Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 stycznia 2008 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Miasto w internetowej sieci

0 9 A A

Dziś uruchomionych zostało dziewięć hotspotów, czyli darmowych punktów dostępu
do Internetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na terenie miasta będą 23 takie urządzenia. O ich lokalizacji zadecydują mieszkańcy.

Dzisiaj do działającego już na chełmskim deptaku hotspota dołączyło osiem kolejnych. Mogą z nich korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. - Sieć już działa i służy ludziom - mówi Piotr Broniecki, dyrektor zarządzający MSConnect. - Wystarczy mieć komputer w dostępem do sieci bezprzewodowej. Wszystko to dzięki realizacji programu People-Net. Do końca roku chcemy także uruchomić bliźniacze projekty w trzech innych miastach województwa lubelskiego.

Pierwszy w mieście hotspot firma MSConnect uruchomiła przed rokiem. Chełmianom od razu pomysł przypadł do gustu. - Nie mam Internetu w domu - mówi Grzegorz Jasiński. - Gdy chciałem sprawdzić pocztę czy zdobyć jakieś informacje musiałem iść do kafejki internetowej. Po tym jak kupiłem laptopa z WiFi wystarczy, że siadam na ławce na deptaku i mam dostęp do sieci.

Firma chce pokryć zasięgiem darmowego Internetu całe miasto. - Już w piątek zamontujemy kolejne cztery anteny - zapewnia Broniecki. - O ich lokalizacji mają zadecydować sami mieszkańcy miasta. Wystarczy napisać do nas maila. 14 kolejnych urządzeń czeka już w magazynach. Mają być zamontowane do końca lutego.

Dostęp do sieci jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy tylko się zarejestrować na specjalnej stronie www.echelm.pl. Bo tylko zalogowani użytkownicy mogą połączyć się z siecią - dodaje Broniecki. - Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. Po 20 minutach, jeżeli chce dalej korzystać z dostępu do Internetu, musi się ponownie zalogować. Ważne jest i to, że działają tylko przeglądarki internetowe i komunikatory. Zablokowana jest natomiast możliwość ściągania plików muzycznych czy filmów.

Do jednej anteny jednorazowo podłączyć się może 180 komputerów. Dyrektor zapewnia, że mimo to sieć nie będzie przeciążona. - Jeżeli użytkowników będzie zbyt wielu, możemy zamontować dodatkowe anteny - obiecuje.

Gdzie są hotspoty

Darmowe punkty dostępu do Internetu działają przy ul. Gen. Andersa 14, ul. Wołyńskiej 63, ul. I Armii Wojska Polskiego 23, ul. Szymanowskiego 4, ul. Połanieckiej 17, ul. Wolności 4, 12, 18
i ul. Lwowskiej 12, (deptak).

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 29 stycznia 2008 o 09:55
0
picus napisał:
No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke


Picus widze, ze jestes bardzo aktywna osoba pewnie masz czym sie pochwalic - sluchamy. A co Ty zrobiles dla promocji miasta, bo narazie zachowujesz sie jak TROL bardzo zdesperowany czyzby jestes jednym z tych uzytkownikow ktorzy uzywaja w multimedii 256kb/s wspolnie z cala klatka(kabelki przez okno) i boisz sie konkurencji?? Masz racje darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!!
je darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!! rozwiń
Avatar
mieszkaniec Chełma / 29 stycznia 2008 o 09:40
0
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo może pozostali czytelnicy żyją w nieświadomości.
A może Pan pracuje dla konkurencji stąd ta złośliwość
Pozdrawiam wszystkich, którym podoba się to przedsięwzięcie i trzymam kciuki.
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo mo... rozwiń
Avatar
picus / 28 stycznia 2008 o 18:39
0
Gość napisał:
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 11:35
0
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh
Avatar
Gość / 24 stycznia 2008 o 15:44
0
na głowie ci nikt tego nie stawia, jak nie chcesz to nie korzystaj
Avatar
picus / 23 stycznia 2008 o 18:36
0
zobaczymy jak to dziala slyszalam ze tylko na dworze mozna z tego korzystac i w dodatku wyrzuca co jakis czas z tego co sie czyta i przenosi na ich stronke DLA MNIE Nachalne narzucanie komus tego czego ktos nie chce
Avatar
lol / 22 stycznia 2008 o 09:31
0
To prywatna firma zrobiła, a nie magistrat. Magistrat to tylko krzyczy jak są wybory, a jak przychodzi co do czego to cisza. Dobrze, że chociaż jedna firma sie odważyła na coś nowego, chociaż jak znam Polaków to pewnie większość życzy im, żeby się poddali....
Avatar
pepe / 22 stycznia 2008 o 08:57
0
Czy to te hotspoty o których w kampanii wyborczej bredził Górny??? Czy prywatna firma uprzedziła tego wybitnego męża stanu??
Avatar
necik / 22 stycznia 2008 o 08:52
0
A co z hotspotami w Lublinie?Taki Cheł ma sporo,Janów Lubelski też,a co Lublinowi oferuje magistrat?
Telefony w magistracie źle funkcjonują,co jakiś czas zmieniają operatorów,kamery miejskie nie działają,a departament telekomunikacji UM Lublin systematycznie się rozrasta.
Avatar
gosc / 29 stycznia 2008 o 09:55
0
picus napisał:
No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke


Picus widze, ze jestes bardzo aktywna osoba pewnie masz czym sie pochwalic - sluchamy. A co Ty zrobiles dla promocji miasta, bo narazie zachowujesz sie jak TROL bardzo zdesperowany czyzby jestes jednym z tych uzytkownikow ktorzy uzywaja w multimedii 256kb/s wspolnie z cala klatka(kabelki przez okno) i boisz sie konkurencji?? Masz racje darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!!
je darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!! rozwiń
Avatar
mieszkaniec Chełma / 29 stycznia 2008 o 09:40
0
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo może pozostali czytelnicy żyją w nieświadomości.
A może Pan pracuje dla konkurencji stąd ta złośliwość
Pozdrawiam wszystkich, którym podoba się to przedsięwzięcie i trzymam kciuki.
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo mo... rozwiń
Avatar
picus / 28 stycznia 2008 o 18:39
0
Gość napisał:
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 11:35
0
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh
Avatar
Gość / 24 stycznia 2008 o 15:44
0
na głowie ci nikt tego nie stawia, jak nie chcesz to nie korzystaj
Avatar
picus / 23 stycznia 2008 o 18:36
0
zobaczymy jak to dziala slyszalam ze tylko na dworze mozna z tego korzystac i w dodatku wyrzuca co jakis czas z tego co sie czyta i przenosi na ich stronke DLA MNIE Nachalne narzucanie komus tego czego ktos nie chce
Avatar
lol / 22 stycznia 2008 o 09:31
0
To prywatna firma zrobiła, a nie magistrat. Magistrat to tylko krzyczy jak są wybory, a jak przychodzi co do czego to cisza. Dobrze, że chociaż jedna firma sie odważyła na coś nowego, chociaż jak znam Polaków to pewnie większość życzy im, żeby się poddali....
Avatar
pepe / 22 stycznia 2008 o 08:57
0
Czy to te hotspoty o których w kampanii wyborczej bredził Górny??? Czy prywatna firma uprzedziła tego wybitnego męża stanu??
Avatar
necik / 22 stycznia 2008 o 08:52
0
A co z hotspotami w Lublinie?Taki Cheł ma sporo,Janów Lubelski też,a co Lublinowi oferuje magistrat?
Telefony w magistracie źle funkcjonują,co jakiś czas zmieniają operatorów,kamery miejskie nie działają,a departament telekomunikacji UM Lublin systematycznie się rozrasta.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 0 0

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 3 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 0

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 14 16

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 4 3

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 35 10

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 9

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 8 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 1

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.