Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

27 października 2017 r.
14:29

Grupa Azoty PUŁAWY: Jesteśmy filarem rozwoju całego regionu

0 A A
27 października 2017 0:00
Jacek Janiszek
Jacek Janiszek

Rozmowa z Jackiem Janiszkiem, prezesem Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze kilka lat temu pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – od ang. Corporate Social Responsibility) funkcjonowało w ujęciu sponsoringowym i kojarzyło się z działalnością filantropijną. Teraz się to nieco zmieniło.

– Tak, dziś CSR to przede wszystkim sposób myślenia o biznesie, jest to zupełnie inna filozofia podejścia do spraw firmy i jej funkcjonowania. Obszar ten w Grupie Azoty PUŁAWY jest oczywiście ściśle powiązany z działalnością biznesową, jesteśmy bowiem firmą odpowiedzialną w całym łańcuchu wartości – zaczynając od ładu organizacyjnego, poprzez kwestie pracownicze, bezpieczeństwo w miejscu pracy, przestrzeganie praw człowieka i kodeks etyki. Odpowiadamy za produkcję, minimalizowanie wpływu naszej działalności przemysłowej na środowisko, racjonalne zużycie surowców naturalnych i zagospodarowanie odpadów. Ponadto jako jeden z dwóch dużych ośrodków przemysłowych na Lubelszczyźnie, funkcjonujemy w ogromnym systemie powiązań m.in. z podwykonawcami i dostawcami – w tym kontekście nasz CSR rozumiemy jako odpowiedzialne podejście do realizowanych zleceń, terminowe płatności i dbanie o interesy naszych partnerów w biznesie.

Grupa Azoty PUŁAWY prowadzi swoją działalność biznesową na skalę globalną, ale nie zapomina o działaniach lokalnych.

– Prowadzimy stały dialog z interesariuszami naszej spółki, lokalnymi władzami i mieszkańcami, realizując wspólne projekty na zasadzie partnerstwa. Grupa Azoty PUŁAWY jako krajowy lider branży nawozowo-chemicznej, jedna z największych firm Polski wschodniej jest filarem wspierającym rozwój całego regionu. Czujemy spoczywającą na nas odpowiedzialność i próbujemy sprostać oczekiwaniom lokalnej społeczności, dlatego jesteśmy bardzo zaangażowani na Lubelszczyźnie, która jest naszą małą Ojczyzną. Wspieramy wydarzenia o charakterze sportowym, kulturalnym, ale także mające na celu ochronę zdrowia, współpracujemy z instytucjami społecznie użytecznymi. Jako firma polska, pracująca od pokoleń i dla pokoleń Polaków, realizujemy program, mający na celu pielęgnowanie polskości i podtrzymywanie narodowej tradycji pn. „Warto być Polakiem”. Zgodnie z naszą polityką społeczno-sponsoringową wspieramy głównie inicjatywy lokalne, a także te aktywności, z których nasz region może być dumny, z którymi mogą się utożsamiać nasi pracownicy, istotne z punktu widzenia naszego poczucia społecznej odpowiedzialności. Korzyścią jest w tym przypadku zawsze zaufanie społeczne i przywiązanie do naszej marki. Z dumą wspieramy polski sport. Dla nas to nie tylko korzyści marketingowe i większa rozpoznawalność. To satysfakcja, że możemy przyczynić się do rozwoju i sukcesów sportowców, którym kibicują nasi pracownicy, społeczność lokalna, a niekiedy cała Polska. Dziś niewiele rzeczy tak nas jednoczy jak sukcesy naszych sportowców. Budujemy w ten sposób dobre emocje wokół naszej spółki, bo biznes to także odpowiedzialność za ludzi, za otoczenie, za przyszłość. To wszystko wynika to z filozofii naszego działania, w której silnie zakorzeniony jest duch odpowiedzialności społecznej.

Mówi się, że największą wartością firmy są jej pracownicy?

– W Grupie Azoty PUŁAWY zatrudniamy blisko 3400 osób. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie im bezpiecznego i godnego miejsca pracy. Dbamy o poziom satysfakcji pracowników, poczucie bezpieczeństwa i zdrowie. Wiedza, doświadczenie, motywacja naszej załogi, jak również umiejętność współpracy wpływają na nasze wyniki, przekładają się na sukcesy doceniane przez rynek i inwestorów. Dlatego rozwijamy naszą kadrę poprzez system szkoleń oraz wspieranie indywidualnego dokształcania na uczelniach wyższych. Jesteśmy firmą wielopokoleniową, można powiedzieć, że rodzinną. Pracują u nas całe pokolenia puławian, mamy wiele małżeństw wśród pracowników, zapewniamy im bogaty pakiet socjalny i prywatną opiekę medyczną. Szczególną opieką otaczamy emerytów – mamy około 2 tysięcy aktywnych emerytów, z którymi jesteśmy w kontakcie, co roku przekazujemy im świąteczne bony, organizujemy Bal Seniora, wspieramy finansowo ich wypoczynek czy wyjazdy do sanatorium, wyjścia do kina, na basen, udzielamy pożyczek mieszkaniowych. Myślę, że jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców w regionie lubelskim.

Przed Grupą Azoty PUŁAWY nowe wyzwania?

– Tak, ponieważ na początku czerwca zadeklarowaliśmy gotowość do realizacji Agendy 2030 ONZ. To 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju dla Świata, podpisane przez ponad sto głów państw i szefów rządów, a także przedstawicieli różnych religii, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce implementacją i promocją Agendy 2030 zajmuje się Ministerstwo Rozwoju, a Grupa Azoty PUŁAWY aktywnie włącza się w realizację Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanej przez Wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Z dumą mogę stwierdzić, że, pomimo iż działamy w przemyśle chemicznym, jesteśmy polską firmą o zasięgu globalnym i przyczyniamy się do osiągnięcia większości ustanowionych Celów. Swoją postawą możemy się przyczynić choćby do zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczenia głodu na świecie. Zrównoważony rozwój w Grupie Azoty PUŁAWY osiągaliśmy przez lata, kierując się nie tylko maksymalizacją zysku, ale także zarządzaniem wpływem naszej działalności na otoczenie. Stoimy na stanowisku, że spełnianie wymogów to nie wszystko. Staramy się zawsze robić znacznie więcej, bez względu na to, czy obszar dotyczy odpowiedzialnej produkcji, wpływu na środowisko, bezpieczeństwa naszych pracowników czy zarządzania łańcuchem dostaw. Zarządzanie to robienie rzeczy we właściwy sposób, przywództwo to robienie tych właściwych rzeczy.

Dziękuję za rozmowę.

Pozostałe informacje

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Rozpoczął się nabór uczestników do nowej placówki przy ul. Poturzyńskiej 1 w Lublinie. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zapewni wsparcie 20 osobom z niepełnosprawnościami.

W trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski ChKS Chełm podejmie PZL Leonardo Avię Świdnik

ChKS Chełm znowu zagra z PZL Leonardo Avią Świdnik, tym razem w Tauron Pucharze Polski

ChKS Chełm zmierzy się z PZL Leonardo Avią Świdnik w trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski. Początek spotkania w środę o godzinie 19

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Trzy osoby trafiły do szpitala po zdarzeniu drogowym w m. Szopinek w gminie Zamość. Kierująca toyotą 70-latka uderzyła w jadącego przed nią citroena. Jak wstępnie ustaliła policja, kobieta nie zachowała właściwej odległości od jadącego przed nią pojazdu.

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i przepłynął rzekę. Wszystko po to, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia
ZDJĘCIA
galeria

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia

Gdy dzień staje się coraz krótszy i chłodniejszy, Lublin ubiera się w iluminację, tworząc wyjątkowy klimat w całym mieście. Od Bramy Krakowskiej po Centrum Spotkania Kultur – każdy zakątek emanuje magią Bożego Narodzenia.

Sergi Samper na razie ma kontrakt z Motorem do końca sezonu 24/25

Sergi Samper na dłużej w Motorze Lublin? „Dobrze się tutaj czuję”

Ten transfer był hitem letniego okienka transferowego w PKO BP Ekstraklasie. Do Motoru Lublin dołączył Sergi Samper, były zawodnik FC Barcelony i kolega klubowy Leo Messiego, który w karierze cieszył się z: mistrzostwa Hiszpanii, Superpucharu Hiszpanii, tytułu Klubowych Mistrzów Świata, a wygrywał też Ligę Mistrzów. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 24/25. A czy jest szansa, że zostanie w drużynie na dłużej?

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

To się nazywa udane otwarcie zawodów. Pierwszego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie, które wystartowały w Budapeszcie mnóstwo powodów do radości miał Kacper Stokowski. Pływak AZS UMCS Lublin najpierw awansował do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. Niedługo później wraz ze sztafetą 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczył brązowy medal.

Terapia z Dr Misio
koncert
20 grudnia 2024, 18:00

Terapia z Dr Misio

Dr Misio, to rock’n’rollowa ekipa grająca ostrego rocka pod wodzą niesamowitego Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, znanego m.in. z ról w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”). Już 20 grudnia (piątek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt Dr Misio pokaże Wam co to znaczy rock’n’roll.

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego
DLA PACJENTÓW
galeria

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego

Dziś (10 grudnia) na Oddziale Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otwarto dwie wyjątkowe świetlice: „salę morską” i „salę leśną”. To miejsca, w których mali pacjenci mogą bawić się i integrować z rówieśnikami, znajdując emocjonalne wsparcie w procesie leczenia.

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

W ostatnich latach obserwujemy fascynujący trend w branży mieszkaniowej - rosnącą popularność całorocznych domków mobilnych. Te innowacyjne konstrukcje łączą w sobie zalety tradycyjnego domu z elastycznością i swobodą, jakiej nie zapewni żadne mieszkanie w bloku. Czym właściwie są całoroczne domki mobilne? To kompaktowe, przenośne jednostki mieszkalne, zaprojektowane z myślą o komfortowym użytkowaniu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Doskonałym przykładem są domki mobilne od firmy Mobildom, które łączą w sobie skandynawską jakość wykonania z polską myślą techniczną

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium