Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Szpitalny oddział ratunkowy powstanie w szpitalu przy ul. Staszica. To będzie szóste miejsce w mieście, w którym będą przyjmowani pacjenci w nagłych wypadkach.
Rozmowa z Agnieszką Plottke, psychologiem i psychoonkologiem z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Anonimową ankietę o przebiegu porodu i opieki w szpitalu może wypełnić każda mama. Fundacja Rodzić po Ludzku chce w ten sposób sprawdzić jakie standardy obowiązują na polskich porodówkach.
Mieszkańcy sześciu powiatów w Lubelskiem – m.in. kraśnickiego, opolskiego, janowskiego i puławskiego – będą mogli sprawdzić, czy nie chorują na nowotwór.
Międzyrzecki szpital z certyfikatem akredytacyjnym od Ministerstwa Zdrowia. Świadczy on o najwyżej jakości, ale daje też inne profity.
5 tysięcy euro na testowanie produktów i usług za granicą, m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Finlandii czy Estonii. Mogą z tego skorzystać lubelskie firmy medyczne, które zgłoszą się do międzynarodowego projektu ProVa Heath. Mają na to czas do końca kwietnia.
Rozmowa z dr n. med. Marzeną Kostuch, nowym konsultantem w dziedzinie neonatologii.
Pastelowe kolory ścian, nowe łóżka i szafki, toalety niemal w każdej sali, stała opieka psychologa i szkoła rodzenia – tak jest w wyremontowanym oddziale ginekologiczno-położniczym w puławskim szpitalu
Kamery na sali dla matki i noworodka po porodach powikłanych? Pacjentki ze Świdnika czują się odarte z prywatności i zastanawiają się, po co ten monitoring? W większości szpitali taką obserwacją zajmuje się położna.
Czarna opaska z czerwonym guzikiem. Przyciśniecie tego guzika jest równoznaczne z wezwaniem pomocy. W środę 135 osób z powiatu kraśnickiego otrzymało urządzenia, które mogą uratować im życie.
Lepsze warunki leczenia i dostęp do specjalistów. Takie m.in. efekty mają przynieść dwa ambitne projekty, które realizuje szpital kliniczny nr 4. Pierwsze prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.
Lubelskie jest jednym z czterech województw objętych programem bezpłatnych badań w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi pod hasłem „Wspólnie pokonamy raka”.
Co roku na znak solidarności z osobami z autyzmem stowarzyszenie Wspólny Świat wypuszcza w niebo niebieskie balony. Włączają się w to również mieszkańcy.
10 lekarzy i 13 farmaceutów – w tym roku województwo lubelskie zajęło 2. miejsce w liczbie medyków nominowanych do nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Wyniki ogólnopolskiego plebiscytu poznamy w maju
Najbardziej charakterystycznym objawem jest tzw. rumień wędrujący, w kształcie krążka. Jeśli go zauważymy od razu trzeba zgłosić się do lekarza
Już w kwietniu rozpoczną się bezpłatne zajęcia „Onko-mocni” dla osób z chorobą nowotworową.
Biolodzy tłumaczą, że łagodna zima może spowodować nieco późniejszy rozród niektórych gatunków komarów czy kleszczy, ale na inne nie będzie miała żadnego wpływu. Cieplejsze zimy nie mają także przesadnie dużego wpływu na drobnoustroje.
Międzyrzecki szpital będzie miał więcej pomieszczeń. Powiat bialski przekazał placówce budynek po dawnej filii Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Brzeskiej.
Kilkadziesiąt szkół ponadpodstawowych z całego województwa lubelskiego będzie realizować dwa projekty edukacyjne. Pierwszy - „Podstępne WZW” dotyczy zakażeń HBV i HCV. Drugi - „Znamię! Znam je?” – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry” ryzyka zachorowania na nowotwór skóry.
Chory na cukrzycę Mariusz Stańczyk z Puław stracił przytomność, upadł na chodnik i dostał drgawek. Gdyby nie szybka pomoc ze strony przypadkowych osób, ta historia mogła się skończyć dla niego bardzo źle. Za pomoc dziękuje on sam oraz jego mama.
10 lekarzy i 13 farmaceutów. W tym roku województwo lubelskie zajęło drugie miejsce w liczbie nominowanych do nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny, nazywanej medycznym Oscarem. Wyniki ogólnopolskiego plebiscytu poznamy w maju.
W Lubelskiem lawinowo rośnie liczba chorych z cukrzycą typu 2. To choroba cywilizacyjna. Jest tym gorzej, że brakuje nam diabetologów, szczególnie w szpitalach powiatowych
Brak specjalistów, przepełnione oddziały i niedofinansowanie. Najgorzej jest w psychiatrii dziecięcej
W środę będzie Dzień Dawcy Szpiku na UMCS. Potencjalni dawcy mogą się rejestrować na trzech wydziałach uczelni.
Coraz więcej pacjentów z Wielkiej Brytanii i Norwegii, a ostatnio również z Izraela przylatuje do Lublina na leczenie zębów. U siebie za takie same usługi stomatologiczne musieliby zapłacić kilkakrotnie więcej.