Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wideo

11 listopada 2020 r.
19:28

Z kim bili się uczestnicy Marszu Niepodległości? Policja mówi, że żadnej Antify nie było

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
228 30 A A

Po zamieszkach, do których doszło podczas Marszu Niepodległości, jego organizatorzy zarzucili policji „dążenie do konfrontacji” oraz „prowokacje”. Sugerowali również, że to chuligani z Antify atakowali uczestników demonstracji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas Marszu Niepodległości doszło do starć z policją, między innymi na Alejach Jerozolimskich. „W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego”, przekazała policja na Twitterze.

Do zamieszek doszło też pod Muzeum Narodowym. Zebrani pod budynkiem chuligani obrzucili butelkami budynek muzeum oraz przedarli się przez barierki zabezpieczające, które ustawiła policja.

Maszerujący rzucali racami i petardami w okna między innymi Domu Kultury Śródmieście, budynków wokół ronda Charles'a de Gaulle'a, a także policjantów i dziennikarzy.

W mieszkaniu znajdującym się na trasie marszu, w pobliżu mostu Poniatowskiego, wybuchł pożar. Kilka pięter powyżej wisiała tęczowa flaga i baner z symbolem Strajku Kobiet.

Organizatorzy marszu zarzucili policji „dążenie do konfrontacji” oraz „prowokacje”. Sugerowali również, że to chuligani z Antify atakowali uczestników demonstracji.

- Na tę chwilę dementuję udział jakichkolwiek innych grup, ponieważ takich informacji po prostu nie ma. Jeżeli chodzi o działania na rondzie de Gaulle’a, o sytuacje na błoniach (Stadionu Narodowego – red.), czy w okolicy ulicy Andersam to tam, atakowana była policja - podkreślił nadkom. Sylwester Marczak.

Zobacz: 11 listopada 2020 w Świdniku

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 11 listopada 2020 r. o 19:31
+35
A jeszcze tydzień temu ramie w ramie bronili pedofilów ukrywających się w kościołach...
Avatar
Adam_z_Lublina / 11 listopada 2020 r. o 20:55
+24
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
Avatar
Janusz_Paliwas / 11 listopada 2020 r. o 21:24
+22
Za wszystko odpowiedzialnacjest policja dopuszczajac do tak dużego zgromadzenia. Przecież od kilku dniuzbrojeni po zęby pacyfikują pokojowe protesty kobiet bo są niezgodne z prawem, a pozwalają się gromadzić agresywnym narodowcom. Nie reagują nacrzucanie racami i agresję. Dopiero później podjęli interwencję. Pytam się: dlaczego policja pacyfikujebprotesty kobiet, a dopuszcza do gtomsdzenia się tłumów na marszu Niepodległości?
Jest dokładnie odwrotnie i tylko ktoś, kto ma problemy z interpretacją oczywistych faktów na poziomie ucznia szkoy podstawowej, edukowanego w trybie zdalnym, może opowiadać takie dyrdymały. Właśnie tych protestujących kobiet, pomimo licznych ekscesów, nikt nie pałował a nagle dzisiaj policja przypomniała sobie o swoich możliwościach prawnie przysługujących. Od trzech tygodni panie protestują a tymczasem na podstawie prostego zapisu o zakazie grupowania powyzej 5 osób można to było rozpędzić na cztwery wiatry. Tego jednak nie zrobiono z powodu...być może nieudolności niezwykłego obecnie posła nadzorującego służby. A może ten niezwykly obecnie poseł obawia się, że służby by nie posłuchały jego poleceń?
 A ile mieszkań podpaliły podczas protestów ?? Bo jakoś to mi umknęło...
 A ile mieszkań podpaliły podczas protestów ?? Bo jakoś to mi umknęło... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 12 listopada 2020 r. o 09:14
+15
PiS od lat dopieszczał narodowców napuszczając ich na swoich politycznych przeciwników. Tolerował ich akty agresji słownej i wyciszał akty agresji fizycznej przez co strasznie ich rozzuchwalił. Dlatego za wczorajsze wydarzenia odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie rządzącej partia.
Avatar
Max... / 12 listopada 2020 r. o 00:52
+14
A jeszcze tydzień temu ramie w ramie bronili pedofilów ukrywających się w kościołach...
 ...to najlepsze dzieci tego narodu stanely ramie w ramie z osobami duchownymi celem obalenia Krolestwa Szatana, a pozniej nadstawiali sie duszpasterzem lub odbywali seks oralny, aby jeszcze bardziej zasluzyc  na Snickersa! Ten chrupiacy batonik stal sie ich znakiem rozpoznawczym i dlatego zaczeli byc nazywani nie Mlodzieza Wszechpolska, ONR lub innymi Narodowcami, ale wlasnie Snickersi. Na pupie po wizycie na plebanii nie usiadze przed kilka dob, ale na wyprostowanej postaci t-shirt z dumnym napisem Bog Honor Wloszczyzna prezenuje sie najlepiej!
 ...to najlepsze dzieci tego narodu stanely ramie w ramie z osobami duchownymi celem obalenia Krolestwa Szatana, a pozniej nadstawiali sie duszpasterzem lub odbywali seks oralny, aby jeszcze bardziej zasluzyc  na Snickersa! Ten chrupiacy batonik stal sie ich znakiem rozpoznawczym i dlatego zaczeli byc nazywani nie Mlodzieza Wszechpolska, ONR lub innymi Narodowcami, ale wlasnie Snickersi. Na pupie po wizycie na plebanii nie usiadze przed kilka dob, ale na wyprostowanej postaci t-shirt z dumnym napisem Bog Honor Wloszczyzna prez... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 11 listopada 2020 r. o 20:54
+14
Za wszystko odpowiedzialnacjest policja dopuszczajac do tak dużego zgromadzenia. Przecież od kilku dniuzbrojeni po zęby pacyfikują pokojowe protesty kobiet bo są niezgodne z prawem, a pozwalają się gromadzić agresywnym narodowcom. Nie reagują nacrzucanie racami i agresję. Dopiero później podjęli interwencję. Pytam się: dlaczego policja pacyfikujebprotesty kobiet, a dopuszcza do gtomsdzenia się tłumów na marszu Niepodległości?
Avatar
METATRON / 12 listopada 2020 r. o 06:28
+12
To pokazuje kolejny problem, w roku 2020, zwykli ludzie tak bardzo już nie wierzą w Państwo Polskie, że antyfaszyści zrobili sobie wolne i nie zorganizowali żadnych kontrmanifestacji. Protest kobiet też zrobił sobie dzień urlopu. Okazuje się, że gdy zabrakło na ulicach "magicznej antify", to narodowcy rodem z MN, MW, NOP, Falangi i innych skrajnie ekstremistycznych organizacji prawicowych lub faszystowskich zaczęli widzieć wroga w fasadach, barierkach, policji, oknach, nawet infrastrukturze miejskiej. Co im Centrum Kultury zawiniło, czy Muzeum Narodowe, że racami je zaatakowali? Ten problem, to fakt, że większość społeczeństwa zrobiła sobie wolne 11 listopada, i oglądaliśmy jak narodowcy i faszyści w swoim marszu sami się żrą między sobą. Brawo PiS, brawo Konfiturki, brawo chuligani. Nie potrzebujecie kontrmanifestacji, by dokonać aktów terroru. Czy na tym video uchwycono terrorystów?
To pokazuje kolejny problem, w roku 2020, zwykli ludzie tak bardzo już nie wierzą w Państwo Polskie, że antyfaszyści zrobili sobie wolne i nie zorganizowali żadnych kontrmanifestacji. Protest kobiet też zrobił sobie dzień urlopu. Okazuje się, że gdy zabrakło na ulicach "magicznej antify", to narodowcy rodem z MN, MW, NOP, Falangi i innych skrajnie ekstremistycznych organizacji prawicowych lub faszystowskich zaczęli widzieć wroga w fasadach, barierkach, policji, oknach, nawet infrastrukturze miejskiej. Co im Centrum Kultury zawinił... rozwiń
Avatar
syn / 12 listopada 2020 r. o 09:43
+11
Jak nie ma wroga to trzeba go sobie stworzyć. I bredzić o jakichś prowokacjach. Dno i wodorosty
Avatar
Adam_z_Lublina / 12 listopada 2020 r. o 09:36
+9
Policja taka skuteczna w pacyfikowaniu kobiet, babć i nastolatek! Radzą sobie skutecznie z licealistami i przedsiębiorcami! A już z narodowcami jakoś im nie wychodzi! Narodowcom udało się podpalić mieszkanie i zdewastować kawałek Warszawy !
Avatar
___K___ / 12 listopada 2020 r. o 07:55
+8
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
A komuchow I lewakow zutylizowac I bedzie wkoncu spokoj
Cóż za PiSowska i katolicka mowa miłości i szacunku... A potem się dziwicie, gdy ludzie każą wam "wyp***dalać".
Avatar
___K___ / 13 listopada 2020 r. o 07:35
+4
PiS od lat dopieszczał narodowców napuszczając ich na swoich politycznych przeciwników. Tolerował ich akty agresji słownej i wyciszał akty agresji fizycznej przez co strasznie ich rozzuchwalił. Dlatego za wczorajsze wydarzenia odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie rządzącej partia.
...która oczywiśćie potępiła chuliganów, ale nie wykluczyła prowokacji. Czyli - jak to PiS - "zawsze winny jest ktoś inny".
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 20:07
+4
Sądząc po ilości policji, a zwłaszcza jej ekwipunku, jej przełożeni zakładali, że spacyfikują MN - pretekst oczywiście musiał się pojawić, ale końcowa pacyfikacja przez tysiące policjantów kilkudziesięciu najbardziej niepokornych uczestników MN, to aberracja i kompromitacja policji. Znamienne jest, że postrzelony został policyjną kulą, która utkwiła pod okiem w policzku, 70letni reporter Tygodnika Solidarność. Pomimo dramatycznego przebiegu MN pocieszający jest udział w MN tysięcy młodych Polaków i Polek, gotowych dla Polskipoświęcić czas, zdrowie i upokorzenia.
  Jak się wpierdzielił na linię strzału, to co się dziwić? A jeśli chodzi o policję, tak samo uzbrojeni byli podczas strajków kobiet, ale nie było trzeba używać siły. Najwyraźniej ci młodzi polacy i polki - celowo z małej litery, tak gotowi na upokorzenia, sami sprowokowali użycie siły. Co z resztą wyraźnie widać na tych wszystkich filmikach i relacjach krążących po sieci. Ale oczywiście są to patridioci wyklęci.
  Jak się wpierdzielił na linię strzału, to co się dziwić? A jeśli chodzi o policję, tak samo uzbrojeni byli podczas strajków kobiet, ale nie było trzeba używać siły. Najwyraźniej ci młodzi polacy i polki - celowo z małej litery, tak gotowi na upokorzenia, sami sprowokowali użycie siły. Co z resztą wyraźnie widać na tych wszystkich filmikach i relacjach krążących po sieci. Ale oczywiście są to patridioci wyklęci. rozwiń
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 19:42
+1
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
I mieć postkomunistyczny monopol na wszystko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej?! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bo jakoś o delegalizację zbrodniczej PZPR i jej politycznych dzieci nigdy nie apelowałeś.
PZPR rozwiązała się w 89 roku. Jej byli członkowie i ich potomkowie tworzą główne struktury PiS. Kilka dni temu sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. XD
Co nie zmienia postaci rzeczy i związków przyczynowo-skutkowych. Tak na marginesie, to PZPR samorozwiązało się w 1,5 roku po "okrągłym stole", czyli pod koniec 1990 roku.
 No więc co chcesz delegalizować? PiS? Jestem za. XD
 No więc co chcesz delegalizować? PiS? Jestem za. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 19:41
+3
Milicja w swoim żywiole...?! Prowokatorzy,  pałowanie dziennikarzy,  fotoreporter postrzelony w twarz, prawie stracił oko. Czy ktoś tam stracił rozum?
 A jeszcze kilka dni temu płakałeś tu na forum, że nie pałują w ogóle. Może trochę konsekwencji w tym co piszesz?
Avatar
Ksawyer / 12 listopada 2020 r. o 14:36
-2
Sądząc po ilości policji, a zwłaszcza jej ekwipunku, jej przełożeni zakładali, że spacyfikują MN - pretekst oczywiście musiał się pojawić, ale końcowa pacyfikacja przez tysiące policjantów kilkudziesięciu najbardziej niepokornych uczestników MN, to aberracja i kompromitacja policji. Znamienne jest, że postrzelony został policyjną kulą, która utkwiła pod okiem w policzku, 70letni reporter Tygodnika Solidarność. Pomimo dramatycznego przebiegu MN pocieszający jest udział w MN tysięcy młodych Polaków i Polek, gotowych dla Polskipoświęcić czas, zdrowie i upokorzenia.
Sądząc po ilości policji, a zwłaszcza jej ekwipunku, jej przełożeni zakładali, że spacyfikują MN - pretekst oczywiście musiał się pojawić, ale końcowa pacyfikacja przez tysiące policjantów kilkudziesięciu najbardziej niepokornych uczestników MN, to aberracja i kompromitacja policji. Znamienne jest, że postrzelony został policyjną kulą, która utkwiła pod okiem w policzku, 70letni reporter Tygodnika Solidarność. Pomimo dramatycznego przebiegu MN pocieszający jest udział w MN tysięcy młodych Polaków i Polek, gotowych dla Polskipoświęcić czas, z... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 listopada 2020 r. o 12:36
+1
Milicja w swoim żywiole...?! Prowokatorzy,  pałowanie dziennikarzy,  fotoreporter postrzelony w twarz, prawie stracił oko. Czy ktoś tam stracił rozum?
Avatar
LAS / 12 listopada 2020 r. o 12:25
-4
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
I mieć postkomunistyczny monopol na wszystko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej?! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bo jakoś o delegalizację zbrodniczej PZPR i jej politycznych dzieci nigdy nie apelowałeś.
PZPR rozwiązała się w 89 roku. Jej byli członkowie i ich potomkowie tworzą główne struktury PiS. Kilka dni temu sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. XD
 Co nie zmienia postaci rzeczy i związków przyczynowo-skutkowych. Tak na marginesie, to PZPR samorozwiązało się w 1,5 roku po "okrągłym stole", czyli pod koniec 1990 roku.
 Co nie zmienia postaci rzeczy i związków przyczynowo-skutkowych. Tak na marginesie, to PZPR samorozwiązało się w 1,5 roku po "okrągłym stole", czyli pod koniec 1990 roku. rozwiń
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 10:42
+2
Policja taka skuteczna w pacyfikowaniu kobiet, babć i nastolatek! Radzą sobie skutecznie z licealistami i przedsiębiorcami! A już z narodowcami jakoś im nie wychodzi! Narodowcom udało się podpalić mieszkanie i zdewastować kawałek Warszawy !
 Ej no bez przesady. Na strajku kobiet oprócz tych nastolatek i babć udało się też zatrzymać 35 faszystów. Tu było ich znacznie więcej. XD
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 10:40
+6
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
 I mieć postkomunistyczny monopol na wszystko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej?! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bo jakoś o delegalizację zbrodniczej PZPR i jej politycznych dzieci nigdy nie apelowałeś.
 PZPR rozwiązała się w 89 roku. Jej byli członkowie i ich potomkowie tworzą główne struktury PiS. Kilka dni temu sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. XD
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 10:35
+4
Milicja w swoim żywiole... pałowanie dziennikarzy,  fotoreporter postrzelony w twarz, prawie stracił oko. Czy ktoś tam stracił rozum?
 A jeszcze kilka dni temu płakałeś tu na forum, że nie pałują w ogóle. Może trochę konsekwencji w tym co piszesz?