Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wideo

11 listopada 2020 r.
19:28

Z kim bili się uczestnicy Marszu Niepodległości? Policja mówi, że żadnej Antify nie było

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
228 30 A A

Po zamieszkach, do których doszło podczas Marszu Niepodległości, jego organizatorzy zarzucili policji „dążenie do konfrontacji” oraz „prowokacje”. Sugerowali również, że to chuligani z Antify atakowali uczestników demonstracji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas Marszu Niepodległości doszło do starć z policją, między innymi na Alejach Jerozolimskich. „W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego”, przekazała policja na Twitterze.

Do zamieszek doszło też pod Muzeum Narodowym. Zebrani pod budynkiem chuligani obrzucili butelkami budynek muzeum oraz przedarli się przez barierki zabezpieczające, które ustawiła policja.

Maszerujący rzucali racami i petardami w okna między innymi Domu Kultury Śródmieście, budynków wokół ronda Charles'a de Gaulle'a, a także policjantów i dziennikarzy.

W mieszkaniu znajdującym się na trasie marszu, w pobliżu mostu Poniatowskiego, wybuchł pożar. Kilka pięter powyżej wisiała tęczowa flaga i baner z symbolem Strajku Kobiet.

Organizatorzy marszu zarzucili policji „dążenie do konfrontacji” oraz „prowokacje”. Sugerowali również, że to chuligani z Antify atakowali uczestników demonstracji.

- Na tę chwilę dementuję udział jakichkolwiek innych grup, ponieważ takich informacji po prostu nie ma. Jeżeli chodzi o działania na rondzie de Gaulle’a, o sytuacje na błoniach (Stadionu Narodowego – red.), czy w okolicy ulicy Andersam to tam, atakowana była policja - podkreślił nadkom. Sylwester Marczak.

Zobacz: 11 listopada 2020 w Świdniku

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 11 listopada 2020 r. o 19:31
+35
A jeszcze tydzień temu ramie w ramie bronili pedofilów ukrywających się w kościołach...
Avatar
Adam_z_Lublina / 11 listopada 2020 r. o 20:55
+24
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
Avatar
Janusz_Paliwas / 11 listopada 2020 r. o 21:24
+22
Za wszystko odpowiedzialnacjest policja dopuszczajac do tak dużego zgromadzenia. Przecież od kilku dniuzbrojeni po zęby pacyfikują pokojowe protesty kobiet bo są niezgodne z prawem, a pozwalają się gromadzić agresywnym narodowcom. Nie reagują nacrzucanie racami i agresję. Dopiero później podjęli interwencję. Pytam się: dlaczego policja pacyfikujebprotesty kobiet, a dopuszcza do gtomsdzenia się tłumów na marszu Niepodległości?
Jest dokładnie odwrotnie i tylko ktoś, kto ma problemy z interpretacją oczywistych faktów na poziomie ucznia szkoy podstawowej, edukowanego w trybie zdalnym, może opowiadać takie dyrdymały. Właśnie tych protestujących kobiet, pomimo licznych ekscesów, nikt nie pałował a nagle dzisiaj policja przypomniała sobie o swoich możliwościach prawnie przysługujących. Od trzech tygodni panie protestują a tymczasem na podstawie prostego zapisu o zakazie grupowania powyzej 5 osób można to było rozpędzić na cztwery wiatry. Tego jednak nie zrobiono z powodu...być może nieudolności niezwykłego obecnie posła nadzorującego służby. A może ten niezwykly obecnie poseł obawia się, że służby by nie posłuchały jego poleceń?
 A ile mieszkań podpaliły podczas protestów ?? Bo jakoś to mi umknęło...
 A ile mieszkań podpaliły podczas protestów ?? Bo jakoś to mi umknęło... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 12 listopada 2020 r. o 09:14
+15
PiS od lat dopieszczał narodowców napuszczając ich na swoich politycznych przeciwników. Tolerował ich akty agresji słownej i wyciszał akty agresji fizycznej przez co strasznie ich rozzuchwalił. Dlatego za wczorajsze wydarzenia odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie rządzącej partia.
Avatar
Max... / 12 listopada 2020 r. o 00:52
+14
A jeszcze tydzień temu ramie w ramie bronili pedofilów ukrywających się w kościołach...
 ...to najlepsze dzieci tego narodu stanely ramie w ramie z osobami duchownymi celem obalenia Krolestwa Szatana, a pozniej nadstawiali sie duszpasterzem lub odbywali seks oralny, aby jeszcze bardziej zasluzyc  na Snickersa! Ten chrupiacy batonik stal sie ich znakiem rozpoznawczym i dlatego zaczeli byc nazywani nie Mlodzieza Wszechpolska, ONR lub innymi Narodowcami, ale wlasnie Snickersi. Na pupie po wizycie na plebanii nie usiadze przed kilka dob, ale na wyprostowanej postaci t-shirt z dumnym napisem Bog Honor Wloszczyzna prezenuje sie najlepiej!
 ...to najlepsze dzieci tego narodu stanely ramie w ramie z osobami duchownymi celem obalenia Krolestwa Szatana, a pozniej nadstawiali sie duszpasterzem lub odbywali seks oralny, aby jeszcze bardziej zasluzyc  na Snickersa! Ten chrupiacy batonik stal sie ich znakiem rozpoznawczym i dlatego zaczeli byc nazywani nie Mlodzieza Wszechpolska, ONR lub innymi Narodowcami, ale wlasnie Snickersi. Na pupie po wizycie na plebanii nie usiadze przed kilka dob, ale na wyprostowanej postaci t-shirt z dumnym napisem Bog Honor Wloszczyzna prez... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 11 listopada 2020 r. o 20:54
+14
Za wszystko odpowiedzialnacjest policja dopuszczajac do tak dużego zgromadzenia. Przecież od kilku dniuzbrojeni po zęby pacyfikują pokojowe protesty kobiet bo są niezgodne z prawem, a pozwalają się gromadzić agresywnym narodowcom. Nie reagują nacrzucanie racami i agresję. Dopiero później podjęli interwencję. Pytam się: dlaczego policja pacyfikujebprotesty kobiet, a dopuszcza do gtomsdzenia się tłumów na marszu Niepodległości?
Avatar
METATRON / 12 listopada 2020 r. o 06:28
+12
To pokazuje kolejny problem, w roku 2020, zwykli ludzie tak bardzo już nie wierzą w Państwo Polskie, że antyfaszyści zrobili sobie wolne i nie zorganizowali żadnych kontrmanifestacji. Protest kobiet też zrobił sobie dzień urlopu. Okazuje się, że gdy zabrakło na ulicach "magicznej antify", to narodowcy rodem z MN, MW, NOP, Falangi i innych skrajnie ekstremistycznych organizacji prawicowych lub faszystowskich zaczęli widzieć wroga w fasadach, barierkach, policji, oknach, nawet infrastrukturze miejskiej. Co im Centrum Kultury zawiniło, czy Muzeum Narodowe, że racami je zaatakowali? Ten problem, to fakt, że większość społeczeństwa zrobiła sobie wolne 11 listopada, i oglądaliśmy jak narodowcy i faszyści w swoim marszu sami się żrą między sobą. Brawo PiS, brawo Konfiturki, brawo chuligani. Nie potrzebujecie kontrmanifestacji, by dokonać aktów terroru. Czy na tym video uchwycono terrorystów?
To pokazuje kolejny problem, w roku 2020, zwykli ludzie tak bardzo już nie wierzą w Państwo Polskie, że antyfaszyści zrobili sobie wolne i nie zorganizowali żadnych kontrmanifestacji. Protest kobiet też zrobił sobie dzień urlopu. Okazuje się, że gdy zabrakło na ulicach "magicznej antify", to narodowcy rodem z MN, MW, NOP, Falangi i innych skrajnie ekstremistycznych organizacji prawicowych lub faszystowskich zaczęli widzieć wroga w fasadach, barierkach, policji, oknach, nawet infrastrukturze miejskiej. Co im Centrum Kultury zawinił... rozwiń
Avatar
syn / 12 listopada 2020 r. o 09:43
+11
Jak nie ma wroga to trzeba go sobie stworzyć. I bredzić o jakichś prowokacjach. Dno i wodorosty
Avatar
Adam_z_Lublina / 12 listopada 2020 r. o 09:36
+9
Policja taka skuteczna w pacyfikowaniu kobiet, babć i nastolatek! Radzą sobie skutecznie z licealistami i przedsiębiorcami! A już z narodowcami jakoś im nie wychodzi! Narodowcom udało się podpalić mieszkanie i zdewastować kawałek Warszawy !
Avatar
___K___ / 12 listopada 2020 r. o 07:55
+8
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
A komuchow I lewakow zutylizowac I bedzie wkoncu spokoj
Cóż za PiSowska i katolicka mowa miłości i szacunku... A potem się dziwicie, gdy ludzie każą wam "wyp***dalać".
Avatar
___K___ / 13 listopada 2020 r. o 07:35
+4
PiS od lat dopieszczał narodowców napuszczając ich na swoich politycznych przeciwników. Tolerował ich akty agresji słownej i wyciszał akty agresji fizycznej przez co strasznie ich rozzuchwalił. Dlatego za wczorajsze wydarzenia odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie rządzącej partia.
...która oczywiśćie potępiła chuliganów, ale nie wykluczyła prowokacji. Czyli - jak to PiS - "zawsze winny jest ktoś inny".
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 20:07
+4
Sądząc po ilości policji, a zwłaszcza jej ekwipunku, jej przełożeni zakładali, że spacyfikują MN - pretekst oczywiście musiał się pojawić, ale końcowa pacyfikacja przez tysiące policjantów kilkudziesięciu najbardziej niepokornych uczestników MN, to aberracja i kompromitacja policji. Znamienne jest, że postrzelony został policyjną kulą, która utkwiła pod okiem w policzku, 70letni reporter Tygodnika Solidarność. Pomimo dramatycznego przebiegu MN pocieszający jest udział w MN tysięcy młodych Polaków i Polek, gotowych dla Polskipoświęcić czas, zdrowie i upokorzenia.
  Jak się wpierdzielił na linię strzału, to co się dziwić? A jeśli chodzi o policję, tak samo uzbrojeni byli podczas strajków kobiet, ale nie było trzeba używać siły. Najwyraźniej ci młodzi polacy i polki - celowo z małej litery, tak gotowi na upokorzenia, sami sprowokowali użycie siły. Co z resztą wyraźnie widać na tych wszystkich filmikach i relacjach krążących po sieci. Ale oczywiście są to patridioci wyklęci.
  Jak się wpierdzielił na linię strzału, to co się dziwić? A jeśli chodzi o policję, tak samo uzbrojeni byli podczas strajków kobiet, ale nie było trzeba używać siły. Najwyraźniej ci młodzi polacy i polki - celowo z małej litery, tak gotowi na upokorzenia, sami sprowokowali użycie siły. Co z resztą wyraźnie widać na tych wszystkich filmikach i relacjach krążących po sieci. Ale oczywiście są to patridioci wyklęci. rozwiń
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 19:42
+1
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
I mieć postkomunistyczny monopol na wszystko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej?! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bo jakoś o delegalizację zbrodniczej PZPR i jej politycznych dzieci nigdy nie apelowałeś.
PZPR rozwiązała się w 89 roku. Jej byli członkowie i ich potomkowie tworzą główne struktury PiS. Kilka dni temu sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. XD
Co nie zmienia postaci rzeczy i związków przyczynowo-skutkowych. Tak na marginesie, to PZPR samorozwiązało się w 1,5 roku po "okrągłym stole", czyli pod koniec 1990 roku.
 No więc co chcesz delegalizować? PiS? Jestem za. XD
 No więc co chcesz delegalizować? PiS? Jestem za. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 19:41
+3
Milicja w swoim żywiole...?! Prowokatorzy,  pałowanie dziennikarzy,  fotoreporter postrzelony w twarz, prawie stracił oko. Czy ktoś tam stracił rozum?
 A jeszcze kilka dni temu płakałeś tu na forum, że nie pałują w ogóle. Może trochę konsekwencji w tym co piszesz?
Avatar
Ksawyer / 12 listopada 2020 r. o 14:36
-2
Sądząc po ilości policji, a zwłaszcza jej ekwipunku, jej przełożeni zakładali, że spacyfikują MN - pretekst oczywiście musiał się pojawić, ale końcowa pacyfikacja przez tysiące policjantów kilkudziesięciu najbardziej niepokornych uczestników MN, to aberracja i kompromitacja policji. Znamienne jest, że postrzelony został policyjną kulą, która utkwiła pod okiem w policzku, 70letni reporter Tygodnika Solidarność. Pomimo dramatycznego przebiegu MN pocieszający jest udział w MN tysięcy młodych Polaków i Polek, gotowych dla Polskipoświęcić czas, zdrowie i upokorzenia.
Sądząc po ilości policji, a zwłaszcza jej ekwipunku, jej przełożeni zakładali, że spacyfikują MN - pretekst oczywiście musiał się pojawić, ale końcowa pacyfikacja przez tysiące policjantów kilkudziesięciu najbardziej niepokornych uczestników MN, to aberracja i kompromitacja policji. Znamienne jest, że postrzelony został policyjną kulą, która utkwiła pod okiem w policzku, 70letni reporter Tygodnika Solidarność. Pomimo dramatycznego przebiegu MN pocieszający jest udział w MN tysięcy młodych Polaków i Polek, gotowych dla Polskipoświęcić czas, z... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 listopada 2020 r. o 12:36
+1
Milicja w swoim żywiole...?! Prowokatorzy,  pałowanie dziennikarzy,  fotoreporter postrzelony w twarz, prawie stracił oko. Czy ktoś tam stracił rozum?
Avatar
LAS / 12 listopada 2020 r. o 12:25
-4
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
I mieć postkomunistyczny monopol na wszystko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej?! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bo jakoś o delegalizację zbrodniczej PZPR i jej politycznych dzieci nigdy nie apelowałeś.
PZPR rozwiązała się w 89 roku. Jej byli członkowie i ich potomkowie tworzą główne struktury PiS. Kilka dni temu sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. XD
 Co nie zmienia postaci rzeczy i związków przyczynowo-skutkowych. Tak na marginesie, to PZPR samorozwiązało się w 1,5 roku po "okrągłym stole", czyli pod koniec 1990 roku.
 Co nie zmienia postaci rzeczy i związków przyczynowo-skutkowych. Tak na marginesie, to PZPR samorozwiązało się w 1,5 roku po "okrągłym stole", czyli pod koniec 1990 roku. rozwiń
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 10:42
+2
Policja taka skuteczna w pacyfikowaniu kobiet, babć i nastolatek! Radzą sobie skutecznie z licealistami i przedsiębiorcami! A już z narodowcami jakoś im nie wychodzi! Narodowcom udało się podpalić mieszkanie i zdewastować kawałek Warszawy !
 Ej no bez przesady. Na strajku kobiet oprócz tych nastolatek i babć udało się też zatrzymać 35 faszystów. Tu było ich znacznie więcej. XD
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 10:40
+6
Należy zdelegalizować wszelkie nacjonalistyczne organizacje.
 I mieć postkomunistyczny monopol na wszystko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej?! Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bo jakoś o delegalizację zbrodniczej PZPR i jej politycznych dzieci nigdy nie apelowałeś.
 PZPR rozwiązała się w 89 roku. Jej byli członkowie i ich potomkowie tworzą główne struktury PiS. Kilka dni temu sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. XD
Avatar
_XD_ / 12 listopada 2020 r. o 10:35
+4
Milicja w swoim żywiole... pałowanie dziennikarzy,  fotoreporter postrzelony w twarz, prawie stracił oko. Czy ktoś tam stracił rozum?
 A jeszcze kilka dni temu płakałeś tu na forum, że nie pałują w ogóle. Może trochę konsekwencji w tym co piszesz?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez niemal ćwierć wieku był zatrudniony w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana". We wtorek Rada Powiatu w Świdniku, choć niejednogłośnie, podjęła uchwalę ws. powołania Romualda Gumienniaka na członka zarządu powiatu.

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do 18 roku życia do zgłaszania prac na wystawę "Sen niedźwiedzia", która zostanie zrealizowana w formie online. Nabór potrwa do 6 grudnia.

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

Już pół wieku minęło, odkąd z Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie wyjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka - słynnego polskiego samochodu dostawczego. W sumie powstało niecałe 590 tys. sztuk tego pojazdu

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia
Zdjęcia Czytelników
galeria

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia

Filar słoneczny to słup światła, który - w uproszczeniu - powstaje dzięki kryształkom lodu. Dzisiaj to zjawisko udało się uwiecznić na zdjęciach naszym Czytelnikom. Nie zabrakło także kilku ciekawych ujęć zachodu słońca. Zapraszamy do oglądania galerii takich fotografii

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Gruntowna przebudowa krytej pływalni, rewitalizacja miasta, a także modernizacja ulicznego oświetlenia – takie inwestycje znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Przyszły rok dla mieszkańców będzie też oznaczać podwyżki opłat za śmierci i wzrost stawek podatków

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Piły poszły ruch przy rewitalizacji rynku. Pod topór w większości poszły spróchniałe drzewa, grożące zawaleniem.

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]
film

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]

– Eurowizja Junior to było moje marzenie – mówi Alicja Tracz. 10-latka ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego w niedzielę będzie reprezentować Polskę. W tym roku konkurs odbędzie się zdalnie

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"
film

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"

Warszawa. Poseł Lech Kołakowski opuścił klub i partię Prawo i Sprawiedliwość i będzie odtąd posłem niezrzeszonym. Jak wyjaśnił, nie mógł zaakceptować ustawy zwanej "piątką dla zwierząt" i jej kolejnych wersji, forsowanych przez kierownictwo partii mimo oporu części polityków Zjednoczonej Prawicy. Zasugerował również, że w tle jego rezygnacji leżał konflikt z centralą na Nowogrodzkiej.

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Dopiero po ostatnim spotkaniu Hetman Żółkiewka awansował na pierwsze miejsce w tabeli zostając tym samym mistrzem jesieni

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Począwszy od wtorku, 24 listopada, powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Polsce nie będą publikować na swoich stronach codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2. Informacje ma upubliczniać GIS. Póki co ich nie ma. Najnowszych danych z powiatu świdnickiego nie poznali też dzisiaj radni z tego terenu.

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Niespodzianka dla kibiców Azotów Puławy. We wtorek klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu Larsa Walthera dołączył Słoweniec Andraż Velkavrh, który występuję na pozycji środkowego rozgrywającego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.