Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

19 stycznia 2020 r.
16:15

Druga faza reformy edukacji. Ministerstwo chce zmodyfikować Kartę Nauczyciela

Autor: Zdjęcie autora ask
0 57 A A
(fot. Archiwum)

Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski zapowiedział na posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży „drugą fazę reformy edukacji”. Szczegóły mają być znane w drugiej połowie roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na razie o zmianach nie wiadomo zbyt wiele. Powstać ma „kompleksowy program zmian dotyczący pragmatyki zawodowej i związanego z tym systemu wynagradzania i finansowania oświaty”. Zmodyfikowana ma zostać Karta nauczyciela. Według MEN przyjrzeć trzeba się postępowaniu dyscyplinarnemu. Dyrektor, który dziś ma trzy dni na powiadomienie rzecznika dyscypliny o naruszeniu dobra ucznia, ma mieć na to więcej czasu. Wszystko po to, by nie działał pod presją i mógł spokojnie przemyśleć sprawę.

Karty nauczyciela bronić chce Związek Nauczycielstwa Polskiego i Lewica.

– Bulwersuje mnie i niepokoi, że przewodnicząca sejmowej komisji edukacji, nauczycielka, mówi o najważniejszym dokumencie, który reguluje pragmatykę zawodową nauczycieli, że „nie będzie umierać za Kartę nauczyciela” – mówił na konferencji prasowej Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP i przypomniał, że Karta reguluje kwestie związane z warunkami pracy, wynagrodzeniem oraz określa kwalifikacje nauczycieli i stanowi jedyny już dzisiaj właściwie w Polsce – zbiorowy układ pracy.

– Karta to jest wentyl bezpieczeństwa, dokument, który broni nauczycieli, pozwala im zachować pełną ich autonomię zawodową.


Członkowie ZNP podkreślają też, że nie wyobrażają sobie, by decyzje dotyczące „drugiej fazy reformy edukacji” były podejmowane bez konsultacji z nimi. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 22:53
Ludzie jak to czytam to mi się włos na głowie jeży! Czy społeczeństwo chce, aby ich dzieci uczyli ludzie bez pasji i serca?! Do tego dążycie! Wszędzie na świecie nauczyciel jest szanowany i nie wyzywa się go od nierobów! Tymi wpisami pokazujecie jakim jesteście zepsutym narodem, bez klasy, ogłady i szacunku do innego człowieka!
Avatar
Ewkamarchewka / 19 stycznia 2020 r. o 16:32
W wakacje zwolnić wszystkich nauczycieli i tych co chcą pracować zatrudnić od nowa na normalnych  warunkach bez socjalistycznej karty nauczyciela.  Nauczyciel powienien pracować 40h / tydz w szkole i w tym czasie poza lekcjami sprawdzać klasówki , przygotowywać się itd.  Od przygotowań powinien być też czas wakacyjny z normalnym 26 dniowym urlopem. Polska to nie Indie żeby po ulicach chodziły święte krowy.
  Idźmy dalej- zlikwidować zawód nauczyciela. Szkoły niech pozostaną, gdzieś te dzieci muszą czasami chodzić, żeby rodzice (zwłaszcza ci, co nie pracują) mogli trochę odpocząć. Proponuję comiesięczne losowania, kto z rodziców którego dnia pełni zastępczą rolę nauczyciela. Cóż to dla was, pracowitych, wykształconych, inteligentnych zająć się przez jeden dzień w miesiącu wychowywaniem nowych pokoleń, które będą budować przyszłość... A nauczycieli, oczywiście, na kasę do biedronki, za minimalną krajową.
  Idźmy dalej- zlikwidować zawód nauczyciela. Szkoły niech pozostaną, gdzieś te dzieci muszą czasami chodzić, żeby rodzice (zwłaszcza ci, co nie pracują) mogli trochę odpocząć. Proponuję comiesięczne losowania, kto z rodziców którego dnia pełni zastępczą rolę nauczyciela. Cóż to dla was, pracowitych, wykształconych, inteligentnych zająć się przez jeden dzień w miesiącu wychowywaniem nowych pokoleń, które będą budować przyszłość... A nauczycieli, oczywiście, na kasę do biedronki, za minimalną krajową. rozwiń
Avatar
Magda / 19 stycznia 2020 r. o 22:36
Kto komu broni być nauczycielem i korzystać z tych dobroci.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 20:05
Już dzieciaki cierpią, w wieku szkołach nie ma zajęć dodatkowych, gdyż to się nauczycielom nie opłaca, dlaczego mają pracować dodatkowe godziny za free w szkole, ? poświęcać czas, nerwy, nie ma wycieczek, wyjazdów, zielonych szkół też nie będzie ..., Pogratulować polityce rządu
Avatar
ewkamarchewka / 19 stycznia 2020 r. o 16:27
Działanie pod wybory. Karta Nauczyciela solą w oku wielu obywateli, zwłaszcza tych, którzy do szkoły mieli pod górkę, a i latorośl bez genów geniuszu. Gotowi wyborcy PiSu, cieszący się, jak komuś jest gorzej niż im. Siedzące w domach mamusie Brajnaków i Dżesik, które z trudem wychowują własnego jednego albo nawet trzy bombelki uważają, że opieka, wychowanie i edukacja dwudziestu paru różnych charakterów nie jest niczym szczególnym. Ci będą zadowoleni i z radością zagłosują na najlepszą ze zmian. A nauczyciele?Broniarz zyskał swoje, ma w kieszeni kolejną kadencję, a wy, jak zwykle podzieleni, asekuranci, dalej pozwalajcie sobą pomiatać. Od wielu lat pomiata wami MEN, kuratoria, wydziały oświaty, dyrektorzy (ci chyba najbardziej, bo stołek dyrektorski chyba bardzo wygodny i ekonomicznie zadowalający), rodzice. Uczniowie też, bo niby dlaczego nie pomiatać, nie lekceważyć kogoś, kto zgadza się być nazywany lenie, nieudacznikiem, głąbem.
Działanie pod wybory. Karta Nauczyciela solą w oku wielu obywateli, zwłaszcza tych, którzy do szkoły mieli pod górkę, a i latorośl bez genów geniuszu. Gotowi wyborcy PiSu, cieszący się, jak komuś jest gorzej niż im. Siedzące w domach mamusie Brajnaków i Dżesik, które z trudem wychowują własnego jednego albo nawet trzy bombelki uważają, że opieka, wychowanie i edukacja dwudziestu paru różnych charakterów nie jest niczym szczególnym. Ci będą zadowoleni i z radością zagłosują na najlepszą ze zmian. A nauczyciele?Broniarz zyskał swoje, ma w kie... rozwiń
Avatar
Krzysztof / 20 stycznia 2020 r. o 05:46
Dziś nauczyciel przed emeryturą musi stawać na baczność przed smarkaczem z VII kl.szkoły podstawowej.Bezkarność szkolnej patologii sięga zenitu , a jak widać po drugim roku reforma tego problemu życia szkoły nawet nie dotknęła. Nie będzie wzrostu poziomu nauczania jeśli połowę lekcji nauczyciel musi poświęcać na szarpaninę z bezkarnym elementem i łobuzerią.
Avatar
B / 20 stycznia 2020 r. o 00:14
Przecież podobno nauczyciel 18 godzin tylko pracuje... to gdzie tu miejsce na wycieczki, konkursy, wyjścia, imprezy szkolne i pozaszkolne, zajęcia dodatkowe itp.  Przecież to się SAMO robi.
Avatar
Copik / 20 stycznia 2020 r. o 08:26
Ludzie a ja się zapytam na czym ma ten nauczyciel pracować w tej szkole, jak nawet komputera nie ma żeby zrobić wpis do dziennika elektronicznego tylko musi korzystać ze swojego sprzętu? O drukarce i papierze nie wspomnę oraz innych pomocach, za jakie płaci z własnej kieszeni. 18 godz. Tygodniowo drodzy Państwo pracuje tylko przedmiotowiec. Nauczyciel wychowania przedszkolnego (a nie żadna tam przedszkolanka, o czym drodzy Państwo zapominacie) pracuje 25 godzin tygodniowo najczęściej na grupach liczących przy dobrych wiatrach 25 dzieci. A gdzie spotkania z rodzicami, codzienne rozmowy, odpisywanie na wiadomości, wpisy do dziennika, przygotowanie do zajęć, organizacja wycieczki i sam wyjazd na wycieczkę, liczne szkolenia opłacane z i tak niskiej pensji, studia ( tak dobrze czytacie, studia i szkolenia obowiązują wszystkich nauczycieli bowiem nauczyciel ma obowiązek się dokształcać), wywiadówki, rady pedagogiczne, szkolenia pierwszej pomocy, BHP, konsultacje z pedagogiem szkolnym na temat uczniów z trudnościami, opracowywanie planów pracy, ewaluacji, sprawdzanie zeszytów,i zadań, klasówek,itd. Proszę Państwa tylko głupi i niewykształcony człowiek powie, że nauczyciel to nierób i pracuje 18 godzin. Czemu to piszę? Ponieważ jestem nauczycielem, który odszedł z pracy w tym roku. Młodym nauczycielem, który na koncie ma liczę szkolenia i oprócz studiów kierunkowych posiada też 3 dyplomy ze studiów podyplomowych. Czemu odeszłam? Ponieważ nie stać mnie na pracę w szkole i na słuchanie od własnego męża, że zarabiam gorzej niż sprzątaczka. Kochałam swoją pracę, czasem odwiedzam nawet przedszkole, w ktorym pracowałam. Ale nawet teraz, pracując tak jak Państwo te 40 godzin mam więcej czasu dla siebie i rodziny, niż wtedy, gdy pracowałam w przedszkolu i szkole, że o wynagrodzeniu nie wspomnę. Ktoś wspomniał o niepublicznych placówkach, że nauczyciele pracują w nich po 40 godzin i nie mają problemu. Drodzy Państwo mój syn chodzi do niepublicznej szkoły, więc co nieco na ten temat wiem. Owszem pracują tyle godzin, z tym że są to miejsca pracy świetnie wyposażone, nauczyciel pracuje przy tablicy po około 20 godzin a pozostały czas to jego czas na przygotowanie, spotkania z rodzicami itd. a przy tym otrzymuje godne wynagrodzenie. Nie wiem,gdzie niektóre osoby naczytały się tych głupot, którymi tak chętnie się dzielą. Ale powiem wam, skoro zazdrościcie nauczycielom czemu nie rzucicie swojej pracy i nie pójdziecie pracować w przedszkolu lub szkole? Przecież nauczyciele mają tak dobrze, więc może by tak wskoczyć na ich miejsce? Po 5 latach pracy w zawodzie powiem wam jedno, popieracie dalej kolejne pomysły rzadu a za kilka lat nie będzie komu uczyc w szkole, bo już teraz jest problem z obsadzeniem stanowisk w szkole i przedszkolach. 
Ludzie a ja się zapytam na czym ma ten nauczyciel pracować w tej szkole, jak nawet komputera nie ma żeby zrobić wpis do dziennika elektronicznego tylko musi korzystać ze swojego sprzętu? O drukarce i papierze nie wspomnę oraz innych pomocach, za jakie płaci z własnej kieszeni. 18 godz. Tygodniowo drodzy Państwo pracuje tylko przedmiotowiec. Nauczyciel wychowania przedszkolnego (a nie żadna tam przedszkolanka, o czym drodzy Państwo zapominacie) pracuje 25 godzin tygodniowo najczęściej na grupach liczących przy dobrych wiatrach 25 dzieci. A gd... rozwiń
Avatar
Prawdziwy Polak / 19 stycznia 2020 r. o 17:32
Czytam te wpisy i... nie wiem...czy ludzie mają tak z***e umysły od urodzenia czy Tarczyński płaci im za to? Chyba to drugie...przecież w tym kraju nie może żyć tylu po***onych obywateli :(
Avatar
Vika / 19 stycznia 2020 r. o 17:16
Dalszy ciąg dereformy :)
Avatar
belfra / 28 stycznia 2020 r. o 12:41
bolszewia musi mieć co dzien jakiegoś wroga był grodzki są sedziowie teraz belfry ,co za gów.no ,a jak "derektor" okzą sie głuipi jak but, a złośliwy jak ostatnia menda pisowska ? to co wtedy? co bolewia wymyśli? jakieś kraty galery czy dyby?
 np.składanie mebli i sprzątanie po godzinach pracy
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 r. o 20:23
bolszewia musi mieć co dzien jakiegoś wroga był grodzki są sedziowie teraz belfry ,co za gów.no ,a jak "derektor" okzą sie głuipi jak but, a złośliwy jak ostatnia menda pisowska ? to co wtedy? co bolewia wymyśli? jakieś kraty galery czy dyby?
Avatar
Ddd / 21 stycznia 2020 r. o 14:01
Zrób to a najlepiej zmień pracę i nie płacz jak ci źle w szkole, jakoś nauczyciele nie odchodzą masowo z pracy, raczej ciężko się wkręcić chyba że po znajomości
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 r. o 05:53
Dziękuję Bogu za to, za dwa lata odchodzę na emeryturę a może wcześniej i zostawię to wszystko za sobą nauczyciel z 35 letnim stażem
Avatar
Były nauczyciel / 20 stycznia 2020 r. o 23:29
W wakacje zwolnić wszystkich nauczycieli i tych co chcą pracować zatrudnić od nowa na normalnych  warunkach bez socjalistycznej karty nauczyciela.  Nauczyciel powienien pracować 40h / tydz w szkole i w tym czasie poza lekcjami sprawdzać klasówki , przygotowywać się itd.  Od przygotowań powinien być też czas wakacyjny z normalnym 26 dniowym urlopem. Polska to nie Indie żeby po ulicach chodziły święte krowy.
Idźmy dalej- zlikwidować zawód nauczyciela. Szkoły niech pozostaną, gdzieś te dzieci muszą czasami chodzić, żeby rodzice (zwłaszcza ci, co nie pracują) mogli trochę odpocząć. Proponuję comiesięczne losowania, kto z rodziców którego dnia pełni zastępczą rolę nauczyciela. Cóż to dla was, pracowitych, wykształconych, inteligentnych zająć się przez jeden dzień w miesiącu wychowywaniem nowych pokoleń, które będą budować przyszłość... A nauczycieli, oczywiście, na kasę do biedronki, za minimalną krajową.
Co ma wspólnego likwidacja karty nauczyciela z likwidacją zawodu nauczyciela ?? W szkołach prywatnych pracują nauczyciele na normalnych zasadach i nie narzekają.  Pora obalić ostatnie relikty socjalizmu.
 A chciałbyś/chciałabyś pracować bez Kodeksu Pracy? To też relikt...A na czym polega specyfika pracy nauczyciela można sobie samemu doczytać. Obecna szkoła to jedno wielkie wariatkowo, a szczucie nauczycieli efekty może przynieść fatalne. Zwalniać proszę swoich pracowników. Nauczyciele odchodzą sami.
 A chciałbyś/chciałabyś pracować bez Kodeksu Pracy? To też relikt...A na czym polega specyfika pracy nauczyciela można sobie samemu doczytać. Obecna szkoła to jedno wielkie wariatkowo, a szczucie nauczycieli efekty może przynieść fatalne. Zwalniać proszę swoich pracowników. Nauczyciele odchodzą sami. rozwiń
Avatar
l / 20 stycznia 2020 r. o 20:48
Was wszystkich wykształciły nieroby i obiboki. Uczcie sami w domu. Zobaczymy wtedy jak wyksztalcicie swoje dzieci. Po co wysyłać do szkoły. Super rodzic uczy sam w domu... Uczymy hipokryzji i nienawiści, pogardy i nietolerancji wobec innych. Można kogoś zgnoic aby samemu czuć się dobrze. Do czego zmierzamy...
Pytanie retoryczne...donikąd...smutne...
 do średniowiecza gdzie ksiądz był wszystkim...
Avatar
Były nauczyciel / 20 stycznia 2020 r. o 19:17
Was wszystkich wykształciły nieroby i obiboki. Uczcie sami w domu. Zobaczymy wtedy jak wyksztalcicie swoje dzieci. Po co wysyłać do szkoły. Super rodzic uczy sam w domu... Uczymy hipokryzji i nienawiści, pogardy i nietolerancji wobec innych. Można kogoś zgnoic aby samemu czuć się dobrze. Do czego zmierzamy...
 Pytanie retoryczne...donikąd...smutne...
Avatar
...reflksja.... / 20 stycznia 2020 r. o 17:33
...dramat nauczycieli polega na tym, że nikt się z nimi nie liczy, a możliwość wyjazdu za granicę raczej nie pozwoli kontynuować zawodu. Nie to, co lekarze, którym bardzo kibicuję i zachęcam do emigracji.....
Avatar
może nie? / 20 stycznia 2020 r. o 16:20
Ludzie jak to czytam to mi się włos na głowie jeży! Czy społeczeństwo chce, aby ich dzieci uczyli ludzie bez pasji i serca?! Do tego dążycie! Wszędzie na świecie nauczyciel jest szanowany i nie wyzywa się go od nierobów! Tymi wpisami pokazujecie jakim jesteście zepsutym narodem, bez klasy, ogłady i szacunku do innego człowieka!
 Na szacunek należy sobie zapracować, a wy swoimi strajkami zniszczyliście go. Wasze odpowiedzi, też nie są wolne od inwektyw, a nawet pokazujecie jaki macie stosunek do dzieci i rodziców też.
Avatar
po.ko.n. na wiosnę / 20 stycznia 2020 r. o 16:14
Czytam te wpisy i... nie wiem...czy ludzie mają tak z***e umysły od urodzenia czy Tarczyński płaci im za to? Chyba to drugie...przecież w tym kraju nie może żyć tylu po***onych obywateli :(
 Oj może być tylu po***onych, może, a nawet są. Popatrz tylko ile procent głosowało na prezydenta wa-wki, albo na inne dziwne ugrupowania.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Świetny mecz w Chełmie. Tamtejsza CHKS Arka napsuła mnóstwo krwi faworytowi z PlusLigi. Około 1,5 tysiąca kibiców oglądało bardzo wyrównane zawody, ale spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się tak, jak wszyscy się spodziewali – wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Wciąż nie udało się odnaleźć myśliwskich trofeów, które zaginęły podczas dożynek powiatowych. Apel Gminnego Ośrodka Kultury nie pomógł.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

W środę Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – zmierzy się z Casademont Saragossa. Wicemistrzynie Polski po meczu rozegranym w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli mają trzypunktową zaliczkę. Stawką jest awans do ćwierćfinału

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia

„Podaj książkę, podaj książkę. Niech przechodzi z rąk do rąk. Niechaj biegnie, by odnaleźć nowy dom” – pod takim hasłem i ze śpiewem na ustach mali, więksi i całkiem duzi mieszkańcy Hrubieszowa przeprowadzali we wtorek swoją bibliotekę ze starej do zupełnie nowej, większej siedziby.

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"
4 lutego 2023, 19:00

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"

4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl "Nowy wspaniały świat" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Szef resortu obrony, Mariusz Błaszczak, w sobotę zapowiedział zamiar otworzenia w naszym województwie nowego garnizonu. Chodzi o jednostkę wojska zawodowego. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę są okolice Sobieszyna w powiecie ryckim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!