiego SP ZOZ. Miejska dotacja w wysokości 80 tys. złotych na zakup łóżek, szafek i przewijaków wkrótce trafi do powiatu.

Coraz więcej przypadków boreliozy. Na co jeszcze chorujemy w Lubelskiem?

Coraz więcej przypadków boreliozy. Na co jeszcze chorujemy w Lubelskiem?

Znacznie mniej przypadków Wirusowego Zapalenia Wątroby typu B, za to coraz więcej pacjentów zakażonych przenoszoną przez kleszcze boreliozą. Lekarzy martwi także to, że coraz młodsi chorują na kiłę

Badanie mammograficzne

Programy profilaktyczne mało skuteczne. W Lubelskiem nadal rak zabija wiele kobiet

Rak nadal zabija wiele kobiet, bo skuteczność programów, które miały pomóc we wczesnym wykrywaniu nowotworów piersi i szyjki macicy, była znikoma – wynika z najnowszego raportu NIK po kontroli w Lubelskiem

NFZ nałożył karę. Szpital w Rykach się odwoła

NFZ nałożył karę. Szpital w Rykach się odwoła

Nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli NFZ został usunięte – zapewnia szpital w Rykach i zapowiada, że odwoła się od nałożonej kary. Chodzi o blisko 9 tys. zł.

Szpital w Łukowie

Szpital w Łukowie "przyjazny pracownikom"

Szpital w Łukowie otrzymał od Prezydenta Andrzeja Dudy tytuł "Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom".

Klinika Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie jako jedyna w województwie oferuje refundowany przez NFZ program leczenia ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej

Na tę chorobę cierpi około 70 tys. osób w woj. lubelskim. Atakuje skórę i stawy

Klinika Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie jako jedyna w województwie oferuje refundowany przez NFZ program leczenia ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej. Mogą być do niego zakwalifikowani zarówno dorośli jak i dzieci.

Czego się tutaj nauczysz? Między innymi takich masaży
Zdjęcia
galeria

Czego się tutaj nauczysz? Między innymi takich masaży

We wtorek odbył się Dzień Otwarty Medycznego Studium Zawodowego im. Stanisława Liebharta w Lublinie.

Karta EKUZ

Kartę EKUZ dostaniesz już na rok

Teraz karta EKUZ jest wydawana na rok, a nie jak dotychczas na sześć miesięcy. Dokument uprawnia do otrzymania niezbędnej pomocy medycznej w publicznych placówkach służby zdrowia na terytorium całej Unii Europejskiej, a także Islandii, Lichtensteinu, Norwegii oraz Szwajcarii. NFZ wydaje EKUZ bezpłatnie.

80 proc. klientów oczekuje od nas dietetycznej kuchni. Liczy się chude mięso kurczaka, dużo warzyw, ryba z wody, owoce morza, brązowy ryż i zielona herbata - mówi Bartosz Sadowski, właściciel restauracji „Od kuchni”
Przepisy

Czas zrzucić kilogramy po zimie. 10 dobrych i dietetycznych dań na wiosnę

Wieloziarniste płatki na śniadanie, zupa z kapusty, indyk z brokułami, sandacz na parze. Co zjeść, żeby zrzucić zimową nadwagę? Po konsultacji z lubelskimi szefami kuchni przedstawiamy 10 dietetycznych potraw, które pozwolą wam złapać formę na wiosnę.

Szpital przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Alarm 24

"Lekarze wypowiadają klauzulę, bo są sfrustrowani". Co ze szpitalem przy al. Kraśnickiej?

– Dyrekcja straszy nas zamknięciem oddziału gastroenterologii, zostawieniem jednego dyżurnego na oddziale neurologii, likwidacją oddziałów po restrukturyzacji. Dlaczego lekarz, który nie chce pracować dłużej, niż przewiduje to ustawa, ma być represjonowany? – pytają lekarze z wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – Żadne decyzje jeszcze nie zapadły – odpowiada dyrektor placówki.

Pielęgniarka nie powinna mieć pod opieką w oddziale szpitalnym więcej niż 5-7 pacjentów. Tymczasem w obecnych realiach na 40 pacjentów przypada zwykle jedna lub maksymalnie dwie pielęgniarki na dyżurze

W Polsce może zabraknąć 50 tys. pielęgniarek

Statystycznie na tysiąc pacjentów przypada 5 pielęgniarek. Taki wskaźnik plasuje Polskę w ogonie państw Europy. Eksperci podkreślają, że w najbliższych latach około 50 tys. pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne, a braki w tej grupie zawodowej będą ogromne.

Zdjęcie przysłane do redakcji przez matkę dziecka
Alarm 24

Lublin: Przeterminowane mleko w szpitalu dziecięcym

W środę na oddział patologii niemowląt Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafiło przeterminowane mleko. Poinformowała nas o tym jedna z matek.

Nikola z mamą

Przeczytał nasz artykuł, zostawił komentarz na forum i przelał pieniądze. Nikola ma szansę na lepsze życie

Hojny darczyńca wpłacił na leczenie brakujące 8 tys. zł i 5-letnia Nikola Kowalik z Lublina w drugiej połowie kwietnia rozpocznie terapię z wykorzystaniem komórek macierzystych. W sumie dziewczynce pomogło aż ponad 800 osób!

Przychodnia
Alarm 24

Lubelskie: W małych miejscowościach coraz większy problem z lekarzami

– Był problem ze znalezieniem lekarza rodzinnego, ale już rozstał rozwiązany – przyznają władze, które szukały kadry do Ośrodka Zdrowia w Popkowicach (gm. Urzędów). To nie jest jedyna gmina, w której brakuje lekarzy rodzinnych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium