Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 grudnia 2008 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Stworzyli studio nagrań o jakim marzyli

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 10 A A

Na uruchomienie profesjonalnego studia nagrań poświęcili ostatnie lata. Kosztowało to mnóstwo wysiłku i wyrzeczeń, ale postawili na swoim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stworzyli miejsce, które pod względem technicznym nie odstaje od najlepszych tego typu obiektów w kraju.

Studio "Squat” jest dobrze znane muzykom z Chełma i regionu, chociaż tylko nieliczni mieszkańcy miasta wiedzą o jego istnieniu. Swoje piosenki nagrywały tu między innymi takie zespoły jak "4 pory Roq”, "Myly ludzie” i "Chłopaki z szarego tłumu”. Studio zrodziło się z muzycznych fascynacji Łukasza Żebrowskiego. Wkrótce dołączył do niego Dariusz Mika.

Przez kilka ostatnich lat pracowali w starym, zniszczonym budynku należącym do chełmskiego szpitala. Stąd nazwa studia "squat”, czyli opuszczone pomieszczenie.

Niedawno, po żmudnych poszukiwaniach lepszego lokalu, studio przeniosło się do Chełmskiego Domu Kultury. Teraz dysponuje sprzętem na europejskim poziomie.

- Oczywiście chcielibyśmy gościć w naszym studiu artystów z całego kraju. Ale prawda jest taka, że działalność komercyjna nie jest naszym głównym celem. Przede wszystkim chcemy pracować na rzecz lokalnej społeczności - tłumaczy Łukasz Żebrowski. - I tak też robimy.

Rok temu w studiu powstała płyta "Świąteczne życzenia”, na której zaśpiewali muzycy z Chełma oraz dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. Dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na cel charytatywny.

Teraz w studiu do swoich występów przygotowują się młodzi soliści. Po nich do "Squata” Żebrowski i Mika planują zapraszać lokalne zespoły. - Wszystko po to, żeby je jak najlepiej wypromować - mówi Żebrowski. - Z czasem chcielibyśmy ich utwory wydawać na płytach. Dlaczego? - W naszym regionie jest wiele grup, które warto pokazać. To jeden z naszych głównych celów.

Co jeszcze mają w planach Żebrowski i Mika? - Chcielibyśmy organizować kursy dla młodzieży, podczas których poznawałaby ona tajniki realizacji dźwięku. Przymierzamy się również do realizacji chełmskiej wersji programu "Idol”.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radek / 13 października 2010 r. o 08:49
0
Pierwsza płyta Tides From Nebula, nagrana właśnie w tym studio jest dla mnie wystarczającą rekomendacja i świadczy o jego niewątpliwym wysokim poziomie;) Pozdrawiam i róbcie dalej swoje Panowie

barabas
Avatar
~gość~ / 8 marca 2009 r. o 23:55
0
W napisał:
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam


strona studia [url="http://studiosquat.pl"]http://studiosquat.pl[/url]
Avatar
W / 19 stycznia 2009 r. o 21:57
0
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam
Avatar
Tadek / 20 grudnia 2008 r. o 11:59
0
He he to takie nasze typowe-polskie, narzekamy na wszytko, a to że kible na festynie za daleko,jak są blisko to narzekamy że śmierdzi, tak samo z tym co się robi dla miasta czy regionu.To krzywa fontanna, to za mocno "sika" .Trzymajcie się chłopaki ze "studia".
Avatar
Badji / 18 grudnia 2008 r. o 22:54
0
studio Olej tych nieudaczników, jedynie co sie im udało to komputer na raty i darmowy internet z MS
Avatar
~studiosquat~ / 18 grudnia 2008 r. o 13:33
0
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jeden z drugim do pracy i pokaz na co cie stac i ile wytrzymasz bijąc głową w mur w tym drętwym miesćie załatwiajac cokolwiek i próbując coś robić.Tyle odemnie, pozdrawiam.ps 1-equipment list,pomiary akustyczne na stronie jak tylko ruszy.ps 2-plan był taki zebyście wy i inni sie dowiedzieli o tym studiu i został zrezlizowany w 100 procentach i to całkowicie za free:) a czy artykuł gorszy czy lepszy i czy taki miał być? nie miałem na to wpływu
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jede... rozwiń
Avatar
zXC / 18 grudnia 2008 r. o 08:20
0
studio squat napisał:
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.

Gratuluję słownictwa.
Avatar
studio squat / 18 grudnia 2008 r. o 00:52
0
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.
Avatar
anty pirat / 17 grudnia 2008 r. o 13:22
0
a te płytki to pewnie oryginały ble ble ble
Avatar
sony polska / 17 grudnia 2008 r. o 08:28
0
a co tam jest na takim "europejskim poziomie" nie rozśmieszajcie nas,autor przeszedł samogo siebie w tej wierszówce,chłopcy mu naopowiadali głupot a głuptak pisze nie zanjąc się na rzeczy, śmieszne to
Avatar
Radek / 13 października 2010 r. o 08:49
0
Pierwsza płyta Tides From Nebula, nagrana właśnie w tym studio jest dla mnie wystarczającą rekomendacja i świadczy o jego niewątpliwym wysokim poziomie;) Pozdrawiam i róbcie dalej swoje Panowie

barabas
Avatar
~gość~ / 8 marca 2009 r. o 23:55
0
W napisał:
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam


strona studia [url="http://studiosquat.pl"]http://studiosquat.pl[/url]
Avatar
W / 19 stycznia 2009 r. o 21:57
0
Witam, a jeśli chciałbym wziąć udział w jakiś zajęciach z realizacji dźwięku? Bo jest napisane jakiś konkurs czy coś w ten deseń. Jeśli jeszcze tu ktoś zagląda, proszę o jakąś notkę na ten temat. Albo numer zostawić jakiś kontaktowy.

Pozdrawiam
Avatar
Tadek / 20 grudnia 2008 r. o 11:59
0
He he to takie nasze typowe-polskie, narzekamy na wszytko, a to że kible na festynie za daleko,jak są blisko to narzekamy że śmierdzi, tak samo z tym co się robi dla miasta czy regionu.To krzywa fontanna, to za mocno "sika" .Trzymajcie się chłopaki ze "studia".
Avatar
Badji / 18 grudnia 2008 r. o 22:54
0
studio Olej tych nieudaczników, jedynie co sie im udało to komputer na raty i darmowy internet z MS
Avatar
~studiosquat~ / 18 grudnia 2008 r. o 13:33
0
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jeden z drugim do pracy i pokaz na co cie stac i ile wytrzymasz bijąc głową w mur w tym drętwym miesćie załatwiajac cokolwiek i próbując coś robić.Tyle odemnie, pozdrawiam.ps 1-equipment list,pomiary akustyczne na stronie jak tylko ruszy.ps 2-plan był taki zebyście wy i inni sie dowiedzieli o tym studiu i został zrezlizowany w 100 procentach i to całkowicie za free:) a czy artykuł gorszy czy lepszy i czy taki miał być? nie miałem na to wpływu
a dziękuje ,stać mnie na więcej,mało kto zdaje sobie sprawę ile trudu kosztowało nas zrobienie tego studia,w tym miejscu i na takim poziomie,nie mowiąc juz o kasie,poza tym jak mozna sie wypowiadac o czymś czego sie nie widziało i o czym sie nic nie wie? ale skrytykować można bardzo szybko bo to takie proste napisac komentarz pod durnym,anonimowym nikiem.włozyliśmy mase kasy w coś co nie jest kolejnym ciuchlandem ani salonem fryzjerskiem i gdzie dochód jest bardzo wątpliwy,a na czym miasto napewno zyska więc zamiast krytykować weż sie jede... rozwiń
Avatar
zXC / 18 grudnia 2008 r. o 08:20
0
studio squat napisał:
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.

Gratuluję słownictwa.
Avatar
studio squat / 18 grudnia 2008 r. o 00:52
0
Po pierwsze nie ja pisałem ten artukuł i nie miałem wpływu jak bedzie napisany i co w nim bedzie...po drugie ,deb***u, te płytki ,to czyste płyty......po trzecie to nawet gdyby abbey road przeniesli do chełma to i tak byście narzekali...a po czwarte niepodoba sie..nie zmuszam.
Avatar
anty pirat / 17 grudnia 2008 r. o 13:22
0
a te płytki to pewnie oryginały ble ble ble
Avatar
sony polska / 17 grudnia 2008 r. o 08:28
0
a co tam jest na takim "europejskim poziomie" nie rozśmieszajcie nas,autor przeszedł samogo siebie w tej wierszówce,chłopcy mu naopowiadali głupot a głuptak pisze nie zanjąc się na rzeczy, śmieszne to
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Mimo sprzeciwu mieszkańców ul. Pięknej w Dominowie i innych osób, które poparły ich protest, naprzeciwko ich domów stanie blok. Inwestor, a jednocześnie radny z Dominowa, Dariusz Gałan skorzystał z „lex deweloper”. We wtorek zdołał przekonać większość Rady Gminy Głusk do swojej nowej inwestycji. – Będziemy żyć jak w getcie – komentuje jedna z protestujących osób.

Puławy mają nową choinkę

Puławy mają nową choinkę

Na placu Chopina w Puławach stoi już nowa, świąteczna choinka. Drzewko imitujące świerk ma 10 metrów wysokości. Zastąpiło znany z poprzednich lat „stożek”. Montaż pozostałych ozdób bożonarodzeniowych trwa.

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

Co trzeci badany zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka, a blisko połowa nie ma takiego zamiaru. Stosunek do szczepień zależy w od podejścia do choroby i od wieku ankietowanych. Wielu obawia się też skutków ubocznych szczepionki – wynika z badania CBOS.

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Znamy już dokładny rozkład jazdy trolejbusu ze świąteczną dekoracją, który w niedzielę wyjedzie na ulice Lublina. Ma obsługiwać linie 155 i 158, a potem wróci do zajezdni po trasie linii 950.

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będzie można zobaczyć klasykę kina, m.in. legendarne "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone. Nie zabraknie również nowości, takich jak "Czarownica 2" czy "Twój Vincent". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Lider Turystyki 2020” zostało przyznane w konkursie organizowanym przez redakcję „Życia Regionów”. Jurorzy docenili m.in. wykonane inwestycje, oznakowanie lokalnych atrakcji, czy też ofertę kulturalną.

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2020, 13:00

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie

W grudniu Centrum Kultury w Lublinie szykuje moc atrakcji dla najmłodszych odbiorców. Będą nowe zajęcia muzyczne z cyklu NuciMisie, warsztaty plastyczne PrzydaSie, Historie Żabki czy sylwestrowa Mapa Marzeń. Wszystkie propozycje realizowane będą online.

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]
Zdjęcia
galeria

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]

Wybieramy malucha na okładkę Magazynu Dziennika Wschodniego. Będzie to bez wątpienia przesympatyczna okładka naszego Magazynu, gdyż pojawi się na niej zdjęcie najbardziej uroczego mieszkańca lub mieszkanki województwa lubelskiego poniżej 6 roku życia.

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie
galeria

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie

Muzeum Narodowe w Lublinie odzyskało obraz holenderskiego malarza Fransa Posta, datowany na lata 1650-1680. Przez lata sądzono, że „Egzotyczny widok” zaginął pod koniec II wojny światowej. Gdzie się odnalazł?

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Autorski przegląd tygodnia.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Zaledwie dwa dni odpoczynku od ostatniego meczu mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sobotę zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka zmierzy się we własnej hali z Enea AZS Poznań (godz. 16)

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]

Ze względów pandemicznych zaledwie 80 osób mogło wziąć udział w uroczystej mszy w święto górników. Chodzi o Barbórkę, która w tym roku jest skromna. Górnicy co roku, podczas swojego święta, zjeżdżali do Lublina, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie. Potem, w galowych mundurach, maszerowali deptakiem. W tym roku jednak tak się nie stało. Tak samo jak nie ma tradycyjnej Karczmy Piwnej.

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Powbijane dziś w ziemię drewniane paliki mają uchronić przed rozjeżdżaniem świeżo posadzony żywopłot na skraju pl. Kaczyńskiego. Krzewy, które pojawiły się kilka dni temu miały z kolei uchronić pobliski chodnik przed dzikim parkowaniem, ale same padły ofiarą kierowców.