Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

27 października 2017 r.
14:29

Grupa Azoty PUŁAWY: Jesteśmy filarem rozwoju całego regionu

27 października 2017 0:00
Jacek Janiszek
Jacek Janiszek

Rozmowa z Jackiem Janiszkiem, prezesem Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze kilka lat temu pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – od ang. Corporate Social Responsibility) funkcjonowało w ujęciu sponsoringowym i kojarzyło się z działalnością filantropijną. Teraz się to nieco zmieniło.

– Tak, dziś CSR to przede wszystkim sposób myślenia o biznesie, jest to zupełnie inna filozofia podejścia do spraw firmy i jej funkcjonowania. Obszar ten w Grupie Azoty PUŁAWY jest oczywiście ściśle powiązany z działalnością biznesową, jesteśmy bowiem firmą odpowiedzialną w całym łańcuchu wartości – zaczynając od ładu organizacyjnego, poprzez kwestie pracownicze, bezpieczeństwo w miejscu pracy, przestrzeganie praw człowieka i kodeks etyki. Odpowiadamy za produkcję, minimalizowanie wpływu naszej działalności przemysłowej na środowisko, racjonalne zużycie surowców naturalnych i zagospodarowanie odpadów. Ponadto jako jeden z dwóch dużych ośrodków przemysłowych na Lubelszczyźnie, funkcjonujemy w ogromnym systemie powiązań m.in. z podwykonawcami i dostawcami – w tym kontekście nasz CSR rozumiemy jako odpowiedzialne podejście do realizowanych zleceń, terminowe płatności i dbanie o interesy naszych partnerów w biznesie.

Grupa Azoty PUŁAWY prowadzi swoją działalność biznesową na skalę globalną, ale nie zapomina o działaniach lokalnych.

– Prowadzimy stały dialog z interesariuszami naszej spółki, lokalnymi władzami i mieszkańcami, realizując wspólne projekty na zasadzie partnerstwa. Grupa Azoty PUŁAWY jako krajowy lider branży nawozowo-chemicznej, jedna z największych firm Polski wschodniej jest filarem wspierającym rozwój całego regionu. Czujemy spoczywającą na nas odpowiedzialność i próbujemy sprostać oczekiwaniom lokalnej społeczności, dlatego jesteśmy bardzo zaangażowani na Lubelszczyźnie, która jest naszą małą Ojczyzną. Wspieramy wydarzenia o charakterze sportowym, kulturalnym, ale także mające na celu ochronę zdrowia, współpracujemy z instytucjami społecznie użytecznymi. Jako firma polska, pracująca od pokoleń i dla pokoleń Polaków, realizujemy program, mający na celu pielęgnowanie polskości i podtrzymywanie narodowej tradycji pn. „Warto być Polakiem”. Zgodnie z naszą polityką społeczno-sponsoringową wspieramy głównie inicjatywy lokalne, a także te aktywności, z których nasz region może być dumny, z którymi mogą się utożsamiać nasi pracownicy, istotne z punktu widzenia naszego poczucia społecznej odpowiedzialności. Korzyścią jest w tym przypadku zawsze zaufanie społeczne i przywiązanie do naszej marki. Z dumą wspieramy polski sport. Dla nas to nie tylko korzyści marketingowe i większa rozpoznawalność. To satysfakcja, że możemy przyczynić się do rozwoju i sukcesów sportowców, którym kibicują nasi pracownicy, społeczność lokalna, a niekiedy cała Polska. Dziś niewiele rzeczy tak nas jednoczy jak sukcesy naszych sportowców. Budujemy w ten sposób dobre emocje wokół naszej spółki, bo biznes to także odpowiedzialność za ludzi, za otoczenie, za przyszłość. To wszystko wynika to z filozofii naszego działania, w której silnie zakorzeniony jest duch odpowiedzialności społecznej.

Mówi się, że największą wartością firmy są jej pracownicy?

– W Grupie Azoty PUŁAWY zatrudniamy blisko 3400 osób. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie im bezpiecznego i godnego miejsca pracy. Dbamy o poziom satysfakcji pracowników, poczucie bezpieczeństwa i zdrowie. Wiedza, doświadczenie, motywacja naszej załogi, jak również umiejętność współpracy wpływają na nasze wyniki, przekładają się na sukcesy doceniane przez rynek i inwestorów. Dlatego rozwijamy naszą kadrę poprzez system szkoleń oraz wspieranie indywidualnego dokształcania na uczelniach wyższych. Jesteśmy firmą wielopokoleniową, można powiedzieć, że rodzinną. Pracują u nas całe pokolenia puławian, mamy wiele małżeństw wśród pracowników, zapewniamy im bogaty pakiet socjalny i prywatną opiekę medyczną. Szczególną opieką otaczamy emerytów – mamy około 2 tysięcy aktywnych emerytów, z którymi jesteśmy w kontakcie, co roku przekazujemy im świąteczne bony, organizujemy Bal Seniora, wspieramy finansowo ich wypoczynek czy wyjazdy do sanatorium, wyjścia do kina, na basen, udzielamy pożyczek mieszkaniowych. Myślę, że jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców w regionie lubelskim.

Przed Grupą Azoty PUŁAWY nowe wyzwania?

– Tak, ponieważ na początku czerwca zadeklarowaliśmy gotowość do realizacji Agendy 2030 ONZ. To 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju dla Świata, podpisane przez ponad sto głów państw i szefów rządów, a także przedstawicieli różnych religii, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce implementacją i promocją Agendy 2030 zajmuje się Ministerstwo Rozwoju, a Grupa Azoty PUŁAWY aktywnie włącza się w realizację Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanej przez Wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Z dumą mogę stwierdzić, że, pomimo iż działamy w przemyśle chemicznym, jesteśmy polską firmą o zasięgu globalnym i przyczyniamy się do osiągnięcia większości ustanowionych Celów. Swoją postawą możemy się przyczynić choćby do zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczenia głodu na świecie. Zrównoważony rozwój w Grupie Azoty PUŁAWY osiągaliśmy przez lata, kierując się nie tylko maksymalizacją zysku, ale także zarządzaniem wpływem naszej działalności na otoczenie. Stoimy na stanowisku, że spełnianie wymogów to nie wszystko. Staramy się zawsze robić znacznie więcej, bez względu na to, czy obszar dotyczy odpowiedzialnej produkcji, wpływu na środowisko, bezpieczeństwa naszych pracowników czy zarządzania łańcuchem dostaw. Zarządzanie to robienie rzeczy we właściwy sposób, przywództwo to robienie tych właściwych rzeczy.

Dziękuję za rozmowę.

Pozostałe informacje

Rozliczamy podatek z Niemiec i Holandii? Praktyczny przewodnik

Rozliczamy podatek z Niemiec i Holandii? Praktyczny przewodnik

Rozliczenie podatku po pracy za granicą to obowiązek, który może przynieść wymierne korzyści finansowe. Wielu Polaków zatrudnionych w Niemczech lub Holandii ma prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Choć na pierwszy rzut oka procedury mogą wydawać się skomplikowane, odpowiednia wiedza i przygotowanie pozwalają sprawnie przejść przez cały proces.

Oswoić skoliozę. Lublin gospodarzem ogólnopolskiej konferencji
WIDEO
film

Oswoić skoliozę. Lublin gospodarzem ogólnopolskiej konferencji

17 i 18 maja w Lublinie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji „Oswoić skoliozę – nie tylko dla rodziców”. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi rodziców, dzieci i specjalistów z całej Polski, by wspólnie rozmawiać o leczeniu, diagnozie i życiu z deformacjami kręgosłupa. Organizatorem jest Fundacja Pomoc Daje Moc, a współgospodarzem merytorycznym – Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Pijany 27-latek uciekał przed policją. Zatrzymany został pod Lublinem

Pijany 27-latek uciekał przed policją. Zatrzymany został pod Lublinem

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 27-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przez kilka kilometrów. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Jaki styropian do ocieplenia elewacji wybrać?

Jaki styropian do ocieplenia elewacji wybrać?

Dlaczego wybór styropianu ma tak kluczowe znaczenie przy ociepleniu elewacji Twojego domu? Otóż to właśnie rodzaj i parametry płyt wpłyną na komfort termiczny, trwałość instalacji i wysokość rachunków za ogrzewanie. Nieprawidłowo dobrany materiał może prowadzić do powstawania mostków termicznych, pleśni czy pęknięć tynku. Z kolei optymalny styropian zapewni równomierną temperaturę wewnątrz pomieszczeń oraz niską częstotliwość napraw. Przyjrzyjmy się zatem trzem podstawowym rozwiązaniom: klasycznemu styropianowi białemu, nowoczesnemu styropianowi grafitowemu oraz wytrzymałemu styropianowi XPS. Dzięki temu łatwiej dopasujesz materiał do swojego budżetu, warunków lokalnych i oczekiwań co do oszczędności energetycznych.

Parking i magazyn blisko Lotniska Chopina – komfort w jednym miejscu

Parking i magazyn blisko Lotniska Chopina – komfort w jednym miejscu

Planujesz podróż z Lotniska Chopina i zastanawiasz się, gdzie bezpiecznie zostawić auto albo co zrobić z rzeczami, które chwilowo nie zmieszczą się w mieszkaniu lub firmie? W Warszawie znajdziesz dwa rozwiązania tuż obok lotniska – parking EasyParking oraz przestrzeń magazynową Przechowuj.pl. Poznaj miejsce, które oszczędzi Twój czas i nerwy.

Dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa

Dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa

Szybkie, precyzyjne reagowanie na dynamicznie zmieniające się trendy i potrzeby klientów to element, który jest absolutnie niezbędny do tego, aby przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać oraz zawsze być o krok przed konkurencją. Wśród wyjątkowych rozwiązań technologicznych, dzięki którym przedsiębiorcy mają bardzo duże szanse na osiągnięcie celu, często specjaliści wskazują na wyjątkowe oprogramowanie ERP, czyli Enterprise Resource Planning. Jest to specjalny program, dzięki któremu można zarządzać zasobami firmy w sposób kompleksowy. W poniższym artykule objaśniamy, dlaczego nowoczesny system ERP to fundament sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do lektury.

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

37-letnia Ukrainka miała ponad promil alkoholu. Na czas przyjazdu pogotowia, jej dziećmi zajęła się policjantka

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia w magazynach, na budowach i w centrach logistycznych. Choć obsługa tych maszyn wydaje się prosta, to w praktyce wiele osób popełnia błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia towaru, awarii sprzętu, a nawet groźnych wypadków. Oto pięć najczęstszych pomyłek, których warto unikać, aby praca była bezpieczna i efektywna.

Lubelskie świętuje z Funduszami Europejskimi! Poznajcie najciekawsze atrakcje!

Lubelskie świętuje z Funduszami Europejskimi! Poznajcie najciekawsze atrakcje!

Dni Funduszy Europejskich to coroczne święto projektów zrealizowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Od foodtruckowego szaleństwa po koncerty gwiazd, od bezpiecznej jazdy po malownicze krajobrazy – między 9 a 11 maja czeka nas prawdziwa eksplozja atrakcji. Znajdziecie je podczas wielkiego finału w Kraśniku lub bardziej kameralnych wydarzeń, jak to w Poleskim Parku Narodowym. Sprawdźcie, czego nie możecie przegapić!

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęła się nowa era w leczeniu chorób cywilizacyjnych. W marcu przeprowadzono tam pierwszą operację bariatryczną – uznaną na świecie metodę leczenia ciężkiej i olbrzymiej otyłości.

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w PGE Ekstralidze Orlen Oil Motor Lublin, a we wtorek przykład ze starszych kolegów wzięła lubelska młodzież. Na inaugurację Ekstraligi U-24 Motor Lublin nie dał na swoim torze żadnych szans Impakt Włókniarzowi Częstochowa

Ponad tysiąc stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Lubelszczyzny

Ponad tysiąc stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Lubelszczyzny

Najlepsi uczniowie z regionu przez najbliższe dziesięć miesięcy będzie otrzymywać dodatkowy zastrzyk gotówki. Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na rozwój swoich pasji, czy zakup sprzętu.

Emmanuel Lecomte to jeden z liderów PGE Start Lublin

Czas na energetyczne derby. PGE Start kontra PGE Spójnia

Sponsorem Startu i Spójni jest PGE, dlatego w środowisku mówi się o „energetycznych” derbach. I właśnie energia będzie słowem kluczowym tej rywalizacji, która rozpocznie się o godz. 17.30.

Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na drodze wojewódzkiej. Trzy osoby poszkodowane

Na ten moment wiadomo, że jedna z osób poszkodowanych trafiła do szpitala. Nie miejscu trwają utrudnienia w ruchu.

Centrum nieprzejezdne. Idzie barwny korowód z okazji 3 maja
UTRUDNIENIA W RUCHU

Centrum nieprzejezdne. Idzie barwny korowód z okazji 3 maja

W sobotę 3 maja w Lublinie odbędzie się barwny korowód tańczący poloneza. Na kierowców w czasie obchodów święta czekają utrudnienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium