Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 czerwca 2008 r.
21:19
Edytuj ten wpis

13-letnia Paulina z Izbicy nie żyje

0 10 A A

Dziewczynka, którą wczoraj rano wyłowili z Wieprza strażacy, to poszukiwana od blisko dwóch tygodni 13-letnia Paulina z Izbicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzice rozpoznali córkę.

Dariusz Kalman od tygodnia pasł na pastwiskach wiejskiej wspólnoty w okolicach Tarnogóry (pow. krasnostawski) 150 krów: swoich i sąsiadów. Jeszcze w sobotę wieczorem przechodził w okolicach płycizny na Wieprzu. - Nie było jej tam wtedy, na pewno - opowiada.

Wczoraj rano przeszedł łąkami ze swojej służbówki w to samo miejsce, bo krowa sąsiada miała się cielić. - Chcieliśmy z synem sprawdzić, czy wszystko z nią w porządku. Patrzę, a na tej wysepce leży dziewczyna - relacjonuje Kalman. - Jak ją zobaczyłem, to jeszcze ubranie suche było. Później zaczęło szybko wody nabierać. Czy ona tutaj się przeprawiała przez rzekę? Czy ją woda z sąsiedniej Izbicy przyniosła? Nie wiem. Ale jak ktoś się w Wieprzu topił, to zawsze dokładnie w tym miejscu wypływał. To już chyba czwarta ofiara w ciągu ostatnich lat.

Kalman zaalarmował policję. Wspierani przez strażaków funkcjonariusze wyłowili ciało i przewieźli je do Zamościa. Tam pokazali rodzicom poszukiwanej Pauliny. Ci nie mieli wątpliwości. To była ich córka.

- Od tego momentu sprawę przejęła prokuratura - mówi Marzena Skiba z krasnostawskiej policji. - Można się spodziewać, że zarządzi sekcję zwłok, aby ustalić przyczyny śmierci dziewczynki.

Paulina była poszukiwana od 20 maja. Tego dnia pokłóciła się z matką, która nie pozwoliła jej pojechać do Chełma na koncert zespołu Feel. Wyszła z domu. Wszyscy spodziewali się, że trzynastolatka odnajdzie się na koncercie swoich ulubieńców w Bychawie. Członkowie zespołu mieli jej zdjęcia i obiecali pomóc policji w poszukiwaniach. Ze sceny apelowali do swojej fanki, aby wróciła do domu. Nawet przygotowali dla niej swoją płytę z autografami. Ale dziewczynki na koncercie nie było.

Blisko 100 policjantów i strażaków dwukrotnie przeczesywało teren wokół miejsca jej zamieszkania i koryto Wieprza. Bez skutku. Sprawdzano też każdy sygnał, m.in. o tym, że trzynastolatkę widziano w Zamościu, Dęblinie, czy samej Izbicy. I nic. Aż do wczoraj...

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pav3L / 3 czerwca 2008 o 10:32
0
Gość napisał:
Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.


No pewnie, że ważne. Mój zestaw Nikon D200, Nikkor 17-55mm 2.8, Nikkor 35-120mm 3.5; Nikkor 70-300mm 4.5;
Chociaż z mojej Nokii N95 też potrafię lepszą pyknąć niż ta w artykule.
Avatar
żaneta / 2 czerwca 2008 o 22:35
0
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrka. ....
najszczersze kondolencję dla rodziny, a szczególnie rodziców dziewczyny... szybkiego wyjaśnienia tej zagadki.
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrk... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 20:38
0
Pav3L napisał:
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.


Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.
Avatar
ania / 2 czerwca 2008 o 20:01
0
biedna dziewczyna ;( taka młoda i nie zyje:( wspÓłczuje rodzicom i wszystkim:(
Avatar
Qruszynqa / 2 czerwca 2008 o 16:14
0
_ pamiętam tą dziewczynkę z czasów mojej edukacji w gimnazjum w Izbicy... straszne... wyrazy głębokiego współczucia....
Avatar
Pav3L / 2 czerwca 2008 o 10:35
0
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.
Avatar
loony93 / 2 czerwca 2008 o 09:57
0
Szczere współczucie i brawo za postawę zespołu Feel...
Avatar
leszcz / 2 czerwca 2008 o 09:27
0
Gość napisał:
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co

Co za baran. Nie masz większych problemów? A ludzka tragedia?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:44
0
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co
Avatar
kaszkasz / 2 czerwca 2008 o 05:45
0
(*)

wyrazy głebokiego żalu dla rodziców
Avatar
Pav3L / 3 czerwca 2008 o 10:32
0
Gość napisał:
Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.


No pewnie, że ważne. Mój zestaw Nikon D200, Nikkor 17-55mm 2.8, Nikkor 35-120mm 3.5; Nikkor 70-300mm 4.5;
Chociaż z mojej Nokii N95 też potrafię lepszą pyknąć niż ta w artykule.
Avatar
żaneta / 2 czerwca 2008 o 22:35
0
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrka. ....
najszczersze kondolencję dla rodziny, a szczególnie rodziców dziewczyny... szybkiego wyjaśnienia tej zagadki.
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrk... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 20:38
0
Pav3L napisał:
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.


Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.
Avatar
ania / 2 czerwca 2008 o 20:01
0
biedna dziewczyna ;( taka młoda i nie zyje:( wspÓłczuje rodzicom i wszystkim:(
Avatar
Qruszynqa / 2 czerwca 2008 o 16:14
0
_ pamiętam tą dziewczynkę z czasów mojej edukacji w gimnazjum w Izbicy... straszne... wyrazy głębokiego współczucia....
Avatar
Pav3L / 2 czerwca 2008 o 10:35
0
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.
Avatar
loony93 / 2 czerwca 2008 o 09:57
0
Szczere współczucie i brawo za postawę zespołu Feel...
Avatar
leszcz / 2 czerwca 2008 o 09:27
0
Gość napisał:
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co

Co za baran. Nie masz większych problemów? A ludzka tragedia?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:44
0
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co
Avatar
kaszkasz / 2 czerwca 2008 o 05:45
0
(*)

wyrazy głebokiego żalu dla rodziców
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 3 0

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 0 4

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 0 10

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 6 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 4

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 13 2

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 24 1

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 21 21

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 25 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!