Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

19 stycznia 2020 r.
16:15

Druga faza reformy edukacji. Ministerstwo chce zmodyfikować Kartę Nauczyciela

Autor: Zdjęcie autora ask
0 57 A A
(fot. Archiwum)

Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski zapowiedział na posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży „drugą fazę reformy edukacji”. Szczegóły mają być znane w drugiej połowie roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na razie o zmianach nie wiadomo zbyt wiele. Powstać ma „kompleksowy program zmian dotyczący pragmatyki zawodowej i związanego z tym systemu wynagradzania i finansowania oświaty”. Zmodyfikowana ma zostać Karta nauczyciela. Według MEN przyjrzeć trzeba się postępowaniu dyscyplinarnemu. Dyrektor, który dziś ma trzy dni na powiadomienie rzecznika dyscypliny o naruszeniu dobra ucznia, ma mieć na to więcej czasu. Wszystko po to, by nie działał pod presją i mógł spokojnie przemyśleć sprawę.

Karty nauczyciela bronić chce Związek Nauczycielstwa Polskiego i Lewica.

– Bulwersuje mnie i niepokoi, że przewodnicząca sejmowej komisji edukacji, nauczycielka, mówi o najważniejszym dokumencie, który reguluje pragmatykę zawodową nauczycieli, że „nie będzie umierać za Kartę nauczyciela” – mówił na konferencji prasowej Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP i przypomniał, że Karta reguluje kwestie związane z warunkami pracy, wynagrodzeniem oraz określa kwalifikacje nauczycieli i stanowi jedyny już dzisiaj właściwie w Polsce – zbiorowy układ pracy.

– Karta to jest wentyl bezpieczeństwa, dokument, który broni nauczycieli, pozwala im zachować pełną ich autonomię zawodową.


Członkowie ZNP podkreślają też, że nie wyobrażają sobie, by decyzje dotyczące „drugiej fazy reformy edukacji” były podejmowane bez konsultacji z nimi. 

e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 o 22:53
+85
Ludzie jak to czytam to mi się włos na głowie jeży! Czy społeczeństwo chce, aby ich dzieci uczyli ludzie bez pasji i serca?! Do tego dążycie! Wszędzie na świecie nauczyciel jest szanowany i nie wyzywa się go od nierobów! Tymi wpisami pokazujecie jakim jesteście zepsutym narodem, bez klasy, ogłady i szacunku do innego człowieka!
Avatar
Ewkamarchewka / 19 stycznia 2020 o 16:32
+68
W wakacje zwolnić wszystkich nauczycieli i tych co chcą pracować zatrudnić od nowa na normalnych  warunkach bez socjalistycznej karty nauczyciela.  Nauczyciel powienien pracować 40h / tydz w szkole i w tym czasie poza lekcjami sprawdzać klasówki , przygotowywać się itd.  Od przygotowań powinien być też czas wakacyjny z normalnym 26 dniowym urlopem. Polska to nie Indie żeby po ulicach chodziły święte krowy.
  Idźmy dalej- zlikwidować zawód nauczyciela. Szkoły niech pozostaną, gdzieś te dzieci muszą czasami chodzić, żeby rodzice (zwłaszcza ci, co nie pracują) mogli trochę odpocząć. Proponuję comiesięczne losowania, kto z rodziców którego dnia pełni zastępczą rolę nauczyciela. Cóż to dla was, pracowitych, wykształconych, inteligentnych zająć się przez jeden dzień w miesiącu wychowywaniem nowych pokoleń, które będą budować przyszłość... A nauczycieli, oczywiście, na kasę do biedronki, za minimalną krajową.
  Idźmy dalej- zlikwidować zawód nauczyciela. Szkoły niech pozostaną, gdzieś te dzieci muszą czasami chodzić, żeby rodzice (zwłaszcza ci, co nie pracują) mogli trochę odpocząć. Proponuję comiesięczne losowania, kto z rodziców którego dnia pełni zastępczą rolę nauczyciela. Cóż to dla was, pracowitych, wykształconych, inteligentnych zająć się przez jeden dzień w miesiącu wychowywaniem nowych pokoleń, które będą budować przyszłość... A nauczycieli, oczywiście, na kasę do biedronki, za minimalną krajową. rozwiń
Avatar
Magda / 19 stycznia 2020 o 22:36
+53
Kto komu broni być nauczycielem i korzystać z tych dobroci.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 o 20:05
+46
Już dzieciaki cierpią, w wieku szkołach nie ma zajęć dodatkowych, gdyż to się nauczycielom nie opłaca, dlaczego mają pracować dodatkowe godziny za free w szkole, ? poświęcać czas, nerwy, nie ma wycieczek, wyjazdów, zielonych szkół też nie będzie ..., Pogratulować polityce rządu
Avatar
ewkamarchewka / 19 stycznia 2020 o 16:27
+45
Działanie pod wybory. Karta Nauczyciela solą w oku wielu obywateli, zwłaszcza tych, którzy do szkoły mieli pod górkę, a i latorośl bez genów geniuszu. Gotowi wyborcy PiSu, cieszący się, jak komuś jest gorzej niż im. Siedzące w domach mamusie Brajnaków i Dżesik, które z trudem wychowują własnego jednego albo nawet trzy bombelki uważają, że opieka, wychowanie i edukacja dwudziestu paru różnych charakterów nie jest niczym szczególnym. Ci będą zadowoleni i z radością zagłosują na najlepszą ze zmian. A nauczyciele?Broniarz zyskał swoje, ma w kieszeni kolejną kadencję, a wy, jak zwykle podzieleni, asekuranci, dalej pozwalajcie sobą pomiatać. Od wielu lat pomiata wami MEN, kuratoria, wydziały oświaty, dyrektorzy (ci chyba najbardziej, bo stołek dyrektorski chyba bardzo wygodny i ekonomicznie zadowalający), rodzice. Uczniowie też, bo niby dlaczego nie pomiatać, nie lekceważyć kogoś, kto zgadza się być nazywany lenie, nieudacznikiem, głąbem.
Działanie pod wybory. Karta Nauczyciela solą w oku wielu obywateli, zwłaszcza tych, którzy do szkoły mieli pod górkę, a i latorośl bez genów geniuszu. Gotowi wyborcy PiSu, cieszący się, jak komuś jest gorzej niż im. Siedzące w domach mamusie Brajnaków i Dżesik, które z trudem wychowują własnego jednego albo nawet trzy bombelki uważają, że opieka, wychowanie i edukacja dwudziestu paru różnych charakterów nie jest niczym szczególnym. Ci będą zadowoleni i z radością zagłosują na najlepszą ze zmian. A nauczyciele?Broniarz zyskał swoje, ma w kie... rozwiń
Avatar
Krzysztof / 20 stycznia 2020 o 05:46
+39
Dziś nauczyciel przed emeryturą musi stawać na baczność przed smarkaczem z VII kl.szkoły podstawowej.Bezkarność szkolnej patologii sięga zenitu , a jak widać po drugim roku reforma tego problemu życia szkoły nawet nie dotknęła. Nie będzie wzrostu poziomu nauczania jeśli połowę lekcji nauczyciel musi poświęcać na szarpaninę z bezkarnym elementem i łobuzerią.
Avatar
B / 20 stycznia 2020 o 00:14
+38
Przecież podobno nauczyciel 18 godzin tylko pracuje... to gdzie tu miejsce na wycieczki, konkursy, wyjścia, imprezy szkolne i pozaszkolne, zajęcia dodatkowe itp.  Przecież to się SAMO robi.
Avatar
Copik / 20 stycznia 2020 o 08:26
+33
Ludzie a ja się zapytam na czym ma ten nauczyciel pracować w tej szkole, jak nawet komputera nie ma żeby zrobić wpis do dziennika elektronicznego tylko musi korzystać ze swojego sprzętu? O drukarce i papierze nie wspomnę oraz innych pomocach, za jakie płaci z własnej kieszeni. 18 godz. Tygodniowo drodzy Państwo pracuje tylko przedmiotowiec. Nauczyciel wychowania przedszkolnego (a nie żadna tam przedszkolanka, o czym drodzy Państwo zapominacie) pracuje 25 godzin tygodniowo najczęściej na grupach liczących przy dobrych wiatrach 25 dzieci. A gdzie spotkania z rodzicami, codzienne rozmowy, odpisywanie na wiadomości, wpisy do dziennika, przygotowanie do zajęć, organizacja wycieczki i sam wyjazd na wycieczkę, liczne szkolenia opłacane z i tak niskiej pensji, studia ( tak dobrze czytacie, studia i szkolenia obowiązują wszystkich nauczycieli bowiem nauczyciel ma obowiązek się dokształcać), wywiadówki, rady pedagogiczne, szkolenia pierwszej pomocy, BHP, konsultacje z pedagogiem szkolnym na temat uczniów z trudnościami, opracowywanie planów pracy, ewaluacji, sprawdzanie zeszytów,i zadań, klasówek,itd. Proszę Państwa tylko głupi i niewykształcony człowiek powie, że nauczyciel to nierób i pracuje 18 godzin. Czemu to piszę? Ponieważ jestem nauczycielem, który odszedł z pracy w tym roku. Młodym nauczycielem, który na koncie ma liczę szkolenia i oprócz studiów kierunkowych posiada też 3 dyplomy ze studiów podyplomowych. Czemu odeszłam? Ponieważ nie stać mnie na pracę w szkole i na słuchanie od własnego męża, że zarabiam gorzej niż sprzątaczka. Kochałam swoją pracę, czasem odwiedzam nawet przedszkole, w ktorym pracowałam. Ale nawet teraz, pracując tak jak Państwo te 40 godzin mam więcej czasu dla siebie i rodziny, niż wtedy, gdy pracowałam w przedszkolu i szkole, że o wynagrodzeniu nie wspomnę. Ktoś wspomniał o niepublicznych placówkach, że nauczyciele pracują w nich po 40 godzin i nie mają problemu. Drodzy Państwo mój syn chodzi do niepublicznej szkoły, więc co nieco na ten temat wiem. Owszem pracują tyle godzin, z tym że są to miejsca pracy świetnie wyposażone, nauczyciel pracuje przy tablicy po około 20 godzin a pozostały czas to jego czas na przygotowanie, spotkania z rodzicami itd. a przy tym otrzymuje godne wynagrodzenie. Nie wiem,gdzie niektóre osoby naczytały się tych głupot, którymi tak chętnie się dzielą. Ale powiem wam, skoro zazdrościcie nauczycielom czemu nie rzucicie swojej pracy i nie pójdziecie pracować w przedszkolu lub szkole? Przecież nauczyciele mają tak dobrze, więc może by tak wskoczyć na ich miejsce? Po 5 latach pracy w zawodzie powiem wam jedno, popieracie dalej kolejne pomysły rzadu a za kilka lat nie będzie komu uczyc w szkole, bo już teraz jest problem z obsadzeniem stanowisk w szkole i przedszkolach. 
Ludzie a ja się zapytam na czym ma ten nauczyciel pracować w tej szkole, jak nawet komputera nie ma żeby zrobić wpis do dziennika elektronicznego tylko musi korzystać ze swojego sprzętu? O drukarce i papierze nie wspomnę oraz innych pomocach, za jakie płaci z własnej kieszeni. 18 godz. Tygodniowo drodzy Państwo pracuje tylko przedmiotowiec. Nauczyciel wychowania przedszkolnego (a nie żadna tam przedszkolanka, o czym drodzy Państwo zapominacie) pracuje 25 godzin tygodniowo najczęściej na grupach liczących przy dobrych wiatrach 25 dzieci. A gd... rozwiń
Avatar
Prawdziwy Polak / 19 stycznia 2020 o 17:32
+33
Czytam te wpisy i... nie wiem...czy ludzie mają tak z***e umysły od urodzenia czy Tarczyński płaci im za to? Chyba to drugie...przecież w tym kraju nie może żyć tylu po***onych obywateli :(
Avatar
Vika / 19 stycznia 2020 o 17:16
+32
Dalszy ciąg dereformy :)
Avatar
belfra / 28 stycznia 2020 o 12:41
+2
bolszewia musi mieć co dzien jakiegoś wroga był grodzki są sedziowie teraz belfry ,co za gów.no ,a jak "derektor" okzą sie głuipi jak but, a złośliwy jak ostatnia menda pisowska ? to co wtedy? co bolewia wymyśli? jakieś kraty galery czy dyby?
 np.składanie mebli i sprzątanie po godzinach pracy
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 20:23
+1
bolszewia musi mieć co dzien jakiegoś wroga był grodzki są sedziowie teraz belfry ,co za gów.no ,a jak "derektor" okzą sie głuipi jak but, a złośliwy jak ostatnia menda pisowska ? to co wtedy? co bolewia wymyśli? jakieś kraty galery czy dyby?
Avatar
Ddd / 21 stycznia 2020 o 14:01
-1
Zrób to a najlepiej zmień pracę i nie płacz jak ci źle w szkole, jakoś nauczyciele nie odchodzą masowo z pracy, raczej ciężko się wkręcić chyba że po znajomości
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 05:53
+3
Dziękuję Bogu za to, za dwa lata odchodzę na emeryturę a może wcześniej i zostawię to wszystko za sobą nauczyciel z 35 letnim stażem
Avatar
Były nauczyciel / 20 stycznia 2020 o 23:29
0
W wakacje zwolnić wszystkich nauczycieli i tych co chcą pracować zatrudnić od nowa na normalnych  warunkach bez socjalistycznej karty nauczyciela.  Nauczyciel powienien pracować 40h / tydz w szkole i w tym czasie poza lekcjami sprawdzać klasówki , przygotowywać się itd.  Od przygotowań powinien być też czas wakacyjny z normalnym 26 dniowym urlopem. Polska to nie Indie żeby po ulicach chodziły święte krowy.
Idźmy dalej- zlikwidować zawód nauczyciela. Szkoły niech pozostaną, gdzieś te dzieci muszą czasami chodzić, żeby rodzice (zwłaszcza ci, co nie pracują) mogli trochę odpocząć. Proponuję comiesięczne losowania, kto z rodziców którego dnia pełni zastępczą rolę nauczyciela. Cóż to dla was, pracowitych, wykształconych, inteligentnych zająć się przez jeden dzień w miesiącu wychowywaniem nowych pokoleń, które będą budować przyszłość... A nauczycieli, oczywiście, na kasę do biedronki, za minimalną krajową.
Co ma wspólnego likwidacja karty nauczyciela z likwidacją zawodu nauczyciela ?? W szkołach prywatnych pracują nauczyciele na normalnych zasadach i nie narzekają.  Pora obalić ostatnie relikty socjalizmu.
 A chciałbyś/chciałabyś pracować bez Kodeksu Pracy? To też relikt...A na czym polega specyfika pracy nauczyciela można sobie samemu doczytać. Obecna szkoła to jedno wielkie wariatkowo, a szczucie nauczycieli efekty może przynieść fatalne. Zwalniać proszę swoich pracowników. Nauczyciele odchodzą sami.
 A chciałbyś/chciałabyś pracować bez Kodeksu Pracy? To też relikt...A na czym polega specyfika pracy nauczyciela można sobie samemu doczytać. Obecna szkoła to jedno wielkie wariatkowo, a szczucie nauczycieli efekty może przynieść fatalne. Zwalniać proszę swoich pracowników. Nauczyciele odchodzą sami. rozwiń
Avatar
l / 20 stycznia 2020 o 20:48
+5
Was wszystkich wykształciły nieroby i obiboki. Uczcie sami w domu. Zobaczymy wtedy jak wyksztalcicie swoje dzieci. Po co wysyłać do szkoły. Super rodzic uczy sam w domu... Uczymy hipokryzji i nienawiści, pogardy i nietolerancji wobec innych. Można kogoś zgnoic aby samemu czuć się dobrze. Do czego zmierzamy...
Pytanie retoryczne...donikąd...smutne...
 do średniowiecza gdzie ksiądz był wszystkim...
Avatar
Były nauczyciel / 20 stycznia 2020 o 19:17
+5
Was wszystkich wykształciły nieroby i obiboki. Uczcie sami w domu. Zobaczymy wtedy jak wyksztalcicie swoje dzieci. Po co wysyłać do szkoły. Super rodzic uczy sam w domu... Uczymy hipokryzji i nienawiści, pogardy i nietolerancji wobec innych. Można kogoś zgnoic aby samemu czuć się dobrze. Do czego zmierzamy...
 Pytanie retoryczne...donikąd...smutne...
Avatar
...reflksja.... / 20 stycznia 2020 o 17:33
-5
...dramat nauczycieli polega na tym, że nikt się z nimi nie liczy, a możliwość wyjazdu za granicę raczej nie pozwoli kontynuować zawodu. Nie to, co lekarze, którym bardzo kibicuję i zachęcam do emigracji.....
Avatar
może nie? / 20 stycznia 2020 o 16:20
-7
Ludzie jak to czytam to mi się włos na głowie jeży! Czy społeczeństwo chce, aby ich dzieci uczyli ludzie bez pasji i serca?! Do tego dążycie! Wszędzie na świecie nauczyciel jest szanowany i nie wyzywa się go od nierobów! Tymi wpisami pokazujecie jakim jesteście zepsutym narodem, bez klasy, ogłady i szacunku do innego człowieka!
 Na szacunek należy sobie zapracować, a wy swoimi strajkami zniszczyliście go. Wasze odpowiedzi, też nie są wolne od inwektyw, a nawet pokazujecie jaki macie stosunek do dzieci i rodziców też.
Avatar
po.ko.n. na wiosnę / 20 stycznia 2020 o 16:14
-4
Czytam te wpisy i... nie wiem...czy ludzie mają tak z***e umysły od urodzenia czy Tarczyński płaci im za to? Chyba to drugie...przecież w tym kraju nie może żyć tylu po***onych obywateli :(
 Oj może być tylu po***onych, może, a nawet są. Popatrz tylko ile procent głosowało na prezydenta wa-wki, albo na inne dziwne ugrupowania.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!