Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

19 listopada 2021 r.
10:46

Lubelskie. Ponad 70 zmarłych zakażonych

Autor: Zdjęcie autora aa
25 57 A A
(fot. Jacek Szydłowski/Archiwum)

Ponad 23 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem i aż 403 zgony. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Mamy 23 242 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (4206), śląskiego (2501), wielkopolskiego (1941), małopolskiego (1783), dolnośląskie (1727), lubelskiego (1508), łódzkiego (1399), pomorskiego (1337), kujawsko-pomorskiego (1282), zachodniopomorskiego (1152), podkarpackiego (996), warmińsko-mazurskiego (858), podlaskiego (814), opolskiego (626), świętokrzyskiego (500), lubuskiego (412)" – podlicza Ministerstwo Zdrowia. "200 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.'

Resort poinformował również o zgonach osób z infekcją COVID-19. "Z powodu COVID-19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 285 osób."

Obecnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 3 303 046, 80 399 osób zmarło.

województwo

liczba

przypadków

zgony

zgony

w wyniku

COVID-19

zgony

w wyniku

COVID-19

I chorób

współistniejących

liczba

zleceń

poz

liczba

ozdrowieńców

Cały kraj

23242

403

118

285

35651

18371

dolnośląskie

1727

16

10

6

2310

1133

kujawsko-pomorskie

1282

17

5

12

2021

714

lubelskie

1508

73

13

60

2626

1850

lubuskie

412

3

0

3

935

286

łódzkie

1399

4

2

2

2280

1264

małopolskie

1783

44

23

21

2429

1146

mazowieckie

4206

84

21

63

5702

3837

opolskie

626

13

2

11

893

352

podkarpackie

996

39

2

37

1401

838

podlaskie

814

18

3

15

1286

1096

pomorskie

1337

11

3

8

2105

982

śląskie

2501

31

15

16

4104

1666

świętokrzyskie

500

2

2

0

790

331

warmińsko-mazurskie

858

22

14

8

1433

710

wielkopolskie

1941

11

3

8

3158

1124

zachodniopomorskie

1152

15

0

15

2101

971

 

 W województwie lubelskim na 1508 nowych zakażeń najwięcej jest w Lublinie – 401. Zmarły 73 osoby z infekcją COVID-19.

powiat/miasto

liczba przypadków

zgony

zgony w wyniku COVID-19

Zgony w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących

bialski

36

2

1

1

biłgorajski

49

2

0

2

chełmski

79

3

0

3

hrubieszowski

68

1

0

1

janowski

12

0

0

0

krasnostawski

44

0

0

0

kraśnicki

39

11

2

9

lubartowski

45

5

5

0

lubelski

110

6

0

6

łęczyński

42

2

0

2

łukowski

56

3

1

2

opolski

17

2

0

2

parczewski

15

0

0

0

puławski

92

9

1

8

radzyński

7

1

0

1

rycki

25

1

0

1

świdnicki

63

2

0

2

tomaszowski

67

2

0

2

włodawski

22

2

1

1

zamojski

61

4

1

3

Biała Podlaska

38

2

1

1

Chełm

72

5

0

5

Lublin

401

7

0

7

Zamość

48

1

0

1

CoVid-800x100-5s.gif

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 19 listopada 2021 r. o 14:22
+9
TECZOWY_ZSL - przestań pieprzyć głupoty, tylko napisz, jaki masz przekaz do rodzin osób, które zmarły w związku z Covidem? Zwłaszcza do rodzin osób, które się nie zaszczepiły, choć mogły? Konkretnie - co mógłbyś im napisać?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 listopada 2021 r. o 13:52
+7
W Irlandii 96% jest zaszczepionych. Przed szczepieniem mieli 300-500 nowych przypadków dziennie. Teraz jest 3500-5500. Gibraltar, 100% zaszczepiony, największa liczba nowych przypadków w historii tego kraju.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 listopada 2021 r. o 11:45
+7
-->>   Z cy__K__lu "wbrew nauce, wbrew logice...." prof. Horban stojący na czele Rady Medycznej przy premierze:  "A ilu covidowych pacjentów “przeszło” przez pana ręce?--- --Kilka tysięcy.--- ---Nie zakaził się pan, więc może pandemii nie ma?--- Zakaźnika byle co nie tyka. A poważnie - to dowód na to, że działają takie proste rzeczy jak ochrona osobista, mycie rąk, wietrzenie."
Avatar
___K___ / 19 listopada 2021 r. o 11:54
+5
Nie żyje wicedyrektor szkoły w Tuchorzy. Miała zaledwie 43 lata... przyczyna zgonu? Zapewne koincydencja.
 "Zapewne"? A może faktycznie Covid, a człowiek był niezaszczepiony? Co ty na to?
Avatar
___K___ / 19 listopada 2021 r. o 11:53
+4
Obciążać kosztami leczenia matołów antyszczepionkowych !
clown Gąsowski -  łagodnie chory zaszczepiony... te go obciążymy ???
Matołku bez honoru - wciąż nie rozumiesz, co czytasz? Jest napisane "Obciążać kosztami leczenia matołów antyszczepionkowych", skąd więc wniosek, że Gąsowskiego należałoby obciążyć?
łagodnie chory Gąsowski -  zabrał komuś płacącemu składki NFZ  karetkę i zajął szpitalne miejsce...
A to Gąsowski nie płaci skłądek? Skąd masz takie informacje?
WTF? zaszczepiony Gąsowski  zachorował i do szpitala trafił ??? ... zgodnie z zapewnieniami doradców profesorów " - zaszczepieni na Covid 19 nie będą zarażali , bo nie będą zakażeni."
Ty naprawdę nie umiesz robić użytku z mózgu! Co ma zarażanie do obecności w szpitalu? Nikt nigdy nigdzie nie zapewniał, że zaszczepieni nie będą ulegać zakażeniom. Kłamiesz i to perfidnie, ale to nie dziwi u matołka bez honoru.
ote> Ty naprawdę nie umiesz robić użytku z mózgu! Co ma zarażanie do obecności w szpitalu? Nikt nigdy nigdzie nie zapewniał, że zaszczepieni nie będą ulegać zakażeniom. Kłamiesz i to perfidnie, ale to nie dziwi u matołka bez honoru. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 listopada 2021 r. o 14:21
+3
Polska -  562 077 osób na kwarantannie.Najwyższy wynik od początku pandemii. Testy lecą i $$$$ też.... Medycy wyciągnęli wnioski z 3 fali i tym razem zadbają aby dodatki covidowe zostały z nimi na dłużej.
Na kwarantannę trafaiją niezaszczepieni. Nie chcesz mieć kwarantanny, nie chcesz ciężko chorować na Covid, chcesz znacząco ograniczyć ryzyko zgonu z powodu Covid - szczep się. Nie szczepisz się, więc do kogo masz pretensje?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 listopada 2021 r. o 11:39
+3
-->>   Z cy__K__lu "wbrew nauce, wbrew logice...." prof. Horban stojący na czele Rady Medycznej przy premierze "- zaszczepieni na Covid 19 nie będą zarażali , bo nie będą zakażeni."
Avatar
_XD_ / 20 listopada 2021 r. o 12:31
+2
Szkocja; Trwa dochodzenie w sprawie anormalnego wzrostu liczby zgonow noworodkow., ... moze mamusie bywaly zbyt czesto w towarzystwie niezaszczepionych. A może KOINCYDECJA ????
 Ah ta koincydencja. Twoje życie bez niej straciłoby sens. Zapomniałeś tylko dodać, że te zgony są przede wszystkim wiązane z przechorowaniem covid przez ciężarne kobiety.
Avatar
_XD_ / 19 listopada 2021 r. o 15:23
+2
W Irlandii 96% jest zaszczepionych. Przed szczepieniem mieli 300-500 nowych przypadków dziennie. Teraz jest 3500-5500. Gibraltar, 100% zaszczepiony, największa liczba nowych przypadków w historii tego kraju.
 W Irlandii przed szczepieniami liczba hospitalizacji dochodziła do 2 tys. dziennie. Dziś jest to niewiele ponad 500 co do Giblartaru, to według ciebie 60 dziennych zachorowań to znacznie więcej niż 180 z grudnia zeszłego roku, co więcej, jest to najwyżej w historii kraju? Coś jakiś niedawno wspominałeś o robieniu prostytutki z logiki... XD
 W Irlandii przed szczepieniami liczba hospitalizacji dochodziła do 2 tys. dziennie. Dziś jest to niewiele ponad 500 co do Giblartaru, to według ciebie 60 dziennych zachorowań to znacznie więcej niż 180 z grudnia zeszłego roku, co więcej, jest to najwyżej w historii kraju? Coś jakiś niedawno wspominałeś o robieniu prostytutki z logiki... XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 listopada 2021 r. o 13:58
+2
Australijskiego TERRORU ciąg dalszy. "Co zrobić z niezaszczepioną rodziną podczas "świątecznego obiadu"? Czy będzie wolne nakrycie dla nich? STOP!   Najlepiej nie zapraszać!!! - lewactwo zdewastowało ich świat
No i czego nie rozumiesz? Zaprosisz do domu trędowatego i będziesz się z nim obściskiwał? I co ma do tego lewactwo? Ty naprawdę masz pusto we łbie.
 Stawiasz znak równości między  nieszczepionym i TRĘDOWATYM (GNIJĄCE CIAŁO ETC) ???   No cóż... nie mam już więcej pytań.
 Stawiasz znak równości między  nieszczepionym i TRĘDOWATYM (GNIJĄCE CIAŁO ETC) ???   No cóż... nie mam już więcej pytań. rozwiń
Avatar
_XD_ / 20 listopada 2021 r. o 12:31
+2
Szkocja; Trwa dochodzenie w sprawie anormalnego wzrostu liczby zgonow noworodkow., ... moze mamusie bywaly zbyt czesto w towarzystwie niezaszczepionych. A może KOINCYDECJA ????
 Ah ta koincydencja. Twoje życie bez niej straciłoby sens. Zapomniałeś tylko dodać, że te zgony są przede wszystkim wiązane z przechorowaniem covid przez ciężarne kobiety.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 20 listopada 2021 r. o 12:05
-1
Szkocja; Trwa dochodzenie w sprawie anormalnego wzrostu liczby zgonow noworodkow., ... moze mamusie bywaly zbyt czesto w towarzystwie niezaszczepionych. A może KOINCYDECJA ????
Avatar
LLUbelak / 20 listopada 2021 r. o 10:57
0
Gumiak elyta intelektualna Lubelszczyzny no i patriota katolik, odsypia chyba nocną zmianę na widlaku w Irlandii bo jakoś mało aktywny . Za dużo YouTube chyba co niektórzy oglądali z żółtymi napisami.
Avatar
centus / 20 listopada 2021 r. o 08:02
-1
Tęczowy trzymaj się i nie zwracaj uwagi na ujadające bioroboty. Jak mówią w Arabii ,,bioroboty ujadają a karawana jedzie dalej,,. Twoje rozsądne i bezemocjonalne podejście świadczy o Twoim wysokim rozwoju duchowym i wysokich wibracjach a ci niskowibracyjni sami się spalają zasilając swoimi ,,miłosiernymi,, emocjqmi Matrix.
Avatar
centus / 20 listopada 2021 r. o 07:51
+1
Ciąg dalszy filmu Straszaki. Straszymy panowe, straszymy a im więcej się boją tym więcej energii generują. A więc statystyki, zdęcia z trupami z Włoch, namordniki wszystkie te środki są skuteczne dla TVmaniaków. A przecież jest prosty sposób na tę fakedemię, po prostu wyłączyć telewizor i nagle się okazuje że żyjemy w swoim świecie, Matrix jest gdzieś obok nas i im mniej uwagi zwaracamy na niego to on się robi coraz mniejszy bo go nie zasilamy swoim strachem.
Avatar
LLUbelak / 19 listopada 2021 r. o 18:59
0
Dzieci są mniej virulentne - jak się zakaża mniej wirusa wytwarzają a tym samym w ich wydzielinach jest mniej wirusa może nie jest to niezakaźnych materiał ale łatwiej uniknąć zakażenia . Kobiety w ciąży szczepcie się !!!!
Avatar
_XD_ / 19 listopada 2021 r. o 15:31
-2
▪️ Nie żyje wicedyrektor szkoły w Tuchorzy. Miała zaledwie 43 lata . Koincydecja???
 Cytując klasyka, "ludzie umierają. To jest biologia." Wypadki komunikacyjne też będziesz podciągał pod "koincydencje"?
Avatar
_XD_ / 19 listopada 2021 r. o 15:23
+2
W Irlandii 96% jest zaszczepionych. Przed szczepieniem mieli 300-500 nowych przypadków dziennie. Teraz jest 3500-5500. Gibraltar, 100% zaszczepiony, największa liczba nowych przypadków w historii tego kraju.
 W Irlandii przed szczepieniami liczba hospitalizacji dochodziła do 2 tys. dziennie. Dziś jest to niewiele ponad 500 co do Giblartaru, to według ciebie 60 dziennych zachorowań to znacznie więcej niż 180 z grudnia zeszłego roku, co więcej, jest to najwyżej w historii kraju? Coś jakiś niedawno wspominałeś o robieniu prostytutki z logiki... XD
 W Irlandii przed szczepieniami liczba hospitalizacji dochodziła do 2 tys. dziennie. Dziś jest to niewiele ponad 500 co do Giblartaru, to według ciebie 60 dziennych zachorowań to znacznie więcej niż 180 z grudnia zeszłego roku, co więcej, jest to najwyżej w historii kraju? Coś jakiś niedawno wspominałeś o robieniu prostytutki z logiki... XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 19 listopada 2021 r. o 15:12
-2
oby Polska poszła w ślady Austrii i wprowadziła obowiązkowe szczepienie.  Miło będzie popatrzyć jak konfiarzy łapią w siatki i podają szczepienie hihi(.
 Zawsze można zrzucać szczepionki z samolotów, jak lisom przeciw wściekliźnie. Tylko trzeba opracować właściwą zanętę. Na zapach ryby konfiarze raczej nie polecą. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 listopada 2021 r. o 15:10
0
▪️ Nie żyje wicedyrektor szkoły w Tuchorzy. Miała zaledwie 43 lata . Koincydecja???
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!