Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 grudnia 2008 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Stworzyli studio nagrań o jakim marzyli

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 10 A A

Na uruchomienie profesjonalnego studia nagrań poświęcili ostatnie lata. Kosztowało to mnóstwo wysiłku i wyrzeczeń, ale postawili na swoim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stworzyli miejsce, które pod względem technicznym nie odstaje od najlepszych tego typu obiektów w kraju.

Studio "Squat” jest dobrze znane muzykom z Chełma i regionu, chociaż tylko nieliczni mieszkańcy miasta wiedzą o jego istnieniu. Swoje piosenki nagrywały tu między innymi takie zespoły jak "4 pory Roq”, "Myly ludzie” i "Chłopaki z szarego tłumu”. Studio zrodziło się z muzycznych fascynacji Łukasza Żebrowskiego. Wkrótce dołączył do niego Dariusz Mika.

Przez kilka ostatnich lat pracowali w starym, zniszczonym budynku należącym do chełmskiego szpitala. Stąd nazwa studia "squat”, czyli opuszczone pomieszczenie.

Niedawno, po żmudnych poszukiwaniach lepszego lokalu, studio przeniosło się do Chełmskiego Domu Kultury. Teraz dysponuje sprzętem na europejskim poziomie.

- Oczywiście chcielibyśmy gościć w naszym studiu artystów z całego kraju. Ale prawda jest taka, że działalność komercyjna nie jest naszym głównym celem. Przede wszystkim chcemy pracować na rzecz lokalnej społeczności - tłumaczy Łukasz Żebrowski. - I tak też robimy.

Rok temu w studiu powstała płyta "Świąteczne życzenia”, na której zaśpiewali muzycy z Chełma oraz dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. Dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na cel charytatywny.

Teraz w studiu do swoich występów przygotowują się młodzi soliści. Po nich do "Squata” Żebrowski i Mika planują zapraszać lokalne zespoły. - Wszystko po to, żeby je jak najlepiej wypromować - mówi Żebrowski. - Z czasem chcielibyśmy ich utwory wydawać na płytach. Dlaczego? - W naszym regionie jest wiele grup, które warto pokazać. To jeden z naszych głównych celów.

Co jeszcze mają w planach Żebrowski i Mika? - Chcielibyśmy organizować kursy dla młodzieży, podczas których poznawałaby ona tajniki realizacji dźwięku. Przymierzamy się również do realizacji chełmskiej wersji programu "Idol”.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radek / 13 października 2010 r. o 08:49
Pierwsza płyta Tides From Nebula, nagrana właśnie w tym studio jest dla mnie wystarczającą rekomendacja i świadczy o jego niewątpliwym wysokim poziomie;) Pozdrawiam i róbcie dalej swoje Panowie

barabas
Avatar
~gość~ / 8 marca 2009 r. o 23:55
W napisał:
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam


strona studia [url="http://studiosquat.pl"]http://studiosquat.pl[/url]
Avatar
W / 19 stycznia 2009 r. o 21:57
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam
Avatar
Tadek / 20 grudnia 2008 r. o 11:59
He he to takie nasze typowe-polskie, narzekamy na wszytko, a to że kible na festynie za daleko,jak są blisko to narzekamy że śmierdzi, tak samo z tym co się robi dla miasta czy regionu.To krzywa fontanna, to za mocno "sika" .Trzymajcie się chłopaki ze "studia".
Avatar
Badji / 18 grudnia 2008 r. o 22:54
studio Olej tych nieudaczników, jedynie co sie im udało to komputer na raty i darmowy internet z MS
Avatar
~studiosquat~ / 18 grudnia 2008 r. o 13:33
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jeden z drugim do pracy i pokaz na co cie stac i ile wytrzymasz bijąc głową w mur w tym drętwym miesćie załatwiajac cokolwiek i próbując coś robić.Tyle odemnie, pozdrawiam.ps 1-equipment list,pomiary akustyczne na stronie jak tylko ruszy.ps 2-plan był taki zebyście wy i inni sie dowiedzieli o tym studiu i został zrezlizowany w 100 procentach i to całkowicie za free:) a czy artykuł gorszy czy lepszy i czy taki miał być? nie miałem na to wpływu
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jede... rozwiń
Avatar
zXC / 18 grudnia 2008 r. o 08:20
studio squat napisał:
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.

Gratuluję słownictwa.
Avatar
studio squat / 18 grudnia 2008 r. o 00:52
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.
Avatar
anty pirat / 17 grudnia 2008 r. o 13:22
a te płytki to pewnie oryginały ble ble ble
Avatar
sony polska / 17 grudnia 2008 r. o 08:28
a co tam jest na takim "europejskim poziomie" nie rozśmieszajcie nas,autor przeszedł samogo siebie w tej wierszówce,chłopcy mu naopowiadali głupot a głuptak pisze nie zanjąc się na rzeczy, śmieszne to
Avatar
Radek / 13 października 2010 r. o 08:49
Pierwsza płyta Tides From Nebula, nagrana właśnie w tym studio jest dla mnie wystarczającą rekomendacja i świadczy o jego niewątpliwym wysokim poziomie;) Pozdrawiam i róbcie dalej swoje Panowie

barabas
Avatar
~gość~ / 8 marca 2009 r. o 23:55
W napisał:
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam


strona studia [url="http://studiosquat.pl"]http://studiosquat.pl[/url]
Avatar
W / 19 stycznia 2009 r. o 21:57
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam
Avatar
Tadek / 20 grudnia 2008 r. o 11:59
He he to takie nasze typowe-polskie, narzekamy na wszytko, a to że kible na festynie za daleko,jak są blisko to narzekamy że śmierdzi, tak samo z tym co się robi dla miasta czy regionu.To krzywa fontanna, to za mocno "sika" .Trzymajcie się chłopaki ze "studia".
Avatar
Badji / 18 grudnia 2008 r. o 22:54
studio Olej tych nieudaczników, jedynie co sie im udało to komputer na raty i darmowy internet z MS
Avatar
~studiosquat~ / 18 grudnia 2008 r. o 13:33
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jeden z drugim do pracy i pokaz na co cie stac i ile wytrzymasz bijąc głową w mur w tym drętwym miesćie załatwiajac cokolwiek i próbując coś robić.Tyle odemnie, pozdrawiam.ps 1-equipment list,pomiary akustyczne na stronie jak tylko ruszy.ps 2-plan był taki zebyście wy i inni sie dowiedzieli o tym studiu i został zrezlizowany w 100 procentach i to całkowicie za free:) a czy artykuł gorszy czy lepszy i czy taki miał być? nie miałem na to wpływu
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jede... rozwiń
Avatar
zXC / 18 grudnia 2008 r. o 08:20
studio squat napisał:
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.

Gratuluję słownictwa.
Avatar
studio squat / 18 grudnia 2008 r. o 00:52
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.
Avatar
anty pirat / 17 grudnia 2008 r. o 13:22
a te płytki to pewnie oryginały ble ble ble
Avatar
sony polska / 17 grudnia 2008 r. o 08:28
a co tam jest na takim "europejskim poziomie" nie rozśmieszajcie nas,autor przeszedł samogo siebie w tej wierszówce,chłopcy mu naopowiadali głupot a głuptak pisze nie zanjąc się na rzeczy, śmieszne to
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Bocianie sejmiki o tej porze roku to nic nadzwyczajnego, ale tak liczne, jak ten, który nasz Czytelnik zaobserwował we wtorek w Żukowie w Działach Grabowieckich do codzienności nie należą. Żerowało tam kilkaset ptaków. To tym cenniejsze, że bocianów białych w Polsce stale ubywa.

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Juniorzy Motoru Lublin obronili w środę tytuł młodzieżowych mistrzów Polski par klubowych, który wywalczyli przed rokiem. Duet Mateusz Cierniak-Wiktor Lampart triumfował przed własną publicznością. To osiągnięcie jest wyjątkowe, kiedy zestawimy je z sukcesem z początku tego sezonu

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Znana bialska przetwórnia ryb wstrzymała produkcję. Wszystko przez pożar, który w sobotę pochłonął część zakładu.

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Za nami trzecia seria gier grupy czwartej. Jednym z ciekawszych spotkań w środę był mecz derbowy pomiędzy Chełmianką, a Orlętami Spomlek. Górą była druga z ekip, która wygrała na wyjeździe 3:1. Pierwsze punkty zgubiła Avia Świdnik. A jedynym niepokonanym zespołem pozostały rezerwy Cracovii

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Do gabinetu prezesa wprowadzi się Mieczysław Starkowicz – ogłosiła lubelska spółka Biomed Lublin, niedoszły producent polskiego leku na Covid. To już czwarta osoba na tym stanowisku w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wzrost taryfy dystrybucyjnej operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa.

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Szpitale w Janowie Lubelskim i Radzyniu Podlaskim otrzymały prawie 5 mln zł z rządowej rezerwy na zakup nowoczesnego sprzętu. – Nasz tomograf jest na tyle awaryjny, że mamy non stop wyłączenia – przyznaje Renata Ciupak, dyrektor szpitala powiatowego w Janowie Lubelskim, który dostał 3,36 mln zł na zakup nowego urządzenia.

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM
18 sierpnia 2022, 17:30

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".

Maratony Teatralne w Gardzienicach
21 sierpnia 2022, 11:00

Maratony Teatralne w Gardzienicach

W sierpniu Ośrodek Praktyk Teatralny "Gardzienice" (Gardzienice Pierwsze 3) zaprasza na kolejne Maratony Teatralne. Będzie można też zwiedzić kompleks z przewodnikiem.

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania
galeria

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania

Zaczyna się przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. To nowa forma wsparcia finansowego dla osób ogrzewających swoje domy i mieszkania węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, wynikająca z ustawy o dodatku węglowym.

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program
19 sierpnia 2022, 11:00
galeria

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program

Trzy dni koncertów, muzyka tradycyjna, sztuka, twórcy ludowi i rzemieślnicy - tak zapowiada się Festiwal Re:tradycja, który rozpocznie się już w najbliższy piątek na Starym Mieście. Po 15 latach Jarmark Jagielloński zmienia nazwę, ale kultura tradycyjna pozostanie osią wydarzenia.

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Po letniej rewolucji kadrowej jaka miała miejsce w Górniku Łęczna wielu kibiców zdawało sobie sprawę, że drużynę „zielono-czarnych” czeka ciężki początek sezonu. Jednak z pewnością niewielu fanów przypuszczało, że po sześciu meczach zespół nie będzie mieć na swoim koncie ani jednego zwycięstwa

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba
wideo
film

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba

34-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Kilka dni temu, kierując volkswagenem, uderzył w BMW.

Spotkanie autorskie z Januszem Kozłowskim w Nałęczowie
19 sierpnia 2022, 18:30

Spotkanie autorskie z Januszem Kozłowskim w Nałęczowie

W piątek, 19 sierpnia o godz. 18.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się spotkanie z poetą Januszem Kozłowskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!