Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

21 grudnia 2019 r.
8:48

Miasto Kock postawiło na aktywność, a Ty?

0 5 A A

Kock to miasteczko w województwie lubelskim, w którym na powierzchni niecałych 17 km2 mieszka niewiele ponad 3 tysiące osób. O Kocku mogliśmy usłyszeć m.in. w 2017 roku, podczas obchodów jubileuszu 600. lat nadaniu mu praw miejskich (jest tylko 200 lat młodsze od najstarszych miast w Polsce!), ale nie tylko… My wpadliśmy na trop Kocka przyglądając się realizowanym przez lokalne władze różnych miast i miasteczek inwestycjom, które mają promować aktywność fizyczną. Kock absolutnie nas pod tym względem zaskoczył! W tej niewielkiej miejscowości powstała profesjonalna siłownia zewnętrzna z regulacją obciążenia, do której darmowy i całodobowy dostęp mają wszyscy mieszkańcy Kocka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na rozmowę o tej niezwykłej, biorąc pod uwagę wielkość miasteczka, inwestycji zgodził się burmistrz Kocka, pan Tomasz Futera

Bardzo dziękujemy, że znalazł Pan dla nas chwilę na rozmowę…

Uważam, że rozmowa to coś, na co zawsze powinniśmy znajdować czas. Chyba Stephen Hawking stwierdził, że największe osiągnięcia ludzkości powstały właśnie dzięki rozmowom.

 

Tak! To Hawking! Druga część tego stwierdzenia brzmi: “największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy”.

Sporo w tym racji, prawda?

 

Zdecydowanie tak! Jak ważna jest rozmowa w sprawowaniu funkcji burmistrza?

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że najważniejsza! Za rozmową muszą oczywiście iść otwartość i szacunek dla drugiego człowieka, jego potrzeb i poglądów. Choć w “burmistrzowaniu” niezbędne są również zupełnie przyziemne umiejętności i wiedza, które pozwalają realizować kolejne zadania i wyzwania…

 

Chcieliśmy właśnie zapytać o te zadania i wyzwania. Skąd pomysł na stworzenie profesjonalnej siłowni zewnętrznej w Kocku?

Z rozmów właśnie! Sam jestem pasjonatem sportu, staram się codziennie znaleźć czas na zdrową porcję ruchu, chodzę i jeżdżę na rowerze. Jako burmistrz Kocka obejmuję patronatem wiele sportowych wydarzeń i mocno kibicuję naszej młodzieży… Słyszała Pani o “kockich złotkach”?

 

Słyszałam. Młode, zdolne siatkarki grające w KS Polesie Kock.

Jestem z nich bardzo dumny! Są odważne i zdeterminowaną, a sport daje im mnóstwo radości i satysfakcji. Tak właśnie powinno być!

 

Wracając do siłowni zewnętrznych…

Ach tak. Pomysł na tego typu siłownię w naszym mieście kołatał się w mojej głowie od czasu drugiej kadencji (w wyborach samorządowych 2019 Pan Tomasz Futera został wybrany na fotel burmistrza Kocka już po raz czwarty - przyp. redakcji). Podczas rozmów z mieszkańcami okazało się, że… nie tylko w mojej! Nie było zatem na co czekać! To był czas, w którym siłownie rekreacyjne już na dobre wpisały się w krajobraz wielu miast i miasteczek, ale my chcieliśmy czegoś więcej.

 

Czegoś więcej?

Profesjonalnych siłowni, pozwalających na przeprowadzanie treningów ze zmiennym obciążeniem, czyli takich, z których mogą z satysfakcją korzystać nie tylko amatorzy, ale również profesjonaliści. Takie miejsca są rewelacyjną alternatywą dla klasycznych siłowni w budynkach.

 

Kto i w jakich godzinach może korzystać z kockiej siłowni pod chmurką?

Każdy i bez żadnych ograniczeń. Do dyspozycji mieszkańców jest 8 profesjonalnych urządzeń, pozwalających na przeprowadzenie kompleksowego treningu, obejmującego wszystkie partie mięśni. Innowacyjny, zamknięty system zmiany obciążenia to gwarancja bezpieczeństwa osób trenujących. Dodatkowo każde urządzenie posiada kod QR - wystarczy zeskanować go telefonem, by móc skorzystać z pomocy trenera personalnego, który krok po kroku objaśnia sposób korzystania z danego atlasu.

 

No dobrze, to ile kosztuje wstęp na taką siłownię?

Okrągłe... zero złotych! Taka jest idea tego typu miejsc. Mają umożliwiać podejmowanie aktywności fizycznej każdemu, bez względu na zasobność portfela czy godziny pracy bądź nauki.

 

Jak udało się Państwu sfinansować takie przedsięwzięcie?

Nasze miasto i gmina radzą sobie dobrze. Pozyskaliśmy środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dedykowanemu zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. Wybraliśmy teren wokół pomnika gen Franciszka Kleeberga rozszerzając istniejące upamiętnienie bitwy pod Kockiem i Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”. Zagospodarowanie terenu zostało tak pomyślane, iż z jednej strony jest to skwer patriotyczny, a z drugiej służy wypoczynkowi i czynnej rekreacji w postaci profesjonalnej siłowni. W myśl starożytnej maksymy staramy się harmonijnie rozwijać ducha i kształtować sprawność ludzkiego ciała. Wierzę mocno w to, że wiedza i doświadczenie oraz ścisła współpraca na każdym szczeblu, również między urzędnikami a mieszkańcami, daje najlepsze efekty i pozwala rozsądnie dysponować pieniędzmi. Poza tym inwestując w miasto i poprawiając jego infrastrukturę - inwestujemy w komfort, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a to oni przecież płacą podatki, które zasilają budżet gminy.

 

To brzmi jak samorządowa wersja fair play

Świetne porównanie! Fair play to przecież zbiór uniwersalnych wartości, które znajdują swoje zastosowanie nie tylko w sporcie. Trzymam się ich i chyba wszystkim nam wychodzi to na zdrowie.

 

Inne miasta powinny wziąć przykład z Kocka?

Skoro my, niewielkie miasteczko na wschodzie Polski, mogliśmy doprowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego finału ten projekt, to dlaczego nie miałoby się to udać w innych miejscowościach? Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w tej kwestii. Z przyjemnością przekażę również kontakt do pana Marcina Taczalskiego, właściciela firmy Activeline, która zrealizowała tę inwestycję w Kocku. To kompetentny, młody człowiek z miejscowym rodowodem, który doskonale zna się na swojej robocie, zadania realizuje z pasją i zaangażowaniem. Poza tym to chodząca encyklopedia wiedzy o sportach siłowych,systemach treningowych, siłowniach, urządzeniach…

 

Co jeszcze udało się zrealizować w ostatnich latach? Z czegoś jest Pan szczególnie dumny? 

Jeśli miałbym odpowiedzieć ogólnie, to dumny jestem z faktu, że Kock nie stoi w miejscu – stale się rozwijamy, sumiennie odhaczając z listy „to do” kolejne punkty.

 

Wciąż mówimy o rozwoju fizycznym?

Nie (śmiech)! W zdrowym ciele – zdrowy duch, więc tym razem coś dla owego ducha... Otworzyliśmy w mieście Muzeum Historii Kocka na miarę XXI wieku – interaktywne i multimedialne. Naszym celem było stworzenie miejsca, które w maksymalnie atrakcyjnej formie opowiada przede wszystkim bogatą historię Kocka, ale również sporo mówi o historii Polski.

 

Czyli w tym muzeum nie tylko oglądamy, ale również doświadczamy historii?

Można tak powiedzieć! Muzealna przestrzeń została podzielona na 7 sal, opowiadających kolejno prehistorię Kocka i jego okolic oraz historię lokacji miasta, przedstawiające dzieje rodu Firlejów (najbardziej wpływowy ród w XVI. Polsce oraz ówcześni właściciele Kocka – przypisek red.) oraz przedsiębiorczej Anny Jabłonowskiej, a także pokazujące Kock jako miasto wielowyznaniowe i wielokulturowe oraz miejsce wielu ważnych bitew. W każdej z tych siedmiu sal na osoby odwiedzające muzeum czekają multimedialne niespodzianki.

 

To znaczy?

Można m.in. podglądać prehistoryczną faunę i florę w lunecie 3D, pobawić się w archeologa, ułożyć drewnianą makietę średniowiecznego miasta, zaglądnąć przez okno do żydowskiego domu i podsłuchać rozmów, które toczą się podczas kolacji szabasowej...

 

Sporo tego!

A to jeszcze nie wszystko! W sali poświęconej Annie Jabłonowskiej historię opowiada... sama księżna! Z pałacowych portretów, które dzięki nowoczesnej technologii zdają się ożywać na naszych oczach! W Muzeum znajdują się również rekonstrukcje dwóch stanowisk strzeleckich z rekonstrukcjami karabinów, oczywiście z multimedialnymi dodatkami, dzięki którym goście mogą poćwiczyć celowanie i oddawanie suchych strzałów.

 

Brzmi naprawdę interesująco i... nowocześnie!

I tak właśnie miało być! Miło nam, że Kock jest coraz częściej celem wycieczek fakultatywnych.

 

Zdaje się, że musimy kończyć naszą rozmowę. Znajdzie Pan chwilę, żeby pokazać nam tę kocką siłownię, o której rozmawialiśmy na początku?

Z przyjemnością! Ale pod pewnymi warunkami… (śmiech)

 

Jakimi?

Ja teraz wracam do swoich obowiązków, a Panią serdecznie zapraszam w tym czasie do odwiedzenia naszego Muzeum. Na siłowni spotykamy się późnym popołudniem i w strojach sportowych! Nie będziemy przecież tylko oglądać urządzeń do ćwiczeń - tak po prostu nie wypada, albo jak to młodzież mówi: “to byłaby siara”.

 

Jak powiedział, tak zrobił. Pan Burmistrz, rocznik ‘62,  przyjechał na spotkanie na rowerze, z dumą pokazał nam całą inwestycję oraz jej piękne otoczenia, a następnie zawstydził swoją siłą i sprawnością demonstrując możliwości kolejnych urządzeń.

 

Dziękujemy za rozmowę, gratulujemy pomysłu i życzymy kolejnych lat satysfakcjonującego zarządzania miastem.

 

Za pomoc w przeprowadzeniu wywiadu dziękujemy producentowi profesjonalnych siłowni zewnętrznych Activeline. Pełną ofertę siłowni plenerowych można znaleźć na stronie https://activeline.eu/k/sprzet-sportowy/zewnetrzne-atlasy/.

e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obserwator z Warszawskiej / 25 grudnia 2019 o 19:29
+2
Do Gościa. Widziałem jak ćwiczą, setka po setce.
Avatar
krakadyl / 21 grudnia 2019 o 18:28
+2
U nas w Krakowie już ponad rok temu postawili prawie identyczny zestaw w ilości 6 maszyn i już powoli coraz więcej osób by chciało żeby dokupiono pozostały komplet maszyn tego producenta, a przynajmniej na pewno ławeczkę do wyciskania w leżeniu 220 kg, maszynę do bicepsów w siedzeniu, maszynę do wyciskania na klatkę stojąc 150 kg, maszynę stojącą symulującą rozpiętki, maszynę do wyciskania na barki , maszynę na mięśnie brzucha. Poniżej jest oryginalna stronka tego producenta od którego maszyny bierze Polski przedstawiciel gdzie są dostępne 3 serie tych maszyn, z tego co ostatnio przeglądałem w internecie to w Europie aktualnie najwięcej biorą z tej najbardziej profesjonalnej serii Light : ***streetbarbell.com/streetbarbell-light/
U nas w Krakowie już ponad rok temu postawili prawie identyczny zestaw w ilości 6 maszyn i już powoli coraz więcej osób by chciało żeby dokupiono pozostały komplet maszyn tego producenta, a przynajmniej na pewno ławeczkę do wyciskania w leżeniu 220 kg, maszynę do bicepsów w siedzeniu, maszynę do wyciskania na klatkę stojąc 150 kg, maszynę stojącą symulującą rozpiętki, maszynę do wyciskania na barki , maszynę na mięśnie brzucha. Poniżej jest oryginalna stronka tego producenta od którego maszyny bierze Polski przedstawiciel gdzie są dostęp... rozwiń
Avatar
Obserwator z Warszawskiej / 25 grudnia 2019 o 19:14
+1
Nie wierzcie temu satrapie, pieprzy trzy po trzy.
Avatar
Czesław Kolonia Dygocin / 23 grudnia 2019 o 14:35
0
Ja stawiam na ........PiS , od nowego roku idę do wieczorowego liceum. 3 miesiące i mam maturę a potem sołtys wystawi mnie na wybory do rady miasta no a tak za 3 lata to już będę posłem tak jak jeden z naszej gminy co to te same liceum co ja kończył
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 o 11:14
-2
Drogi trzeba robić a nie bawić się w placyki dla nikogo.
Avatar
Obserwator z Warszawskiej / 25 grudnia 2019 o 19:29
+2
Do Gościa. Widziałem jak ćwiczą, setka po setce.
Avatar
Obserwator z Warszawskiej / 25 grudnia 2019 o 19:14
+1
Nie wierzcie temu satrapie, pieprzy trzy po trzy.
Avatar
Czesław Kolonia Dygocin / 23 grudnia 2019 o 14:35
0
Ja stawiam na ........PiS , od nowego roku idę do wieczorowego liceum. 3 miesiące i mam maturę a potem sołtys wystawi mnie na wybory do rady miasta no a tak za 3 lata to już będę posłem tak jak jeden z naszej gminy co to te same liceum co ja kończył
Avatar
krakadyl / 21 grudnia 2019 o 18:28
+2
U nas w Krakowie już ponad rok temu postawili prawie identyczny zestaw w ilości 6 maszyn i już powoli coraz więcej osób by chciało żeby dokupiono pozostały komplet maszyn tego producenta, a przynajmniej na pewno ławeczkę do wyciskania w leżeniu 220 kg, maszynę do bicepsów w siedzeniu, maszynę do wyciskania na klatkę stojąc 150 kg, maszynę stojącą symulującą rozpiętki, maszynę do wyciskania na barki , maszynę na mięśnie brzucha. Poniżej jest oryginalna stronka tego producenta od którego maszyny bierze Polski przedstawiciel gdzie są dostępne 3 serie tych maszyn, z tego co ostatnio przeglądałem w internecie to w Europie aktualnie najwięcej biorą z tej najbardziej profesjonalnej serii Light : ***streetbarbell.com/streetbarbell-light/
U nas w Krakowie już ponad rok temu postawili prawie identyczny zestaw w ilości 6 maszyn i już powoli coraz więcej osób by chciało żeby dokupiono pozostały komplet maszyn tego producenta, a przynajmniej na pewno ławeczkę do wyciskania w leżeniu 220 kg, maszynę do bicepsów w siedzeniu, maszynę do wyciskania na klatkę stojąc 150 kg, maszynę stojącą symulującą rozpiętki, maszynę do wyciskania na barki , maszynę na mięśnie brzucha. Poniżej jest oryginalna stronka tego producenta od którego maszyny bierze Polski przedstawiciel gdzie są dostęp... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2019 o 11:14
-2
Drogi trzeba robić a nie bawić się w placyki dla nikogo.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 0 0

Najpóźniej 30 września powinien się zakończyć drugi i zarazem ostatni etap odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, który ostatniego lata został zniszczony przez pożar. Spłonęła wówczas konstrukcja dachu, wskutek wysokiej temperatury uszkodzonych zostało wiele instalacji, a woda z akcji gaśniczej zalała położone niżej pomieszczenia. Szczęśliwie nie ucierpiał żadnej z ponad 100 podopiecznych placówki.

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale
galeria

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale 0 0

Do wznowienia rozgrywek pozostały dwa tygodnie. Edach Budowlani Lublin rozegrali grę kontrolną z Pogonią Siedlce. 7 marca do Lublina przyjedzie Orkan Sochaczew.

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza"

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza" 6 4

Nad Jeziorem Białym chcą przesuwać pomosty w głąb akwenu, bo przy plaży zrobiło się dramatycznie płytko

Koncert The Gentlemen w Lublinie
22 października 2020, 20:00

Koncert The Gentlemen w Lublinie 0 0

Tomson, Baron, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Marcin Sójka i Tadeusz Seibert - to artyści tworzący projekt The Gentlemen, który już 22 października o godz. 20 wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej? 3 1

Przymus rozdzielania śmieci do pięciu osobnych koszy, zmiany sposobu naliczania opłat i niekończące się podwyżki – to efekt trwającej w naszym kraju rewolucji śmieciowej. Czy opłaty za wywóz śmieci będą już tylko rosły?

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea
film

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea 0 0

We wtorek Chelsea Londyn i Bayern Monachium spotkały się po raz pierwszy w ramach dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 3 17

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 12

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 13 97

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 10

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 1 7

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.