Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

30 grudnia 2008 r.
8:32
Edytuj ten wpis

Herbatka z huby zamiast leczyć raka może zabić

0 17 A A

Specyfik z huby sprzedawany jako lek na raka może spowodować martwicę wątroby i śmierć - ostrzega dziennik "Polska”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W łódzkich przychodniach pojawiły się ostrzeżenia przed paramedykamentami, do których należy wywar z rosnącego na drzewach grzyba.

Gazeta pisze, że hubę jako specyfik antynowotworowy wychwalają nie tylko znachorzy na forach internetowych, poleca się go również w poradniach bonifratrów.

W rozmowie z "Polską” Marcin Samosiej, specjalista chorób wewnętrznych, kierownik poradni ziołoleczniczej przy konwencie bonifratrów w Łodzi, przyznaje, że zaleca się stosowanie huby, ale jedynie jako preparatu wspomagającego podstawowe leczenie onkologiczne. Kierownik poradni zastrzega jednak, że pacjenci stosujący hubę powinni przychodzić na wizyty kontrolne do przychodni.

Innego zdania jest jednak prof. Haliny Wysokińskiej z Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jej zdaniem nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdziłyby skuteczność huby jako środka antynowotworowego lub też wspomagającego walkę z rakiem. Przedawkowanie huby i długotrwałe jej może okazać się zgubne dla wątroby - przestrzega profesor.

Stosowanie huby zdecydowanie odradza też prof. Anna Płużańska, kierownik kliniki chemioterapii łódzkiego Uniwersytetu Medycznego w szpitalu im. Kopernika. Podkreśla, że wywar jest toksyczny.

Jako dowód prof. Płużańska podaje drastyczny przykład pacjenta, który mimo całkowitego wyleczenia z ziarnicy złośliwej - nowotworu układu krwiotwórczego - zmarł, bo zażywał hubę. Wykazała to sekcja zwłok.
Źródło: "Polska"

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Simon / 10 lipca 2018 o 08:48
0
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzyb reishi nie zabija czlowieka, ale widocznie latwiej jest przytoczyc opinie znachorow z forum. Prosze panstwa, nauka udowodnila skutecznosc tego grzyba w latach 50-tych. Wyniki powaznych istytucji sa dostepne w kazdym jezyku. 
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzy... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2018 o 07:34
0
jeden z moich przyjacół ma raka, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili chodzi na cykle chemii i wyszukał w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupił w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o prawie połowe . Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud....
jeden z moich przyjacół ma raka, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili chodzi na cykle chemii i wyszukał w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupił w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o prawie połowe . Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej faz... rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2018 o 22:21
0
Witam..jeden z moich przyjacół ma raka trzustki, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i wyszukał On w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupionym w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm
Witam..jeden z moich przyjacół ma raka trzustki, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i wyszukał On w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupionym w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęł... rozwiń
Avatar
wiehu7 / 25 marca 2018 o 21:07
0
Wszystko zabija w dzisiejszych czasach. Chemia jest wszędzie niestety.
Avatar
Gość / 25 marca 2018 o 19:07
0
Badania były przeprowadzone w ZSRR i w PRL. Przeczytać można w " Ziołolecznictwo. Poradnik dla lekarzy", pod redakcją A. Ozarowskiego PZWL 1976r. Ale wszystko co z tamtych lat to be, nawet badania.
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 12:03
0
Wszystko jest złe co nie jest chemią - gaz musztardowy - do zabijania i depopulacji Polaków - bandyccy akwizytorzy koncernów - mordercy z miłym uśmiechem na twarzy hipnotyzują i zastraszają naiwnych baranów , którzy wierzą w nich jak w bogów !
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 o 10:21
0
Lobby farmaceutyczne- powiedziało co wiedziało...Huba jest zła , zioła są złe.Tak jak już ktoś wyżej napisał tylko chemia jest dobra- zabija nowotwór...i pacjenta!
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 o 01:08
0
jak sekcja moze wykazac ze ktos jak hube ;p litosci.... ktos manipuluje
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 23:04
0
Tak, faktycznie huba moze zabic, tylko chemia jest bezpieczna i skuteczna, niszczy komórki nowotworowe w 100% i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Wszyscy, którzy stosowali chemioterapie przeżyli i cieszą się doskonałym zdrowiem a ci co stosowali hube nie maja watroby! Tylko chemio i radioterapia są bezpieczne, skuteczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych!
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 o 14:35
0
leczenie pani Pluzanskiej chemioterapio jesz sta ryzy bardziej niebespieczne niz chubo i nikt o tym nieostrzega ?
Avatar
Simon / 10 lipca 2018 o 08:48
0
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzyb reishi nie zabija czlowieka, ale widocznie latwiej jest przytoczyc opinie znachorow z forum. Prosze panstwa, nauka udowodnila skutecznosc tego grzyba w latach 50-tych. Wyniki powaznych istytucji sa dostepne w kazdym jezyku. 
Przepraszam, ale jezeli ta pani prof. ma ten tytul to chcialbym wiedziec dlaczego? Zna ta pani chociaz jezyk angielski? Badania na skutecznosc czagi sa dostepne juz dawno, udokumentowano nie przypadki, a tysiace spraw, gdzie grzyb ten przyczynil sie do calkowitego wyleczenia pacjenta z raka przez dzialanie apostazji komorek nowotworych. Skad tacy ludzie biora tytuly? Zgon na sekcji zwlok od czagi? Przepraszam, ze co? Prosze przed wypowiadaniem sie, poczytac i zebrac wiedze. Przez takich ludzi wlasnie ludzie umieraja. Czaga, tak samo jak grzy... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2018 o 07:34
0
jeden z moich przyjacół ma raka, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili chodzi na cykle chemii i wyszukał w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupił w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o prawie połowe . Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud....
jeden z moich przyjacół ma raka, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili chodzi na cykle chemii i wyszukał w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupił w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o prawie połowe . Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej faz... rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2018 o 22:21
0
Witam..jeden z moich przyjacół ma raka trzustki, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i wyszukał On w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupionym w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm
Witam..jeden z moich przyjacół ma raka trzustki, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i wyszukał On w necie dobre opinie na tenat ekstraktu konopnego CBD + CBDA 6 % carun... podobno konopia tej odmiany jest hodowana tylko w 3 miejscach na świecie kupionym w Poznaniu na ul. Ratajczaka 33 w sklepie konopnym mają też sklep internetowy jak komuś daleko www konopiafarmacja pl Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęł... rozwiń
Avatar
wiehu7 / 25 marca 2018 o 21:07
0
Wszystko zabija w dzisiejszych czasach. Chemia jest wszędzie niestety.
Avatar
Gość / 25 marca 2018 o 19:07
0
Badania były przeprowadzone w ZSRR i w PRL. Przeczytać można w " Ziołolecznictwo. Poradnik dla lekarzy", pod redakcją A. Ozarowskiego PZWL 1976r. Ale wszystko co z tamtych lat to be, nawet badania.
Avatar
Gość / 11 marca 2018 o 12:03
0
Wszystko jest złe co nie jest chemią - gaz musztardowy - do zabijania i depopulacji Polaków - bandyccy akwizytorzy koncernów - mordercy z miłym uśmiechem na twarzy hipnotyzują i zastraszają naiwnych baranów , którzy wierzą w nich jak w bogów !
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 o 10:21
0
Lobby farmaceutyczne- powiedziało co wiedziało...Huba jest zła , zioła są złe.Tak jak już ktoś wyżej napisał tylko chemia jest dobra- zabija nowotwór...i pacjenta!
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 o 01:08
0
jak sekcja moze wykazac ze ktos jak hube ;p litosci.... ktos manipuluje
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 23:04
0
Tak, faktycznie huba moze zabic, tylko chemia jest bezpieczna i skuteczna, niszczy komórki nowotworowe w 100% i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Wszyscy, którzy stosowali chemioterapie przeżyli i cieszą się doskonałym zdrowiem a ci co stosowali hube nie maja watroby! Tylko chemio i radioterapia są bezpieczne, skuteczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych!
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 o 14:35
0
leczenie pani Pluzanskiej chemioterapio jesz sta ryzy bardziej niebespieczne niz chubo i nikt o tym nieostrzega ?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 14 6

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 5 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 6 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 102 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!