Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

30 grudnia 2008 r.
8:32
Edytuj ten wpis

Herbatka z huby zamiast leczyć raka może zabić

0 21 A A

Specyfik z huby sprzedawany jako lek na raka może spowodować martwicę wątroby i śmierć - ostrzega dziennik "Polska”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W łódzkich przychodniach pojawiły się ostrzeżenia przed paramedykamentami, do których należy wywar z rosnącego na drzewach grzyba.

Gazeta pisze, że hubę jako specyfik antynowotworowy wychwalają nie tylko znachorzy na forach internetowych, poleca się go również w poradniach bonifratrów.

W rozmowie z "Polską” Marcin Samosiej, specjalista chorób wewnętrznych, kierownik poradni ziołoleczniczej przy konwencie bonifratrów w Łodzi, przyznaje, że zaleca się stosowanie huby, ale jedynie jako preparatu wspomagającego podstawowe leczenie onkologiczne. Kierownik poradni zastrzega jednak, że pacjenci stosujący hubę powinni przychodzić na wizyty kontrolne do przychodni.

Innego zdania jest jednak prof. Haliny Wysokińskiej z Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jej zdaniem nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdziłyby skuteczność huby jako środka antynowotworowego lub też wspomagającego walkę z rakiem. Przedawkowanie huby i długotrwałe jej może okazać się zgubne dla wątroby - przestrzega profesor.

Stosowanie huby zdecydowanie odradza też prof. Anna Płużańska, kierownik kliniki chemioterapii łódzkiego Uniwersytetu Medycznego w szpitalu im. Kopernika. Podkreśla, że wywar jest toksyczny.

Jako dowód prof. Płużańska podaje drastyczny przykład pacjenta, który mimo całkowitego wyleczenia z ziarnicy złośliwej - nowotworu układu krwiotwórczego - zmarł, bo zażywał hubę. Wykazała to sekcja zwłok.
Źródło: "Polska"
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Simon / 10 lipca 2018 r. o 08:48
+27
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzyb reishi nie zabija czlowieka, ale widocznie latwiej jest przytoczyc opinie znachorow z forum. Prosze panstwa, nauka udowodnila skutecznosc tego grzyba w latach 50-tych. Wyniki powaznych istytucji sa dostepne w kazdym jezyku. 
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2018 r. o 12:03
+22
Wszystko jest złe co nie jest chemią - gaz musztardowy - do zabijania i depopulacji Polaków - bandyccy akwizytorzy koncernów - mordercy z miłym uśmiechem na twarzy hipnotyzują i zastraszają naiwnych baranów , którzy wierzą w nich jak w bogów !
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 10:21
+21
Lobby farmaceutyczne- powiedziało co wiedziało...Huba jest zła , zioła są złe.Tak jak już ktoś wyżej napisał tylko chemia jest dobra- zabija nowotwór...i pacjenta!
Avatar
Gość / 25 marca 2018 r. o 19:07
+17
Badania były przeprowadzone w ZSRR i w PRL. Przeczytać można w " Ziołolecznictwo. Poradnik dla lekarzy", pod redakcją A. Ozarowskiego PZWL 1976r. Ale wszystko co z tamtych lat to be, nawet badania.
Avatar
ced / 13 lutego 2020 r. o 08:35
+9
Nie ma badań klinicznych, ponieważ nikt ich nie chce przeprowadzić. Proste? Żaden koncern farmaceutyczny nie będzie badał czegoś, czego nie może opatentować i za ciężkie pieniądze sprzedawać. Ponadto nawet jeśli ktoś (nawet lekarz) chciałby wyniki swoich obserwacji i badań opisać NIKT nie przyjmie jego pracy do druku. Czytając opinie naukowych autorytetów warto pamiętać, że autorytety te ZAWSZE w historii negowały wszystko, czego nie znały i nie rozumiały. Dla nich słońce nie było w centrum układu, krew nie krążyła, a najlepszym lekiem było upuszczanie krwi oraz wrzący olej na rany. Teraz huba jest trująca. A WLEWY CHEMICZNE TO CO, SAME WITAMINKI???? To czysta trucizna a dawkach nieomalże śmiertelnych, niszcząca absolutnie wszystko!!!
Nie ma badań klinicznych, ponieważ nikt ich nie chce przeprowadzić. Proste? Żaden koncern farmaceutyczny nie będzie badał czegoś, czego nie może opatentować i za ciężkie pieniądze sprzedawać. Ponadto nawet jeśli ktoś (nawet lekarz) chciałby wyniki swoich obserwacji i badań opisać NIKT nie przyjmie jego pracy do druku. Czytając opinie naukowych autorytetów warto pamiętać, że autorytety te ZAWSZE w historii negowały wszystko, czego nie znały i nie rozumiały. Dla nich słońce nie było w centrum układu, krew nie krążyła, a najlepszym lekiem było... rozwiń
Avatar
Kajo / 18 listopada 2018 r. o 07:41
+9
Prosze nie pisac ,, Lekarze,, tylko ,,lekarzyny,,
Avatar
wiehu7 / 25 marca 2018 r. o 21:07
+9
Wszystko zabija w dzisiejszych czasach. Chemia jest wszędzie niestety.
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 r. o 14:35
+9
leczenie pani Pluzanskiej chemioterapio jesz sta ryzy bardziej niebespieczne niz chubo i nikt o tym nieostrzega ?
Avatar
Gość / 26 marca 2017 r. o 14:10
+9
Nie każdy grzyb brzozy jest huba. Moja mama pije codziennie i ma prawie 92 lata.
Avatar
Marek / 24 grudnia 2015 r. o 10:24
+8
Na pewno huba bardziej pomoze niz jakas chemia a lekarze nigdy nie powiedza zeby zrezygnowac z biznesowej chemioterapii kosztem natury tylko ewentualnie jako srodek wspomagajacy. Pewnie huba nie wyniszczy organizmu jak chemia.
Avatar
ced / 13 lutego 2020 r. o 08:35
+9
Nie ma badań klinicznych, ponieważ nikt ich nie chce przeprowadzić. Proste? Żaden koncern farmaceutyczny nie będzie badał czegoś, czego nie może opatentować i za ciężkie pieniądze sprzedawać. Ponadto nawet jeśli ktoś (nawet lekarz) chciałby wyniki swoich obserwacji i badań opisać NIKT nie przyjmie jego pracy do druku. Czytając opinie naukowych autorytetów warto pamiętać, że autorytety te ZAWSZE w historii negowały wszystko, czego nie znały i nie rozumiały. Dla nich słońce nie było w centrum układu, krew nie krążyła, a najlepszym lekiem było upuszczanie krwi oraz wrzący olej na rany. Teraz huba jest trująca. A WLEWY CHEMICZNE TO CO, SAME WITAMINKI???? To czysta trucizna a dawkach nieomalże śmiertelnych, niszcząca absolutnie wszystko!!!
Nie ma badań klinicznych, ponieważ nikt ich nie chce przeprowadzić. Proste? Żaden koncern farmaceutyczny nie będzie badał czegoś, czego nie może opatentować i za ciężkie pieniądze sprzedawać. Ponadto nawet jeśli ktoś (nawet lekarz) chciałby wyniki swoich obserwacji i badań opisać NIKT nie przyjmie jego pracy do druku. Czytając opinie naukowych autorytetów warto pamiętać, że autorytety te ZAWSZE w historii negowały wszystko, czego nie znały i nie rozumiały. Dla nich słońce nie było w centrum układu, krew nie krążyła, a najlepszym lekiem było... rozwiń
Avatar
prazykwantel-sprzedam / 21 czerwca 2019 r. o 14:45
0
Postanowiłem napisać zestawienie leków, które oprócz swojego podstawowego zastosowania przeciw pasożytom i grzybom, są używane w eksperymentalnym leczeniu raka. Leki te również wzmacniają działanie specjalistycznych leków przeciwrakowych. W ostatnich miesiącach szereg osób zwróciło się do mnie o zaopatrzenie ich w leki, z polecenia lekarzy onkologów, którzy nie mogli wystawić recept z powodu zaawansowanego stopnia raka i zaprzestaniu leczenia konwencjonalnego. Zawsze konsultuj się z onkologiem, jeśli zamierzasz się leczyć samodzielnie. Jeśli lekarz nie chce z Tobą współpracować, to szukaj drugiej opinii. Na początek wyślij mu kopie mojego maila lub wydrukuj, jako wstęp do dyskusji. Poniżej wstawiłem tylko skrót informacji o tych lekach i bez linków do literatury medycznej, ponieważ wstawienie wielu linków wysłało by mojego maila do kosza. Łatwo można samemu wygooglować gryzeofulwina rak, ketokonazol rak, mebendazol rak, itrakonazol rak, niklozamid rak, albendazol rak, iwermektyna rak, disulfiram rak. Czy znacznie więcej źródeł po angielsku - cancer i Griseofulvin, Ivermectin, Albendazole, Mebendazole, Niclosamid, Itraconazole, Ketokonazole, Disulfiram. GRYZEOFULWINA Działa na większość rodzajów raka. Dawkowanie 500g 3x dziennie KETOKONAZOL Rak prostaty, wątroby "Ketoconazole suppresses the growth of hepatocellular carcinoma" VERMOX MEBENDAZOL Wiele różnych nowotworów "Mebendazole, a well-known anti-helminthic drug in wide clinical use, has anti-cancer properties that have been elucidated in a broad range of pre-clinical studies across a number of different cancer types. Significantly, there are also two case reports of anti-cancer activity in humans." ITRAKONAZOL Rak prostaty, płuc, podstawnokomórkowy skóry. Możliwe białaczka, rak jajnika, piersi, trzustki. Może wzmacniać inne leki. "Clinical trials have shown that patients with prostate, lung, and basal cell carcinoma have benefited from treatment with itraconazole, and there are additional reports of activity in leukaemia, ovarian, breast, and pancreatic cancers" NIKLOZAMID Rak piersi, prostaty, jelita grubego, jajnika, szpiczaka mnogiego, mózgu, ostra białaczka szpikowa, płuc, głowy i szyi. "Anti-cancer activity of niclosamide has been demonstrated in human breast cancer, prostate cancer, colon cancer, ovarian cancer, multiple myeloma, acute myelogenous leukemia, glioblastoma, head and neck cancer and lung cancer cells" ZENTEL ALBENDAZOL Rak jajnika "A single dose of albendazole (150 mg/kg) dramatically suppressed tumor levels of both VEGF and HIF-1" IWERMEKTYNA Rak jajnika "Ivermectin exerts an anti-tumor effect on epithelial ovarian cancer EOC cells by interacting with the KPNB1 gene" DISULFIRAM Rak prostaty, piersi, jelita grubego: "Of the more than 3000 patients taking Antabuse, the cancer death rate was 34% lower for the 1177 who stayed on the drug compared with those who stopped taking it, the researchers report today in Nature. The drug was an equal opportunity anticancer weapon; its benefits held for prostate, breast, and colon cancer, as well as cancer overall." Specjalizuję się w sprzedaży leków przeciwpasożytniczych, przeciwgrzybiczych, które są albo trudno dostępne lub całkowicie niedostępne, nie wprowadzone jeszcze do sprzedaży lub wycofane. Z listy wykluczyłem leki, których nie posiadam w sprzedaży, natomiast mogę je sprowadzić na zamówienie. Wszystkie leki pochodzą z Tajlandii, gdzie mieszkam. W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe. Jan Krongboon tajskie leki przeciwpasożytnicze przeciwgrzybicze antybiotyki w leczeniu raka Tajlandia 0066994403698 wyślij strzałkę, sms i oddzwonię massagewarsaw gmail com
Postanowiłem napisać zestawienie leków, które oprócz swojego podstawowego zastosowania przeciw pasożytom i grzybom, są używane w eksperymentalnym leczeniu raka. Leki te również wzmacniają działanie specjalistycznych leków przeciwrakowych. W ostatnich miesiącach szereg osób zwróciło się do mnie o zaopatrzenie ich w leki, z polecenia lekarzy onkologów, którzy nie mogli wystawić recept z powodu zaawansowanego stopnia raka i zaprzestaniu leczenia konwencjonalnego. Zawsze konsultuj się z onkologiem, jeśli zamierzasz się leczyć samodzielnie. Jeśl... rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 23:05
-1
******msn.com/pl-pl/wiadomosci/nauka/grzyb-z-puszczy-bia%c5%82owieskiej-nadziej%c4%85-w-walce-z-rakiem-naukowcy-z%c5%82o%c5%bcyli-wniosek-patentowy/ar-BBRpLv6?ocid=ientp
Avatar
Kajo / 18 listopada 2018 r. o 07:41
+9
Prosze nie pisac ,, Lekarze,, tylko ,,lekarzyny,,
Avatar
Simon / 10 lipca 2018 r. o 08:48
+27
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzyb reishi nie zabija czlowieka, ale widocznie latwiej jest przytoczyc opinie znachorow z forum. Prosze panstwa, nauka udowodnila skutecznosc tego grzyba w latach 50-tych. Wyniki powaznych istytucji sa dostepne w kazdym jezyku. 
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzy... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2018 r. o 07:34
+1
jeden z moich przyjacół ma raka, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili chodzi na cykle chemii i wyszukał w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupił w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o prawie połowe . Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud....
jeden z moich przyjacół ma raka, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili chodzi na cykle chemii i wyszukał w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupił w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o prawie połowe . Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej faz... rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2018 r. o 22:21
0
Witam..jeden z moich przyjacół ma raka trzustki, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i wyszukał On w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupionym w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm
Witam..jeden z moich przyjacół ma raka trzustki, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i wyszukał On w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupionym w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęł... rozwiń
Avatar
wiehu7 / 25 marca 2018 r. o 21:07
+9
Wszystko zabija w dzisiejszych czasach. Chemia jest wszędzie niestety.
Avatar
Gość / 25 marca 2018 r. o 19:07
+17
Badania były przeprowadzone w ZSRR i w PRL. Przeczytać można w " Ziołolecznictwo. Poradnik dla lekarzy", pod redakcją A. Ozarowskiego PZWL 1976r. Ale wszystko co z tamtych lat to be, nawet badania.
Avatar
Gość / 11 marca 2018 r. o 12:03
+22
Wszystko jest złe co nie jest chemią - gaz musztardowy - do zabijania i depopulacji Polaków - bandyccy akwizytorzy koncernów - mordercy z miłym uśmiechem na twarzy hipnotyzują i zastraszają naiwnych baranów , którzy wierzą w nich jak w bogów !