Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
"Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" to cykl koncertów propagujących różnorodny repertuar muzycznego, obejmujący utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Zabytkowe wnętrze kościoła oraz jego doskonała akustyka tworzą wyjątkową atmosferę, która sprzyja odbiorowi muzyki.
Najbliższy piątek (4 kwietnia) w Fabryce Kultury Zgrzyt upłynie pod znakiem brzmień w klimacie punk i reggae. Na jednej scenie zagrają: Farben Lehre, The Bill oraz Zenek Kupatasa. To wyjątkowe wydarzenie obiecuje solidną porcję melodyjnego punk-rocka, nieokiełznanego pogo pod sceną i pozytywnych wibracji.
W najbliższy weekend po raz piętnasty odbędzie się SPAM, czyli Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki. Jest to wydarzenie stawiające na pasję, pomysłowość i oryginalność w muzyce. Będzie to znakomita okazja posłuchać – być może – przyszłych gwiazd.
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu PERYFERIA, który odbędzie się w sobotę (5 kwietnia). W programie koncert „Tristis Diabolus” w wykonaniu Pawła Szamburskiego do tekstów Marcina Wichy.
Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.
Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.
W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.
Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.
„Kiler” został napisany do scenariusza filmowego, dość szybko, w jeden dzień. „Jestem z miasta” właściwie też szybko, bo w połowie lat 80. musiałem odreagować pewną frustrację związaną z życiową decyzją pozostania w mieście – rozmowa z Kubą Sienkiewiczem, liderem, wokalistą, gitarzystą zespołu Elektryczne Gitary
Kortez zagra w lubelskim Centrum Spotkania Kultur dwa koncerty (14 i 15 kwietnia), podczas których zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty. Gościem specjalnym będzie - Robert Kretzschmar.
Czy lubicie koncerty z hipnotycznymi dźwiękami pełne improwizacji i filmowego klimatu? Jeśli tak, to na pewno nie będziecie się nudzić na koncercie zespołu Niechęć, który w Lublinie będzie miał premierę koncertową płyty „Reckless things”. Szykuje się magiczny wieczór.
Miłośnicy słowiańskich wierzeń i muzyki już nie mogą się doczekać czwartku (27 marca), kiedy to w popularnym Zgrzycie zagra zespół Żywiołak. Szamański anturaż i słowiańska mitologia w połączeniu z folk-rockową energią to cechy wyróżniające Żywiołaka na żywo i obietnica niezapomnianego widowiska.
Już w środę (26 marca) w pubie Just Crafted prawdziwa gratka dla miłośników gitary akustycznej. Wystąpi duet gitarowy – fiński gitarzysta Lauri Manner (Kadonnut Manner) oraz łotewski innowator bluesa i ragtime'u, Edgars Rubenis. Przygotujcie się na podróż, która łączy tradycję z niespodziewanym!
Adam O.S.T.R. Ostrowski będzie gwiazdą sceny rapu tegorocznej edycji Nocy Kultury. Jego koncert poprzedzą występy laureatek i laureatów konkursu „Młody Rap”.
Legendarny zespół Elektryczne Gitary zagra w najbliższą niedzielę w lubelskiej hali Globus! Na scenie pojawią się specjalni Goście. Możemy więc spodziewać się zaskakujących duetów i największych przebojów grupy takich jak: „Kiler”, „Jestem z miasta”, „Człowiek z liściem”, czy „Co powie Ryba”.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza mieszkańców Lublina na wyjątkowe wydarzenie poświęcone muzyce, sztuce i kulturze Francji.
Miłośnicy zimnej fali i postpunka – szykujcie się na wyjątkowe wydarzenie! W najbliższy piątek (28 marca) legendarny klimat lat 80. odżyje w samym sercu lubelskiej starówki, za sprawą dziennikarza muzycznego Rafała Księżyka, który zabierze nas do świata muzyki niezależnej spod znaku: Siekiery, 1984 czy Variete. Pretekstem do spotkania jest jego najnowsza książka „Fala. Rok 1984 i polski postpunk”.
Jeśli nie macie planów na piątkowy (21 marca) wieczór, a lubicie posłuchać muzyki na żywo, to możecie się wybrać do Klubu Graffiti przy ul. Bernardyńskiej, gdzie tego wieczoru będzie głośno i rockowo. Wystąpią zespoły: Koniec Listopada, Freak oraz Bullet Haze.
Jeśli lubicie niezależność w muzyce i brudne brzmienie gitar, to wydarzenie jest dla Was. „Muzyczne peryferia” w DK Węglin prezentują najciekawsze zjawiska w muzycznym undergroundzie. W najbliższą sobotę będziecie mogli zobaczyć na żywo takie zespoły jak: Javva, Izzy and The Black Tress oraz Only Mess.
Dawid Tyszkowski rusza w trasę, podczas której odwiedzi Lublin (20 marca). Artysta będzie promować swoją nadchodzącą płytę. Tak wiec lubelscy fani usłyszą niepublikowane dotąd utwory w interesujących aranżacjach i w niesamowitej oprawie wizualnej.