Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

1 grudnia 2021 r.
22:11

Będą naloty na sklepy i restauracje

Autor: Zdjęcie autora PAP
116 14 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Od środy wzmożone są kontrole inspekcji sanitarnej w sklepach, hotelach i lokalach gastronomicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To nie są kontrole dotyczące indywidualnych osób, bo tym zajmuje się policja, czy przestrzegamy obowiązku noszenia maseczek, zachowania dystansu. To są kontrole podmiotów gospodarczych, to są kontrole sklepów, hoteli, lokali gastronomicznych – mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W środę weszły w życie nowe obostrzenia sanitarne, przepisy tzw. pakietu alertowego w związku z wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2. To limit 50-procentowego obłożenia, który obowiązuje w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach kulturalnych takich, jak np. kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych. Taki sam limit dotyczy obiektów sportowych: basenów i aquaparków (do tej pory było to 75 proc. obłożenia).

Z 500 do 250 osób zmniejszono limit osób na wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi. Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w takich zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek (do tej pory limit wynosił 150 osób). Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Z kolei limit jedna osoba na 15 mkw. obowiązuje na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach (do tej pory obowiązywał limit jednej osoby na 10 mkw.). Taki sam limit obowiązuje w obiektach handlowych, targach, wystawach, kongresach i konferencjach.

Zmianie ulegają od środy również zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji. Podróżni niezależnie od środka transportu podlegają 14-dniowej kwarantannie (do tej pory 10-dniowej). Mogą być z niej zwolnieni m.in. w przypadku, gdy są w pełni zaszczepieni preparatem dopuszczonym do obrotu w UE. Zwolnienie z kwarantanny możliwe jest na podstawie testu PCR wykonanego po upływie 8 dni od przekroczenia granicy. Z nowych przepisów wynika również, że osoby podróżujące z Botswany, Eswatini (dawniej Suazi – PAP), Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny, chyba że są zaszczepione preparatem uznawanym w UE.

Od wtorku do 13 grudnia obowiązuje zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych w siedmiu państwach znajdujących się na południu Afryki. Dotyczy on przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Nie zmieniają się inne obowiązujące dotąd obostrzenia. Na przykład nadal jest obowiązkowe w całym kraju zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie. Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju czy zaburzenia psychiczne. Należy również zachować dystans – minimalnie 1,5 m od siebie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 09:54
+13
Po raz pierwszy w historii medycyny winę za nieskuteczność wszczepionego eliksiru ponoszą osoby.... które go nie przyjęły ??? To one powinny zostać poddane sankcjom i ograniczeniom??? GRATULACJE !!! Robienie qr vy z logiki pięknie wam idzie :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 08:17
+8
"Państwo jest dla człowieka, a nie człowiek dla państwa. Innymi słowy, to państwo powinno być naszym sługą, a nie my jego niewolnikami." ---  Albert Einstein
Avatar
wiesniak / 2 grudnia 2021 r. o 06:50
+6
niech nalecą na Nowogrodzką, tam najwięcej pustaków
Avatar
Kroll / 1 grudnia 2021 r. o 22:25
+5
Jak klasyk mawiał : nie strasz, nie strasz bo się ...coś tam, coś tam. Od początku pandemii żywego milicjanta nie widziałem w galerii. Foliarze łażą jak święte krowy. Przecież milicjant nie będzi o genach dyskutował z takim antyszczepem bo ten ostatni może się zdenerwować. A tego PiS nie chce. Dba o spokój pewnej brunatno - czarnej grupy społecznej. Bo to dobre samopoczucie np. posła Janusza Kowalskiego jest ważniejsze niż 500 zgonów dziennie. Oj. News z ostatniej chwili - Mateo z długim nosem się zaszczepił. Czy nos mu bardziej urośnie? Trochę późno.....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 08:16
+3
!!!    114 112 wykonanych testów - w dniu 01.12.2021. przeprowadzono w Polsce NAJWIĘCEJ "testów" w CAŁYM 2021 roku !!!  Wiecie już dlaczego straszą Was  grypą, zabierają wolność i korzystając z okazji wciskają 3cią szprycę i stręczą ją dzieciom?! 
Avatar
tadek68 / 2 grudnia 2021 r. o 20:06
+2
Coś się redakcji pomyliło, onegdaj były naloty, na Warszawę, Rygę, Wieluń. A podnoszenie ,,zwykłej łapanki" gojów z Polin, do rangi nalotu, to chyba lapsus. Wyłapią najpierw bezmaskowców, potem nieszczepów, na końcu Polaczków po numerach pesel, czas przywyknąć powoli, no chyba że rebe Matiemu tramwaj łeb u**doli. Ale przyjdzie drugi i przeczołga co do jednego, za wszystkie wspólne długi, a jest tego chyba ok 1,5 biliona, taki zdolny ten rebe Mati. Dług jest akurat taki, jak cena zastawu Poland Republic Of na giełdzie w N. Yorku. Zastawił nas Kwach i SLD w 2002 r. potajemnie w konsulacie RP w USA, wraz z motłochem wg nr Pesel i majątkami prywatnymi. PIS tylko dokończył dzieła upadku Polszy i stada gojów z terenu Polin.
Coś się redakcji pomyliło, onegdaj były naloty, na Warszawę, Rygę, Wieluń. A podnoszenie ,,zwykłej łapanki" gojów z Polin, do rangi nalotu, to chyba lapsus. Wyłapią najpierw bezmaskowców, potem nieszczepów, na końcu Polaczków po numerach pesel, czas przywyknąć powoli, no chyba że rebe Matiemu tramwaj łeb u**doli. Ale przyjdzie drugi i przeczołga co do jednego, za wszystkie wspólne długi, a jest tego chyba ok 1,5 biliona, taki zdolny ten rebe Mati. Dług jest akurat taki, jak cena zastawu Poland Republic Of na giełdzie w N. Yorku. Zastaw... rozwiń
Avatar
Japolan / 1 grudnia 2021 r. o 23:35
+1
"Państwo jest dla człowieka, a nie człowiek dla państwa. Innymi słowy, to państwo powinno być naszym sługą, a nie my jego niewolnikami." Albert Einstein
Marzycielstwo! PiS'iaki wyznają coś odmiennego; niemalże omnipotencję państwa, które staje się właścicielem człowieka i Narodu. PiS wszystkim - jednostka niczym; to jedna z cech dyktatury PiS'iaków. Czy zdecydują się na klamrach pasów do mundurów wprowadzić hasło "Gott mit uns"?!?
Marzycielstwo! PiS'iaki wyznają coś odmiennego; niemalże omnipotencję państwa, które staje się właścicielem człowieka i Narodu. PiS wszystkim - jednostka niczym; to jedna z cech dyktatury PiS'iaków. Czy zdecydują się na klamrach pasów do mundurów wprowadzić hasło "Gott mit uns"?!? rozwiń
Avatar
Japolan / 1 grudnia 2021 r. o 23:15
+1
Czyżby naloty dywanowe?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 grudnia 2021 r. o 22:40
+1
Oddziały SSzturmowe piSS gotowe do wymarSSzu? kasa poszła? Nie pójdą na L4?
Avatar
_XD_ / 3 grudnia 2021 r. o 20:29
0
Coś się redakcji pomyliło, onegdaj były naloty, na Warszawę, Rygę, Wieluń. A podnoszenie ,,zwykłej łapanki" gojów z Polin, do rangi nalotu, to chyba lapsus. Wyłapią najpierw bezmaskowców, potem nieszczepów, na końcu Polaczków po numerach pesel, czas przywyknąć powoli, no chyba że rebe Matiemu tramwaj łeb u**doli. Ale przyjdzie drugi i przeczołga co do jednego, za wszystkie wspólne długi, a jest tego chyba ok 1,5 biliona, taki zdolny ten rebe Mati. Dług jest akurat taki, jak cena zastawu  Poland Republic Of na giełdzie w N. Yorku. Zastawił nas Kwach i SLD w 2002 r. potajemnie w konsulacie RP w USA, wraz z motłochem wg nr Pesel i majątkami prywatnymi. PIS tylko dokończył dzieła upadku Polszy i stada gojów z terenu Polin.
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,  PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,  PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!... rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 grudnia 2021 r. o 20:29
0
Coś się redakcji pomyliło, onegdaj były naloty, na Warszawę, Rygę, Wieluń. A podnoszenie ,,zwykłej łapanki" gojów z Polin, do rangi nalotu, to chyba lapsus. Wyłapią najpierw bezmaskowców, potem nieszczepów, na końcu Polaczków po numerach pesel, czas przywyknąć powoli, no chyba że rebe Matiemu tramwaj łeb u**doli. Ale przyjdzie drugi i przeczołga co do jednego, za wszystkie wspólne długi, a jest tego chyba ok 1,5 biliona, taki zdolny ten rebe Mati. Dług jest akurat taki, jak cena zastawu  Poland Republic Of na giełdzie w N. Yorku. Zastawił nas Kwach i SLD w 2002 r. potajemnie w konsulacie RP w USA, wraz z motłochem wg nr Pesel i majątkami prywatnymi. PIS tylko dokończył dzieła upadku Polszy i stada gojów z terenu Polin.
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,  PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,  PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!... rozwiń
Avatar
tadek68 / 2 grudnia 2021 r. o 20:06
+2
Coś się redakcji pomyliło, onegdaj były naloty, na Warszawę, Rygę, Wieluń. A podnoszenie ,,zwykłej łapanki" gojów z Polin, do rangi nalotu, to chyba lapsus. Wyłapią najpierw bezmaskowców, potem nieszczepów, na końcu Polaczków po numerach pesel, czas przywyknąć powoli, no chyba że rebe Matiemu tramwaj łeb u**doli. Ale przyjdzie drugi i przeczołga co do jednego, za wszystkie wspólne długi, a jest tego chyba ok 1,5 biliona, taki zdolny ten rebe Mati. Dług jest akurat taki, jak cena zastawu Poland Republic Of na giełdzie w N. Yorku. Zastawił nas Kwach i SLD w 2002 r. potajemnie w konsulacie RP w USA, wraz z motłochem wg nr Pesel i majątkami prywatnymi. PIS tylko dokończył dzieła upadku Polszy i stada gojów z terenu Polin.
Coś się redakcji pomyliło, onegdaj były naloty, na Warszawę, Rygę, Wieluń. A podnoszenie ,,zwykłej łapanki" gojów z Polin, do rangi nalotu, to chyba lapsus. Wyłapią najpierw bezmaskowców, potem nieszczepów, na końcu Polaczków po numerach pesel, czas przywyknąć powoli, no chyba że rebe Matiemu tramwaj łeb u**doli. Ale przyjdzie drugi i przeczołga co do jednego, za wszystkie wspólne długi, a jest tego chyba ok 1,5 biliona, taki zdolny ten rebe Mati. Dług jest akurat taki, jak cena zastawu Poland Republic Of na giełdzie w N. Yorku. Zastaw... rozwiń
Avatar
swiat.wg.bankstera / 2 grudnia 2021 r. o 13:20
0
Karanie za tzw. maski (aka kagańce) jest NIEZGODNE z prawem. I znowu jest KOLEJNE orzeczenie sądu, tym razem z SR w Zakopanem. W wydanym postanowieniu z 7 paź. 2021 SR przychyla się do argumentacji, iż wydane przez Radę Ministrów pandemiczne rozporządzenia stoją w sprzeczności z art. 92 Konstytucji RP. Sąd bardzo mocno argumentuje w swoim uzasadnieniu postanowienia, że nakaz zakrywania ust i nosa w określonych miejscach nie z aktu rangi ustawy, lecz z rozporządzenia co w konsekwencji powoduje naruszenie 42 ust. 1 Konstytucji RP, który przesadza, że odpowiedzialności karnej podlega ten, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Z tego przepisu jednoznacznie wynika, że czyn taki nie może wynikać, choćby w czasie jego popełnienia z aktu rangi podustawowej. W dalszej części postanowienia Sąd podkreśla, że stosowanie do art. 31 ust. 3 Konstytucji RP ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw nie mogą naruszać istoty tych wolności i prawa. Tylko ustanowienie stanu nadzwyczajnego (w tym przypadku stanu klęski żywiołowej) w rozumieniu art. 228 ust. 1 i art. 233 ust. 3 Konstytucji RP pozwala na ograniczenie praw i wolności obywateli a taki tan do tej pory nie został w Polsce wprowadzony. Co jest bardzo istotne w postanowieniu o umorzeniu postępowania Sąd podkreślił, że konstytucji nie zna pojęcia „stan epidemii” jakim posłużył się ustawodawca, wprowadzając określone nakazy i zakazy wskazując, że w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy, aby obostrzenia wprowadzone przez RM miały uzasadnienie prawne ich stosowania powinien zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej co wynika art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 2002 roku o stanie klęski żywiołowej.  (źrodło: legaartis pl) A więc, nie przyjmować mandatów, kierowć do sądu.      >>>>>>>  Można wystąpić przeciwko policjantowi z art 231 KK, Nadużycie władzy:  1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Karanie za tzw. maski (aka kagańce) jest NIEZGODNE z prawem. I znowu jest KOLEJNE orzeczenie sądu, tym razem z SR w Zakopanem. W wydanym postanowieniu z 7 paź. 2021 SR przychyla się do argumentacji, iż wydane przez Radę Ministrów pandemiczne rozporządzenia stoją w sprzeczności z art. 92 Konstytucji RP. Sąd bardzo mocno argumentuje w swoim uzasadnieniu postanowienia, że nakaz zakrywania ust i nosa w określonych miejscach nie z aktu rangi ustawy, lecz z rozporządzenia co w konsekwencji powoduje naruszenie 42 u... rozwiń
Avatar
___K___ / 2 grudnia 2021 r. o 10:23
-3
Po raz pierwszy w historii medycyny winę za nieskuteczność wszczepionego eliksiru ponoszą osoby.... które go nie przyjęły ???   To one powinny zostać poddane sankcjom i ograniczeniom???   GRATULACJE !!! Robienie qr vy z logiki pięknie wam idzie :)
Co ty wiesz o skuteczności szczepień? Nic. Jesteś tępym trollem bez żadnej wiedzy. A ograniczenie dla nieszczepów jest naturalną koleją rzeczy - macie wielokrotnie większą szansę na zachorowanie i dużo większą szansę, że będziecie zarażać. Stanowicie zagrożenie przede wszystkim dla osób niezaszczepionych i zaszczepionych z obniżoną z uwagi na inne choroby odpornością. Tylko po co ja ci to piszę, skoro i tak niczego nie zrozumiesz, za to za chwilę znowu wkleisz jakieś foliarskie debilizmy.
Co ty wiesz o skuteczności szczepień? Nic. Jesteś tępym trollem bez żadnej wiedzy. A ograniczenie dla nieszczepów jest naturalną koleją rzeczy - macie wielokrotnie większą szansę na zachorowanie i dużo większą szansę, że będziecie zarażać. Stanowicie zagrożenie przede wszystkim dla osób niezaszczepionych i zaszczepionych z obniżoną z uwagi na inne choroby odpornością. Tylko po co ja ci to piszę, skoro i tak niczego nie zrozumiesz, za to za chwilę znowu wkleisz jakieś foliarskie debilizmy. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 09:54
+13
Po raz pierwszy w historii medycyny winę za nieskuteczność wszczepionego eliksiru ponoszą osoby.... które go nie przyjęły ??? To one powinny zostać poddane sankcjom i ograniczeniom??? GRATULACJE !!! Robienie qr vy z logiki pięknie wam idzie :)
Avatar
___K___ / 2 grudnia 2021 r. o 09:11
-6
!!!    114 112 wykonanych testów - w dniu 01.12.2021. przeprowadzono w Polsce NAJWIĘCEJ "testów" w CAŁYM 2021 roku !!!  Wiecie już dlaczego straszą Was  grypą, zabierają wolność i korzystając z okazji wciskają 3cią szprycę i stręczą ją dzieciom?!
Ty jesteś tak tępy, że ludzkie pojęcie przechodzi. Co, może zaraz zaczniesz twierdzić, że na siłę się ludzi testuje? Wyjdź z tej swojej nory, popatrz na świat. Zobacz, jak w miastach przy punktach testowania stoją ludzie, nierzadko w kolejkach (OK, niezbyt długich, ale jednak). Ale nie, ty jeden wiesz najlepiej, ty jeden zidentyfikowałeś spisek, który ma na celu eksterminację ludności ze szczególnym uwzględnieniem Polaków. Masz nasrane we łbie! Idź na jakiś oddział covidowy i powiedz leżącym tam pacjentom nierzadko walczącym o życie, o każdy oddech, że mają grypę. Jesteś idiotą!
Ty jesteś tak tępy, że ludzkie pojęcie przechodzi. Co, może zaraz zaczniesz twierdzić, że na siłę się ludzi testuje? Wyjdź z tej swojej nory, popatrz na świat. Zobacz, jak w miastach przy punktach testowania stoją ludzie, nierzadko w kolejkach (OK, niezbyt długich, ale jednak). Ale nie, ty jeden wiesz najlepiej, ty jeden zidentyfikowałeś spisek, który ma na celu eksterminację ludności ze szczególnym uwzględnieniem Polaków. Masz nasrane we łbie! Idź na jakiś oddział covidowy i powiedz leżącym tam pacjentom nierzadko walczącym o... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 08:17
+8
"Państwo jest dla człowieka, a nie człowiek dla państwa. Innymi słowy, to państwo powinno być naszym sługą, a nie my jego niewolnikami." ---  Albert Einstein
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 08:16
+3
!!!    114 112 wykonanych testów - w dniu 01.12.2021. przeprowadzono w Polsce NAJWIĘCEJ "testów" w CAŁYM 2021 roku !!!  Wiecie już dlaczego straszą Was  grypą, zabierają wolność i korzystając z okazji wciskają 3cią szprycę i stręczą ją dzieciom?! 
Avatar
wiesniak / 2 grudnia 2021 r. o 06:50
+6
niech nalecą na Nowogrodzką, tam najwięcej pustaków
Avatar
LLUbelak / 2 grudnia 2021 r. o 04:44
-4
Jak trzeba mieć mały mózg żeby nie chcieć założyć maski na kilkadziesiąt minut w galerii dla dobra ogółu . Jakaś szaletowa duma i honor przemawia przez takie osoby. A zapomniałem włókna w płucach i rada wywoła maseczka - po powiedzieli Polacy tłumnie zdejmujący azbest na zachodzie EU i USA
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ludzie Kresów: opowieści nieznane" - gala wręczenia nagród
29 stycznia 2022, 11:00

"Ludzie Kresów: opowieści nieznane" - gala wręczenia nagród

W sobotę, 29 stycznia o godz. 11 w Pałacu Lubomirskich (plac Litewski 3) odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Ludzie Kresów: opowieści nieznane", przeprowadzonego w ramach akcji "Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych".

Mała Hania z Cycowa walczy o życie. "Od celu oddalają nas tylko lub aż pieniądze"

Mała Hania z Cycowa walczy o życie. "Od celu oddalają nas tylko lub aż pieniądze"

Hania Malinowska ma 18 miesięcy. Ostatnie pół roku spędziła w szpitalu. Oprócz wrodzonej wady serca, dziewczynka zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Nadzieją jest już tylko nierefundowane leczenie

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odjechał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium