Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 stycznia 2008 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Miasto w internetowej sieci

0 9 A A

Dziś uruchomionych zostało dziewięć hotspotów, czyli darmowych punktów dostępu
do Internetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na terenie miasta będą 23 takie urządzenia. O ich lokalizacji zadecydują mieszkańcy.

Dzisiaj do działającego już na chełmskim deptaku hotspota dołączyło osiem kolejnych. Mogą z nich korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. - Sieć już działa i służy ludziom - mówi Piotr Broniecki, dyrektor zarządzający MSConnect. - Wystarczy mieć komputer w dostępem do sieci bezprzewodowej. Wszystko to dzięki realizacji programu People-Net. Do końca roku chcemy także uruchomić bliźniacze projekty w trzech innych miastach województwa lubelskiego.

Pierwszy w mieście hotspot firma MSConnect uruchomiła przed rokiem. Chełmianom od razu pomysł przypadł do gustu. - Nie mam Internetu w domu - mówi Grzegorz Jasiński. - Gdy chciałem sprawdzić pocztę czy zdobyć jakieś informacje musiałem iść do kafejki internetowej. Po tym jak kupiłem laptopa z WiFi wystarczy, że siadam na ławce na deptaku i mam dostęp do sieci.

Firma chce pokryć zasięgiem darmowego Internetu całe miasto. - Już w piątek zamontujemy kolejne cztery anteny - zapewnia Broniecki. - O ich lokalizacji mają zadecydować sami mieszkańcy miasta. Wystarczy napisać do nas maila. 14 kolejnych urządzeń czeka już w magazynach. Mają być zamontowane do końca lutego.

Dostęp do sieci jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy tylko się zarejestrować na specjalnej stronie www.echelm.pl. Bo tylko zalogowani użytkownicy mogą połączyć się z siecią - dodaje Broniecki. - Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. Po 20 minutach, jeżeli chce dalej korzystać z dostępu do Internetu, musi się ponownie zalogować. Ważne jest i to, że działają tylko przeglądarki internetowe i komunikatory. Zablokowana jest natomiast możliwość ściągania plików muzycznych czy filmów.

Do jednej anteny jednorazowo podłączyć się może 180 komputerów. Dyrektor zapewnia, że mimo to sieć nie będzie przeciążona. - Jeżeli użytkowników będzie zbyt wielu, możemy zamontować dodatkowe anteny - obiecuje.

Gdzie są hotspoty

Darmowe punkty dostępu do Internetu działają przy ul. Gen. Andersa 14, ul. Wołyńskiej 63, ul. I Armii Wojska Polskiego 23, ul. Szymanowskiego 4, ul. Połanieckiej 17, ul. Wolności 4, 12, 18
i ul. Lwowskiej 12, (deptak).

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 29 stycznia 2008 o 09:55
0
picus napisał:
No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke


Picus widze, ze jestes bardzo aktywna osoba pewnie masz czym sie pochwalic - sluchamy. A co Ty zrobiles dla promocji miasta, bo narazie zachowujesz sie jak TROL bardzo zdesperowany czyzby jestes jednym z tych uzytkownikow ktorzy uzywaja w multimedii 256kb/s wspolnie z cala klatka(kabelki przez okno) i boisz sie konkurencji?? Masz racje darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!!
je darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!! rozwiń
Avatar
mieszkaniec Chełma / 29 stycznia 2008 o 09:40
0
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo może pozostali czytelnicy żyją w nieświadomości.
A może Pan pracuje dla konkurencji stąd ta złośliwość
Pozdrawiam wszystkich, którym podoba się to przedsięwzięcie i trzymam kciuki.
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo mo... rozwiń
Avatar
picus / 28 stycznia 2008 o 18:39
0
Gość napisał:
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 11:35
0
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh
Avatar
Gość / 24 stycznia 2008 o 15:44
0
na głowie ci nikt tego nie stawia, jak nie chcesz to nie korzystaj
Avatar
picus / 23 stycznia 2008 o 18:36
0
zobaczymy jak to dziala slyszalam ze tylko na dworze mozna z tego korzystac i w dodatku wyrzuca co jakis czas z tego co sie czyta i przenosi na ich stronke DLA MNIE Nachalne narzucanie komus tego czego ktos nie chce
Avatar
lol / 22 stycznia 2008 o 09:31
0
To prywatna firma zrobiła, a nie magistrat. Magistrat to tylko krzyczy jak są wybory, a jak przychodzi co do czego to cisza. Dobrze, że chociaż jedna firma sie odważyła na coś nowego, chociaż jak znam Polaków to pewnie większość życzy im, żeby się poddali....
Avatar
pepe / 22 stycznia 2008 o 08:57
0
Czy to te hotspoty o których w kampanii wyborczej bredził Górny??? Czy prywatna firma uprzedziła tego wybitnego męża stanu??
Avatar
necik / 22 stycznia 2008 o 08:52
0
A co z hotspotami w Lublinie?Taki Cheł ma sporo,Janów Lubelski też,a co Lublinowi oferuje magistrat?
Telefony w magistracie źle funkcjonują,co jakiś czas zmieniają operatorów,kamery miejskie nie działają,a departament telekomunikacji UM Lublin systematycznie się rozrasta.
Avatar
gosc / 29 stycznia 2008 o 09:55
0
picus napisał:
No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke


Picus widze, ze jestes bardzo aktywna osoba pewnie masz czym sie pochwalic - sluchamy. A co Ty zrobiles dla promocji miasta, bo narazie zachowujesz sie jak TROL bardzo zdesperowany czyzby jestes jednym z tych uzytkownikow ktorzy uzywaja w multimedii 256kb/s wspolnie z cala klatka(kabelki przez okno) i boisz sie konkurencji?? Masz racje darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!!
je darmowy dostep do informacji "poza tym jakoś tego jest warta ceny:)" nie jest tego warte - czuje ton UM?? jak to sie mowi cale zycie drugi. [url="http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/"]http://www.networld.pl/seminaria/akademia2008/[/url] jak tak poszukac w internecie o chelmie zaczyna sie mowic i to dobrze, ale to chyba nie twoja zasluga jak sadze, przez takich jak Ty Chelm jest caly czas POLSKA B, ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo mam dosc jezdzenia po swiecie - POZDROWIENIA DLA TROLLA!!! rozwiń
Avatar
mieszkaniec Chełma / 29 stycznia 2008 o 09:40
0
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo może pozostali czytelnicy żyją w nieświadomości.
A może Pan pracuje dla konkurencji stąd ta złośliwość
Pozdrawiam wszystkich, którym podoba się to przedsięwzięcie i trzymam kciuki.
Witam,
tak sobie czytam te artykuły i komentarze, i używam hotspotów... to że sesja trwa 15 minut i wraca na strone, wielka rzecz, mam internet. nie płacę to cieszę się tym co mam. Moze Pan chciałby za darmo od razu dwa mega i bez ograniczeń, ale proszę się zastanowić czy to możliwe. Ktoś się odważył i zrobił coś fajnego. Ale jak to mówią jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zamiast stać pod ścianą i krytykować może lepiej zabrać się do roboty i zrobić coś dla współnego dobra. Niech się zatem Pan pochwali bo mo... rozwiń
Avatar
picus / 28 stycznia 2008 o 18:39
0
Gość napisał:
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke

No robią takie wielkie hallo a tak naprawdę to dziala na deptaku moze mają układ z chełmskimi pubami? naciagną w ten sposób kilentów FIRMA DAJE )))))
Tylko czekać jak zrobią to płatne za jakieś zdrapki albo smsy:) poza tym jakoś tego jest warta ceny:) ale nieświadomi chełmianie dają się nabrać ciekawe ile wytzrymają z tym przełączaniem na ich stronke rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 11:35
0
picus: a ty się skąd urwałeś ? nie za dużo byś chciał? masz za darmo i jeszcze psioczysz ? ehhhh
Avatar
Gość / 24 stycznia 2008 o 15:44
0
na głowie ci nikt tego nie stawia, jak nie chcesz to nie korzystaj
Avatar
picus / 23 stycznia 2008 o 18:36
0
zobaczymy jak to dziala slyszalam ze tylko na dworze mozna z tego korzystac i w dodatku wyrzuca co jakis czas z tego co sie czyta i przenosi na ich stronke DLA MNIE Nachalne narzucanie komus tego czego ktos nie chce
Avatar
lol / 22 stycznia 2008 o 09:31
0
To prywatna firma zrobiła, a nie magistrat. Magistrat to tylko krzyczy jak są wybory, a jak przychodzi co do czego to cisza. Dobrze, że chociaż jedna firma sie odważyła na coś nowego, chociaż jak znam Polaków to pewnie większość życzy im, żeby się poddali....
Avatar
pepe / 22 stycznia 2008 o 08:57
0
Czy to te hotspoty o których w kampanii wyborczej bredził Górny??? Czy prywatna firma uprzedziła tego wybitnego męża stanu??
Avatar
necik / 22 stycznia 2008 o 08:52
0
A co z hotspotami w Lublinie?Taki Cheł ma sporo,Janów Lubelski też,a co Lublinowi oferuje magistrat?
Telefony w magistracie źle funkcjonują,co jakiś czas zmieniają operatorów,kamery miejskie nie działają,a departament telekomunikacji UM Lublin systematycznie się rozrasta.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 0 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 496 45

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!