Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

26 marca 2018 r.
8:08

Samolotem do dentysty w Lublinie. Coraz więcej pacjentów leczy się właśnie u nas

0 18 A A

Coraz więcej pacjentów z Wielkiej Brytanii i Norwegii, a ostatnio również z Izraela przylatuje do Lublina na leczenie zębów. U siebie za takie same usługi stomatologiczne musieliby zapłacić kilkakrotnie więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wypełnienie amalgamatem kosztuje od 40 do 190 funtów, most – od 350, korona porcelanowa – 500, implant – 650. W Polsce można to zrobić dużo taniej, dlatego zawsze podczas urlopu w kraju chodzę do dentysty – mówi pochodząca z Lublina Paula, która mieszka na stałe w Londynie.

– Mam coraz więcej pacjentów, głównie z Wielkiej Brytanii, skąd przyjeżdżają do nas całe rodziny z dziećmi – przyznaje dr n.med. Agnieszka Krawczyk, właścicielka kliniki stomatologicznej Beauty Dental Clinic w Lublinie. – Dotychczas mieliśmy też pojedynczych pacjentów z Norwegii, ale ostatnio ich liczba rośnie.

Z Wysp przyjeżdżają do nas głównie Polacy, a z Norwegii rodowici mieszkańcy. Korzystają przede wszystkim ze świadczeń z zakresu implantacji, a także protetyki – chodzi np. o korony czy mosty.

Zagranicznych pacjentów ma też dr n.med. Tomasz Bieżanek, właściciel Gabinetów Medycznych Botanik. – Na razie to głównie Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, Irlandii lub Norwegii – mówi dr Bieżanek. – Zainteresowani są przede wszystkim protetyką i leczeniem zachowawczym.

Jak tłumaczy dr Krawczyk, zagranicznych pacjentów przekonuje stosunek ceny usług medycznych do ich jakości. – Wiedzą, że przyjeżdżając do nas będą mieli leczenie na bardzo wysokim poziomie, a zapłacą za to kilka razy mniej niż w swoim kraju – mówi pani stomatolog.

Jej klinika bierze udział w kampanii skierowanej na rynek brytyjski, którą od stycznia prowadzi Lubelskie Konsorcjum Turystyki Medycznej. Dziś konsorcjum promuje głównie leczenie, ale w przyszłości chce zapewnić swoim pacjentom kompleksową ofertę – łącznie z informacją o noclegach, dojeździe, a nawet o wydarzeniach kulturalnych w naszym regionie.

– W Wielkiej Brytanii mamy najwięcej potencjalnych nowych klientów i tych, którzy już korzystają z usług lubelskich stomatologów – mówi Michał Janiszek z agencji INB Marketing, która obsługuje kampanię. – Tygodniowy pobyt w Polsce razem z przelotem wynosi ich taniej, niż wizyta i skorzystanie z takiej usługi w Wielkiej Brytanii. Zdarza się, że różnica w cenie jest nawet pięcio- lub sześciokrotna.

Janiszek dodaje, że kampania jest też prowadzona na rynek izraelski. – Rośnie zainteresowanie ze strony mieszkańców Tel Avivu, m.in. dzięki dogodnym połączeniom lotniczym z Lublinem – mówi.

Pacjenci z Bliskiego wschodu są zainteresowani przede wszystkim wykonaniem implantów.

Porównanie cen

Polska - Wielka Brytania

Wypełnienie amalgamatem od 50 zł od 193 zł
Korona porcelanowa 700 zł 2415 zł
Korona na cyrkonie 1500 zł 2898 zł
Most od 700 zł 1690 zł

Quiz: Co wiesz o lubelskim lotnisku? [QUIZ]

Co wiesz o lubelskim lotnisku? [QUIZ]

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AgaUK / 17 lipca 2018 o 12:54
+1
zgadzam się, sama mieszkam w anglii od 11 lat i dentystę załatwiam tylko w polsce. raz byłam zmuszona pójść w anglii ze względu na duży ból i niestety tego żałuję. brak profesjonalizmu za duże pieniądze i tyle. teraz niedługo przylatuje znowu w odwiedziny na wakacje i bym wybrała się na przegląd zębów i wybielanie. polecicie kogoś np. z tego rankingu ***s://ranking.abczdrowie.pl/s/stomatolog/lublin ? albo ogólnie kogoś na prawdę dobrego!
Avatar
morri33 / 24 kwietnia 2018 o 14:29
+1
Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem... Nic dodać i nic ująć...
Avatar
miki / 4 kwietnia 2018 o 08:42
+1
a jak przyjadą w rodzinne strony to zgrywają lordów
Avatar
Gość / 27 marca 2018 o 13:19
+1
W latach 90tych to i internetu w komórkach nie było. Ups! Jakie komórki? A kartki na mięso i cukier ta znajoma z Toronto też pamięta? Bo może się ździwić jak przyjedzie do kraju. Teraz gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystko, skoro bulisz za wizytę, tyle co za przekroczenie prędkości. Acha! Policja też przesiadła się z niedotankowanych Nysek na Insygnie. Niedługo będzie Porsche, a może i Masseratti. A co? Kierowcy i pacjęci wszystko sponsorują. Piszecie o dentystach. A wiecie, ile kosztuje laserowe zamykanie żył? To dowiecie się, dlaczego w Polsce jest tyle amputacji stóp. Na Zachodzie zarobisz na zabieg, a w Polsce... tnijmy w imię Hipokratesa!
W latach 90tych to i internetu w komórkach nie było. Ups! Jakie komórki? A kartki na mięso i cukier ta znajoma z Toronto też pamięta? Bo może się ździwić jak przyjedzie do kraju. Teraz gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystko, skoro bulisz za wizytę, tyle co za przekroczenie prędkości. Acha! Policja też przesiadła się z niedotankowanych Nysek na Insygnie. Niedługo będzie Porsche, a może i Masseratti. A co? Kierowcy i pacjęci wszystko sponsorują. Piszecie o dentystach. A wiecie, ile kosztuje laserowe zamykanie żył? To dowiecie się, dla... rozwiń
Avatar
Dawid / 26 marca 2018 o 18:52
+1
I właśnie tak wygląda życie Polaków za granicą. Zarobki wyższe, do Polski jak przylecą to w d..pach się przewraca, a jak trzeba naprawić auto, zrobić zęby to do kraju. Wychodzi na to, że my powinniśmy jeździć na Ukrainę i cały samochód przywozić jedzenia.
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 16:26
+1
Moze sie zmienila technologia i kwalifikacje od lat 90-tych. Jednak, okolo 1997, znam osobe ktora pojechala do Lublina ze zdjeciami zeba, ktore zrobil jej dentysta w Toronto. Miala problem, ktory wymagal operacyjnego zabiegu. Dentystka w przychodni publicznej powiedziala, ze ona nigdy takich zdjec nie widziala i nawet nie wie jak sie je wykonuje, nie mowiac o przeprowadzeniu zabiegu. Lekarz - profesor w klinice w Lublinie stwierdzil, ze widzial takie zdjecia, jednak nie ma technologii na przeprowadzenie takiego zabiegu. Ta osoba pojechala do Londynu i w normalnej przychodni przeprowadzono jej ten zabieg. Moze stomatologia sie zmienila przez ostatnie 10 lat w Polsce, ja jednak pamietam, ze u szkolnego dentysty wyrwanie bylo pospolita metoda, a wypelnienia robili w 5 minut.
Moze sie zmienila technologia i kwalifikacje od lat 90-tych. Jednak, okolo 1997, znam osobe ktora pojechala do Lublina ze zdjeciami zeba, ktore zrobil jej dentysta w Toronto. Miala problem, ktory wymagal operacyjnego zabiegu. Dentystka w przychodni publicznej powiedziala, ze ona nigdy takich zdjec nie widziala i nawet nie wie jak sie je wykonuje, nie mowiac o przeprowadzeniu zabiegu. Lekarz - profesor w klinice w Lublinie stwierdzil, ze widzial takie zdjecia, jednak nie ma technologii na przeprowadzenie takiego zabiegu. Ta osoba pojechala d... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 16:03
+1
I podbijają nam ceny.
Avatar
zzz / 26 marca 2018 o 15:00
+1
I macie tą całą Unię Europejską. Tą całą równość. Do nas przylatują się leczyć, do lekarzy, którzy wyuczyli się za nasze pieniądze a Ciebie nawet nie stać na wizytę. Te bogate kraje to się nieźle ustawiły tą całą Unią. A my całe nic i jeszcze wmawiają, że możesz wyjechać sobie teraz za granicę, żeby tyrać. Praca powinna być tu w kraju!!!!!!!!! Nawet jak jakaś jest i tak kapitał nie zostaje w Polsce. 
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 12:30
+1
A my na Ukrainę
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 12:24
+1
Same cuda w tym.dziadostwie
Avatar
AgaUK / 17 lipca 2018 o 12:54
+1
zgadzam się, sama mieszkam w anglii od 11 lat i dentystę załatwiam tylko w polsce. raz byłam zmuszona pójść w anglii ze względu na duży ból i niestety tego żałuję. brak profesjonalizmu za duże pieniądze i tyle. teraz niedługo przylatuje znowu w odwiedziny na wakacje i bym wybrała się na przegląd zębów i wybielanie. polecicie kogoś np. z tego rankingu ***s://ranking.abczdrowie.pl/s/stomatolog/lublin ? albo ogólnie kogoś na prawdę dobrego!
Avatar
morri33 / 24 kwietnia 2018 o 14:29
+1
Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem... Nic dodać i nic ująć...
Avatar
miki / 4 kwietnia 2018 o 08:42
+1
a jak przyjadą w rodzinne strony to zgrywają lordów
Avatar
Gość / 27 marca 2018 o 13:19
+1
W latach 90tych to i internetu w komórkach nie było. Ups! Jakie komórki? A kartki na mięso i cukier ta znajoma z Toronto też pamięta? Bo może się ździwić jak przyjedzie do kraju. Teraz gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystko, skoro bulisz za wizytę, tyle co za przekroczenie prędkości. Acha! Policja też przesiadła się z niedotankowanych Nysek na Insygnie. Niedługo będzie Porsche, a może i Masseratti. A co? Kierowcy i pacjęci wszystko sponsorują. Piszecie o dentystach. A wiecie, ile kosztuje laserowe zamykanie żył? To dowiecie się, dlaczego w Polsce jest tyle amputacji stóp. Na Zachodzie zarobisz na zabieg, a w Polsce... tnijmy w imię Hipokratesa!
W latach 90tych to i internetu w komórkach nie było. Ups! Jakie komórki? A kartki na mięso i cukier ta znajoma z Toronto też pamięta? Bo może się ździwić jak przyjedzie do kraju. Teraz gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystko, skoro bulisz za wizytę, tyle co za przekroczenie prędkości. Acha! Policja też przesiadła się z niedotankowanych Nysek na Insygnie. Niedługo będzie Porsche, a może i Masseratti. A co? Kierowcy i pacjęci wszystko sponsorują. Piszecie o dentystach. A wiecie, ile kosztuje laserowe zamykanie żył? To dowiecie się, dla... rozwiń
Avatar
Dawid / 26 marca 2018 o 18:52
+1
I właśnie tak wygląda życie Polaków za granicą. Zarobki wyższe, do Polski jak przylecą to w d..pach się przewraca, a jak trzeba naprawić auto, zrobić zęby to do kraju. Wychodzi na to, że my powinniśmy jeździć na Ukrainę i cały samochód przywozić jedzenia.
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 16:26
+1
Moze sie zmienila technologia i kwalifikacje od lat 90-tych. Jednak, okolo 1997, znam osobe ktora pojechala do Lublina ze zdjeciami zeba, ktore zrobil jej dentysta w Toronto. Miala problem, ktory wymagal operacyjnego zabiegu. Dentystka w przychodni publicznej powiedziala, ze ona nigdy takich zdjec nie widziala i nawet nie wie jak sie je wykonuje, nie mowiac o przeprowadzeniu zabiegu. Lekarz - profesor w klinice w Lublinie stwierdzil, ze widzial takie zdjecia, jednak nie ma technologii na przeprowadzenie takiego zabiegu. Ta osoba pojechala do Londynu i w normalnej przychodni przeprowadzono jej ten zabieg. Moze stomatologia sie zmienila przez ostatnie 10 lat w Polsce, ja jednak pamietam, ze u szkolnego dentysty wyrwanie bylo pospolita metoda, a wypelnienia robili w 5 minut.
Moze sie zmienila technologia i kwalifikacje od lat 90-tych. Jednak, okolo 1997, znam osobe ktora pojechala do Lublina ze zdjeciami zeba, ktore zrobil jej dentysta w Toronto. Miala problem, ktory wymagal operacyjnego zabiegu. Dentystka w przychodni publicznej powiedziala, ze ona nigdy takich zdjec nie widziala i nawet nie wie jak sie je wykonuje, nie mowiac o przeprowadzeniu zabiegu. Lekarz - profesor w klinice w Lublinie stwierdzil, ze widzial takie zdjecia, jednak nie ma technologii na przeprowadzenie takiego zabiegu. Ta osoba pojechala d... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 16:03
+1
I podbijają nam ceny.
Avatar
zzz / 26 marca 2018 o 15:00
+1
I macie tą całą Unię Europejską. Tą całą równość. Do nas przylatują się leczyć, do lekarzy, którzy wyuczyli się za nasze pieniądze a Ciebie nawet nie stać na wizytę. Te bogate kraje to się nieźle ustawiły tą całą Unią. A my całe nic i jeszcze wmawiają, że możesz wyjechać sobie teraz za granicę, żeby tyrać. Praca powinna być tu w kraju!!!!!!!!! Nawet jak jakaś jest i tak kapitał nie zostaje w Polsce. 
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 12:30
+1
A my na Ukrainę
Avatar
Gość / 26 marca 2018 o 12:24
+1
Same cuda w tym.dziadostwie
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 3

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 123 36

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 404 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty