Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

12 grudnia 2019 r.
12:55

Wyrzucili dyrektora, a po protestach składają mu propozycję. "To była luźna rozmowa"

Autor: Zdjęcie autora eb
4 14 A A

Policja interweniowała w środę w bialskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego na wniosek prezes zarządy Katarzyny Kusy. Zwolniony dyrektor przyznaje też, że dostał propozycję od zarządu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezes zgłosiła policji, że rodzice utrudniali jej wejście do szkoły. Tymczasem oni twierdzą, że zgromadzili się spontanicznie na znak protestu przeciwko zwolnionemu dyrektorowi. Prezes weszła jednak do szkoły w obecności policjantów, którzy nie odnotowali tego dnia przypadku naruszenia prawa w placówce. - Rodzice w szeregu stali i nie pozwolili mi wejść. Niektórzy stosowali obelgi - mówi Katarzyna Kusa prezes zarządu. 

Przypomnijmy, że spór w bialskim ZDZ trwa już ponad dwa tygodnie. Nauczyciele, uczniowie i rodzice domagają się przywrócenia wieloletniego dyrektora Henryka Zacharuka, którego zarząd zwolnił dyscyplinarnie 26 listopada.

Propozycja

W środę Katarzyna Kusa powiedziała jednemu z dziennikarzy, że zarząd ZDZ proponuje zwolnionemu Henrykowi Zacharukowi objęcie funkcji dyrektora bialskich szkół. Tymczasem, z jej relacji wynika, że Zacharuk chce nadal być dyrektorem trzech szkół oraz bialskiego oddziału ZDZ.

– To była luźna rozmowa, na piśmie żadnej oficjalnej propozycji mi nie przedstawiono – przyznaje Zacharuk. – Do 26 listopada łączyłem funkcje dyrektora szkół i oddziału ZDZ. Odwołano mnie jednym pismem. Dlatego jeżeli już mają mnie przywracać, to na te same stanowiska, które pełniłem do 26 listopada – uważa były dyrektor.

Zastanawia się też, czy skoro padła propozycja, to znaczy że został oczyszczony z zarzutów. Przypomnijmy, że zarząd w oświadczeniu podał, że powodem zwolnienia było 11 zarzutów. Nie sprecyzował jednak dokładnie o co chodzi, z uwagi na ochronę danych osobowych. – Sytuacja jest dla mnie nadal niejasna i nielogiczna. Ta propozycja była na zasadzie "może byśmy się dogadali" – relacjonuje Zacharuk, który przygotowuje pozew do sądu pracy.

- To nieprawda, co mówi dyrektor - odpowiada z kolei Katarzyna Kusa prezes zarządu ZDZ.- Przedstawiliśmy propozycję dla dyrektora z uwagi na dobro i bezpieczeństwo dzieci, zarzutów nie cofamy- zaznacza.- W środę pan Zacharuk dostał propozycję na piśmie. Natomiast wcześniej rozmawialiśmy w obecności naszych mecenasów- tłumaczy Kusa.- Skoro Pan Zacharuk nie chce przyjąć naszej propozycji, to widocznie nie zależy mu na dobru dzieci, tylko na posadzie - uważa prezes. 

Uczniowie nie wierzą

W zapowiedzi pani prezes nie wierzą uczniowie. – Moim zdaniem to jest tylko mydlenie oczu nam i rodzicom. Naprawdę nie wiem co dalej będzie, co z egzaminami zawodowymi, a za miesiąc mamy mieć studniówkę i niestety, ale nie chcemy na niej pani prezes jako naszego dyrektora, tylko pana Zacharuka– mówi uczennica Julia.

Rodzice zgłosili kilka dni temu sprawę do prokuratury. Zawiadomienie dotyczy niezapewnienia uczniom bezpieczeństwa i higieny pracy przez prezes i p.o. dyrektora Katarzynę Kusą.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Majk / 12 grudnia 2019 o 13:19
+13
Skandal. 35-letnia prezes Kusa powinna być natychmiast odwołana ze stanowiska prezesa
Avatar
ramirez / 12 grudnia 2019 o 16:11
+12
Prokuratura powinna przyjrzeć się dokładnie pani prezes i zarządowi
Avatar
Dominika / 12 grudnia 2019 o 15:57
+10
Pani Prezes każdą kolejną swoją decyzją pokazuje jak niekompetentną jest osobą. Jak można wyrzucić kogoś DYSCYPLINARNIE a potem go przywrócić jak gdyby nigdy nic - to jest przeczenie samemu sobie. Najlepsze są jej teksty o dobru uczniów - szkoda że o ty mnie pomyślała w momencie zwalniania Pana Dyrektora w środku roku szkolnego w przeddzień egzaminów zawodowych. Kusa mając odrobinę klasy powinna wystosowywać oficjalnie pismo z PRZEPROSINAMI i modlić się, że nie będzie w stosunku do niej innych roszczeń z tytułu pozwu cywilnego, bo ja na miejscu tych wszystkich ludzi tak łatwo bym nie odpuściła.
Pani Prezes każdą kolejną swoją decyzją pokazuje jak niekompetentną jest osobą. Jak można wyrzucić kogoś DYSCYPLINARNIE a potem go przywrócić jak gdyby nigdy nic - to jest przeczenie samemu sobie. Najlepsze są jej teksty o dobru uczniów - szkoda że o ty mnie pomyślała w momencie zwalniania Pana Dyrektora w środku roku szkolnego w przeddzień egzaminów zawodowych. Kusa mając odrobinę klasy powinna wystosowywać oficjalnie pismo z PRZEPROSINAMI i modlić się, że nie będzie w stosunku do niej innych roszczeń z tytułu pozwu cywilnego, bo ja na miej... rozwiń
Avatar
matka / 12 grudnia 2019 o 14:10
+8
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Skandalem jest zachowanie nauczycieli wyprowadzających młodzież i rodziców na ulicę. W państwie prawa takie spory rozwiązuje sąd i tego nauczyciele powinni uczyć te dzieci. Ale najwidoczniej zarzuty nie wzięły się z księżyca i liderzy strajku dobrze widzą, że w sądzie sprawa jest przegrana. Najsmutniejsze jest wykorzystywanie instrumentalne młodzieży pod hasłami walki dla ich dobra :(
 Myślę, żen nikt młodzieży nie zmuszał i nie wykorzystywał, co do sądów to może mieć piszący rację, niezawisłe to one w Polsce nie są. Uczmy dzieci walczyć o swoje racje i nie pozostawać obojętnym. W końcu to ich dotyczy najbardziej.
 Myślę, żen nikt młodzieży nie zmuszał i nie wykorzystywał, co do sądów to może mieć piszący rację, niezawisłe to one w Polsce nie są. Uczmy dzieci walczyć o swoje racje i nie pozostawać obojętnym. W końcu to ich dotyczy najbardziej. rozwiń
Avatar
Hania / 14 grudnia 2019 o 01:10
+3
Uczycie dzieci ,przemocy, takiego hejtu, taczki przed bramą ???.Gratuluję na tej taczce wywiozą was wasze dzieci, bo tylko tego ich nauczyliście, gratuluję wychowania
Avatar
Obiektywny / 14 grudnia 2019 o 00:44
+2
Dumna masz rację, bo jaki normalny dyrektor i nauczyciel włącza młodzież w takie sprawy , nauczyciel, który namawia uczniów do przemocy i zastraszenia powinien zmienić zawód na nielicencjonowanego ochroniarza,a rodzice, którzy, są dumni ze swoich pociech powinni wiedzieć, że ta agresja  ze zdwojoną siłą wroci to do ich chałup .Ta historia nie ma nic wspólnego z dobrem ucznia, to jest żałosna historia ocalenia starej betonowej struktury 
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 22:34
+1
"Przedstawiliśmy propozycję dla dyrektora z uwagi na dobro i bezpieczeństwo dzieci, zarzutów nie cofamy" ... dobre, dobre... Pani Prezes sama to wymyśliła?
Avatar
stefan / 12 grudnia 2019 o 15:39
0
"W środę Katarzyna Kusa powiedziała jednemu z dziennikarzy, że zarząd ZDZ proponuje zwolnionemu Henrykowi Zacharukowi objęcie funkcji dyrektora bialskich szkół. Tymczasem, z jej relacji wynika, że Zacharuk chce nadal być dyrektorem trzech szkół oraz bialskiego oddziału ZDZ". To wspaniały artykuł, konia z rzedem temu, kto wie co autor miał na myśli.
Avatar
DUMNA / 14 grudnia 2019 o 00:21
-1
Żenada i prostota przemawia przez was ktorzy atakuja Panią Prezes, osobę która odwazyła się przerwać upadek Oddziału i szkoły jest atakowana przez wszystkie " jednostki " władz nie mających pojecia o sytuacji finansowanej oddziału bielskiego .Czy nie powinniście zapoznać się z, arzytami i dopiero później wydawać osądy, dla kogo to robicie ,dla dzieci ,dla rodziców, nie kategorycznie mówię NIE dla dyrektorka który nie odważył się walczyć o swoje prawa w sądzie ,bo wtedy wyszły by na jaw wszystkie "niedoskonałości człowieka. Pani Prezes, jest Pani osobą młodą, nieskorumpowaną wierzymy, że doprowadzi Pani do końca tę wyidealizowaną sprawę do końca, my młodzi Polacy wolni od układów wierzymy w Panią
Żenada i prostota przemawia przez was ktorzy atakuja Panią Prezes, osobę która odwazyła się przerwać upadek Oddziału i szkoły jest atakowana przez wszystkie " jednostki " władz nie mających pojecia o sytuacji finansowanej oddziału bielskiego .Czy nie powinniście zapoznać się z, arzytami i dopiero później wydawać osądy, dla kogo to robicie ,dla dzieci ,dla rodziców, nie kategorycznie mówię NIE dla dyrektorka który nie odważył się walczyć o swoje prawa w sądzie ,bo wtedy wyszły by na jaw wszystkie "niedoskonałości człowieka... rozwiń
Avatar
Adrian / 14 grudnia 2019 o 00:56
-2
35 letnia Kusa powinna być jak najdłużej na tym stanowisku,by kontynuować swoje słuszne  Dzieło dla dobra tej szkoły i jej uczniów, ci 28 letni dyrektorzy może powinni z honorem ustąpić ,dać szansę młodym. Pani Prezes  apel do Pani niech Pani nikogo nie przeprasza, to Panią powinni przeprosić począwszy od wojewody, prezydenta, kuratorium ,posła  Duszka i pozostalych mniej ważnych, nie ma Pani.sobie nic do zarzucenia, wspieramy Panią  na odległość, niech PAN BOG da Pani siłę 
Avatar
Hania / 14 grudnia 2019 o 01:10
+3
Uczycie dzieci ,przemocy, takiego hejtu, taczki przed bramą ???.Gratuluję na tej taczce wywiozą was wasze dzieci, bo tylko tego ich nauczyliście, gratuluję wychowania
Avatar
Adrian / 14 grudnia 2019 o 00:56
-2
35 letnia Kusa powinna być jak najdłużej na tym stanowisku,by kontynuować swoje słuszne  Dzieło dla dobra tej szkoły i jej uczniów, ci 28 letni dyrektorzy może powinni z honorem ustąpić ,dać szansę młodym. Pani Prezes  apel do Pani niech Pani nikogo nie przeprasza, to Panią powinni przeprosić począwszy od wojewody, prezydenta, kuratorium ,posła  Duszka i pozostalych mniej ważnych, nie ma Pani.sobie nic do zarzucenia, wspieramy Panią  na odległość, niech PAN BOG da Pani siłę 
Avatar
Obiektywny / 14 grudnia 2019 o 00:44
+2
Dumna masz rację, bo jaki normalny dyrektor i nauczyciel włącza młodzież w takie sprawy , nauczyciel, który namawia uczniów do przemocy i zastraszenia powinien zmienić zawód na nielicencjonowanego ochroniarza,a rodzice, którzy, są dumni ze swoich pociech powinni wiedzieć, że ta agresja  ze zdwojoną siłą wroci to do ich chałup .Ta historia nie ma nic wspólnego z dobrem ucznia, to jest żałosna historia ocalenia starej betonowej struktury 
Avatar
DUMNA / 14 grudnia 2019 o 00:21
-1
Żenada i prostota przemawia przez was ktorzy atakuja Panią Prezes, osobę która odwazyła się przerwać upadek Oddziału i szkoły jest atakowana przez wszystkie " jednostki " władz nie mających pojecia o sytuacji finansowanej oddziału bielskiego .Czy nie powinniście zapoznać się z, arzytami i dopiero później wydawać osądy, dla kogo to robicie ,dla dzieci ,dla rodziców, nie kategorycznie mówię NIE dla dyrektorka który nie odważył się walczyć o swoje prawa w sądzie ,bo wtedy wyszły by na jaw wszystkie "niedoskonałości człowieka. Pani Prezes, jest Pani osobą młodą, nieskorumpowaną wierzymy, że doprowadzi Pani do końca tę wyidealizowaną sprawę do końca, my młodzi Polacy wolni od układów wierzymy w Panią
Żenada i prostota przemawia przez was ktorzy atakuja Panią Prezes, osobę która odwazyła się przerwać upadek Oddziału i szkoły jest atakowana przez wszystkie " jednostki " władz nie mających pojecia o sytuacji finansowanej oddziału bielskiego .Czy nie powinniście zapoznać się z, arzytami i dopiero później wydawać osądy, dla kogo to robicie ,dla dzieci ,dla rodziców, nie kategorycznie mówię NIE dla dyrektorka który nie odważył się walczyć o swoje prawa w sądzie ,bo wtedy wyszły by na jaw wszystkie "niedoskonałości człowieka... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 22:34
+1
"Przedstawiliśmy propozycję dla dyrektora z uwagi na dobro i bezpieczeństwo dzieci, zarzutów nie cofamy" ... dobre, dobre... Pani Prezes sama to wymyśliła?
Avatar
ramirez / 12 grudnia 2019 o 16:11
+12
Prokuratura powinna przyjrzeć się dokładnie pani prezes i zarządowi
Avatar
Dominika / 12 grudnia 2019 o 15:57
+10
Pani Prezes każdą kolejną swoją decyzją pokazuje jak niekompetentną jest osobą. Jak można wyrzucić kogoś DYSCYPLINARNIE a potem go przywrócić jak gdyby nigdy nic - to jest przeczenie samemu sobie. Najlepsze są jej teksty o dobru uczniów - szkoda że o ty mnie pomyślała w momencie zwalniania Pana Dyrektora w środku roku szkolnego w przeddzień egzaminów zawodowych. Kusa mając odrobinę klasy powinna wystosowywać oficjalnie pismo z PRZEPROSINAMI i modlić się, że nie będzie w stosunku do niej innych roszczeń z tytułu pozwu cywilnego, bo ja na miejscu tych wszystkich ludzi tak łatwo bym nie odpuściła.
Pani Prezes każdą kolejną swoją decyzją pokazuje jak niekompetentną jest osobą. Jak można wyrzucić kogoś DYSCYPLINARNIE a potem go przywrócić jak gdyby nigdy nic - to jest przeczenie samemu sobie. Najlepsze są jej teksty o dobru uczniów - szkoda że o ty mnie pomyślała w momencie zwalniania Pana Dyrektora w środku roku szkolnego w przeddzień egzaminów zawodowych. Kusa mając odrobinę klasy powinna wystosowywać oficjalnie pismo z PRZEPROSINAMI i modlić się, że nie będzie w stosunku do niej innych roszczeń z tytułu pozwu cywilnego, bo ja na miej... rozwiń
Avatar
kazik / 12 grudnia 2019 o 15:48
-4
Biedni ludzie ulegli specjaliście od sterowania tłumem i myślą że mają rację. Dobroć nie trwa wiecznie i wszystko w życiu się zużywa. Rodzice też i człowiek idzie z nowymi zadaniami.
Avatar
stefan / 12 grudnia 2019 o 15:39
0
"W środę Katarzyna Kusa powiedziała jednemu z dziennikarzy, że zarząd ZDZ proponuje zwolnionemu Henrykowi Zacharukowi objęcie funkcji dyrektora bialskich szkół. Tymczasem, z jej relacji wynika, że Zacharuk chce nadal być dyrektorem trzech szkół oraz bialskiego oddziału ZDZ". To wspaniały artykuł, konia z rzedem temu, kto wie co autor miał na myśli.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 o 15:13
-2
Znam kilku uczniów osobiście – tych, którzy nie dali się namówić na tą szopkę. Powiedziałbym, że spotyka ich za to ostracyzm i to nie ze strony kolegów. Młodzież to podatny grunt zwłaszcza dla kogoś z doświadczeniem i umiejętnościami. Może i nikt młodzież nie zmuszał ;)- zapewne nauczyciele będą tak tłumaczyć się w sądzie pracy gdy przyjdzie czas rozliczeń.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poćwiartował ciało partnerki i wrzucił do rzeki. Podejrzany: "Chyba zwariowałem"
film

Poćwiartował ciało partnerki i wrzucił do rzeki. Podejrzany: "Chyba zwariowałem" 9 3

68-letni Tadeusz M. rozczłonkował ciało swojej partnerki. Cześć ciała ukrył w szopie, a część wyrzucił do rzeki. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa, ale oskarżony przekonuje, że kobieta zmarła, a on pozbył się ciała, licząc na jej rentę.

Koncert z utworami Franciszka Lessla w DDK Węglin
30 stycznia 2020, 18:00

Koncert z utworami Franciszka Lessla w DDK Węglin 0 0

W ramach cyklu "Zawsze Klasyka" w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) 30 stycznia o godz. 18 odbędzie się koncert - "Franciszek Lessel w 240. rocznicę urodzin".

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych."
Magazyn

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych." 16 20

Rozmowa z Olga Kisielewicz, koordynatorką Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż czeka na decyzje komitetu i miasta

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż czeka na decyzje komitetu i miasta 0 5

Sprawa pomnika Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż w zawieszeniu. Społeczny komitet jego budowy czeka na odpowiedź od magistratu, a magistrat od przewodniczącego komitetu. A pomnik jest już przecież gotowy.

Trzeba regulować populację zwierzyny w dzikim stanie. "Leśnikom zależy, by populację zwierzyny zmniejszyć"
Magazyn

Trzeba regulować populację zwierzyny w dzikim stanie. "Leśnikom zależy, by populację zwierzyny zmniejszyć" 17 10

Rozmowa z Andrzejem Tomasiakiem, członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie

Nie będzie lekcji o zmianach klimatycznych. Minister edukacji nie widzi takiej potrzeby

Nie będzie lekcji o zmianach klimatycznych. Minister edukacji nie widzi takiej potrzeby 5 10

Rzecznik Praw Obywatelskich chciał żeby do szkół zawitały lekcje o zmianach klimatycznych i sposobach przeciwdziałania ich skutkom. Minister edukacji takiej potrzeby jednak nie widzi.

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku 0 30

Daniel Dragan może stracić funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Jego odwołania chcą radni Prawa i Sprawiedliwości. Powód? Obraźliwe wpisy na Facebooku.

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni
film

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni 98 10

- Były uderzane poganiaczem w wymiona, rażone prądem w głowę, wykręcano im ogon – mówią przedstawiciele fundacji „Viva!”, którzy zarejestrowali jak wygląda wyprowadzanie zwierząt z ciężarówek w jednym z zakładów w środkowej Polsce.

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum 0 0

Dzisiejsza kolizja w centrum Chełma spowolniła ruch w tamtym rejonie o kilkanaście minut. Co ciekawe, w samym mieście jest kilka punktów, w których podobne zdarzenia utrudniają przejazd.

MKS Perła w niedzielę zagra z Erd. Mistrzynie liczą na wsparcie kibiców

MKS Perła w niedzielę zagra z Erd. Mistrzynie liczą na wsparcie kibiców 0 2

W niedzielę MKS Perła Lublin zmierzy się w hali Globus z węgierskim Erd w ramach meczu fazy grupowej Pucharu EHF. Podopieczne trenera Roberta Lisa zapraszają kibiców na trybuny licząc jednocześnie na donośny doping i wsparcie

Materiał przyszłości prosto z Puław. Firma MakeGrowLab z kolejnymi laurami
Magazyn

Materiał przyszłości prosto z Puław. Firma MakeGrowLab z kolejnymi laurami 32 5

Firma MakeGrowLab to obecnie jeden z najgorętszych start-upów w Polsce. Para naukowców-pasjonatów z Puław wygrywa kolejne konkursy i zaczyna zdobywać pieniądze. Ich bio-materiał nowego typu „tkają” mikroorganizmy. W odróżnieniu od plastiku, rozkłada się w 3 miesiące

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot w Puławach
27 stycznia 2020, 17:00

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot w Puławach 0 0

W poniedziałek, 27 stycznia o godz. 17 w Galerii MDK Puławy (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Zlot.

Studniówki 2020. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu [zdjęcia] 0

96 par maturzystów bawiło się na studniówce Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, zwanego "Ekonomikiem". Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Zaledwie 100 sekund dzieli nas od północy. Wskazówki Zegara Zagłady zbliżyły się do godziny "zero"

Zaledwie 100 sekund dzieli nas od północy. Wskazówki Zegara Zagłady zbliżyły się do godziny "zero" 3 4

Wskazówki Zegara Zagłady (z ang. Doomsday Clock) zbliżyły się niebezpiecznie blisko północy - od godziny "zero" dzieli nas zaledwie 100 sekund. To pierwsze takie wskazanie od 1947 roku, czyli od momentu stworzenia Zegara.

Kolejne auta z cofniętymi licznikami. Rekordzista miał przebieg mniejszy o 900 tys. km

Kolejne auta z cofniętymi licznikami. Rekordzista miał przebieg mniejszy o 900 tys. km 0 0

Jeden dzień i trzy auta z cofniętymi licznikami. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do zmniejszenia wskazań przejechanych kilometrów w trzech samochodach. Dwa pojazdy zatrzymano wczoraj do kontroli drogowej, a właściciel trzeciego z nich sam zgłosił się na komendę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.