Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

30 czerwca 2023 r.
19:48

Graniczymy z reżimem putinowskim i białoruskim

Autor: Zdjęcie autora KN
0 A A
(fot. KN)

- Tuż za nami znajduje się granica Polski i Białorusi, która jest w reżimie Łukaszenki, ale tak naprawdę Putin tam rządzi i to on decyduje co tam się dzieje. Graniczymy z reżimem putinowskim – stwierdził Ryszard Madziar, doradca ministra Aktywów Państwowych, Jacka Sasina w piątek na konferencji prasowej we Włodawie

Aktualizacja artykułu: 2 lipca 2023 r. 20:12
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zorganizował on spotkanie z udziałem posłów Prawa i Sprawiedliwości, władz samorządowych i mieszkańców tuż przy granicy, nad Bugiem. R. Madziar podkreślił też, że rząd PiS, nie zgadzał się z pomysłami Platformy na bezpieczeństwo Polski i Polaków. Powstał projekt, dzięki któremu stoi mur na granicy, zapewniający Polsce bezpieczeństwo.

- Przypomnijmy co działo się pod koniec 2021 roku, kiedy tą granicę szturmowali imigranci zwożeni przez Łukaszenkę właśnie na Białoruś i tym samym rozpoczęto wojnę hybrydową z Polską. Chcemy przypomnieć jak zachowywały się władze Platformy Obywatelskiej, które wzywały by tych uchodźców, imigrantów wpuszczać do Polski, a dopiero później zastanawiać się co z nimi zrobić – mówił R. Madziar. - Czas pokazał, że PiS miał rację, gdyby mur nie powstał, dziś wojna hybrydowa trwałaby cały czas. Zamysłem Putina było wywołać niepokoje i zamieszanie w Polsce, W chwili, gdy uchodźcy szturmowali granice, wybuchła wojna w Ukrainie – dodał polityk.

Monika Pawłowska, posłanka PiS podkreśliła, że podstawą funkcjonowania każdego kraju jest również polityka migracyjna i każde państwo może decydować kogo przyjmuje. - W mojej ocenie relokowanie ludzi, zsyłanie ich do innego kraju to raczej metody rosyjskie i białoruskie, a nie metody europejskie, nie ma to nic wspólnego z solidarnością. Dlatego jako obóz zjednoczonej prawicy jesteśmy za tym, że powinno się odbyć referendum, które zobliguje przyszłą władzę i obecną do tego, żeby stawiać dalej sprzeciw migracji i dbać o bezpieczeństwo naszego kraju – podkreślała parlamentarzystka.

Poseł Anna Dąbrowska- Banaszek zwróciła uwagę, że Polska granica, jest również granicą Unii Europejskiej a co za tym idzie, jest to podwójna odpowiedzialność - Jeszcze nie tak dawno byliśmy świadkami różnych zdarzeń na granicy. Nasi koledzy parlamentarzyści z opozycji pokazywali, jak współczują tym osobom, które przechodzą przez granicę nielegalnie. Nie zwracali uwagi na to, że są to ludzie, którzy zostali tutaj przywiezieni. Jesteśmy tutaj teraz razem i chcemy, aby bezpieczeństwo naszego kraju było takie jak do tej pory. Zrobiliśmy bardzo wiele, stoi mur, który zabezpiecza naszą granicę z Białorusią - dodała.

Wiesław Holaczuk, zastępca burmistrza Włodawy przypomniał nastroje w mieście i okolicy, gdy rozpoczynała się wojna hybrydowa: pojawiła się psychoza, panika, ludzie zamykali okna, bali się wychodzić z domów.

- Dla nas samorządowców kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna. Wszyscy wiedzą, co dzieje się za wschodnią granicą. Dziś nasi mieszkańcy czują się bezpiecznie, a wszystko to dzięki służbom: straży granicznej, wojskom obrony terytorialnej i mundurowym oraz działaniom rządu – zaznaczył W. Halaczuk.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dziś matematyka. Ósmoklasiści piszą pierwszy ważny egzamin w ich życiu

Dziś matematyka. Ósmoklasiści piszą pierwszy ważny egzamin w ich życiu

Czas egzaminów w pełni. Ósmoklasiści z całej Polski dzisiaj zmierzy się z królową nauk.

Tragiczny wypadek w Lublinie. Mężczyzna wpadł do szamba

Tragiczny wypadek w Lublinie. Mężczyzna wpadł do szamba

Nie udało się uratować życia 70-latka z Lublina, który w nocy wpadł do szamba.

3 gramy na 30 kilometrów, czyli nasi na Shell Eco-marathon
Wideo/Dużo zdjęć
galeria
film

3 gramy na 30 kilometrów, czyli nasi na Shell Eco-marathon

Studenci Politechniki Lubelskiej już pakują walizki: w najbliższy piątek ruszają na kolejną edycję zmagań w tegorocznych prestiżowych zawodach Shell Eco-marathon. Tym razem będą rywalizować na torze Paul Armagnac w Nogaro, w południowej Francji.

Lublin - Miasto Poezji
23 maja 2024, 16:00

Lublin - Miasto Poezji

Przed nami święto poezji. Od 23 do 26 maja w Lublinie będzie XIV edycja festiwalu poetyckiego Miasto Poezji. Motto tegorocznej edycji to: „Przestrzeń dla wierszy”.

Srebro jednak nie dla Lublina? Karne rozstrzygnęły mecz MKS FunFloor z KPR Gminy Kobierzyce [zdjęcia]
galeria

Srebro jednak nie dla Lublina? Karne rozstrzygnęły mecz MKS FunFloor z KPR Gminy Kobierzyce [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin przegrał z KPR Gminy Kobierzyce. Ten wynik oznacza, że srebrny medal mocno oddalił się od podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Wieża Trynitarska albo Ogród Botaniczny. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał albo Muzeum Czartoryskich. A może Muzeum Badań Polarnych? Przed nami Noc Muzeów 2024. Co i kiedy można zobaczyć?

O wyzwaniach biznesu. Konferencja Akademii WSEI w Kazimierzu
Patronat Dziennik Wschodniego

O wyzwaniach biznesu. Konferencja Akademii WSEI w Kazimierzu

Sytuacja w Europie, po rozpoczęciu przez Rosjan pełnoskalowej wojny w Ukrainie, stawia przed biznesem wyzwania. O nich będą dyskutować naukowcy i praktycy podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Akademię WSEI w Kazimierzu. Początek obrad już w środę, 15 maja.

Studencka Wiosna Teatralna
22 maja 2024, 15:00

Studencka Wiosna Teatralna

XII Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna powraca! Przygotujcie się na trzy dni pełne amatorskiego teatru studenckiego! W dniach 22-24 maja, w kolebce teatru alternatywnego – ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie wystąpią teatry studenckie z całego kraju.

Amerykańska legenda na świdnickim niebie

Amerykańska legenda na świdnickim niebie

Takiej podniebnej maszyny jeszcze na Świdnik Air Festival nie widzieliśmy – Miejski Ośrodek Kultury odsłania kolejne karty i zdradza, co zobaczymy na IV edycji Świdnik Air Festival.

Cyfrowe bliźniaki i aplikacja pomogą pacjentom

Cyfrowe bliźniaki i aplikacja pomogą pacjentom

Aplikacja do rehabilitacji mowy i wirtualni pacjenci chorzy na cukrzycę typu 1 – to rozwiązania stworzone przez naukowców Politechniki Lubelskiej. Będzie je można sprawdzić już jutro, 15 maja, w Lublinie.

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą zagłosować w Lublinie?

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą zagłosować w Lublinie?

Osoby z niepełnosprawnością na co dzień zmagają się z wieloma przeszkodami. Coraz więcej miejsc jest przystosowana tak, aby ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Ale nie wszystkie i nie wszędzie.

Ekstraliga U24: Pogoń Motoru Lublin zakończona połowicznym sukcesem

Ekstraliga U24: Pogoń Motoru Lublin zakończona połowicznym sukcesem

Kolejny wyrównany mecz na torze przy Al. Zygmuntowskich w ramach Ekstraligi U24. We wtorek Motor po dwunastu biegach przegrywał z Enea Stalą Gorzów 33:39. Mimo to „Koziołki” wywalczyły jeden punkt. Po pościgu lubelskiej drużyny w końcówce zawody zakończyły się remisem 45:45.

Buenos Aires i Nowy Jork, czyli jazz w Lublinie
18 maja 2024, 20:00

Buenos Aires i Nowy Jork, czyli jazz w Lublinie

Cykl Lublin Jazz prezentuje najciekawsze zjawiska we współczesnym jazzie i muzyce improwizowanej. Tym razem na scenie CK wystąpi trio z Ameryki Łacińskiej i Północnej.

Pociągiem z Łukowa do Radomia. Ciszej i bezpieczniej

Pociągiem z Łukowa do Radomia. Ciszej i bezpieczniej

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Łukowem a Radomiem Głównym obiecuje PKP. Wszystko za sprawą prac na 6-kilometrowym odcinku między miejscowościami Łuków a Łuków Łapiguz.

Strażacy ćwiczą gaszenie pożarów lasów
film

Strażacy ćwiczą gaszenie pożarów lasów

W Nadleśnictwie Krasnystaw trwają ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej. Dziś strażacy z Lubelszczyzny trenują walkę z pożarami lasów pod okiem instruktorów z Wielkopolski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium