Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

4 grudnia 2021 r.
18:36

Szkolny autobus zgubił ucznia. 7-latek szedł polami szukać mamy

Autor: Zdjęcie autora agdy
62 6 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

- Myślałam, że zawału dostanę, jak mi opiekun powiedział, że chyba syna zgubili, bo wysiadł ze szkolnego autobusu nie tam gdzie powinien – relacjonuje mama ucznia z gminy Trzeszczany. Chłopca szukali policjanci, strażacy i straż graniczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek dostaliśmy informację, że w gminie Trzeszczany (powiat Hrubieszów), chłopiec pokonał kilka kilometrów pieszo, bo wysiadł ze szkolnego autobusu w złym miejscu i nie miał jak wrócić do domu. Znamy szczegóły wydarzeń, w których brało udział 25 funkcjonariuszy straży pożarnej, 8 policjantów i 2 funkcjonariuszy straży granicznej.

Nerwy i strach

- Myślałam, że zawału dostanę, jak mi opiekun powiedział, że chyba syna zgubili, bo wysiadł ze szkolnego autobusu nie tam gdzie powinien. Ale ten pan był chyba jeszcze bardziej przerażony niż ja. Kiedy pojechaliśmy szukać chłopca, to powiedział, że coś sobie zrobi, jeśli syn się nie odnajdzie. Bardzo to przeżywał – wspomina mama 7-latka.

Z jej opowieści wynika, że czwartkowe wydarzenia wyglądały tak:

Szkolny autobus przyjechał o godz. 13.10, przywożąc do Józefina córkę pani Anety. O 14.10 na przystanek po młodszego o trzy lata syna wyszła babcia chłopca. Ale autobus nie zatrzymał się na przystanku i kobieta wróciła do domu sama. Zdenerwowana pani Aneta poszła na przystanek i zobaczyła opiekuna ze szkolnego autobusu, który przyjechał swoim autem szukać chłopca. To wówczas się dowiedziała, że syn wysiadł kilka kilometrów za Józefinem, w Majdanie Wielkim.

- Tylko w czwartki ma lekcje dłużej i wraca sam, bez siostry. Jest najmłodszy w tej grupie. Na dodatek jest cichym dzieckiem, pewnie nie mówił, że chce wysiąść. A w autobusie nie było opiekunki, która zna dzieci – opowiada mama chłopca, który znalazł się w nieznanym sobie miejscu.

Życzliwa pomoc

Zaalarmowano policję a ta kolejne służby.

- Cała akcja trwała około 30 minut, bo okazało, że dziecko, którego zaginiecie zgłoszono, się odnalazło. O sprawie powiadomił nas pracownik gminy. Dyżurny hrubieszowskiej policji, który przyjął zgłoszenie, zgodnie z procedurami zawiadomił najbliższą placówkę straży granicznej w Horodle i państwową straż pożarną. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, chłopiec poszedł polami do najbliższych zabudowań. Przygodny mężczyzna odwiózł go do domu – relacjonują policjanci z Hrubieszowa.

Jak wspomina mama 7-latka, z pracownikiem gminy pojechała do Majdanu szukać chłopca w okolicy. On w tym czasie szedł polami i dotarł do sąsiedniej Drogojówki. Tam poprosił o pomoc i został odwieziony do domu. Był wcześniej niż zdenerwowana mama, która go ciągle szukała.

Doszło do nieprawidłowości

- W związku z zaistniałym zdarzeniem, natychmiast gdy dowiedziałem się o sprawie, poprosiłem dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach o wyjaśnienie szczegółów, jako osobę odpowiedzialną i mającą dowozy uczniów w swoich kompetencjach. Na  podstawie jej ustnych wyjaśnień twierdzę, że doszło do nieprawidłowości – mówi Stanisław Czarnota, wójt Gminy Trzeszczany.

Gmina jest organem założycielskim i prowadzącym dla podstawówki w Trzeszczanach, a ta organizuje dowozy uczniów z różnych okolicznych miejscowości do dwóch placówek szkolnych: w Trzeszczanach i Mołodiatyczach, gdzie w „zerówce” uczy się 7-latek.

Policjanci zapowiadają, że sprawdzą czy nie doszło w tym przypadku do zaniedbania ze strony osoby sprawującej opiekę nad dziećmi w szkolnym autobusie.

Fatalny zbieg okoliczności

Wójt tłumaczy, że jeszcze za wcześnie na stwierdzenie kto w tym całym zdarzeniu zawinił. Na razie zna jedynie ustne relacje kilku osób, które opisywały przebieg czwartkowych wydarzeń. Ponieważ w niektórych momentach są one rozbieżne, Stanisław Czarnota czeka na pisemne wyjaśnienia dyrektorki Szkoły w Trzeszczanach.

- Dopiero wówczas wyciągnięte wnioski pozwolą na podjęcie stosownych decyzji, aby skutecznie zapobiec w przyszłości takim lub podobnym zdarzeniom.  Oraz na wyciągnięcie konsekwencji służbowych w stosunku do osób odpowiedzialnych za zaistniałe zdarzenie – dodaje wójt, który przyznaje, że do zdarzenia doszło w trudnym czasie, kiedy absencja pracowników i nauczycieli z powodu zachorowań na COVID-19 zbiegły się z przeziębieniami i zachorowaniami na grypę, co znacznie utrudniło organizację pracy.

Potwierdza, że policję zawiadomił jeden z pracowników gminy. Jednak z ustaleniem co faktycznie się wydarzyło w czwartek podczas rozwożenia dzieci ze szkół do domów, chce poczekać do otrzymania pisemnych wyjaśnień podwładnych. Polecił aby podczas dowozu i rozwozu uczniów do szkół bezwzględnie przestrzegano opracowanego i obowiązującego regulaminu dowozu uczniów.

- Nie składałam żadnej oficjalnej skargi, wszyscy mnie bardzo przepraszali, zapewniali, że nigdy więcej do czegoś takiego nie dojdzie. Syn był przestraszony, mówił, że poszedł szukać mamy, ale nic mu się nie stało – dodaje pani Aneta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 5 grudnia 2021 r. o 09:44
UK.. wdrożono szczepienia dzieci i... " liczba zgonów dzieci w wieku od 10 do 14 lat, między 38 a 41 tyg tego roku była o 62% większa niż średnia z pięciu lat" -- newstarget.com/2021-12-03-excess-mortality-uk-children-vaccine-rollout.html
 Odmawiam założenia opon zimowych, ponieważ: - To mój samochód, mój wybór, moja wolność... - Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez produentów... - Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych... - Niektórzy mają już 3 komplet opon, to dowodzi ich nieskuteczności... - Nie wiemy z czego są robione... - Producenci opon zimowych straszą nas zimą, żeby się wzbgacić. Poza tym, to oni wymyślili śnieg i rozrzucają go po nocy, gdy śpisz... - Jesli mam opony, rząd może mnie śledzić w śniegu... OTWÓRZCIE OCZY I PRZESTAŃCIE BYĆ OWCAMI!!! W TYM ROKU OPONOM ZIMOWYM MÓWIMY NIE!!!
 Odmawiam założenia opon zimowych, ponieważ: - To mój samochód, mój wybór, moja wolność... - Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez produentów... - Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych... - Niektórzy mają już 3 komplet opon, to dowodzi ich nieskuteczności... - Nie wiemy z czego są robione... - Producenci opon zimowych straszą nas zimą, żeby się wzbgacić. Poza tym, to oni wymyślili śnieg i rozrzucają go po nocy, gdy śpisz... - Jesli mam opony, rząd może mnie śledz... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 23:34
tam też "gubią" dzieci: press.net/news/news/120-children-hospitalized-province-suspends-pfizer-vaccine-batch-4397748.html
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI, PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
 durczok, kozidrak, cimoszewicz, najsztub, i setki innych ponad prawem... masz rację
 durczok, kozidrak, cimoszewicz, najsztub, i setki innych ponad prawem... masz rację rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:10
tam też "gubią" dzieci: press.net/news/news/120-children-hospitalized-province-suspends-pfizer-vaccine-batch-4397748.html
Avatar
Studentki_z_TYHA.PL / 5 grudnia 2021 r. o 03:30
Ładuj studentki za darmo! Nawet *** ma teraz ponad 10 koła takich co nie odmawiają.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 23:35
UK.. wdrożono szczepienia dzieci i... " liczba zgonów dzieci w wieku od 10 do 14 lat, między 38 a 41 tyg tego roku była o 62% większa niż średnia z pięciu lat" -- newstarget.com/2021-12-03-excess-mortality-uk-children-vaccine-rollout.html
Avatar
_XD_ / 4 grudnia 2021 r. o 21:56
tam też "gubią" dzieci: press.net/news/news/120-children-hospitalized-province-suspends-pfizer-vaccine-batch-4397748.html
   94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI, PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
Avatar
_XD_ / 5 grudnia 2021 r. o 09:44
UK.. wdrożono szczepienia dzieci i... " liczba zgonów dzieci w wieku od 10 do 14 lat, między 38 a 41 tyg tego roku była o 62% większa niż średnia z pięciu lat" -- newstarget.com/2021-12-03-excess-mortality-uk-children-vaccine-rollout.html
 Odmawiam założenia opon zimowych, ponieważ: - To mój samochód, mój wybór, moja wolność... - Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez produentów... - Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych... - Niektórzy mają już 3 komplet opon, to dowodzi ich nieskuteczności... - Nie wiemy z czego są robione... - Producenci opon zimowych straszą nas zimą, żeby się wzbgacić. Poza tym, to oni wymyślili śnieg i rozrzucają go po nocy, gdy śpisz... - Jesli mam opony, rząd może mnie śledzić w śniegu... OTWÓRZCIE OCZY I PRZESTAŃCIE BYĆ OWCAMI!!! W TYM ROKU OPONOM ZIMOWYM MÓWIMY NIE!!!
 Odmawiam założenia opon zimowych, ponieważ: - To mój samochód, mój wybór, moja wolność... - Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami przeprowadzonymi przez produentów... - Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych... - Niektórzy mają już 3 komplet opon, to dowodzi ich nieskuteczności... - Nie wiemy z czego są robione... - Producenci opon zimowych straszą nas zimą, żeby się wzbgacić. Poza tym, to oni wymyślili śnieg i rozrzucają go po nocy, gdy śpisz... - Jesli mam opony, rząd może mnie śledz... rozwiń
Avatar
Studentki_z_TYHA.PL / 5 grudnia 2021 r. o 03:30
Ładuj studentki za darmo! Nawet *** ma teraz ponad 10 koła takich co nie odmawiają.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 23:35
UK.. wdrożono szczepienia dzieci i... " liczba zgonów dzieci w wieku od 10 do 14 lat, między 38 a 41 tyg tego roku była o 62% większa niż średnia z pięciu lat" -- newstarget.com/2021-12-03-excess-mortality-uk-children-vaccine-rollout.html
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 23:34
tam też "gubią" dzieci: press.net/news/news/120-children-hospitalized-province-suspends-pfizer-vaccine-batch-4397748.html
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI, PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
 durczok, kozidrak, cimoszewicz, najsztub, i setki innych ponad prawem... masz rację
 durczok, kozidrak, cimoszewicz, najsztub, i setki innych ponad prawem... masz rację rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 grudnia 2021 r. o 21:56
tam też "gubią" dzieci: press.net/news/news/120-children-hospitalized-province-suspends-pfizer-vaccine-batch-4397748.html
   94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI, PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:10
tam też "gubią" dzieci: press.net/news/news/120-children-hospitalized-province-suspends-pfizer-vaccine-batch-4397748.html
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"
4 lutego 2023, 19:00

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"

4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl "Nowy wspaniały świat" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Szef resortu obrony, Mariusz Błaszczak, w sobotę zapowiedział zamiar otworzenia w naszym województwie nowego garnizonu. Chodzi o jednostkę wojska zawodowego. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę są okolice Sobieszyna w powiecie ryckim.

Nowa metoda oszustów. Teraz podszywają się przez specjalną komórkę policji

Nowa metoda oszustów. Teraz podszywają się przez specjalną komórkę policji

Policja uczula, aby nie dać się nabrać na nową metodę działania internetowych oszustów.

Cud, że nikomu nic się nie stało. Citroen wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Nagranie
wideo
film

Cud, że nikomu nic się nie stało. Citroen wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Nagranie

Policja pokazuje nagranie ze skrzyżowania alei Kraśnickiej i ulicy Roztocze. Trudno uwierzyć, że nie było ofiar.

"W komplecie" - warsztaty ceramiki w DDK Czuby Południowe
7 lutego 2023, 18:00

"W komplecie" - warsztaty ceramiki w DDK Czuby Południowe

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza na warsztaty ceramiki z cyklu "Glina w formie". Tym razem uczestnicy stworzą komplet do herbaty.

Dreszczowiec z happy-endem, czyli Tomasovia lepsza od KSZO

Dreszczowiec z happy-endem, czyli Tomasovia lepsza od KSZO

Pewnie kibice woleliby trzy punkty, ale ich pupilki wywalczyły dwa, a przy okazji zafundowały widzom bardzo ciekawe widowisko. Tomasovia przegrywała już z KSZO 0:2 w setach jednak potrafiła się podnieść i wygrać 3:2.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!