Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przed nami kolejna, już szósta edycja akcji „ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie”, organizowana przez SKENDE we współpracy z Urzędem Miasta. Dziś w centrum handlowym przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie można poznać organizacje pozarządowe, wesprzeć ich działalność i skorzystać z przygotowanych przez nie atrakcji m.in. animacji i warsztatów dla dzieci, degustacji tradycyjnej polskiej kuchni oraz warsztatów pisania Brajlem.
Po dłuższej przerwie spowodowanej remontem powróciła Piękna Pszczoła. Zobaczcie fotogalerię z imprezy inaugurującej nowy sezon, a jest co oglądać!
Pierwszy marca jest Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w całej Polsce upamiętniamy żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy nie złożyli broni i po zakończeniu II wojny światowej kontynuowali walkę o niepodległość Polski. Przez Lublin przeszedł XIII Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla chętnych ponad 90 kierunków. Na tej liście jest kilkanaście nowości.
Już szósty raz miasto zachęca do pozostawienia podatków w Lublinie. I kusi hybrydowym samochodem oraz nagrodami pieniężnymi, które są do wygrania w loterii.
Dzisiaj, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która nosi imię majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – oficera AK i niezłomnego bohatera walk o niepodległą Ojczyznę, to szczególnie ważna data.
Drużynowi Mistrzowie Polski na żużlu występować będą w sezonie 2024 pod nową nazwą. Zespół w rozpoczynających się już w przyszłym miesiącu rozgrywkach wystartuje jako Orlen Oil Motor Lublin. Zmiana nazwy wynika z długoterminowej strategii marketingowo-produktowej sponsora tytularnego i jest częścią większej transformacji marki, obejmującej także nowe etykiety i spójną prezentację produktów – tłumaczą władze lubelskiego klubu.
Lubelscy strażacy mają nowego dowódcę. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusza Feltynowskiego, na stanowisko Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powołany został st. bryg. mgr inż. Zenon Pisiewicz.
Monika Lipińska, dotychczasowa zastępczyni prezydenta Lublin ds. społecznych, od jutra, 2 marca obejmie funkcję wiceprezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W miejskiej spółce będzie odpowiedzialna m.in. za obszar społecznego zaangażowania MOSiR, w tym za inicjowanie i wdrażanie nowych rozwiązań aktywizacyjnych, integracyjnych, czy edukacyjnych, skierowanych zarówno do rodzin z dziećmi, młodzieży, mieszkanek i mieszkańców w wieku senioralnym, jak i osób z niepełnosprawnościami.
Po rozłamie w obozie prezydenta Krzysztofa Żuka, który nastąpił równo tydzień temu i trwających od tamtego momentu negocjacjach, dzisiaj ogłoszono ostateczne listy kandydatów. Platforma Obywatelska zamiast dwóch okręgów, poprowadzi cztery.
Stał się twarzą protestów przewoźników. Rafał Mekler z Konfederacji chce teraz ich interesy reprezentować w sejmiku województwa lubelskiego. Partia namaściła go na lidera listy w okręgu bialskim.
Od dzisiaj (1 marca) Miejski Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie ma nowego dyrektora. Katarzynę Fus, która z końcem lutego odeszła na emeryturę zastąpił Grzegorz Sołtys.
„MEDpedia – galeria medyczna” to nowy projekt, który zakłada stworzenie muzeum poświęconego dawnym praktykom w medycynie. To okazja do przyjrzenia się starym sprzętom, które stanowiły bazę dla dzisiejszych wysoko rozwiniętych technologii.
Układanie puzzli na czas i escape roomy zawodowe – Tak Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie próbował przyciągnąć do siebie nowych uczniów.
Marzec jest miesiącem świadomości raka jajnika oraz endometriozy. Obie choroby są podstępne i często wykrywalne w zaawansowanym stadium.
Na czwartkowych obradach radni zgodzili się na budowę dwóch nowych bloków w okolicy skrzyżowania Chodźki i Smorawińskiego. O pozwolenie na budowę starała się spółka Lalak Development.
Żal by było w następnej kadencji nie być marszałkiem? - No pewnie, że żal - odpowiada Jarosław Stawiarski. W rozmowie w cyklu DZIEŃ WSCHODZI z Dziennikiem Wschodnim potwierdza, że będzie kandydował do sejmiku województwa, a nie do europarlamentu.
Obchody upamiętniające 80. rocznicę likwidacji więzienia niemieckiego i 70. rocznicy likwidacji komunistycznego więzienia na lubelskim zamku, odbyły się w czwartek na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie. Podczas uroczystości złożono kwiaty przed tablicami upamiętniającymi więźniów zamku, odsłonięto również instalację ukazującą pierwszą bramę więzienną.
Decyzją śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje cały czas! Nie straszny post, śnieg czy deszcz. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto nasze propozycje.
Lubelscy radni przyjęli strategię „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina”. Rada Miasta mówiła jednym głosem, w głosowaniu nie było ani jednego głosu przeciw. Dokument jest symbolicznym ukoronowaniem roku 2023, w którym stolica Lubelszczyzny nosiła tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Nie tylko Lublin dogodzi nauczycielom. Biała Podlaska również w marcu wypłaci im podwyżki.
Rada nadzorcza i zarząd PGE Dystrybucja, giganta energetycznego Skarbu Państwa z siedzibą w Lublinie, zostały odwołane.
Na różowo, niebiesko i zielono zaświecą się dzisiaj, czwartek, 29 lutego, iluminacje Placu Litewskiego. „Baobab", kasztanowce wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne będą podświetlone od godz. 18 do północy. W ten sposób Miasto Lublin włącza się w obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich, nieprzypadkowo obchodzonego w ostatni dzień lutego, czyli najrzadszy dzień w roku.
Dziennikarze z Ukrainy chcieli nagrywać materiał śledczy o handlu między Polską a Rosją. Ale w województwie lubelskim zatrzymała ich policja. Na komendzie w Łukowie spędzili kilka godzin. „Ukraińska Prawda” zamierza podjąć kroki prawne w tej sprawie.